Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Το γεύμα μετά το μεταπροπονητικό νόμιζα ότι λεγόταν 2ο μεταπροπονητικό.
71 είμαι.
Δεν ξέρω αν είναι λίγο ή πολύ το ένα σκουπ, δε θέλω να υπερβάλω στις δόσεις.
Δεξτρόζη δύο κουταλιές γεμάτες.
Επίσης δε με νοιάζει αν είναι λίγο ή πολύ, γι' αυτό που θέλω έχω δει καλά αποτελέσματα

κάνα τιπ για τους κοιλιακούς δωσ'μας σε είδα στη φωτό κομμάτια
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
μεγιστη μαλακια το τελευταίο.

Μια φορά τη βδομαδα ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ το σαβουριασμα, οτι γουσταρει καθενας. Τις υπόλοιπες ευλάβεια
εγω σαβουριαζω 6 μερες και την μια τρωω υγιεινα
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Άμα δεν έχεις λίπος στην κοιλιά ό,τι άσκηση και να κάνεις θα φανούν οι κοιλιακοί σου.
;)Είναι και γονιδιακό όμως.Εκτός του ότι σε μένα μαζεύει στο πλάι(σωσιβιάκια) φαίνονται οι κάτω κοιλιακοί και όχι οι πάνω! :o
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Ροκανίσματα κάνεις;
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Ροκανίσματα κάνεις;

Ποικιλία.Και ροκανίσματα και sit-ups και δίζυγο.Πλάγιους μόνο δεν κάνω.2 με 3 φορές τη βδομάδα οι κοιλιακοί συνήθως στο σπίτι τη μέρα που δεν έχω τζυμ(στο τζυμ μετά την προπόνηση βαριέμαι.. :rolleyes:)
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Ποικιλία.Και ροκανίσματα και sit-ups και δίζυγο.Πλάγιους μόνο δεν κάνω.2 με 3 φορές τη βδομάδα οι κοιλιακοί συνήθως στο σπίτι τη μέρα που δεν έχω τζυμ(στο τζυμ μετά την προπόνηση βαριέμαι.. :rolleyes:)
γιατι μονο 3 φορες την εβδομαδα φιλε?? :think:
οι κοιλικοι δεν ειναι σαν τις υπολοιπες μυικες ομαδες..Και καθε μερα να κανεις δεν υπαρχει φοβος <<καψιματος>>
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
γιατι μονο 3 φορες την εβδομαδα φιλε?? Hmmm....
οι κοιλικοι δεν ειναι σαν τις υπολοιπες μυικες ομαδες..Και καθε μερα να κανεις δεν υπαρχει φοβος <<καψιματος>>

Συμφωνώ φίλε.Μόνο που για να φανούν οι κοιλιακοί όπως του φίλου μας του Lion θέλει πάρα μα πάρα πολύ αυστηρή διατροφή και ας κάνεις και ροκανίσματα μόνο.Έχω δει παλικάρι στο γυμναστήριο να κάνει μόνο ροκανίσματα και να έχει κοιλιακούς φέτες και άλλους που κάνουν καμιά δεκαριά διαφορετικές ασκήσεις(συμπεριλαμβανομένου και μένα) να έχουν πολύ μικρότερη πρόοδο.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Συμφωνώ φίλε.Μόνο που για να φανούν οι κοιλιακοί όπως του φίλου μας του Lion θέλει πάρα μα πάρα πολύ αυστηρή διατροφή και ας κάνεις και ροκανίσματα μόνο.Έχω δει παλικάρι στο γυμναστήριο να κάνει μόνο ροκανίσματα και να έχει κοιλιακούς φέτες και άλλους που κάνουν καμιά δεκαριά διαφορετικές ασκήσεις(συμπεριλαμβανομένου και μένα) να έχουν πολύ μικρότερη πρόοδο.
η διατροφη στην κοιλια ειναι το πρωτο..
αλλα παρα τις ιδιαιτεροτητες της,η κοιλια μπορει να γυμναστει εκτενεστερα απο οτι αλλες μυικες ομαδες..
γιατι να περναει αυτη η ευκαιρια ανεκμεταλευτη?? :think: :dancing:
υ.γ.ακολουθησα τις συμβουλες σου στη διατροφη και εχω μεγαλη βελτιωση στη γραμμωση..ειναι καθαρα θεμα πειθαρχιας :s&m_1: :s&m_2:
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Εννοείται φίλε.Προσωπικά τους κοιλιακούς τους λιώνω γιατί γουστάρω τρελά.Οι περισσότεροι βαριούνται να κάνουν.Χαίρομαι που είδες βελτίωση ρε μόρτη :rockon: :rockon:.Προς το παρόν το ακολουθώ και εγώ πιστά το πρόγραμμα αν και ώρες ώρες με πιάνει πείνα.Σε καμιά ωρίτσα το μενού έχει κοτοπουλάκι με βραστές πατάτες και λαχανικά.Όχι άλλο κοτόπουλο :headbang:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
γιατι μονο 3 φορες την εβδομαδα φιλε?? :think:
οι κοιλικοι δεν ειναι σαν τις υπολοιπες μυικες ομαδες..Και καθε μερα να κανεις δεν υπαρχει φοβος <<καψιματος>>
και όμως η καθημερινή άσκηση των κοιλιακών έχω τους ενδοιασμούς μου αν βοηθάει τελικά.Γενικά η υπερπροπόνηση πουθενά δεν κάνει καλό,θέλουν και αυτοί έστω 48 ώρες να αναρρώσουν.Μέρα παρα μέρα έστω,αλλά όχι καθημερινά(άποψή μου)
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Ενα αλλο θεμα ειναι η μουσικη που παιζουν τα γυμναστηρια..Δε ξερω τι νομιζετε,αλλα θεωρω πως και η μουσικη παιζει ρολο στη διαθεσεη του ασκουμενου(περα απο τις ορμονες που εκκρινονται κατα την ασκηση).
Στο πρωην τζιμ μου ειχα μαλωσει για αυτο το λογο.. :grin: :idiot:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Εννοείται φίλε.Προσωπικά τους κοιλιακούς τους λιώνω γιατί γουστάρω τρελά.Οι περισσότεροι βαριούνται να κάνουν.Χαίρομαι που είδες βελτίωση ρε μόρτη :rockon: :rockon:.Προς το παρόν το ακολουθώ και εγώ πιστά το πρόγραμμα αν και ώρες ώρες με πιάνει πείνα.Σε καμιά ωρίτσα το μενού έχει κοτοπουλάκι με βραστές πατάτες και λαχανικά.Όχι άλλο κοτόπουλο :headbang:
τσιχλα μαγκα!!! :grin: :grin: :grin: :2funny:
και όμως η καθημερινή άσκηση των κοιλιακών έχω τους ενδοιασμούς μου αν βοηθάει τελικά.Γενικά η υπερπροπόνηση πουθενά δεν κάνει καλό,θέλουν και αυτοί έστω 48 ώρες να αναρρώσουν.Μέρα παρα μέρα έστω,αλλά όχι καθημερινά(άποψή μου)
εξαρταται απο το επιπεδο που ειναι το σωμα σου..
αν εισαι αρχαριος οκ...αλλιως πολυ δυσκολα να σου βγει προβλημα εκει...
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
Συμφωνώ φίλε.Μόνο που για να φανούν οι κοιλιακοί όπως του φίλου μας του Lion θέλει πάρα μα πάρα πολύ αυστηρή διατροφή και ας κάνεις και ροκανίσματα μόνο.Έχω δει παλικάρι στο γυμναστήριο να κάνει μόνο ροκανίσματα και να έχει κοιλιακούς φέτες και άλλους που κάνουν καμιά δεκαριά διαφορετικές ασκήσεις(συμπεριλαμβανομένου και μένα) να έχουν πολύ μικρότερη πρόοδο.
Παίζει ρόλο και ο τρόπος και η ποιότητα της άσκησης,όχι μόνο ο αριθμός των ασκήσεων ή ο αριθμός των επαναλήψεων.Βλέπεις κάποιους όπως λες να κάνουν 500 επαν.κι άλλους 20 σε δυσκολότερη άσκηση και οι 2οι κάνουν την σωστή δουλειά.
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Εννοείται ότι παίζει ρόλο και η μουσική.Στο δικό μου γυμναστήριο που είναι πιο πολύ για γκομενίτσες και δροσερά αγόρια(μου την έχουν πέσει 2-3 :S), βάζει τραγούδια από orange fm και hot.Aν δεν ακούω μεταλιές και ροκιές δεν μπορώ να αποδώσω για αυτό παίρνω το mp3 μου μαζί και είμαι κομπλέ :).
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Ενα αλλο θεμα ειναι η μουσικη που παιζουν τα γυμναστηρια..Δε ξερω τι νομιζετε,αλλα θεωρω πως και η μουσικη παιζει ρολο στη διαθεσεη του ασκουμενου(περα απο τις ορμονες που εκκρινονται κατα την ασκηση).
Στο πρωην τζιμ μου ειχα μαλωσει για αυτο το λογο.. :grin: :idiot:
Τι μουσική σε εμπνέει?Μήπως θες και dj? :grin:
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
τσιχλα μαγκα!!! Grin Grin Grin 2funny

Αυτό ακριβώς ρε φίλε!Γάμησέ τα.

Παίζει ρόλο και ο τρόπος και η ποιότητα της άσκησης,όχι μόνο ο αριθμός των ασκήσεων ή ο αριθμός των επαναλήψεων.Βλέπεις κάποιους όπως λες να κάνουν 500 επαν.κι άλλους 20 σε δυσκολότερη άσκηση και οι 2οι κάνουν την σωστή δουλειά.

Εννοείται ότι η τεχνική στην εκτέλεση της άσκησης είναι το Α και το Ω.Σχετικά με αυτό που λες για 2 μέρες ξεκούραση για τους κοιλιακούς πιστεύω ότι δεν ισχύει πάντως.Την καλύτερη περίοδο για τους κοιλιακούς μου την είδα όταν έκανα πάμπολλες επαναλήψεις και πολλές διαφορετικές ασκήσεις κάθε μέρα.
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.725
Like
57
Πόντοι
16
αν εισαι αρχαριος οκ...αλλιως πολυ δυσκολα να σου βγει προβλημα εκει...

δεν το λέω απ'την άποψη ότι κινδυνεύεις από τραυματισμό,εάν όμως τους "μάθεις"στην καθημερινή άσκηση,από ένα σημείο και μετά δύσκολα θα δεις πρόοδο.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Εννοείται ότι παίζει ρόλο και η μουσική.Στο δικό μου γυμναστήριο που είναι πιο πολύ για γκομενίτσες και δροσερά αγόρια(μου την έχουν πέσει 2-3 :S), βάζει τραγούδια από orange fm και hot.Aν δεν ακούω μεταλιές και ροκιές δεν μπορώ να αποδώσω για αυτό παίρνω το mp3 μου μαζί και είμαι κομπλέ :).
ετσι ακριβως...
υ.γ.αυτο με τις αδερφες εχει παραγινει...
εκτος του οτι ξεστομιζουν οτι παπαρια μπορει να βαλει ο νους σου,ερχονται και ζητανε και <<συμβουλες>> για την ασκηση... :- :jerking:
δεν το λέω απ'την άποψη ότι κινδυνεύεις από τραυματισμό,εάν όμως τους "μάθεις"στην καθημερινή άσκηση,από ένα σημείο και μετά δύσκολα θα δεις πρόοδο.
μπορεις να τους γυμναζεις με ξεχωρες ασκησεις και υπο διαφορετικη κλιση..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom