Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

Aris1101

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2019
Μηνύματα
59
Like
7
Πόντοι
0
Για μια σχετική γράμμωση, για κάποιον με ηλικία 40ετών και σταθερός σε γυμναστήρια 3 φορές την βδομάδα εδώ και 10 χρόνια, τι πρωτεΐνη προτείνετε;

Διατροφή κάνω προσεγμένη, αλλά όχι σε σημείο να ζύγιζω το κάθε γεύμα.

Απαντάει όποιος ξέρει.

Cyp, proviron, ψαράκι μπόλικο, σαλάτες ανελλιπώς, υπομονή και συχνές επισκέψεις στη Βιοϊατρική (αιματολογικά, προστάτη).

Οι πρωτεΐνες είναι για αυτούς που δε ξέρουν, ένα πράγμα σα τους αγαπουληδες του μπου.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.731
Like
3.135
Πόντοι
506
Για μια σχετική γράμμωση, για κάποιον με ηλικία 40ετών και σταθερός σε γυμναστήρια 3 φορές την βδομάδα εδώ και 10 χρόνια, τι πρωτεΐνη προτείνετε;

Διατροφή κάνω προσεγμένη, αλλά όχι σε σημείο να ζύγιζω το κάθε γεύμα.

Απαντάει όποιος ξέρει.
ακου τον δασκαλο
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.731
Like
3.135
Πόντοι
506
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
δεν εχω προτυπο

ο συγκεκριμενος παντως τα λεει αρκετα καλα και πιστευω οτι βοηθαει πολυ κοσμο με τα βιντεακια του  ;)


Προσωπικά προτιμώ ξένους ΥouΤubers σε τέτοια θέματα,όπως αυτοί εδώ.


Που τα λένε ωραία,σωστά και χωρίς υφάκι σαν τον προκλητικό ξανθούλη που πόσταρες...
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.869
Πόντοι
3.846
τι σχεση εχει η πρωτεινη με τη γραμμωση καημενε;
Βρε άσχετε, πρωτεΐνη παίρνεις και για όγκο και για γράμμωση
Απλά υπάρχουν πρωτεΐνες που κάνουν φοκους σε διαφορετικά πράγματα.
Δεν είναι όλες ίδιες.

Αφού δεν γνωρίζεις μόκο.
 

Επισκέπτης
Βρε άσχετε, πρωτεΐνη παίρνεις και για όγκο και για γράμμωση
Απλά υπάρχουν πρωτεΐνες που κάνουν φοκους σε διαφορετικά πράγματα.
Δεν είναι όλες ίδιες.

Αφού δεν γνωρίζεις μόκο.
τι φοκους μωρε; 16 χρονων εισαι και τρως χάιπ;

Μια πρωτεινη χωρις προσθετα θες, που και αυτη αχρηστη ειναι. Αν διατρεφεσαι σωστα θα αδυνατισεις, αν δεν διατρεφεσαι σωστα δεν θα αδυνατισεις.
 

patir.gomenios

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2009
Μηνύματα
767
Like
10
Πόντοι
6
Επιτρέψτε μου να σας βοηθήσω

1. Πρωτεΐνη γράμμωσης και όγκου δεν υπάρχουν.

Αυτό που υπάρχει είναι μια σκόνη, η οποία έχει μέσα κάποια μορφή αφυδατωμένης πρωτεΐνης ορού γάλακτος, καζείνης κγάλακτος, μοσχαριού, αρακά κτλ κτλ και κάποια πρόσθετα.

Α. Γεύση, άρωμα, λεκιθινη
Β. Α+ βιταμίνες, ένζυμα
Γ. Υδατάνθρακα
Δ. Ο,τι θέλεις και Δε θελεις, κωλοβακρηρίδια, βαρέα μέταλλα κτλ κτλ

Συνήθως στην Ελλάδα λένε πρωτεΐνη όγκου και μεταφραζουν το πρωτεΐνη μάζας, οι οποιες μεσα εχουν υδατάνθρακα.

Λίγη επιστήμη  (και καλά)
Αν δεν εχει ο ασκουμενος υψηλη ινσουλινοευαισθησια, το μονο που θα καταφέρει με γρηγορους απλους υδατάνθρακες ειναι η μαζα να ειναι περισσότερο λίπος.


2. Επειδή γαμάμε τα ενεργειακο ισοζύγιο στα αυτιά

Αν καταναλώνεις λιγοτερες θερμιδες απο αυτες που δαπανας, παιρνει λιγοτερα χρηματα απο αυτα που δαπανας. Θα χασεις βαρος= και λιπος και μυς.

Για να χασεις περισσότερο λιπος χρειάζεται άσκηση αντιστασεων, βαρη, τρεξιμο με ενταση, κολυμπι με ενταση κτλ
Αυξημένη ινσουλινοευαισθησια, επαρκή πρόσληψη αμινοξέων, επαρκή πρόσληψη λιπαρων για ορμόνες, επαρκή πρόσληψη υδατάνθρακα για γλυκογονο και για να μειωθεί η γλυκονεογεννηση και για θυροειδή, εκκρίσεις λεπτινης.

Αυτα, ο,τι δε ξέρετε γοογλαρετε

Τις ευλογίες μου

Υ.Γ. εχω αρχίσει και το σιχαίνομαι το βου, τοσους μαζεμενους υπάνθρωπους δεν εχω βρει πουθενά. Σκατάνθρωποι το μονο που τους ενδιαφέρει να γαμησουν τον κωλο και να ξεφτιλισουν το κοριτσακι που πουλαει τη ψυχουλα του.

Παρακαλείται όποιος καλος μοντ δει το μήνυμα να μου κάνει τη χάρη και να βανναρει το λογαριασμό μου.
Υ.Υ.Γ ευχαριστώ και τις ευλογίες μου ο γερο Μενιος

 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.980
Κριτικές
32
Like
15.582
Πόντοι
12.946
Πραγματικό έπος οι απαντήσεις στην ερώτηση περί πρωτεΐνης  :kneel: :kneel: :kneel:
από εξετάσεις προστάτη μέχρι κουλούρι νεαρών  εργαζομένων, αγαπούληδες κλπ  :headbaning1:

Λοιπόν χωρίς πλάκα ...
Η Βιολογική αξία (BV) είναι μια κλίμακα μέτρησης που χρησιμοποιείται
για να καθορίσει το ποσοστό της δεδομένης θρεπτικής πηγής που χρησιμοποιείται
από το σώμα.
 

Συνημμένα

  • 36c53118827cd92db41a3863b5cbfcf6.jpg
    36c53118827cd92db41a3863b5cbfcf6.jpg
    28,6 KB · Εμφανίσεις: 19

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.869
Πόντοι
3.846
τι φοκους μωρε; 16 χρονων εισαι και τρως χάιπ;

Μια πρωτεινη χωρις προσθετα θες, που και αυτη αχρηστη ειναι. Αν διατρεφεσαι σωστα θα αδυνατισεις, αν δεν διατρεφεσαι σωστα δεν θα αδυνατισεις.
Καλά λέω ότι είσαι άσχετος.
Αυτό κατάλαβες από το ποστ μου;
Ότι θέλω απλά να αδυνατίσω; Μήπως νομίζεις ότι είμαι κοριτσάκι σαν εσένα που θέλει να χάσει κιλάκια και του συστήνεις να σταματήσει το φαγητό;

Μάθε τι θα πει γράμμωση και muscle definition και μετά ξαναπόσταρε.
 

Επισκέπτης
Καλά λέω ότι είσαι άσχετος.
Αυτό κατάλαβες από το ποστ μου;
Ότι θέλω απλά να αδυνατίσω; Μήπως νομίζεις ότι είμαι κοριτσάκι σαν εσένα που θέλει να χάσει κιλάκια και του συστήνεις να σταματήσει το φαγητό;

Μάθε τι θα πει γράμμωση και muscle definition και μετά ξαναπόσταρε.

συγνωμη δεν το ειπες απο την αρχη οτι πας για γράμμωση και muscle definition και παρανοησα

αν ειναι ετσι χρειαζεσαι εξειδικευμενη πρωτεινη, οχι ο,τι κι ο,τι γιατι μπορει να σου reverse τα αποτελεσματα της γυμναστικης

ψαξτο και μην τσιγγουνευτεις τα λεφτα γιατι κυκλοφορουν πρωτεινες που δεν κανουν γράμμωση και muscle definition και τις πουλανε για γράμμωση και muscle definition με δελεαρ το χαμηλο κοστος
 

dimer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2017
Μηνύματα
270
Like
1.670
Πόντοι
201
Από ότι έχει δουλέψει σε μένα, ορός γάλακτος
Ultra Whey Protein 2280g (Sci-MX)
την έχει και σε πιο μικρή συσκευασία 900γρ
10 χρόνια γυμναστήριο και ήρθες να βρεις την απάντηση στο bou,,, ωραίος!!! Η δεν είναι δέκα τα χρόνια ή δεν είναι 3 φορές την εβδομάδα άλλα 3 το χρόνο,,,,και μετά σνομπάρεις και την καζούρα που σου κάνουν εδώ μέσα οι υπόλοιποι 
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.872
Κριτικές
15
Like
11.869
Πόντοι
3.846
Μου αρέσει να παίρνω info από πολλές πηγές.
Τι πρόβλημα υπάρχει;

Άσε που έκανες quote λάθος ποστ.
 

Επισκέπτης
Μου εχουν πει οτι κινουμαι σαν τον Μαικ Ταισον

 

Aris1101

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2019
Μηνύματα
59
Like
7
Πόντοι
0
Καλησπέρα,

Γνωρίζετε ποιες είναι οι καλύτερες σχολές boxing στην Αθήνα για ενήλικες αρχάριους στο άθλημα; Και αν υπάρχουν σχολές μπάσκετ που μπορούν να γραφτούν ενήλικες απλά για προπονήσεις; Κεντρικά ή νότια προάστια. Στο Ίντερνετ φυσικά βγάζει πολλές αλλά δεν γνωρίζω κάτι γι’ αυτό και ρωτώ εσάς που κάτι παραπάνω θα ξέρετε.

Ευχαριστώ.
 

Geo22_m

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2018
Μηνύματα
23
Like
27
Πόντοι
0
Σχετικα με τις πρωτεινες . .

Η καθαρη πρωτεινη σε συνδυασμο με λιγους υδατανθρακες αυξανουν τους μυς και με το καψιμο του λιπους ( λογω των χαμηλων υδατανθρακων ) εμφανιζονται εντονα ( γραμμωνουν ) !

Η καθαρη παλι πρωτεινη σε συνδυασμο με πολλους υδατανθρακες μεγαλωνουν ( δεν αυξανουν ) τους μυς προσθετοντας περισσοτερο λιπος ( λογω των υψηλων υδατανθρακων ) με κοστος την χαμηλοτερη γραμμωση και κερδος τον μεγαλυτερο ογκο !

Αυτα συμβαινουν χονδρικα σε ενα σωμα που δεν λαμβανει αναβολικες ουσιες και οτι αλλο βοηθητικο .
Για παραδειγμα εαν δειτε καποιον με μεγαλο ογκο και υψηλη γραμμωση τοτε κατι δεν παει καλα . .
Υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις απο ανθρωπους με πολυ καλα γονιδια .

Γενικοτερος σκοπος ειναι να μεγαλωνεις τους μυς σου και να καις τοσο λιπος ωστε να μην χανεις τον ογκο σου την δυναμη σου και φυσικα την αντοχη σου .
Αυτο γινεται με τα χρονια την σωστη διατροφη και φυσικα την ασκηση ( βαρη και αεροβια ) .

Πολυ σημαντικο ειναι να δινετε χρονο στο βαρος σας , δηλαδη οταν φτασετε για παραδειγμα στα 80 κιλα με αρκετο λιπος δουλεψτε για μεγαλο διαστημα προσπαθωντας να μεινετε σε αυτα τα κιλα καιγοντας λιπος ωστε να αυξησετε την γραμμωση . Αυτο μπορει να σας παρει πολυ καιρο αλλα το σωμα σας στο τελος θα εχει πλεον συνηθισει σε αυτα τα κιλα και θα τα κρατησει ( χωρις αναβολικα μιλαω παντα , φυσικο σωμα με μια καθαρη πρωτεινη και πολυ καλη διατροφη ) . Στην συνεχεια ανεβαινετε για παραδειγμα στα 85 κιλα και παει λεγοντας ..

Να ξερετε οτι γινετε γρηγορα χανεται και γρηγορα οποτε μην αγχωνεστε μην ψαχνετε γρηγορες λυσεις και μην βιαζεστε ( αυτο ισχυει παντου βλεπε χρηματα ... ) .

Αυτα απο εμενα , ελπιζω να βοηθησα μερικους και σας ευχομαι να γαματε περισσοτερο απο οσο γυμναζεστε !!



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom