Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Οταν λέμε keto , υπάρχει ενα ειδος μονο ; γιατί Ρώτησα εναν φιλο μου που είχε χάσει πολλά κιλά αν την ξέρει και μου λέει ναι είχα κανει κιόλας , αλλά αυτός είχε κανει με ελάχιστα λιπαρά και υψηλή πρωτεινη , ενω σε ενα βίντεο που είδα στο ιντερνετ του Παναγιώτη Ραφαήλ έλεγαν μαζί με τον φιλο του που κανει keto οτι η keto είναι 70-80 % λιπαρά 5% υδατάνθρακα και το υπολοιπο πρωτεΐνη αλλά να είναι 25% το πολύ.
υπάρχουν 2-3, η αυστηρή 80-90% των θερμίδων από λιπαρά, η κυκλική (τρως carbs 100 grms 1 φορά την βδομάδα). Απλά προσοχή α) συνήθως η πλειοψηφία των θερμίδων έρχεται από καλό λίπος πχ ελαιόλαδο, καρύδα, καρύδια, φιλέτα, ολόκληρο αβγό, β) λίγη πρωτείνη (για να μην μετατραπεί σε γλυκογόνο), και φυσικά γ) ελάχιστα ή μηδέν ζάχαρα/άμυλα/σαβούρες (πχ παγωτό, μπισκότα, άσπρο ψωμί). Δούλεψε με αλάτι (απαραίτητο!), και 3-4 λίτρα νερό, tabata γυμναστική κτλ
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.438
Πόντοι
1.446
Και όλα τα παραπάνω κανονικά πρέπει να είναι βιολογικά γιατί όλη η μόλυνση από βαρέα μέταλλα , εμβόλια κτλ πάει στο λίπος.
Σε μεγάλες πόλεις κάπως δύσκολο και ακριβό.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.603
Πόντοι
736
Το βίντεο που έλεγα πιο πάνω είναι αυτό , αν θέλει να το δει κανείς.


Επισης ο τυπος που κάνει την keto άνοιξε κι αυτός κανάλι στο youtube πρόσφατα , και λογικά στα επόμενα βίντεο του θα δείξει τι τρώει κτλ.


Βασικά ήδη απο οτι βλέπω έκανε ένα σχετικό βίντεο , φρέσκο φρέσκο πριν 20 ωρες βγήκε , αυτό δεν το έχω δει θα το δω μετά που θα έχω χρόνο.

 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
παιδιά αν ξέρετε Αγγλικά (επιπέδου Lower) τσεκάρετε Dr Berg, Thomas DeLauer ή ακόμη καλύτερα Jason Wittrock. Αυτός απλά μεταφράζει ατάκες 'να σε πετάξει από την κέτωση' (=knock you out of ketosis), θέλω να πω οι Αμερικάνοι βρήκαν την διατροφή άρα αυτοί ξέρουν τα πάντα για αυτήν.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.603
Πόντοι
736
παιδιά αν ξέρετε Αγγλικά (επιπέδου Lower) τσεκάρετε Dr Berg, Thomas DeLauer ή ακόμη καλύτερα Jason Wittrock. Αυτός απλά μεταφράζει ατάκες 'να σε πετάξει από την κέτωση' (=knock you out of ketosis), θέλω να πω οι Αμερικάνοι βρήκαν την διατροφή άρα αυτοί ξέρουν τα πάντα για αυτήν.
Απο την άλλη άλλοι λένε οτι έχει διάφορες παρενέργειες , αλλά και να μην έχει είναι και λίγο δύσκολη διατροφη και πιο ακριβή επίσης. Παρακάτω βάζω δυο τέτοια βίντεο.





 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
218
Πόντοι
66
παει κανεις γυμναστηριο νοτια προαστεια.... να με βοηθησει να κανουμε μαζι..... γιατι βαριεμε.... θελω να χασω κιλα και γραμμωση ειμαι 177 90 αλλα δε μου φαινονται .....
γτ δεν ανοιγεις ενα θρεντ να ζητας παρεα τυπε...? :woldman:
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
218
Πόντοι
66
Τον παρεξηγησες τυπε!!! Μη δουμε καποιον να θελει να του παιξει αντρας τη ψωλη στη σαουνα αμεσως να τον βγαλουμε πουστη!

:S
γεμισε το σαη ομοφοβικους τυπε..... :S :S :S
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
218
Πόντοι
66
πεστα ρε μαγκα... και με τον ξαδερφο μου τον εχω παιξει παλια... δε μπορω να καταλαβω γιατι ειστε τοσο πισω... σε μερικους μπορει να μην αρεσει οκ. Αν ημουν θα το ελεγα και φερτε εμα μουνακι να σας το γαμησω μπροστα σας και παρτουζα...
:2funny: :2funny: :2funny:  :S :S :S
 

mpourdeli@ris

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2007
Μηνύματα
378
Κριτικές
1
Like
22
Πόντοι
1
Ποιος σου ειπε οτι ειμαι πουστης ρε φιλε ρωτα την μανα σου να σου πει τι πουτσα εχω καλοπερασε εχτες τωρα εχω την αδερφη σου.

Γευστικό πουστράκι, βγες στην Συγγρού να σε ψωνίσουν.
 

Golfakias93

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2013
Μηνύματα
117
Κριτικές
3
Like
74
Πόντοι
1
αμα ηθελα κατι τετοιο θα το εγραφα ποσο ομοφοβικος εισαι ρε φιλε που με.ενοχλεις με προσωπικα μηνυματα .... ελεοοος δεν.ειμαι πουστης το γευστικος ειναι ονομα απο ψησταρια...



:gay: :gay: :gay: :gay: :effemine: :effemine: :effemine: :effemine:

 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.603
Πόντοι
736
Επειδη κατα καιρους εχω θεματα με την μεση μου και μαλιστα στο σημείο που δείχνει το βίντεο , συμφωνα με το βιντεο λοιπον απο οτι καταλαβα φταίει ο αγυμναστος gluteus medius , η στα ελληνικά ο μεσος γλουτιεος μυς , στο ιντερνετ εχει πολλες ασκησεις για την εκγύμναση αυτου του ξεχασμένου μυός , οπότε αν έχετε προβληματα στην μεση όπως εγω ισως είναι καλη ιδεα η γυμναση αυτου του μυός , προσωπικα σημερα τον γυμνασα με μια άλλη ασκηση απο αυτην του βίντεο αλλά παρόμοια. Οποτε δεν το εχω δοκιμασμένο να ξερω οτι δεν ξαναπονεσα.

υγ. Εμενα ο πονος εκτος απο την μεση με πονουσαν και τα γονατα , ειδικά στο λυγισμα.

 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.975
Κριτικές
32
Like
15.505
Πόντοι
12.946
Η καλύτερη άσκηση για μέση/κοιλιακούς
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.030
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
4.006
Θα με βοηθησει καποιος να γινω φετονι....
Να πω την γνωμη μου,μετα απο 18 χρονια σε γυμναστηρια,...Μην τρελενεσε να γινεις φετες...αλλα ουτε και τουμπανο...μονο προβληματα θα εχεις...Εγω τα παρατησα ολα...και κανω μονο τρεξιμο σε βουνο!και εχω βρει την υγεια μου!Ειναι πολυ ασχημο να τρως σαν γουρουνι και να σηκονης πολλα κιλα να φουσκονης και να μην μπορεις να κουνηθης μετα...Εγω αυτο ειχα παθει...Τα λεω αυτα οχι για να κατηγορησο το αθλημα αλλα για να πω τι επαθα και τι μου συναιβη!Οσο αναφορα τα συμπληροματα διαττοφης τα εχω κοψι ολα!πρωτεινες φορμουλες για γραμοση ,ογκο,φλεβικοτιτα.κτλ..τα μονα που παιρνο ακομα ειναι τα ενεργιακα ποτα και αυτα με ρεγουλα οταν πηγαινο βουνο...ελπιζο να βοηθησα!
 

Protaris87

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2018
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Ρε παλικάρια προχτές πήγα να σηκώσω το πόδι και ένιωσα σουβλιά στη μέση... καμοια άσκηση να βοηθιση υπάρχει?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom