Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    28

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Επαιζα στο εφηβικο τυπε σε μια ομαδα και ειχα 2 ποντους μεσο ορο σε καθε ματς και 2 ριμπαουντ.
Με βαζανε αλλαγη οταν ειχε κριθει το ματς. :S :S :S
Τύπε μάλλον δεν την γουσταρες και πολύ την σπυριαρα. Σε κόβω να σε ενδιέφερε περισσότερο η εξέδρα με τα μουνάκια στην κερκίδα παρά τι γίνεται στον αγώνα :cheesy:
 

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
Ποτέ τυπε.  :S :S :S

Θα πας 2-3 μηνες γυμναστηριο και μετα θα σταματησεις οπως κανει το 85%. Εντωμεταξύ θα σου ανοιξει η ορεξη απο την γυμναστικη και θα τρως ακομη περισσοτερο και αντι για 75 θα γινεις 90.  :S :S :S

Αν θες να χασεις βαρος αρχικα κόψε την ποσοτητα του φαγητου που τρως καθημερινα να αρχισει το στομαχι σου να μαζευει και να ζηταει λιγοτερη τροφη.

Εγω τωρα ειμαι 88 κιλα (1.93 Υψος)κανω 8-9 χιλιομετρα ελευθερο καθε εβδομαδα και τρωω σε ποσοτητα φαγητου το μισο απο οσο ετρωγα οταν ημουνα 110 και δεν γυμναζόμουν καθολου.

εγω ειμαι 1,94 και 95 κιλα.

ειχα φτασει στα 87 με σκληρη διατροφηκαι εντατικη γυμναστικη αλλλα εκοψα την σκληρη διατροφη...την απλοποιησα....και νατα τα κιλα πισω ....

θελω να ξανα επιστρεψω τουλαχισοτν στα 90...αλλα δυσκολοευομαι τρελλααααα
 

Επισκέπτης
εγω ειμαι 1,94 και 95 κιλα.

ειχα φτασει στα 87 με σκληρη διατροφηκαι εντατικη γυμναστικη αλλλα εκοψα την σκληρη διατροφη...την απλοποιησα....και νατα τα κιλα πισω ....

θελω να ξανα επιστρεψω τουλαχισοτν στα 90...αλλα δυσκολοευομαι τρελλααααα
εγώ είμαι 1.82 101 κιλά

όποτε έχω προσπαθήσει να χάσω, μόλις πέσει λίγο η κοιλιά νιώθω χωρίς ενέργεια και στενοχωρημένος :(
 

milk4honeyy

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2017
Μηνύματα
10
Like
20
Πόντοι
0
Καλησπέρα παιδιά.! Έχω ύψος 1,76 και βάρος 75 κιλά. Κάνω καθημερινά καμψεις.Ποσο καιρό υπολογίζετε, με σωστή διατροφή και εγγραφή σε γυμναστήριο, θα μου πάρει να φτιάξω μυς και κοιλιακούς;;
Το να κάνεις κάμψεις κάθε μέρα δεν θα έχει αποτέλεσμα. Οι κοιλιακοί σου θα δυναμώσουν αλλα δεν θα φαίνονται.

Για να φανούν οι κοιλιακοί ο βασικός σου στόχος είναι να ρίξεις το ποσοστό σωματικού λίπους (βλ body fat percentage) κάνοντας σωστή διατροφή, ενώ ταυτόχρονα θα πρέπει να διατηρήσεις ή να ενισχύσεις την μυική σου μάζα κάνοντας ένα πρόγραμμα με ελεύθερα βάρη στο γυμναστήριο.
Κάποιος που ξεκινάει τώρα γυμναστήριο, το πιο πιθανό είναι να χρειάζεται να εστιάσει στο να αυξήσει την μυική του μάζα πρώτα απ' όλα, και το λίπος φεύγει μόνο του μετά με μικρές αλλαγές στην διατροφή.  ;) )

Ο χρόνος που θα πάρει για να αρχίσουν να φαίνονται οι κοιλιακοί εξαρτάται απο το πόσο λίπος πρέπει να χάσεις. Ο λόγος ύψος/βάρος δεν λέει κάτι γιατί δεν λαμβάνει υπόψη του την μυική μάζα.
Συνήθως στους περισσότερους άντρες φαίνονται οι κοιλιακοί όταν πέσουν κάτω από 10% ποσοστό λίπους αλλά αυτό εξαρτάται και απο τον σωματότυπο του καθενός και το που έχει τις λιποαποθήκες του. Κάποια ωραία σώματα που βλέπεις σε παραλίες κλπ είναι αποτέλεσμα μίνιμουμ 2-3 χρόνια πειθαρχημένης προσπάθειας.  

Συνήθως στους 2-3 μήνες αρχίζει και φαίνεται διαφορά, και πολλοί πορώνονται και αυτό τους κινητοποιεί να συνεχίσουν.

Πολλά γυμναστήρια έχουν διατροφολόγους και γυμναστές, που αν τους πεις τους στόχους σου, θα σε καθοδηγήσουν κατάλληλα. 
 

Επισκέπτης
14.5% λιπος για καποιον που κανει gym 1 μηνα ειναι καλα;
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
εγώ είμαι 1.82 101 κιλά

όποτε έχω προσπαθήσει να χάσω, μόλις πέσει λίγο η κοιλιά νιώθω χωρίς ενέργεια και στενοχωρημένος :(

Μια πορνη μου ειπε οτι για την ηλικια μου ειναι καλα τα κιλα μου καθοτι δεν ειμαι και πιτσιρικας.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.731
Like
3.113
Πόντοι
506
δουκα φθηνη δικαιολογια αυτο με την ηλικια
o ozzy ειναι 100 χρονων και ειναι ακομα fit
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.920
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
Κοιλιά κι αρχίδια
του άντρα τα στολίδια
 

Kavlas123

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
577
Κριτικές
2
Like
186
Πόντοι
6
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Πλατη προσφατη:

mb2.jpg
 

Kala_na_pername

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2016
Μηνύματα
554
Κριτικές
1
Like
91
Πόντοι
6
Πολλα παιζουν ρολο ο μεταβολισμος η ηλικια το ειδος και η ενταση της γυμναστικης που ακολουθει ο καθενας..Εγω ειμαι 1.85 90 κιλα και εχω 13% λιπος τα γυμνασμενα κιλα δεν εχουν καμια σχεση με τα αδουλευτα κιλα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom