Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Ετσι Δον Βιτο,θα τα κονομησουμε...
the-godfather-poster.jpg

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
Not so fast.

Παραλαμβάνεις φύλλο πορείας και ΤΕΛΟΣ. Δεν γίνεται να μην δουλέψεις. Έτσι δεν είναι;

Χώρια του ότι κρέμεται η απόλυση πάνω από το κεφάλι σου. Και δεν ξέρω εάν είναι καν μαχητό...
Εδω ειναι Ελλαδα.
Δεν νομιζω να υπαρχει επιστρατευμενος απεργος την τελευταια 20ετια που να εχει απολυθει επειδη αρνηθηκε να δουλεψει. Αν υπαρχει, θα ανακαλεσω.
Και οι φορτηγατζηδες επιστρατευθηκαν, αλλά δεν ειδα να αφαιρεθει καμια αδεια επειδη δεν δουλεψαν. Εξαλλου υπαρχει τροπος να αποφυγουν την εργασια (π.χ. αναρρωτικη αδεια μαϊμού).
Ασε που πολλες φορες, στη διαπραγματευση για το τελος μιας μακροχρονης απεργιας, μπαινει και το θεμα της πληρωμης των ημερων απεργιας, και ολα καλα.
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
εχεις δικιο. ΦΠ οποια μα ΟΠΟΙΑ αναφορα εχεις κανει σε στρατο και θυμαμαι, της εχεις γαμησει τα ραμματα λεμε.

Μάλλον δεν πήγα και δεν ξέρω τί μου γίνεται. Καρφώνομαι γαμώτη...

Αλλά για πες μου. Αυτό το χακί πράμα με μεγάλες ρόδες που έχει καρότσα πίσω και μεταφέρει στρατανιώτες δεν είναι στρατιωτικό όχημα μεταφοράς προσωπικού;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
Μάλλον δεν πήγα και δεν ξέρω τί μου γίνεται. Καρφώνομαι γαμώτη...

Αλλά για πες μου. Αυτό το χακί πράμα με μεγάλες ρόδες που έχει καρότσα πίσω και μεταφέρει στρατανιώτες δεν είναι στρατιωτικό όχημα μεταφοράς προσωπικού;
Ελληνιστί ΤΖΕΙΜΣ ή ΡΕΟ....

Σε αντιθεση με την λεγομενη "καναδεζα" που μεταφερει απορριμματα...
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Τελικα οι φιλελευθερατζηδες και λοιποι συγγενεις εχετε ΠΟΛΥ πλακα...

Εδω και δυο χρονια,χοντρικα απο τη στιγμη που ανελαβε ο ΓΑΠ,υπαρχει κανενα μετρο που να μην περασε απο τη βουλη,η να μην περασε λογω αντιδρασεων στους δρομους?

Ονομαστε ΕΝΑ και ΜΟΝΟΝ ΕΝΑ μετρο για την κριση που να μην περασε.

Τωρα φταιει το κωμα του λαου που εκανε την τζαμπα μαγκια του με τον εδω και σαραντα χρονια νεκρο Ζαχαριαδη,και που ψελλισε περι εξοδου απο την ευρωζωνη...που πονταρει λεει στην καταστροφη της χωρας,για την οποια ΔΕΝ ειναι υπευθυνο.

Ο φερετζες του πουστη οπως γραφτηκε...
Το "κώμα του λαού" καλά το 'γραψες πάντως.  :thumbsup:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Κανα νομο"για να σωθει η χωρα"που να εμποδισε το"επικινδυνο"κουκουε να περασει,βρηκες?

Όχι και δεν θα βρω διότι δεν μπορεί να εμποδίσει με 21 έδρες. Και μάλιστα όταν το πρώτο κόμμα έχει > 150+1.

Επόμενη ερώτηση.

(ουσίας παρακαλώ)
 

Επισκέπτης
Το "κώμα του λαού" καλά το 'γραψες πάντως.  :thumbsup:
Για πες και κανα μετρο που να εμποδισε το"επικινδυνο"κουκουε να ψηφιστει στη Βουλη ομως.
Όχι και δεν θα βρω διότι δεν μπορεί να εμποδίσει με 21 έδρες. Και μάλιστα όταν το πρώτο κόμμα έχει > 150+1.

Επόμενη ερώτηση.

(ουσίας παρακαλώ)
Φανταρος εχεις παει?
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Ελληνιστί ΤΖΕΙΜΣ ή ΡΕΟ....

Σε αντιθεση με την λεγομενη "καναδεζα" που μεταφερει απορριμματα...

Και σε αντίμεση με τα ΤΟ.Μ.Α τα οποία ονειροφαντασιώνεται ο supermouse ως ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ ΛΑΟ
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Μάλλον δεν πήγα και δεν ξέρω τί μου γίνεται. Καρφώνομαι γαμώτη...

Αλλά για πες μου. Αυτό το χακί πράμα με μεγάλες ρόδες που έχει καρότσα πίσω και μεταφέρει στρατανιώτες δεν είναι στρατιωτικό όχημα μεταφοράς προσωπικού;

ψαξου πως λεγεται και τι λεγεται για να μη σου κανω τον εξυπνο εγω και κυριοτερα να μη στον κανει ο ποντικης  ;)
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Για πες και κανα μετρο που να εμποδισε το"επικινδυνο"κουκουε να ψηφιστει στη Βουλη ομως.Φανταρος εχεις παει?

Όχι. Παπατζής είμαι που προσπαθώ μέσω του Internet να γίνω αποδεχτός ως κάτι που δεν μπόρεσα να γίνω ποτέ...

Τί να κλάσω...
 

ventuzator

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.973
Like
0
Πόντοι
16
Ρε ρίχτου και έναν μπούτζον και από μέναν...
Το κράτος όμως δεν είναι εξωγηίνο τέρας που ήρθε από το γαλαξία της ανδρομέδας και μας κατσικώθηκε...
Διοικείται από τύπους που ψηφίζεις εσύ και εγώ και εκεί δουλεύουν ο ξάδελφός σου ο Βρασίδας, η θειά μου η Μερόπη, το καρντάσι ο Νάσος από το στρατό, μπορεί και συ μπορεί και εγω...
Επομένως, υπάρχει και ατομική- προσωπική ευθύνη... Καλό είνα να μην την αγνοούμε ούτε και να τα ρίχνουμε όλα στο "κράτος" το οποίο κατά διαβολική σύμπτωση παγκοσμίως είναι καθ' εικόνα και καθ΄ομοίωση του λαού που το απαρτίζει...

:cheesy: :cheesy:

Οχι... το κρατος δεν ειναι εξωγηίνο τέρας με την Ενοια του (σε κρατω) ποιος το λεει αυτο;;;;;;  :uglystupid:

βεβαιως... αν παρουμε βαση και την μυθολογια της χωρας που κατασκευασε αυτη την έννοια τοτε....

( Μυθολογικά το Κράτος ήταν η προσωποποίηση της κυριαρχίας και της δύναμης. Ήταν γιος του Πάλλαντα και της Στύγας.

Η Στύγα ήταν κόρη του Ωκεανού.

Αδέλφούς είχε τη Βία, τη Νίκη και το Ζήλο. Γνωστός ήταν ο ρόλος του Κράτους στην κράτηση του Προμηθέα στο βράχο του Καυκάσου. )

NOTE: Ο Προμηθέας έμαθε τους ανθρώπους να χειρίζονται τη φωτιά, να δημιουργούν εργαλεία και τους έμαθε τις Επιστήμες (που
     έκλεψε από την Αθηνά) και τα Γράμματα. Για να γλυτώσει την ανθρωπότητα από το μένος των θεών.

Συνεπώς σύμφωνα με την Μυθολογία το "ΚΡΑΤΟΣ" ειχε ενοχληθεί απο τον προμηθέα  :cheesy:

αλλα αυτα ειναι μυθοι, βεβαια, και καλο ειναι να ερθουμε λιγο στην Σημερινή πραγματικότητα  ;)

Το κρατος σιγουρα ενοχληθηκε απο τους αγανακτισμενους και τους επνιξε στα ΧΗΜΙΚΑ.

το ιδιο Κρατος βεβαια δεν ενοχληθηκε απο της ΜΙΖΕΣ της ΜΙΖΕΝΣ ουτε απο τα ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ που γερνουν
ουτε απο το χρηματιστηριο, ουτε απο το C4i, ουτε απο τα παμπερς και φυσικα κανεις δεν κρατηθηκε στον
"βράχο του Καυκάσου" για αυτα.

Βεβαιως ολα αυτα αποτελεσαν ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ μονο για αυτους που κρατεί το κρατος.

Το κερασακι στην τουρτα, ειναι οτι καποιοι "Δημοκρατες" και μαλιστα "νομικοι" σε αυτες τις περιπτωσεις μιλανε για συλλογική ευθύνη ....... των κρατουμένων μονο και μονο για να (ξεπλύνουν τα αμαρτήματα των "ΘΕΩΝ"....)


Οι θεοι δε,... ξεπλένονται με μια φράση του στυλ "ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ"  :cheesy:

και βεβαιως η καθ' εικόνα και καθ΄ομοίωση του λαού η ισονομία και ισοπολιτεία εκφράζεται απόλυτα με τον ΝΟΜΟ περί ευθύνης ΥΠΟΥΡΓΩΝ...και λοιπόν εγκάθετων αυτού του κράτους.

οποτε "προφανως" εχει δικαιο ο προλαλλησαντας str81977 δια την συλλογικήν ευθύνη, μόνο που σκοπίμως αγνοεί την έννοια του κράτους.

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
:cheesy: :cheesy:

Οχι... το κρατος δεν ειναι εξωγηίνο τέρας με την Ενοια του (σε κρατω) ποιος το λεει αυτο;;;;;;  :uglystupid:

βεβαιως... αν παρουμε βαση και την μυθολογια της χωρας που κατασκευασε αυτη την έννοια τοτε....

( Μυθολογικά το Κράτος ήταν η προσωποποίηση της κυριαρχίας και της δύναμης. Ήταν γιος του Πάλλαντα και της Στύγας.

Η Στύγα ήταν κόρη του Ωκεανού.

Αδέλφούς είχε τη Βία, τη Νίκη και το Ζήλο. Γνωστός ήταν ο ρόλος του Κράτους στην κράτηση του Προμηθέα στο βράχο του Καυκάσου. )

NOTE: Ο Προμηθέας έμαθε τους ανθρώπους να χειρίζονται τη φωτιά, να δημιουργούν εργαλεία και τους έμαθε τις Επιστήμες (που
     έκλεψε από την Αθηνά) και τα Γράμματα. Για να γλυτώσει την ανθρωπότητα από το μένος των θεών.

Συνεπώς σύμφωνα με την Μυθολογία το "ΚΡΑΤΟΣ" ειχε ενοχληθεί απο τον προμηθέα  :cheesy:

αλλα αυτα ειναι μυθοι, βεβαια, και καλο ειναι να ερθουμε λιγο στην Σημερινή πραγματικότητα  ;)

Το κρατος σιγουρα ενοχληθηκε απο τους αγανακτισμενους και τους επνιξε στα ΧΗΜΙΚΑ.

το ιδιο Κρατος βεβαια δεν ενοχληθηκε απο της ΜΙΖΕΣ της ΜΙΖΕΝΣ ουτε απο τα ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ που γερνουν
ουτε απο το χρηματιστηριο, ουτε απο το C4i, ουτε απο τα παμπερς και φυσικα κανεις δεν κρατηθηκε στον
"βράχο του Καυκάσου" για αυτα.

Βεβαιως ολα αυτα αποτελεσαν ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ μονο για αυτους που κρατεί το κρατος.

Το κερασακι στην τουρτα, ειναι οτι καποιοι "Δημοκρατες" και μαλιστα "νομικοι" σε αυτες τις περιπτωσεις μιλανε για συλλογική ευθύνη ....... των κρατουμένων μονο και μονο για να (ξεπλύνουν τα αμαρτήματα των "ΘΕΩΝ"....)


Οι θεοι δε,... ξεπλένονται με μια φράση του στυλ "ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ"  :cheesy:

και βεβαιως η καθ' εικόνα και καθ΄ομοίωση του λαού η ισονομία και ισοπολιτεία εκφράζεται απόλυτα με τον ΝΟΜΟ περί ευθύνης ΥΠΟΥΡΓΩΝ...και λοιπόν εγκάθετων αυτού του κράτους.

οποτε "προφανως" εχει δικαιο ο προ προλαλλησαντας str81977 δια την συλλογικήν ευθύνη, μόνο που σκοπίμως αγνοεί την έννοια του κράτους.
Θα σε μαλωσω.
Ολοκληρο σεντονι χωρις μια αναφορα σε μενα?
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Για πες και κανα μετρο που να εμποδισε το"επικινδυνο"κουκουε να ψηφιστει στη Βουλη ομως.
Ανούσιο. Λες και όλα όσα πέρασαν απ' τη Βουλή είναι σωστά ή αυτά που έπρεπε να γίνουν. Ούτε επικίνδυνος είναι αυτός που εμποδίζει να περάσει κάτι απ' τη Βουλή. Επικίνδυνος είναι αυτός που θα ήθελε να την καταργήσει για παράδειγμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom