Νέα

Γνώμες για ΚΚΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα adonis13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 236K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
εσύ κάνεις τα εξώγαμα, εσύ τα μαρτυράς, οι άλλοι σου φταίνε;

αλλά βέβαια! τη δικιά μας καμπούρα δεν τη βλέπουμε!
εγώ τη δική μου καμπούρα τη βλέπω και τη λέω (από πού το έμαθες άλλωστε)! ;)

εσύ την καμπούρα σου? :2funny: :2funny: :2funny:

και πούσαι: δε θα γίνεις ποτέ μάνα! ούτε ο μητσάρας πατέρας, με μάνα εσένα! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

κάτι για το λατρεμένο σου ΚΚΕ έχεις να πεις? :coffee:
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
εσύ κάνεις τα εξώγαμα, εσύ τα μαρτυράς, οι άλλοι σου φταίνε;

αλλά βέβαια! τη δικιά μας καμπούρα δεν τη βλέπουμε!


Μπορεί το ΚΚΕ να διατείνεται πως είναι υπερ των εργατών, όμως και οι κινήσεις του, συνήθως παράνομες υπό την κάλυψη του συνεργαζόμενου μαζί με το ΚΚΕ Ελληνικού κράτους(!), καθώς και οι προτάσεις του, οδηγούν στην ανεργία και αναδεικνύουν την τεμπελιά και την αεργία ως προτίμηση έναντι της εργασίας. Η αναφορά στο «Δίκιο του εργάτη», για το ΚΚΕ, φαίνεται είναι μόνο το μότο του λαϊκισμού καθαρά για κομματικούς λόγους...
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Λοιπόν εν κατακλείδι

Ανάψτε και κάνα κεράκι, πείτε και κάνα "πάτερ ημών"....κακό δεν κάνουν! :priest:

και μακρυά από κουμούνια, κουκουέδες και λοιπούς αναρχοαυτόνομους!
αυτά κάνουν κακό! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

φιλούρες!

ΑΝΘΙΜΟΣ: ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΑΛΙΑ-ΚΑΡΦΙΑ ΤΟΝ ΣΚΟΠΙΑΝΟ ΣΤΑΘΜΟ!


Σφοδρότατη αντίδραση του Παν-γενναιοτάτου Ιεράρχη των Μακεδόνων Μητροπολίτου Ανθίμου στη Θεσσαλονίκη, για τη δημιουργία Σκοπιανικού Ραδιοφωνικού Σταθμού Προπαγάνδας στη Μελίτη Φλώρινας, όπως εξήγγειλε ο φιλοσκοπιανός Πρόεδρος του χωριού Παναγιώτης Αναστασιάδης πρόσφατα, τονίζοντας ότι έχουν πάρει και την άδεια των ελληνικών αρχών!

Ο Παναγιώτατος βροντοφώναξε μέσα στον Ι.Ν. Μεταμορφώσεως του Σωτήρος πως εάν το επιτρέψουν οι αρμόδιοι Υπουργοί και Περιφερειάρχες, τότε "εγώ με τη νεολαία και με όσους θέλετε - θα το πω όπως το αισθάνομαι - δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά αν πουν "ναι" και το κάνουν, τουλάχιστον 40-50 πούλμαν πρέπει να φτάσουμε εκεί μαζί με τους εκεί αδελφούς της Φλώρινας και της Μελίτης και να τα κάνουμε γυαλιά-καρφιά! Αλλιώς δε γίνεται"
Θεσσαλονίκη 14-08-2011
 

Επισκέπτης
ΑΝΘΙΜΟΣ: ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΑΛΙΑ-ΚΑΡΦΙΑ ΤΟΝ ΣΚΟΠΙΑΝΟ ΣΤΑΘΜΟ!


Σφοδρότατη αντίδραση του Παν-γενναιοτάτου Ιεράρχη των Μακεδόνων Μητροπολίτου Ανθίμου στη Θεσσαλονίκη, για τη δημιουργία Σκοπιανικού Ραδιοφωνικού Σταθμού Προπαγάνδας στη Μελίτη Φλώρινας, όπως εξήγγειλε ο φιλοσκοπιανός Πρόεδρος του χωριού Παναγιώτης Αναστασιάδης πρόσφατα, τονίζοντας ότι έχουν πάρει και την άδεια των ελληνικών αρχών!

Ο Παναγιώτατος βροντοφώναξε μέσα στον Ι.Ν. Μεταμορφώσεως του Σωτήρος πως εάν το επιτρέψουν οι αρμόδιοι Υπουργοί και Περιφερειάρχες, τότε "εγώ με τη νεολαία και με όσους θέλετε - θα το πω όπως το αισθάνομαι - δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά αν πουν "ναι" και το κάνουν, τουλάχιστον 40-50 πούλμαν πρέπει να φτάσουμε εκεί μαζί με τους εκεί αδελφούς της Φλώρινας και της Μελίτης και να τα κάνουμε γυαλιά-καρφιά! Αλλιώς δε γίνεται"
Θεσσαλονίκη 14-08-2011
Οι παπαδες δεν εχουν δουλεια στην πολιτικη ζωη του τοπου,στις εκκλησιες τους τα κυρηγματα του θεου τους για οποιον εχει ορεξη κ μεχρι εκει,αλλιως ας ξουρισουν τα γενια,ας βγαλουν τα ρασα κ ας κατεβουν στον πολιτικο στίβο!!!!

ΑΡΧΙΔΙΑ-ΨΕΥΤΕΣ-ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ,ουτε τους φορους τους δεν δεχονται να πληρωσουν οι καργιοληδες!!!!!!

Επιτελους καποιος πρεπει να τερματισει την εξουσια της εκκλησιας,διαχωρισμος κρατους εκκλησιας,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
ΑΝΘΙΜΟΣ: ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΑΛΙΑ-ΚΑΡΦΙΑ ΤΟΝ ΣΚΟΠΙΑΝΟ ΣΤΑΘΜΟ!


Σφοδρότατη αντίδραση του Παν-γενναιοτάτου Ιεράρχη των Μακεδόνων Μητροπολίτου Ανθίμου στη Θεσσαλονίκη, για τη δημιουργία Σκοπιανικού Ραδιοφωνικού Σταθμού Προπαγάνδας στη Μελίτη Φλώρινας, όπως εξήγγειλε ο φιλοσκοπιανός Πρόεδρος του χωριού Παναγιώτης Αναστασιάδης πρόσφατα, τονίζοντας ότι έχουν πάρει και την άδεια των ελληνικών αρχών!

Ο Παναγιώτατος βροντοφώναξε μέσα στον Ι.Ν. Μεταμορφώσεως του Σωτήρος πως εάν το επιτρέψουν οι αρμόδιοι Υπουργοί και Περιφερειάρχες, τότε "εγώ με τη νεολαία και με όσους θέλετε - θα το πω όπως το αισθάνομαι - δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά αν πουν "ναι" και το κάνουν, τουλάχιστον 40-50 πούλμαν πρέπει να φτάσουμε εκεί μαζί με τους εκεί αδελφούς της Φλώρινας και της Μελίτης και να τα κάνουμε γυαλιά-καρφιά! Αλλιώς δε γίνεται"
Θεσσαλονίκη 14-08-2011
χώσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

μεγάλε Άνθιμε!!!!!!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Οι παπαδες δεν εχουν δουλεια στην πολιτικη ζωη του τοπου,στις εκκλησιες τους τα κυρηγματα του θεου τους για οποιον εχει ορεξη κ μεχρι εκει,αλλιως ας ξουρισουν τα γενια,ας βγαλουν τα ρασα κ ας κατεβουν στον πολιτικο στίβο!!!!

ΑΡΧΙΔΙΑ-ΨΕΥΤΕΣ-ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ,ουτε τους φορους τους δεν δεχονται να πληρωσουν οι καργιοληδες!!!!!!

Επιτελους καποιος πρεπει να τερματισει την εξουσια της εκκλησιας,διαχωρισμος κρατους εκκλησιας,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!

εχει γνωμη ο "βαλλιανατος" και δεν θα εχει γνωμη ο ανθιμος? πας καλα?  :2funny:
 

Επισκέπτης
εχει γνωμη ο "βαλλιανατος" και δεν θα εχει γνωμη ο ανθιμος? πας καλα?  :2funny:
Δημοσιογραφος ο ενας,αρχιδι-ψευτης-υποκριτης ρασοπαπας ο αλλος.
Ο Χριστουλης ασκουσε κ πολιτικη,ειχα κανει ποτε παρεμβαση στους νομους,ειχε καμια πολιτικη αναμειξη;

Περιοριστηκε στον λογο του θεου......
 

Επισκέπτης
Ας πληρωσει η γαμημενη εκκλησια αυτα που της αναλογουν κ μετα οταν θα βρισκεται εκτος του κηρυγματος του λογου του θεου(της εργασιας της δηλαδη) μπορει να εχει κ πολιτικη γνωμη οπως καθε πολιτης.
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Δημοσιογραφος ο ενας,αρχιδι-ψευτης-υποκριτης ρασοπαπας ο αλλος.
Ο Χριστουλης ασκουσε κ πολιτικη,ειχα κανει ποτε παρεμβαση στους νομους,ειχε καμια πολιτικη αναμειξη;

Περιοριστηκε στον λογο του θεου......
νομίζω ότι ο ίδιος ο Χριστός, κατά κάποιο τρόπο άσκησε "πολιτική" όταν τα έκανε λίμπα έξω απ το ναό! :uglystupid:

Ας πληρωσει η γαμημενη εκκλησια αυτα που της αναλογουν κ μετα οταν θα βρισκεται εκτος του κηρυγματος του λογου του θεου(της εργασιας της δηλαδη) μπορει να εχει κ πολιτικη γνωμη οπως καθε πολιτης.
νομίζω ότι είσαι λιγάκι άδικος! :rolleyes:
η εκκλησία έχει κάνει την μεγαλύτερη δωρεά στην ιστορία του ελληνικού κράτους!
άλλο αν δεν το ξέρεις εσύ!


Υ.Γ.αλήθεια με ποιο κλωναράκι έχουμε την τιμή?  :boobies:  :coffee:
 

Επισκέπτης
νομίζω ότι ο ίδιος ο Χριστός, κατά κάποιο τρόπο άσκησε "πολιτική" όταν τα έκανε λίμπα έξω απ το ναό! :uglystupid:
νομίζω ότι είσαι λιγάκι άδικος! :rolleyes:
η εκκλησία έχει κάνει την μεγαλύτερη δωρεά στην ιστορία του ελληνικού κράτους!
άλλο αν δεν το ξέρεις εσύ!


Υ.Γ.αλήθεια με ποιο κλωναράκι έχουμε την τιμή?  :boobies:  :coffee:
Ο ναος ειναι ο χωρος την εκκλησιας,αυτο λεω,εκει πρεπει να περιοριστει κ να αφησει τα πολιτικα,αυτη η εξουσια της.
Στα παπαρια μας τι εχει κανει η εκκλησια σε οποιαδηποτε φαση της ιστοριας της,τωρα μας νοιαζει τι κανει......και τωρα δεν ειναι ενταξει απεναντι στην πολιτεια κ το κρατος.
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Δημοσιογραφος ο ενας,αρχιδι-ψευτης-υποκριτης ρασοπαπας ο αλλος.
Ο Χριστουλης ασκουσε κ πολιτικη,ειχα κανει ποτε παρεμβαση στους νομους,ειχε καμια πολιτικη αναμειξη;

Περιοριστηκε στον λογο του θεου......

ο ΙΗΣΟΥΣ με το να κυρρητει τη καταργηση της δουλειας λεγοντας οτι ολοι οι ανθρωποι ειναι ισοι... εβλαπτε τα συμφεροντα της τοτε αρχουσας ταξης που ειχε δουλους σαν φτηνη εργατικη μαζα και στην ουσια εβλαπτε την τσεπη τους οποτε σαφως ο ιησους εκανε πολιτικη
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Ο ναος ειναι ο χωρος την εκκλησιας,αυτο λεω,εκει πρεπει να περιοριστει κ να αφησει τα πολιτικα,αυτη η εξουσια της.
Στα παπαρια μας τι εχει κανει η εκκλησια σε οποιαδηποτε φαση της ιστοριας της,τωρα μας νοιαζει τι κανει......και τωρα δεν ειναι ενταξει απεναντι στην πολιτεια κ το κρατος.


οταν ο ιησους ελεγε για ισοτητα των φυλων προφανως αλλαζε τις μεχρι τοτε ισχυουσες κοινωνικες δομες...
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Ο ναος ειναι ο χωρος την εκκλησιας,αυτο λεω,εκει πρεπει να περιοριστει κ να αφησει τα πολιτικα,αυτη η εξουσια της.
Στα παπαρια μας τι εχει κανει η εκκλησια σε οποιαδηποτε φαση της ιστοριας της,τωρα μας νοιαζει τι κανει......και τωρα δεν ειναι ενταξει απεναντι στην πολιτεια κ το κρατος.

γιατι ειναι ενταξει το κρατος εναντι της εκκλησιας? ας επιστρεψει το κρατος τα χρωστουμενα και εγω πρωτος θα πω για χωρισμο του κρατους με την εκκλησια...αλλα πιστευω εαν γινει ο χωρισμος να αφησεις την εκκλησια να κανει δικα της σχολεια ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΥΛΗ....
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
νομίζω ότι ο ίδιος ο Χριστός, κατά κάποιο τρόπο άσκησε "πολιτική" όταν τα έκανε λίμπα έξω απ το ναό! :uglystupid:
νομίζω ότι είσαι λιγάκι άδικος! :rolleyes:
η εκκλησία έχει κάνει την μεγαλύτερη δωρεά στην ιστορία του ελληνικού κράτους!
άλλο αν δεν το ξέρεις εσύ!


Υ.Γ.αλήθεια με ποιο κλωναράκι έχουμε την τιμή?  :boobies:  :coffee:

Υ.Γ.αλήθεια με ποιο κλωναράκι έχουμε την τιμή?

ΠΑΠΑΖΟΛ...ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ
 

Επισκέπτης
ο ΙΗΣΟΥΣ με το να κυρρητει τη καταργηση της δουλειας λεγοντας οτι ολοι οι ανθρωποι ειναι ισοι... εβλαπτε τα συμφεροντα της τοτε αρχουσας ταξης που ειχε δουλους σαν φτηνη εργατικη μαζα και στην ουσια εβλαπτε την τσεπη τους οποτε σαφως ο ιησους εκανε πολιτικη
οταν ο ιησους ελεγε για ισοτητα των φυλων προφανως αλλαζε τις μεχρι τοτε ισχυουσες κοινωνικες δομες...
Πρωτον:ολα αυτα αφορουσαν τον κοσμο του θεου κ οχι την πολιτικη εξουσια,μεσω της θρησκειας προσπαθησε να αλλαξεις τις κοινωνικες δομες,όχι τις πολιτικες,ποτε δεν αμφισβητησε την εξουσια του αυτοκρατορα.
Δευτερον:oλα αυτα εχουν κατακτηθει κ με το παραπανω σημερα....το μακεδονικο δεν εχει καμια σχεση κ το καθε αρχιδι-παπας δεν ειναι ο γιος του θεου ή ο θεος.
 

Επισκέπτης
γιατι ειναι ενταξει το κρατος εναντι της εκκλησιας? ας επιστρεψει το κρατος τα χρωστουμενα και εγω πρωτος θα πω για χωρισμο του κρατους με την εκκλησια...αλλα πιστευω εαν γινει ο χωρισμος να αφησεις την εκκλησια να κανει δικα της σχολεια ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΥΛΗ....
Ας κανει ο,τι στον πουτσο θελει η εκκλησια αν χωριστει απο το κρατος,στα αρχιδια μας,τί της χρωσταει το κρατος ακριβως;
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Παπαζόλο εσύ είσαι ρε?
είπα και γω!
ποιο άλλο βλήμα τέτοια ώρα! :2funny: :2funny: :2funny:


αλλά....άρχισες το κάπνισμα ρε τσόγλανε? :tickedoff: :tickedoff:
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Πρωτον:ολα αυτα αφορουσαν τον κοσμο του θεου κ οχι την πολιτικη εξουσια,μεσω της θρησκειας προσπαθησε να αλλαξεις τις κοινωνικες δομες,όχι τις πολιτικες,ποτε δεν αμφισβητησε την εξουσια του αυτοκρατορα.
Δευτερον:oλα αυτα εχουν κατακτηθει κ με το παραπανω σημερα....το μακεδονικο δεν εχει καμια σχεση κ το καθε αρχιδι-παπας δεν ειναι ο γιος του θεου ή ο θεος.

η ρωμαικη αυτοκρατορια ηταν ενα συστημα με δομη...μπορει να μην αμφισβητουσε τον αυτοκρατορα αλλα αμφισβητουσε τις δομες της κοινωνιας που αυτες οι δομες στηριζαν της κοινωνιας και κατε'επεκταση το κρατος...

Δηλαδη εαν εβγαινε ο ανθιμος και ελεγε οτι σαν χριστιανος οτι ειναι υπερ της κοινοκτημοσυνης δεν θα αμφησβητουσε το αστικο καθεστως εστω και εαν ανοιχτα ελεγε οτι το στηριζει?
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
η ρωμαικη αυτοκρατορια ηταν ενα συστημα με δομη...μπορει να μην αμφισβητουσε τον αυτοκρατορα αλλα αμφισβητουσε τις δομες της κοινωνιας που αυτες οι δομες στηριζαν της κοινωνιας και κατε'επεκταση το κρατος...

Δηλαδη εαν εβγαινε ο ανθιμος και ελεγε οτι σαν χριστιανος οτι ειναι υπερ της κοινοκτημοσυνης δεν θα αμφησβητουσε το αστικο καθεστως εστω και εαν ανοιχτα ελεγε οτι το στηριζει?
μην γράφεις μεγάλα ποστ!
με τον παπαζόλο μιλάς!
περιορίσου σε 2-3 λέξεις για να καταλαβαίνει!

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom