Νέα

Γκόμενες και αυτοκίνητο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα No_Guts_No_Sex
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 317
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
λοιπον εχω καλο και ακριβο αμαξι , πες μου εσυ τι εχεις, αν εισαι επισης πολυ πλουσια θα σου στειλω Pm..δεν μου αρεσουν οι ενωσεις φτωχων και πλουσιων ταξεων, ξενερωνω και νοιωθω οτι δεν παω μπροστα ως προσωπικοτητα.

Πες τα...η πιο σημαντική κουβέντα.

Η κάθε πλέμπα θέλει να κάθεται σε δερμάτινα καθίσματα.....

xaxaxaxaxa
 

polemistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2006
Μηνύματα
1.162
Like
6
Πόντοι
16
Βρε Ναψ καλη η προσωπικοτητα δεν λεω, αλλα καμια τραπεζα δεν σου δινει το euribor για να της καταθεσεις προσωπικοτητα.
 

Ναψ

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
403
Like
3
Πόντοι
1
Βρε Ναψ καλη η προσωπικοτητα δεν λεω, αλλα καμια τραπεζα δεν σου δινει το euribor για να της καταθεσεις προσωπικοτητα.

Αυτόν τι σχέση έχει? Δλδ όποιος δουλεύει δεν έχει προσωπικότητα? Μήπως η πολλή έκθεση τα προηγούμενα χρόνια σε αυτή τη νοοτροπία της ευκολίας εξ ΕΕ χρημάτων, αναιρεί οποιοδήποτε σεβασμό σε μιά κανονική δουλειά; Στο κλείσιμο των επιχειρήσεων; Οι Ιρλανδοί ήταν πιο πίσω από εμάς, τώρα...
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.179
Like
34.495
Πόντοι
9.931
Πραγματικό περιστατικό με τη αδελφή του κολλητού μου. Πριν μερικά χρόνια η αδελφή του έκανε μια σχέση με ένα φραγκατο τύπο που είχε μια Porsche Turbo το προ τελευταίο μοντέλο μετα απο 2 χρόνια όμως άρχισε να του λέει να τη πουλήσει, ο λόγος ήταν ότι όπως εκείνη κοίταζε να βρει τον λεφτά με το ακριβό αυτοκίνητο έτσι ψάχνανε και άλλες γκόμενες με αποτέλεσμα η φίλη μου να έχει φάει αρκετό κέρατο! στο τέλος αντί να διώξει την Porsche ο τύπος έδιωξε εκείνη!
Παρόλα αυτά μυαλό δεν έβαλε, ο τωρινός γκόμενος έχει BMW Χ5 το τελευταίο μοντέλο, ελπίζω αυτόν να καταφέρει να τον τυλίξει.
Χωρις να θελω να τη δικαιολογήσω θα ήθελα να πω ότι η κοπέλα για χρόνια λόγο δουλειάς ερχότανε σε επαφή με αυτό που λέμε ελληνικό star system και life style, ε δεν θέλει και πολύ να πάρουν τα μυαλά αέρα!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Πραγματικό περιστατικό με τη αδελφή του κολλητού μου. Πριν μερικά χρόνια η αδελφή του έκανε μια σχέση με ένα φραγκατο τύπο που είχε μια Porsche Turbo το προ τελευταίο μοντέλο μετα απο 2 χρόνια όμως άρχισε να του λέει να τη πουλήσει, ο λόγος ήταν ότι όπως εκείνη κοίταζε να βρει τον λεφτά με το ακριβό αυτοκίνητο έτσι ψάχνανε και άλλες γκόμενες με αποτέλεσμα η φίλη μου να έχει φάει αρκετό κέρατο! στο τέλος αντί να διώξει την Porsche ο τύπος έδιωξε εκείνη!
Παρόλα αυτά μυαλό δεν έβαλε, ο τωρινός γκόμενος έχει BMW Χ5 το τελευταίο μοντέλο, ελπίζω αυτόν να καταφέρει να τον τυλίξει.
Χωρις να θελω να τη δικαιολογήσω θα ήθελα να πω ότι η κοπέλα για χρόνια λόγο δουλειάς ερχότανε σε επαφή με αυτό που λέμε ελληνικό star system και life style, ε δεν θέλει και πολύ να πάρουν τα μυαλά αέρα!
εγω αυτο φιλε το χω δει και απο πολυ μικρη ηλικια!!
παιζει παρα πολυ σημαντικο ρολο το πως εχεις μεγαλωσει και τι σου χει δωσει το σπιτι!!!
για αυτο και λενε οτι ολα ξεκινανε αποτο σπιτι!!
λοιπον η φιλη της κοπελιας μου..ειναι πιτσιρικα σχετικα!!!προχτες τις τα ειπα ενα χερακι και της ειπα οτι εγω δεν ντρεπομαι να στα πω η δεν γουσταρω να τα λεω απο πισω σου!!
τεσπα της λεω οτι με ψιλοτσατιζει που ειχες σχεση τα χαλασες και δεν εμεινες ουτε μια βδομαδα μονη σου και κατευθειαν να βρουμε αλλον γκομενο!!ο αλλος ο γκομενος εχει ενα matiz αλλα πολες φορες το παιδι την κυκλοφορει με την mercedes του αδερφου του!!
την εχει δει τοσο πολυ και της την λεω ασχημα οτι και δεν μ αρεσει αυτο που κανεις (οτι δηλ δεν μπορεις να μεινεις ουτε μια βδομαδα χωρις γκομενο-αλλα και να χει και αυτοκινητο) σην τελικη δικο της μειον ειναι και της το εδωσα να το καταλαβει γιατι δεν την τιμαει και πολυ να χει παει και με την μιση πολη!!ειναι γνωστα τα ταμπου αν ενας αντρας εχει παει με την μιση πολη και μια γυναικα!!
η κοπελια μου σκεφτεται σε λιγο καιρο να παρει αυτοκινητο!!εγω ακομη δικο μου δεν εχω!!και τι να λεει??
τελικα εμενα με κοβω πολυ προικοθηρα!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

yiaramis

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.151
Κριτικές
60
Like
254
Πόντοι
5.525
Μάγκες θέλησα να καταγράψω μία πραγματικότητα και αμέσως κάποιοι "ακομπλεξάριστοι" καλοθελητές έπεσαν να με φάνε...

Πρώτον, η Άλφα μου είναι καλοδιατηρημένη, αξιοπρεπέστατη και σαν αμάξι διόλου ευκαταφρόνητη: έχει μοτεράκι boxer 1.7QV (οι alfisti που με διαβάζουν ας μπουν να εξηγήσουν περισσότερα σε όλους αυτούς τους ιερόσυλους που βρίζουν χωρίς να ξέρουν το θρύλο της 33 :rockon:-μπες ρε νεοκλή να τα πεις καλύτερα). Το μόνο που δείχνει είναι τα χρονάκια της. Δεν είναι FIAT RΙΤΜΟ ή YUGO ZASTAVA του '70.

Δεύτερον, είμαι όπως είπα με κοπέλα η οποία δεν κοιτάει τι αμάξι έχω. Και γι' αυτό νιώθω ικανοποίηση και ελπίδα που υπάρχουν ακόμη τέτοιες γυναίκες.

Αλλά έχω άδικο από την άλλη, όταν σαν νέος άντρας που είμαι, βλέπω κάτι μούναρους να μου (μισο)ανοίγουν τα πόδια τους αν με δουν σε ακριβό αμάξι; Συμφωνώ, είναι Για Τον Πούτσο. Γι' αυτό επαναλαμβάνω: αν θέλετε να βρείτε σοβαρή γκόμενα και έχετε ακριβό αμάξι, μην της το δείξετε αμέσως. Αν θέλετε να γαμήσετε δείχτε το ΠΡΩΤΟ. :rolleyes:

Εσάς δηλαδή όμως θα σας άφηνε αδιάφορους να σας φτύνει μία μουνάρα που θα ποθούσατε λόγω αμαξιού; Δεν θα σας προκαλούσε;

Άλλωστε πολλοί ήδη κάτι σχετικό το έχετε βιώσει.

Και τέλος, θα πάρω την ALFA GT όταν θα έχω εξασφαλίσει πρώτα άλλα πολύ σημαντικότερα πράγματα και τοις μετρητοίς, όχι σε 80 δόσεις. Και φυσικά για την καύλα μου ΜΟΝΟ. Στις γυναίκες θα φέρομαι όπως είμαι και τώρα. Νομοτελειακά όμως διαισθάνομαι ότι αν το επιδιώξω, θα έχω και περισσότερες επιτυχίες, έστω και με τις πιο πουτάνες. Αν με καβλώνουν και είμαι τότε μπάκουρος, καλοδεχούμενες. Reality sucks.

Μέχρι τότε όμως, Αλφα 33 και το κορίτσι μου. :birdman:

Πάρτε και μία Alfa GT, όσοι λέτε ότι η Alfa Romeo δεν βγάζει καλά αμάξια πια... :idiot:

http://[URL unfurl="true"]www.toffsworld.com/motoring/images/supercars/alfa_romeo.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

ALFA FOREVER. Και μην ξεχνάς και την Brera!! Αρέσει στα κορίτσια. Δοκιμασμένο
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
ωρεο αυτοκινητακι!!
εμενα παντως μ αρεσει πολυ!!
 

yiaramis

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.151
Κριτικές
60
Like
254
Πόντοι
5.525
ALFA ROMEO BRERA
 

Συνημμένα

  • 13_b.jpg
    13_b.jpg
    174,8 KB · Εμφανίσεις: 37
OP
OP
N

No_Guts_No_Sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
erinal_w έγραψε:
Είμαι καλο παιδί λεμε..... δεν μου άρεσαν αυτα που είπες...οποτε δεν πα και εξοχικο να ειχες στην λιον...δεν θα εμπλεκα ποτε μαζί σου.

Αν δεν τα είχα πει αυτά δηλαδή θα έβγαινες μαζί μου, κι ας ήξερες ότι έχω Alfa33;;;

Έχασα τέτοια ευκαιρία;;; :hmm:

Άλλη φορά θα προσέχω περισσότερο τι λέω :headbang:

ALFA FOREVER. Και μην ξεχνάς και την Brera!! Αρέσει στα κορίτσια. Δοκιμασμένο

ΤΡΕΛΟ ΜΩΡΟ! Αλλά ακριβή για να την έχω, τουλάχιστον σύντομα. Γι' αυτό με την GT καλά θα βολευτώ για τα επόμενα χρόνια.

Και μία 8C Competizione, για όσους επιμένουν ότι οι Alfa Romeo έχουν μείνει πίσω (δείτε οπωσδήποτε από το 2.25' και μετά... :rockon: :rockon: :rockon:)

[youtube=425,350]VbIi_we7MTw&feature=related[/youtube]
 

kavlilas

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2005
Μηνύματα
489
Κριτικές
3
Like
3
Πόντοι
1
Καλησπέρα Μαγκόνια,

Λοιπόν διαβάζω απο το πρωί τις δημοσιέυσεις σας στο συγκεκριμένο θέμα και έχω να πω οτι πλέον οι συντριπτική πλειοψηφία των Ελληνίδων κοιτάει το αμάξι. Εγώ λόγω οικονομικής στενότητας μιας και απο την δουλειά πέρνω λίγα χρήματα δεν έχω αμάξι.
Όταν υπήρξα φοιτητής αμάξι δεν έπεζε μόνο του γέρου οταν μπορούσα να το πάρω. είχα γνωρίσει γκόμενα απο β.π. και ψηνόταν άγρια απο την σχολή αλλά με την συζήτηση και έχοντας καταλάβει οτι δικό μου όχημα δεν πέζει τι γυρνάει και μου λέει .......ξέρεις ενα αμάξι βοηθάει την σχέση πως θα βγαίνουμε κλπ....ε τότε σηκώθηκα και τις λέω όταν πάρεις αμάξι κάλεσε με να  με πας μία βόλτα :dancing:.
όσο για τώρα άμα δεν έχεις αμάξι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα αλλά και να είχα δεν θα άλλαζαν πολλά γιατί όλες κοιτάζουν το μπρελόκ ξέρετε τι μάρκα είναι το αμάξι λες και άμα μπουν σε ένα Hyundai θα τους πέσει ο πωπός.

άλλο παράδειγμα ΄που μου έχει μείνει είναι φίλη η οποία είχαμε πάει σε φοιτητικό πάρτι και επειδή ένα παλικάρι είχε πάρει την bmw 520 του γέρου του η τύπισσα ένω ήθελε να κάτσει έφυγε για να την γυρίσει σπίτι της και να δεί η γειτονια με τι αμάξι κυκλοφορεί.

Εγώ έχω καταλήξει οτι δεν φταίνε οι ελληνίδες αλλά η ελληνική οικογένεια που τις έχει καλομάθει και τους πρήζει τα μυαλά με το ρητό να έχεις καλή τύχη κοίτα η κόρη του τάδε ποιον παντρεύτηκε κλπ κλπ.
 
OP
OP
N

No_Guts_No_Sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
Με τέτοια κωλομέρια, ξεχνώ τους γυναικείους κώλους!

(νταξ, όχι για πολύ :grin:)

URL]]
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.179
Like
34.495
Πόντοι
9.931
Με τέτοια κωλομέρια, ξεχνώ τους γυναικείους κώλους!

(νταξ, όχι για πολύ :grin:)

http://[URL unfurl="true"]www.italiancar.net/site/features/TestDriveGTvsBrera/lg/alfaBrera_7.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

Σε κόκκινο νομίζω ότι λέει καλύτερα!!
 

yiaramis

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.151
Κριτικές
60
Like
254
Πόντοι
5.525
Τρέλα η Competizione αλλά απλησίαστη. GΤ μια χαρά , ήταν το προηγούμενο μου αυτοκίνητο. ALFA FOREVER
 

Συνημμένα

  • Alfa-Romeo-Logo-001.jpg
    Alfa-Romeo-Logo-001.jpg
    102,2 KB · Εμφανίσεις: 30
OP
OP
N

No_Guts_No_Sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα Μαγκόνια,

Λοιπόν διαβάζω απο το πρωί τις δημοσιέυσεις σας στο συγκεκριμένο θέμα και έχω να πω οτι πλέον οι συντριπτική πλειοψηφία των Ελληνίδων κοιτάει το αμάξι. Εγώ λόγω οικονομικής στενότητας μιας και απο την δουλειά πέρνω λίγα χρήματα δεν έχω αμάξι.
Όταν υπήρξα φοιτητής αμάξι δεν έπεζε μόνο του γέρου οταν μπορούσα να το πάρω. είχα γνωρίσει γκόμενα απο β.π. και ψηνόταν άγρια απο την σχολή αλλά με την συζήτηση και έχοντας καταλάβει οτι δικό μου όχημα δεν πέζει τι γυρνάει και μου λέει .......ξέρεις ενα αμάξι βοηθάει την σχέση πως θα βγαίνουμε κλπ....ε τότε σηκώθηκα και τις λέω όταν πάρεις αμάξι κάλεσε με να  με πας μία βόλτα :dancing:.
όσο για τώρα άμα δεν έχεις αμάξι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα αλλά και να είχα δεν θα άλλαζαν πολλά γιατί όλες κοιτάζουν το μπρελόκ ξέρετε τι μάρκα είναι το αμάξι λες και άμα μπουν σε ένα Hyundai θα τους πέσει ο πωπός.

άλλο παράδειγμα ΄που μου έχει μείνει είναι φίλη η οποία είχαμε πάει σε φοιτητικό πάρτι και επειδή ένα παλικάρι είχε πάρει την bmw 520 του γέρου του η τύπισσα ένω ήθελε να κάτσει έφυγε για να την γυρίσει σπίτι της και να δεί η γειτονια με τι αμάξι κυκλοφορεί.

Εγώ έχω καταλήξει οτι δεν φταίνε οι ελληνίδες αλλά η ελληνική οικογένεια που τις έχει καλομάθει και τους πρήζει τα μυαλά με το ρητό να έχεις καλή τύχη κοίτα η κόρη του τάδε ποιον παντρεύτηκε κλπ κλπ.

Σε καταλαβαίνω φίλε... αλλά μην απελπίζεσαι... υπάρχουν και καλές κοπέλες...

Βέβαια από την άλλη και μας μάς καβλώνουν συχνά τα σκυλοπούτανα που θέλουν συνήθως καλό αμάξι και όχι τα καλά κορίτσια...

Αλλά έχω καταλήξει ότι αυτά είναι ένστικτα της μαμάς Φύσης που έχει μπολιάσει σκόπιμα και στα δύο φύλα για τη διαιώνιση του είδους (χωρίς πλάκα, αλλά θα το πάμε αλλού, χέστο)

Γι' αυτό φίλε μου υπομονή και αντοχή απέναντι στις προκλήσεις και το καλά θα' ρθουν.
 
OP
OP
N

No_Guts_No_Sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
Σε κόκκινο νομίζω ότι λέει καλύτερα!!

ΚΩΛΟ-ΛΕΕΙ! :grin:

http://[URL unfurl="true"]www.alfasport.net/public/upload/Adder_Brera.jpg[/img[/URL]]

[QUOTE="yiaramis, post: 466030"]
Προτιμώ μαύρη τη Brera και κόκκινη τη Spider!
[/quote]

Συμφωνώ!

[img]http://[URL unfurl="true"]www.automotoportal.com/media/images/vijesti/071108002.jpg[/img[/URL]]
 

Ναψ

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
403
Like
3
Πόντοι
1
Καταπληκτικό κόκκινο όντως
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
Δυστυχώς ή ευτυχώς το αμάξι είναι μουνοπαγίδα, είτε είσαι δεσμευμένος είτε όχι.... Αν δεν είσαι, τότε θα τραβήξεις τα βλέματα των γυναικών πάνω σου θες δε θες και με λίγο ψηστήρι θα φας καλό μουνάκι...

Αλλά και όταν είσαι παντρεμένος πάλι χρειάζεται για κανα γκομενάκι.... Πιστεύω πως πολλές προτιμάν τζιποειδή και συναφή.

(Ρε μάγκες, υπάρχει κανείς εδώ με κανα κωλοπειραγμένο Cadett του '70? Ελεος, μερικοί παίρνουν κάτι σαράβαλα έτοιμα να διαλυθούν και κοτσάρουν ηχοσυστήματα μέσα με 100 δόσεις!, μπλε λάμπες σαν τσίρκο, τι μεγάλη μαλακία  :jerking: :jerking: :jerking: κι αυτή........)
 

Συνημμένα

  • h2-410.jpg
    h2-410.jpg
    43,7 KB · Εμφανίσεις: 28

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
απο ολα τα παραπανω που ανεφερες εσυ τι κανεις?
δεν πιστευω να γαμας ετσι?
αν ναι μαγκας!
Δεν επιασες το νοημα..
Γαμας με εναν απο τους παραπανω τροπους,eventually κατι θα κατσει.
Το ποστ εχει σχεση με το ΤΙ γαμας και το πως ολοκληρωνεσαι σα προσωπικοτητα.

Αλλοι τη βρισκουν με ψωλακια with no self respect και νιωθουν ωραια
αλλοι τη βρισκουν αφου τη ψαξουν και τη φιλοσοφησουν πρωτα το τι θα γαμησουν.
Διαλεγεις και περνεις.
Παντως μεγαλυτερη ξεφτιλα απο το να παρουσιασεις στον κυκλο σου ενα τετοιο ψωλακι
δεν υπαρχει για μενα..

Τωρα αν γαμαω η οχι επι του προσωπικου αν θες,θα σου απαντησω
επι του πληρωμενου ερωτα που ειναι και ο σκοπος του σαιτ.
Ναι μια φορα στις 7-10 μερες το ριχνω,ενεκεν γενετισιων ορμων.
Παντως την ολοκληρωση (που ολοι θελουν)την εχω πετυχει με μακροχρονια σχεση και νιωθω πολυ τυχερος γιαυτο που εχω εναν ανθρωπο διπλα μου που να μπορω να τη βρω οχι μονο σεξουαλικα.

Ειμαστε στην κοινωνια του ΤΙ ΦΑΙΝΕΣΘΕ!
Οχι το τι εισαι..

Ανηκω σε αυτους που θελουν το δευτερο(μειοψηφια).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom