Νέα

Γιατί οι άντρες πληρώνουν για να γαμήσουν;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sexoula
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 308K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Lasufin

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2024
Μηνύματα
533
Κριτικές
2
Like
472
Πόντοι
26
Αυτό μη το διαβάσουν τα καμάρια του Ελμπασάν (Leader96 και Lasufin) γιατί θα σε κράξουν
Γιατι να τον κραξουμε μωρη ανακατωσουρα??.οτι θελει ας κανει αυτα ειναι επιλογες.
Εμεις λεμε οτι οι ελλεινιδες ειναι για τον πούτσο τοσο απλα.
 
Εγγρ.
20 Μαρ 2022
Μηνύματα
69
Κριτικές
1
Like
147
Πόντοι
0
Κοίταξε...
Αρχικά, αυτή η ψευδαίσθηση, οτι "έριξες" τη γκόμενα που γαμάς εκείνη τη στιγμή, είναι το μεγαλύτερο παραμύθι που μας παίζει ο ίδιος ο εγκέφαλός μας, την στιγμή ακριβώς που το σώμα σου ξεκινά τη διαδικασία παραγωγής σπέρματος, την ώρα δηλαδή που γαμάς, για να σου δώσει την παραπάνω δόση ενδορφινών.
Η πραγματικότητα είναι, δυστυχώς, πιο πεζή και πιο ουδέτερη. Η γκόμενα που "έριξες", όπως πιστεύεις εκείνη τη στιγμή, πιθανότατα σου προσφέρει σεξουαλική συντροφιά για πολλούς λόγους. Ο απλούστερος απο όλους την πέτυχες καυλωμένη, δεν είχες τα μάυρα χάλια, δεν έπαιζε κάτι πιο ανταγωνιστικό εκείνη τη στιγμή, σου έκατσε. Το κατά πόσο θα ξαναγίνει εξαρτάται απο το πόσο καλά θα περάσει η ίδια, αν θα την κάνεις να χύσει, ή, απλά αν θα σε συνδυάσει στο μυαλό της με κάτι το ευχάριστο. Απο την άλλη, παίζει να σε λόκαρε σαν καλό γαμπρό, να μυρίστικε χρήμα και διάθεση να την φροντίσεις, οπότε το να σου κάτσει είναι μια υπολογισμένη κίνηση, που απλά δεν θέλουμε εμείς οι άνδρες να αναγνωρίσουμε άμεσα, ακριβώς γιατί γουστάρουμε να αισθανόμαστε ελκυστικοί.
Και, για να σου λύσω και ένα πρόβλημα που, κακώς, βάζεις στον εαυτό σου, ακόμα και με τη γκόμενά σου, ακόμα και με τη γυναίκα σου, πιθανότατα πληρώνεις για να γαμήσεις. Άμεσα ή έμμεσα. Όλοι μας το περνάμε αυτό, με τον ίδιο περίπου τρόπο κιόλας.
Συμφώνω πλήρως σε όλα όσα έγραψες , για μένα προσωπικά όμως η πραγματικότητα , είναι σχεδόν τρομακτική , γιατί πρέπει να συμβιβαστώ με το ότι είναι πάντα στο χέρι της αλληνης αν θα γαμησω ή όχι . Είναι δηλαδή μια κατάσταση που δεν μπορείς να ελέγξεις και να κανείς τίποτα για να την αλλάξεις .
Νιώθω ότι ειμαι συνεχώς στο κυνήγι για το μουνι , ψάχνουμε συνεχώς νέους τρόπους και δοκιμάζουμε πράγματα , εκμεταλλευόμαστε κάθε πιθανή ευκαιρία , μπας και είναι η τυχερή μας μέρα και γαμησουμε , την ίδια στιγμή που η πιο άσχημη γκομενα δεν χρειάζετε να καταβάλει καθόλου προσπάθεια για να πηδηχτεί .
Το μουνι της γυναίκας έχει πολύ δύναμη δυστυχώς
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
2.499
Like
2.712
Πόντοι
456
Γιατι να τον κραξουμε μωρη ανακατωσουρα??.οτι θελει ας κανει αυτα ειναι επιλογες.
Εμεις λεμε οτι οι ελλεινιδες ειναι για τον πούτσο τοσο απλα.
Ανεστάκο Ζαν αν ο Κουλης φέρει όλες τις Αλβανίδες στην Ελλάδα θα τον στηρίξεις;
 
Εγγρ.
20 Μαρ 2022
Μηνύματα
69
Κριτικές
1
Like
147
Πόντοι
0
Φίλε καταλαβαίνω πως το νεαρό της ηλικίας σου και πιθανώς οι δικές σου προκαταλήψεις ΔΕΝ σου επιτρέπουν να αντιμετωπίζεις με ειλικρίνεια τα όσα συμβαίνουν στη ζωή σου.
Τι θέλω να πω.
Ζεις σε μια σχετικά μικρή χώρα της οποίας οι άρρενες κάτοικοι δεν ξέρουν τι θέλουν απ την ζωή τους.
Την Δευτέρα, όλοι βρίζουν τις Ελληνίδες χαρακτηρίζοντας τες "ψωνάρες", "ντίβες", "δύσκολες" κλπ, ενώ την Τρίτη τις χαρακτηρίζουν "πουτάνες" επειδή έκατσαν σε κάποιον άλλο.
Οι Ελληνίδες ζουν και μεγαλώνουν στη ίδια χώρα με τους Έλληνες.
Κινούνται και συμπεριφέρονται σύμφωνα με αυτά που τους επιτρέπει η "κουλτούρα" του Έλληνα, όπως πρέπει δηλαδή για να μπορέσουν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις της κοινωνίας τους.
Είναι αδερφές μας, κόρες μας, μάνες μας, ξαδέρφες μας.
Αφού εμείς ΔΕΝ είμαστε έτοιμοι να χειραφετήσουμε τις γυναίκες γύρω μας, ώστε να ζουν ελεύθερες και να κάνουν ότι γουστάρουν, πως μπορεί να έχουμε την απαίτηση να συμπεριφέρονται διαφορετικά;
Αν θέλεις η Ελληνίδα να φέρεται σαν Σουηδή, θα πρέπει και εσύ να φέρεσαι σαν Σουηδός.
Θα πρέπει να αποδεχτείς πως η γυναίκα που αργότερα θα παντρευτείς για να κάνεις οικογένεια - αν έχεις τέτοιο στόχο - θα έχει γνωρίσει / πηδηχτεί, τουλάχιστον με 50-60 πριν από εσένα, χωρίς αυτό να σε πειράζει.
Θα πρέπει να μάθεις να μην σου κακοφαίνεται αν η κοπέλα στο απέναντι διαμέρισμα φέρνει άλλον γκόμενο κάθε 2 βράδια, να το θεωρείς φυσικό και να μην σε νοιάζει.
Και κυρίως αν μεθαύριο τύχει να κάνεις σχέση μαζί της, να μην σκέφτεσαι αρνητικά την εικόνα που είχες για εκείνη όσο ζούσες απέναντι.
Εσύ όμως - όπως και οι περισσότεροι από μας - δεν θα το κάνεις αυτό. Δεν είσαι έτοιμος και δεν ξέρω αν θα γίνεις ποτέ.
Θα καταλάβεις όμως κάποτε πως οι Ελληνίδες, συμπεριφέρονται όπως πρέπει ώστε και να μπορούν να ζουν τη ζωή τους "ελεύθερα" αλλά και να μην δίνουν στόχο στους αδελφούς, γονείς, ξαδέλφους που τις παρακολουθούν με ένα μάτι, και είναι οι κύριοι υπαίτιοι που οι γυναίκες στην Ελλάδα μεγαλώνουν ως "μικρές πριγκίπισσες" και μετά τους κάνει εντύπωση το γιατί έχουν καβαλήσει το καλάμι.

Αυτό που λες πως θες να ζήσεις, αν θέλεις να το ζήσεις πρέπει να πας σε μια άλλη χώρα η οποία θα έχει άλλη κουλτούρα. Απλά πράγματα.
Εγώ αυτό με το οποίο έχω αρχίσει και χαλιέμαι εδώ και καιρό γενικά , είναι ότι αισθάνομαι ότι έχει αρχίσει να χάνεται ( ή έχει ήδη χαθεί ) ο πόθος που έτρεφε παλαιότερα το γυναικείο φύλο προς το αντρικό φύλο , μας βλέπουν σαν πορτοφόλια με πόδια και τέλος , δεν δείχνουν κανένα σημάδι αγάπης , στοργής , έρωτα .
Οι γυναίκες πλέον καυλωνουν με το χρήμα και οχι με εμάς.
Το χρήμα είναι η νέα τσαπου .
 

Lasufin

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2024
Μηνύματα
533
Κριτικές
2
Like
472
Πόντοι
26
Το ερωτημα ειναι γιατι ο παπαφιλιπς πληρώνει τη μαγκι για να τον γαμησει?
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
2.499
Like
2.712
Πόντοι
456
Ρε με το πιστολι στον κρόταφο δεν θα μαγαριζα το χερι μου...
edit by me jean claude van damme GIF
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.170
Like
3.217
Πόντοι
456
Οι αλβανεζες πάνε με αλήτες χειρότερες από τις Ελληνίδες είναι οι Ελληνίδες δε πάνε όλες με μαλακές πάνε οι περισσότερες οι αλβανεζες πάνε όλες με μαλακές.
οι ελλεινιδες ομως πανε με πλουσιους που αυτο ειναι ακομα χειροτερο..
 

Johnny Red2

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
4 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.680
Κριτικές
81
Like
15.434
Πόντοι
25.036
Εγώ αυτό με το οποίο έχω αρχίσει και χαλιέμαι εδώ και καιρό γενικά , είναι ότι αισθάνομαι ότι έχει αρχίσει να χάνεται ( ή έχει ήδη χαθεί ) ο πόθος που έτρεφε παλαιότερα το γυναικείο φύλο προς το αντρικό φύλο , μας βλέπουν σαν πορτοφόλια με πόδια και τέλος , δεν δείχνουν κανένα σημάδι αγάπης , στοργής , έρωτα .
Οι γυναίκες πλέον καυλωνουν με το χρήμα και οχι με εμάς.
Το χρήμα είναι η νέα τσαπου .
Διαφωνώ φίλε μου, μια χαρά ερωτεύονται και στα πατώματα σέρνονται και στουπί γίνονται και όλα αυτά γίνονται περίπου όπως γίνονταν παλιά. Το κύριο που άλλαξε είναι ότι οι άνδρες είναι πλέον πιο ντροπαλοί και ανάξιοι γενικώς να φέρουν τον τίτλο άνδρας. Μοιραία οι γυναίκες σας μυρίστηκαν και σας φέρονται ανάλογα...
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
951
Like
1.585
Πόντοι
206

Katz

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
475
Κριτικές
32
Like
3.225
Πόντοι
2.591
Προσωπικά μου αρέσει η καλτιλα γύρω από το πληρωμένο σεξ - ευτυχώς στη ζωή μου είχα πάντα σεξ αλλά ταυτόχρονα μου άρεσε να πηγαίνω με Τανες. Ακόμα μου αρέσει τριάντα χρόνια αργότερα και ναι, ανήκω σε μια από τις τελευταίες γενιές όπου τα αγόρια πήγαιναν στην Φυλής να χάσουν τη παρθενια τους - ίσως από εκεί να μου έμεινε η ρετσινιά
 

Katz

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
475
Κριτικές
32
Like
3.225
Πόντοι
2.591
Μπα χειρότερο είναι να είναι ο άντρας αλήτης δε μπορω να σκεφτώ να έχει η γυναίκα δίπλα της έναν κακό αλήτη τι την εξιταρει αυτή τη μαλακιά?τα λεφτά τουλάχιστον είναι αυτό και τέλος οποίος τα έχει γαμαει.
Αυτό έχει να κάνει με το τι έχει βιώσει ο καθένας - καθεμία σαν κανονικότητα κατά τη διάρκεια της παιδικης του / της ηλικιασ και κατ´εξακολουθηση τι αναζητά αργότερα στη ζωή του
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.646
Κριτικές
8
Like
11.762
Πόντοι
3.786
Εγώ αυτό με το οποίο έχω αρχίσει και χαλιέμαι εδώ και καιρό γενικά , είναι ότι αισθάνομαι ότι έχει αρχίσει να χάνεται ( ή έχει ήδη χαθεί ) ο πόθος που έτρεφε παλαιότερα το γυναικείο φύλο προς το αντρικό φύλο , μας βλέπουν σαν πορτοφόλια με πόδια και τέλος , δεν δείχνουν κανένα σημάδι αγάπης , στοργής , έρωτα .
Οι γυναίκες πλέον καυλωνουν με το χρήμα και οχι με εμάς.
Το χρήμα είναι η νέα τσαπου .
Σου έχω νέα. Και παλιότερα έτσι ήταν. Στα 90s το πρότυπο για τον τέλειο άντρα ήταν ο Πέτρος Κωστόπουλος: Λεφτάς, διαπλεκόμενος, να κάνει ότι τα ξέρει όλα, αδιάφορο που τα βρήκε τα λεφτά και ωραίος.
Οι γυναίκες χαλαρά θα πήγαιναν με κάποιον που τους αγόραζε ακριβά ρούχα και παπούτσια. Οι ίδιες σήμερα θα σου πουν ότι ποτέ δεν ήταν έτσι, αλλά ισχύει ακριβώς το αντίθετο.

Πάντα όμως ρε φίλε υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Και γυναίκες με αισθήματα και άντρες πιστοί. Επίσης στη ζωή μας περνάμε φάσεις. Όταν είσαι νεότερος είσαι πιο ρομαντικός.

Και το τελευταίο: Στη ζωή θα περάσεις από όλα τα στάδια. Και ερωτευμένος, και σε χαλαρή σχέση, και θα κερατώσεις και θα σε κερατώσουν, θα φας και θα ρίξεις άκυρα, έτσι είναι η ζωή.

Όσο για το ότι οι άσχημες μόνο να ανοίξουν τα πόδια τους φτάνει ,ενώ ο άντρας πρέπει να γίνει σαν το Σπαλιάρα μήπως και γαμήσει, για αυτό φταίμε εμείς οι άντρες. Αν δεν υπήρχαν οι σαβουρογάμηδες και οι μουνόδουλοι θα είχαν στρώσει οι γυναίκες.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.972
Like
16.894
Πόντοι
3.656
Διαφωνώ φίλε μου, μια χαρά ερωτεύονται και στα πατώματα σέρνονται και στουπί γίνονται και όλα αυτά γίνονται περίπου όπως γίνονταν παλιά.

Μόνο όσο είναι μικρές.Και τα κάνουν για κάτι αληταριά και μαλάκες που τις έχουν σαν σκουπίδια.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.972
Like
16.894
Πόντοι
3.656
Συμφώνω πλήρως σε όλα όσα έγραψες , για μένα προσωπικά όμως η πραγματικότητα , είναι σχεδόν τρομακτική , γιατί πρέπει να συμβιβαστώ με το ότι είναι πάντα στο χέρι της αλληνης αν θα γαμησω ή όχι . Είναι δηλαδή μια κατάσταση που δεν μπορείς να ελέγξεις και να κανείς τίποτα για να την αλλάξεις .
Νιώθω ότι ειμαι συνεχώς στο κυνήγι για το μουνι , ψάχνουμε συνεχώς νέους τρόπους και δοκιμάζουμε πράγματα , εκμεταλλευόμαστε κάθε πιθανή ευκαιρία , μπας και είναι η τυχερή μας μέρα και γαμησουμε , την ίδια στιγμή που η πιο άσχημη γκομενα δεν χρειάζετε να καταβάλει καθόλου προσπάθεια για να πηδηχτεί .
Το μουνι της γυναίκας έχει πολύ δύναμη δυστυχώς

Όσοι δεν έχουν λεφτά/φήμη/επάγγελμα μαγνήτη,στην Ελλάδα μονο με προξενιό ή τύχη βρίσκουν γκόμενα.(μιλάω για 30+ ηλικίες)

Το μουνί έχει δύναμη,αλλά σε συνδυασμό και με την αγαπουλίαση που δέρνει τον Έλληνα.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
223
Like
454
Πόντοι
21
Συμφώνω πλήρως σε όλα όσα έγραψες , για μένα προσωπικά όμως η πραγματικότητα , είναι σχεδόν τρομακτική , γιατί πρέπει να συμβιβαστώ με το ότι είναι πάντα στο χέρι της αλληνης αν θα γαμησω ή όχι . Είναι δηλαδή μια κατάσταση που δεν μπορείς να ελέγξεις και να κανείς τίποτα για να την αλλάξεις .
Νιώθω ότι ειμαι συνεχώς στο κυνήγι για το μουνι , ψάχνουμε συνεχώς νέους τρόπους και δοκιμάζουμε πράγματα , εκμεταλλευόμαστε κάθε πιθανή ευκαιρία , μπας και είναι η τυχερή μας μέρα και γαμησουμε , την ίδια στιγμή που η πιο άσχημη γκομενα δεν χρειάζετε να καταβάλει καθόλου προσπάθεια για να πηδηχτεί .
Το μουνι της γυναίκας έχει πολύ δύναμη δυστυχώς
συμφωνεις σε ολα οσα εγραψε αλλα αν σε εβριζε (οπως θα επρεπε γιατι εγραψες βλακειες) αυτοματως θα διαφωνουσες.
Ο ανθρωπος επιστρατευσε υπομονη για να σου μιλησει ηρεμα λες και μιλαει σε παιδακι παρα το γεγονος οτι ησουν τερμα λαθος.
Δεν γινεται να πετατε κοτσανες και να σας αντιμετωπιζουμε με ηρεμια, δεν ειμαστε ο μπαμπας σας.
 

fysarmonika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2015
Μηνύματα
761
Κριτικές
4
Like
1.468
Πόντοι
206
Προσωπικά μου αρέσει η καλτιλα γύρω από το πληρωμένο σεξ - ευτυχώς στη ζωή μου είχα πάντα σεξ αλλά ταυτόχρονα μου άρεσε να πηγαίνω με Τανες. Ακόμα μου αρέσει τριάντα χρόνια αργότερα και ναι, ανήκω σε μια από τις τελευταίες γενιές όπου τα αγόρια πήγαιναν στην Φυλής να χάσουν τη παρθενια τους - ίσως από εκεί να μου έμεινε η ρετσινιά
Δικός μου είσαι εσυ ;-)
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: Katz

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.213
Κριτικές
2
Like
1.883
Πόντοι
216
Συμφώνω πλήρως σε όλα όσα έγραψες , για μένα προσωπικά όμως η πραγματικότητα , είναι σχεδόν τρομακτική , γιατί πρέπει να συμβιβαστώ με το ότι είναι πάντα στο χέρι της αλληνης αν θα γαμησω ή όχι . Είναι δηλαδή μια κατάσταση που δεν μπορείς να ελέγξεις και να κανείς τίποτα για να την αλλάξεις .
Νιώθω ότι ειμαι συνεχώς στο κυνήγι για το μουνι , ψάχνουμε συνεχώς νέους τρόπους και δοκιμάζουμε πράγματα , εκμεταλλευόμαστε κάθε πιθανή ευκαιρία , μπας και είναι η τυχερή μας μέρα και γαμησουμε , την ίδια στιγμή που η πιο άσχημη γκομενα δεν χρειάζετε να καταβάλει καθόλου προσπάθεια για να πηδηχτεί .
Το μουνι της γυναίκας έχει πολύ δύναμη δυστυχώς
Στο χέρι μας είναι. Απλά, το έχουμε ρίξει κατηγορία, λες και είναι κάτι το υποδεέστερο. Το μόνο που χρειάζεται, είναι να αποδεχτούμε οτι πληρώνουμε για να γαμήσουμε, και να απενοχοποιήσουμε το να πάμε με πόρνες.
Δεν λέω, για κανένα λόγο, το να αποκυρήξουμε τις "παραδοσιακές" επαφές, απλά να γνωρίζουμε οτι, ανα πάσα στιγμή μπορούμε να ικανοποιήσουμε αυτή την ΠΟΛΥ βασική ανάγκη του κάθε άντρα, του κάθε αρσενικού που ανήκει στο ζωϊκό βασίλειο για την ακρίβεια, αυτή της σεξουαλικής επαφής και ικανοποίησης, είτε έτσι, είτε αλλιώς.
Διαφωνώ φίλε μου, μια χαρά ερωτεύονται και στα πατώματα σέρνονται και στουπί γίνονται και όλα αυτά γίνονται περίπου όπως γίνονταν παλιά. Το κύριο που άλλαξε είναι ότι οι άνδρες είναι πλέον πιο ντροπαλοί και ανάξιοι γενικώς να φέρουν τον τίτλο άνδρας. Μοιραία οι γυναίκες σας μυρίστηκαν και σας φέρονται ανάλογα...
Θα διαφωνήσω. Όσες το κάνουν αυτό, είναι γιατί τρώνε "πόρτα" απο τον τυπάκο που τις κάνει να κατεβάζουν ζουμάκια όποτε τον βλέπουν. Και, διαρκεί ακριβώς μέχρι, είτε να τον πετύχουν καυλωμένο και ξεμοναχιασμένο για να τους κάτσει (οπότε, αν τελικά δεν είναι αντάξιος της φαντασίας τους να τον παρατήσουν και να πάνε παρακάτω), είτε μόλις βρεθεί κανένας άλλος, που τις πετυχαίνει καυλωμένες, τους δίνει το μουνί στο χέρι και πάνε παρακάτω. Και, εννοείται, με τα απωθημένα που κουβαλά ο γυναικείος εγκέφαλος, αυτή η ιστορία θα επαναληφθεί ΠΟΛΛΕΣ φορές, ακόμα και αν η εν λόγω είναι σε σχέση, ή και παντρεμένη με τον "έρωτα της ζωής της"
 

CaptainNemo

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2017
Μηνύματα
40
Κριτικές
2
Like
120
Πόντοι
0
Συμφώνω πλήρως σε όλα όσα έγραψες , για μένα προσωπικά όμως η πραγματικότητα , είναι σχεδόν τρομακτική , γιατί πρέπει να συμβιβαστώ με το ότι είναι πάντα στο χέρι της αλληνης αν θα γαμησω ή όχι . Είναι δηλαδή μια κατάσταση που δεν μπορείς να ελέγξεις και να κανείς τίποτα για να την αλλάξεις .
Νιώθω ότι ειμαι συνεχώς στο κυνήγι για το μουνι , ψάχνουμε συνεχώς νέους τρόπους και δοκιμάζουμε πράγματα , εκμεταλλευόμαστε κάθε πιθανή ευκαιρία , μπας και είναι η τυχερή μας μέρα και γαμησουμε , την ίδια στιγμή που η πιο άσχημη γκομενα δεν χρειάζετε να καταβάλει καθόλου προσπάθεια για να πηδηχτεί .
Το μουνι της γυναίκας έχει πολύ δύναμη δυστυχώς
Καλώς ήρθες στην πραγματικότητα που ονομάζεται ΦΥΣΗ.
Στην φύση λοιπόν αν παρατηρήσεις, όσο και να παραμυθιάζονται κάποιοι που το παίζουν και νομίζουν πως είναι "κυνηγοί", το θηλυκό αποφασίζει και διαλέγει ταίρι.
Μπορείς να κάτσεις με τις ώρες στο National Geographic και να βλέπεις διάφορα ζωάκια να πλακώνονται στο ξύλο, να χορεύουν με αστείες κινήσεις, να φουντώνουν τεράστιες εντυπωσιακές ουρές, να σφυρίζουν διάφορους σκοπούς, ή γορίλες να κοπανάνε τα στήθη τους, ΟΛΑ για να να εντυπωσιάσουν το θηλυκό και να διαλέξει ΑΥΤΑ έναντι κάποιων άλλων.

Είτε για να φαίνονται πιο όμορφα, είτε για να φαίνονται πιο ρωμαλέα, είτε για να φαίνονται πιο εύηχα, όλα παλεύουν για να βρουν αυτό που παλεύεις να βρεις και συ, με την διαφορά πως εκεί δεν υπάρχουν κοινωνικοί κανόνες, όπως εδώ.

Έτσι λειτουργούν και οι γυναίκες.
Πάντα επέλεγαν αυτόν που μπορεί να τους παρέχει την περισσότερη ασφάλεια.
Κάποτε αυτό μπορεί να μεταφραζόταν σε μυϊκή μάζα τον καιρό των σπηλαίων, σε καλλιτεχνικά ταλέντα ή πνευματικά ταλέντα, ή σε κάποια καριέρα πολλά υποσχόμενη η οποία προδίκαζε κάποια ασφάλεια. Αυτό έφτασε κάποτε να θεωρείται και μια θέση στο δημόσιο φαντάσου. Να διαφημίζεται ας πούμε γαμπρός σε συνοικέσιο επειδή είναι δημόσιος υπάλληλος = ασφάλεια.

Η ασφάλεια λοιπόν είναι η Νο1 παράμετρος που απασχολεί τις γυναίκες, χωρίς να σημαίνει πως δεν υπάρχουν άλλες.
Αν πχ εσύ μπορείς να παρέχεις ΜΟΝΟ ασφάλεια λόγω χρήματος ενώ είσαι ραμολιμέντο ή κουασιμόδος, φυσικό επόμενο είναι να σε διαλέξει μια γυναίκα για να ικανοποιήσει αυτή την βασική της ανάγκη, ενώ παράλληλα, θα μπορεί να ικανοποιεί τις υπόλοιπες κερατώνοντάς σε...ή ξοδεύοντας άπειρα λεφτά στα ψώνια.

Να σκέφτεσαι πως το χρήμα είναι ο σύντομος δρόμος για να παρακάμψεις όλα τα προβλήματα αυτού του τύπου, αλλά ακόμα και αυτό δεν σου εξασφαλίζει πως μια γυναίκα θα σε "αγαπήσει" για αυτό που είσαι.

Αντί λοιπόν να απογοητεύεσαι απ την πραγματικότητα, αυτό που πρέπει να κάνεις, είναι να μάθεις να απολαμβάνεις τη ζωή και να τα βλέπεις όλα λίγο πιο διασκεδαστικά.
Διασκέδασε τη ζωή σου ακόμη και με οτιδήποτε θεωρείς ως "πρόβλημα". Είσαι νέος ακόμη και έχεις πολλά να ζήσεις μπροστά σου.
Μάθε να παίρνεις τα καλά και να αφήνεις τα άσχημα πίσω. Θα έρθει η ώρα για να βρεις αυτό που ψάχνεις, ότι και αν είναι αυτό. Να' σαι σίγουρος!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom