Νέα

Γιατί είμαστε μαλάκες και πληρώνουμε για να γαμήσουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 201520
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.429
Like
7.117
Πόντοι
1.206
ακριβως ετσι κλαιμε απο τα γελια οταν ακουμε ιεροδουλη να λεει οτι δεν εγκρινει την πολυγαμια την οποια στηριζει με το επαγγελμα της
Μα να επιβεβαιώνεις όμως σε πάσης φύσεως θέμα την έλλειψη νοημοσύνης που σε χαρακτηρίζει!
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.109
Κριτικές
124
Like
51.172
Πόντοι
27.261
και η @winemedineme καλα τα λεει, αλλα επειδη ειναι καμμενη, το χανει παρα πολυ, με αποτελεσμα να τρωει βρισιδι. και σωστα το τρωει βεβαια, γιατι ειναι κολλημενη.
αν το πηγαινε ομορφα απο την αρχη, θα ηταν αλλιως η ολη φαση.
για παρεα θα τη γουσταρα παντως, γιατι εχει μια καποια διαφορετικη αποψη... ας πουμε, αλλα και επισης το οτι ειναι στην "απεναντι" πλευρα (γυναικα-αντρας).
προσωπικα μου αρεσουν αυτες οι αντιλογιες (αντρα-γυναικας) να υπαρχουν, γιατι σε βοηθανε να σκεφτεσαι και αλλα πραγματα, τα οποια ισως και δεν ειχες σκεφτει.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.109
Κριτικές
124
Like
51.172
Πόντοι
27.261
ναι αλλα , αλλα λεει και τα αντιθετα βοηθαει να γινουν.
το οτι ειναι το επαγγελμα της δεν ειναι δικαιολογια, ειναι επιλογη της το επαγγελμα της, αν διαφωνει με το επαγγελμα της ας μην το εξασκει ή να το εξασκει μονο με ελευθερους. οχι δασκαλε που διδασκες και λογο δεν εκρατεις.
παιχτη ξαναλεω.
αλλο η σχεση και αλλο το επαγγελμα.
αυτο ειπε.
ειπε γνωμη για τη σχεση.
το επαγγελμα ειναι αλλη υποθεση.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Τυπαρα μου το να γραφει καποιος μια σωστη βασικη ιδεα και να ειναι μονο στα λογια δεν εχει ουδεμια αξια


Ουδεις αναμαρτητος θα επαναλαβω

Και ο αναμαρτητος το λιθω βαλεττω

Θα ταν αλλοιως το κοριτσι να πει πως γενικα δε γουσταρει την απιστια και πως στη σχεση της ειναι ενταξει
(Οπως λεει ο τυπαρας μου ο papaphilips)
Καλά δεν πέταξε και κανένα λίθο. Ένα "δε βρίσκω το λόγο" είπε. Ούτε έκανε κανένα ηθικοπλαστικό σχόλιο.
 

Melinadiva

Call-Girl
Εγγρ.
4 Μαρ 2019
Μηνύματα
445
Like
5.180
θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω το εξής: εσείς που έχετε δει αρμοδίως την μπαμπουϊνίστικη πλευρά των ανδρώνε και τον άκρατο αχόρταγο ηδονισμό τους, πιστεύετε ότι το ηθικό σενάριο που προκρίνετε είναι ένα θεωρητικό σχήμα που στην πράξη θα ήταν μονάχα ένα καλοπαιγμένο και ευννοημένο από τις συνθήκες θεατρο ρολων (με πολυ καταπιεση εκατερωθεν) ή όντως το θεωρείτε εφικτό;

εννοώ, έχουμε δει στις ειδήσεις ζευγαρια να πεθαινουν μαζι στην εντατικη και σκελετους να ξεθαβονται αγκαλιασμενοι, αλλά ξερουμε ποσο ροδινη υπηρξε πραγματι η μισου και βαλε αιωνα συμβιωση τους;
Το θέμα με έχει απασχολήσει πάρα πολύ.
Τόσο πολύ, που εχω διαβάσει άπειρα βιβλία για την αγάπη, την μονογαμια κ την αιτία που δίνουν επιστήμονες για την πολυγαμία του άνδρα...
Αν συγκρίνω όσα ισχυρίζονται επιστήμονες με τα βιώματα μου,πολύ φοβάμαι ότι είναι απλά ένα "θέατρο ρόλων" όπως προανέφερες.
Σε σημείο που έχω αρχίσει να φαντάζομαι τον εαυτό μου σε δέκα χρόνια , κλασική γεροντοκόρη με 40 γάτες. ?
 

Συνημμένα

  • 20210412_000717.jpg
    20210412_000717.jpg
    1,5 MB · Εμφανίσεις: 53

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Καλά δεν πέταξε και κανένα λίθο. Ένα "δε βρίσκω το λόγο" είπε. Ούτε έκανε κανένα ηθικοπλαστικό σχόλιο.
Ενταξει ναι δεν ηταν και κοτρωνα :2funny:
Ειχε ομως δοσεις κριτικης και ηθικοπλασιας...
Καλο ειναι να μη κρινουμε ανθρωπους τοσο ευκολα μαν
Ειναι σα να βγω πχ εγω που παω κατα κορο στις πουτανες να τις κρινω γιατι κανουν αυτη τη δουλεια και να πω "δε βρισκω το λογο να εκδιδονται"
Κατι που θα με καθιστουσε μεγα υποκριτη
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
Θα ταν αλλοιως το κοριτσι να πει πως γενικα δε γουσταρει την απιστια και πως στη σχεση της ειναι ενταξει
(Οπως λεει ο τυπαρας μου ο papaphilips)

δεν θα επιχειρήσω να σας αλλάξω γνώμη, αλλά στο απόσπασμα που παραθέτω , φρονώ ότι απλώς παίζετε με τις λέξεις: επί της ουσίας μια τέτοια δήλωση οδηγεί με μαθηματική ακριβεία σε αυτήν που έκανε η δεσποινίς, οπότε είναι μία ή άλλη, να το πούμε λαϊκά
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
παιχτη ξαναλεω.
αλλο η σχεση και αλλο το επαγγελμα.
αυτο ειπε.
ειπε γνωμη για τη σχεση.
το επαγγελμα ειναι αλλη υποθεση.
σαν να λεμε δεν θελω να με κερατωνουν αλλα βοηθαω αλλους να κερατωνουν γιατι ειναι το επαγγελμα μου.
ξες λεγεται υποκρισια αυτο.
να λες διαφωνω με την κλοπη, αλλα θα βοηθησω σε μια κλοπη αν πληρωθω απο τον κλεφτη για αυτο.
αρα στα λογια μονο εισαι εναντιον. ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΒΟΗΘΑΣ.

ή παπας παπας ή ζευγας ζευγας
οχι στο επαγγελμα φιλοπολυγαμικη και στην σχεση μονογαμικη, δεν στεκει να κατακρινεις κατι , το οποιο εσυ ο ιδιος βοηθας να γινει λογω δουλειας.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
αλλο η σχεση και αλλο το επαγγελμα.
α οκ, θα λεω και εγω στην σχεση μου οτι θελω να ειμαι μονογαμικος απο αποψη.

αλλα στην δουλεια μου , θα την πεφτω στις συναδελφισες για να εχω για επαγγελματικους λογους, καλη σχεση μαζι τους.

πως σου φαινεται? ντομπρο? οκ?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
και η @winemedineme καλα τα λεει, αλλα επειδη ειναι καμμενη, το χανει παρα πολυ, με αποτελεσμα να τρωει βρισιδι. και σωστα το τρωει βεβαια, γιατι ειναι κολλημενη.
αν το πηγαινε ομορφα απο την αρχη, θα ηταν αλλιως η ολη φαση.
για παρεα θα τη γουσταρα παντως, γιατι εχει μια καποια διαφορετικη αποψη... ας πουμε, αλλα και επισης το οτι ειναι στην "απεναντι" πλευρα (γυναικα-αντρας).
προσωπικα μου αρεσουν αυτες οι αντιλογιες (αντρα-γυναικας) να υπαρχουν, γιατι σε βοηθανε να σκεφτεσαι και αλλα πραγματα, τα οποια ισως και δεν ειχες σκεφτει.
Τι, μόνο αυτό; Ρίξε μου και καμιά κλωτσιά
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.109
Κριτικές
124
Like
51.172
Πόντοι
27.261
α οκ, θα λεω και εγω στην σχεση μου οτι θελω να ειμαι μονογαμικος απο αποψη.

αλλα στην δουλεια μου , θα την πεφτω στις συναδελφισες για να εχω για επαγγελματικους λογους, καλη σχεση μαζι τους.

πως σου φαινεται? ντομπρο? οκ?
αστο δεν το εχεις πιασει.
 

Melinadiva

Call-Girl
Εγγρ.
4 Μαρ 2019
Μηνύματα
445
Like
5.180
σαν να λεμε δεν θελω να με κερατωνουν αλλα βοηθαω αλλους να κερατωνουν γιατι ειναι το επαγγελμα μου.
ξες λεγεται υποκρισια αυτο.
να λες διαφωνω με την κλοπη, αλλα θα βοηθησω σε μια κλοπη αν πληρωθω απο τον κλεφτη για αυτο.
αρα στα λογια μονο εισαι εναντιον. ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΒΟΗΘΑΣ.

ή παπας παπας ή ζευγας ζευγας
οχι στο επαγγελμα φιλοπολυγαμικη και στην σχεση μονογαμικη, δεν στεκει να κατακρινεις κατι , το οποιο εσυ ο ιδιος βοηθας να γινει λογω δουλειας.
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
Μη ρίχνεις πάνω μου τις επιλογές άλλων....
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.109
Κριτικές
124
Like
51.172
Πόντοι
27.261
Τι, μόνο αυτό; Ρίξε μου και καμιά κλωτσιά
στα εξηγησα μια χαρα (και παλι) και δε θελεις να καταλαβεις (και παλι).
ημουν ξεκαθαρος απο την αρχη και σε πμ και δημοσια.
ο πρωτος πρεπει να στην επεσα δημοσια νομιζω by the way.
δε θελεις ?
ολα οκ, παμε παρακατω.
 

Psixopathis

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2021
Μηνύματα
1.938
Like
491
Πόντοι
36
Και άντε εγώ είμαι μόνη μου και βαριέμαι, εσύ ρε κακομοίρη που έχεις γυναίκα τι δουλειά θες εδώ Κυριακάτικα;
Αληθεια εισαι ομορφη και μη επαγγελματιας ? Ενδιαφερομαι. :P
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 202461

Επισκέπτης
στα εξηγησα μια χαρα (και παλι) και δε θελεις να καταλαβεις (και παλι).
ημουν ξεκαθαρος απο την αρχη και σε πμ και δημοσια.
ο πρωτος πρεπει να στην επεσα δημοσια νομιζω by the way.
δε θελεις ?
ολα οκ, παμε παρακατω.
Δε σηκώνει πλάκες. Σκληρός.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
Μη ρίχνεις πάνω μου τις επιλογές άλλων....
εγω δεν εριξα τιποτα,

εσυ τους κατακρινες οτι ειναι πολυγαμικοι, ενω δεχεσαι να συνεργαστεις μαζι τους για αυτον τον σκοπο της πολυγαμιας. ε δεν κολαει.

καποτε σε μια σχεση μου με ιεροδουλο (εχω κανει 3 με ιεροδουλες), μου λεει "χθες δεν εμφανιστηκες ουτε ενα τηλεφωνο" πηγε να μου ανοιξει κουβεντα για σεξουαλικη απιστια.

της απαντησα "οτι και να εκανα σιγουρα εκανα πολυ λιγοτερα απο εσενα χθες"

οποτε χαμογελασε αμηχανα και αλλαξε κουβεντα ψελιζοντας ενα "εεεεε ναι"
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ενταξει ναι δεν ηταν και κοτρωνα :2funny:
Ειχε ομως δοσεις κριτικης και ηθικοπλασιας...
Καλο ειναι να μη κρινουμε ανθρωπους τοσο ευκολα μαν
Ειναι σα να βγω πχ εγω που παω κατα κορο στις πουτανες να τις κρινω γιατι κανουν αυτη τη δουλεια και να πω "δε βρισκω το λογο να εκδιδονται"
Κατι που θα με καθιστουσε μεγα υποκριτη
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί χαλάστηκες τόσο. Εγώ ένα απλό σχόλιο το βρίσκω. Εδώ γράφονται τρισχειρότερα. Αναγνώρισε το δικαίωμα του καθενός να γαμεί ασύστολα. Διαφωνεί με το να το μένει κάποιος σε μια σχέση όταν το κάνει. Οκ. Το ότι αυτή είναι επαγγελματίας δεν της αφαιρεί το δικαίωμα να έχει προσωπική άποψη. Δεν είναι μόνο cg. Εκτός δουλειάς είναι άνθρωπος με άποψη, όπως όλοι μας.
 

Caymans

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2009
Μηνύματα
682
Κριτικές
4
Like
117
Πόντοι
6
Όπως είπε ο Τεράστιος Τσάρλι Σιν δεν τις πληρωνω για να έρχονται μαζί μου, τις πληρωνω για να φευγουν απο μενα την επόμενη μέρα.
Κι αν το δεις και πρακτικα είναι φθηνότερο να πληρωνεις μόνο το γαμησι, ενώ και η ποικιλια είναι ανεκτιμητη.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.194
Κριτικές
62
Like
20.277
Πόντοι
14.936
εγω δεν εριξα τιποτα,

εσυ τους κατακρινες οτι ειναι πολυγαμικοι, ενω δεχεσαι να συνεργαστεις μαζι τους για αυτον τον σκοπο της πολυγαμιας. ε δεν κολαει.

καποτε σε μια σχεση μου με ιεροδουλο (εχω κανει 3 με ιεροδουλες), μου λεει "χθες δεν εμφανιστηκες ουτε ενα τηλεφωνο" πηγε να μου ανοιξει κουβεντα για σεξουαλικη απιστια.

της απαντησα "οτι και να εκανα σιγουρα εκανα πολυ λιγοτερα απο εσενα χθες"

οποτε χαμογελασε αμηχανα και αλλαξε κουβεντα ψελιζοντας ενα "εεεεε ναι"
το εχω παθει και εγω γαμαει.με εργαζομενη που ημουν αλλα η διαφορα ειναι οτι επειδη η δικια μου εκεινη την περιοδο ξεσκονιζε με την μυτη
και ειχε νευρακια πολλα παιζαμε και ψιλοτακτικα κλωτσομπουνια.χαλια πολλα γαματα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom