Νέα

Γιατί δεν εκτιμώ τις γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 706
  • Εμφανίσεις 46K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Μάγκες .... ειδικά οι νεότεροι .... ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΡΑΤΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ....


Προσπαθείτε να είστε λίγο διαφορετικοί και λίγο καλύτεροι γενικά από το μέσο μαλάκα ...
ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ .... είναι καλύτερο για εσάς .

ΕΠΕΙΤΑ .... ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΜΙΑ ΜΑΓΚΙΑ ... ΣΤΥΛΑΚΙ .... ΙΣΤΟΡΙΑ .... ΠΑΡΑΜΥΘΑ ... ΛΕΖΑΝΤΑ ....
συνδιασμό όλων αυτών !

Και κοιτάτε να γνωρίζετε συνέχεια κόσμο !
Να σας βλέπουν νέες γκόμενες που δεν έχετε ξαναδεί !


ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΨΑΡΩΝΟΥΝ .... τρώτε όσες γουστάρετε ...
ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΨΑΡΩΣΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ.


Ο,τιδήποτε άλλο .... θα σας οδηγήσει σε δακρύβρεχτα κυριακάτικα θέματα εδώ μέσα ....
σε χάπια και σε τρελάδικα ...........


Επίσης ΜΗ ΜΕΝΕΤΕ ΑΓΑΜΗΤΟΙ . Η ΑΓΑΜΙΑ ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ.

Τον αγάμητο δεν τον υπολογίζει ούτε η μανα και η αδελφή του.
Πόσο μάλλον άσχετες γκόμενες ! Ειδικά δε και μπάνικες !
Σε αντίθεση με το γαμιά , που έχει σέβας !!!!!!!
Φαίνεται ότι γαμάει .

ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΟΤΑΝ ΓΑΜΑΣ, ΤΟ ΜΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΗΛΥΚΑ . ΕΧΕΙΣ ΣΕΒΑΣ.
ΕΙΣΑΙ Ο ΓΑΜΙΑΣ, Ο ΠΟΥΤΣΑΡΑΣ.

Γιάυτό ευτυχώς ... η πατρίς δικαιώνεται σύμφωνα με το άσμα !!!!
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Να φαίνεται ότι γαμάς αλλά...γκόμενα

Μπουρδέλο και κάθε μέρα να γαμάς,δεν το μυρίζεται καμία
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Οι γκόμενες διακρίνουν ΑΝ ΓΑΜΑΣ ή ΑΝ ΔΕΝ ΓΑΜΑΣ.
Το τι γαμάς , δεν το διακρίνουν .

Εσένα sad_man μυρίζονται ότι δεν γαμάς και δεν σε πλησιάζουν ούτε σε βεληνεκές μπάρετ 50 .
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Μάγκες .... ειδικά οι νεότεροι .... ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΡΑΤΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ....


Προσπαθείτε να είστε λίγο διαφορετικοί και λίγο καλύτεροι γενικά από το μέσο μαλάκα ...



Εσύ "δάσκαλε" γιατί δεν ακούς ούτε τη δική σου συμβουλή;;;;
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.485
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Σταρχιδια μας τις γραφουμε τις πουτανες
Σταρχιδια μας κι αν γαμαμε η δε γαμαμε
Σταρχιδια μας κι αν μας μυριζουν η οχι
Κι αυτες μυριζουν
Βρωμανε μουνιλα και ξινιλα και αρρωστιλα!
Δε θα περασω και εξετασεις αν ειμαι ικανος να αγαπηθω απ τη καθε καργιολα!

Σταρχιδια μου κι αν δε τους αρεσει το σωμα και η μαπα μου
Σταρχιδια μου κι αν με θεωρουν χοντρο η ασχημο η δεν εχω φραγκα να μου φανε...

Δεν υπολογιζουμε τις γνωμες τους!

Εδω ρε αναβληθηκε το αστερας τριπολης-νπς βολος και θα χουμε ενα λιγοτερο ματς σουπερλικ το ΣΚ!

Και τελειωσαν και τα σταυρολεξα...

Πως θα τη παλεψουμε ρεεε:confused:
 

funkyxxxxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
1
Like
3.107
Πόντοι
456
Σταρχιδια μας τις γραφουμε τις πουτανες
Σταρχιδια μας κι αν γαμαμε η δε γαμαμε
Σταρχιδια μας κι αν μας μυριζουν η οχι
Κι αυτες μυριζουν
Βρωμανε μουνιλα και ξινιλα και αρρωστιλα!
Δε θα περασω και εξετασεις αν ειμαι ικανος να αγαπηθω απ τη καθε καργιολα!

Σταρχιδια μου κι αν δε τους αρεσει το σωμα και η μαπα μου
Σταρχιδια μου κι αν με θεωρουν χοντρο η ασχημο η δεν εχω φραγκα να μου φανε...

Δεν υπολογιζουμε τις γνωμες τους!

Εδω ρε αναβληθηκε το αστερας τριπολης-νπς βολος και θα χουμε ενα λιγοτερο ματς σουπερλικ το ΣΚ!

Και τελειωσαν και τα σταυρολεξα...

Πως θα τη παλεψουμε ρεεε:confused:

:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

ALEX5555

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
509
Like
1.160
Πόντοι
206
Μάγκες .... ειδικά οι νεότεροι .... ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΡΑΤΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ....


Προσπαθείτε να είστε λίγο διαφορετικοί και λίγο καλύτεροι γενικά από το μέσο μαλάκα ...
ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ .... είναι καλύτερο για εσάς .

ΕΠΕΙΤΑ .... ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΜΙΑ ΜΑΓΚΙΑ ... ΣΤΥΛΑΚΙ .... ΙΣΤΟΡΙΑ .... ΠΑΡΑΜΥΘΑ ... ΛΕΖΑΝΤΑ ....
συνδιασμό όλων αυτών !

Και κοιτάτε να γνωρίζετε συνέχεια κόσμο !
Να σας βλέπουν νέες γκόμενες που δεν έχετε ξαναδεί !


ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΨΑΡΩΝΟΥΝ .... τρώτε όσες γουστάρετε ...
ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΨΑΡΩΣΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ.


Ο,τιδήποτε άλλο .... θα σας οδηγήσει σε δακρύβρεχτα κυριακάτικα θέματα εδώ μέσα ....
σε χάπια και σε τρελάδικα ...........


Επίσης ΜΗ ΜΕΝΕΤΕ ΑΓΑΜΗΤΟΙ . Η ΑΓΑΜΙΑ ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ.

Τον αγάμητο δεν τον υπολογίζει ούτε η μανα και η αδελφή του.
Πόσο μάλλον άσχετες γκόμενες ! Ειδικά δε και μπάνικες !
Σε αντίθεση με το γαμιά , που έχει σέβας !!!!!!!
Φαίνεται ότι γαμάει .

ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΟΤΑΝ ΓΑΜΑΣ, ΤΟ ΜΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΗΛΥΚΑ . ΕΧΕΙΣ ΣΕΒΑΣ.
ΕΙΣΑΙ Ο ΓΑΜΙΑΣ, Ο ΠΟΥΤΣΑΡΑΣ.

Γιάυτό ευτυχώς ... η πατρίς δικαιώνεται σύμφωνα με το άσμα !!!!
Πολύ σωστά.....! Πολλές φορές ως παντρεμένος έκανα σχέσεις με γκόμενες οι οποίες με γνώριζαν σε φίλες τους ως το αίσθημα, τον γαμιά, το πρόσωπο............! Καμιά δε με κατηγόρησε γιατί το κάνω αυτό και "κοροϊδεύω" τη φίλη της............ Όλες μου μιλούσαν λες και ήμουν ο άρχοντας......! Όσο το έπαιζα "καλό παιδί" δεν καθόταν ούτε θηλυκιά μύγα.......................Είναι τρελές ρε..........!!
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.338
Like
16.944
Πόντοι
3.556
Σταρχιδια μας τις γραφουμε τις πουτανες
Σταρχιδια μας κι αν γαμαμε η δε γαμαμε
Σταρχιδια μας κι αν μας μυριζουν η οχι
Κι αυτες μυριζουν
Βρωμανε μουνιλα και ξινιλα και αρρωστιλα!
Δε θα περασω και εξετασεις αν ειμαι ικανος να αγαπηθω απ τη καθε καργιολα!

Σταρχιδια μου κι αν δε τους αρεσει το σωμα και η μαπα μου
Σταρχιδια μου κι αν με θεωρουν χοντρο η ασχημο η δεν εχω φραγκα να μου φανε...

Δεν υπολογιζουμε τις γνωμες τους!

Εδω ρε αναβληθηκε το αστερας τριπολης-νπς βολος και θα χουμε ενα λιγοτερο ματς σουπερλικ το ΣΚ!

Και τελειωσαν και τα σταυρολεξα...

Πως θα τη παλεψουμε ρεεε:confused:

καταθεση ψυχης τυπε:confused:
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.896
Κριτικές
21
Like
11.159
Πόντοι
4.546
Σταρχιδια μας τις γραφουμε τις πουτανες
Σταρχιδια μας κι αν γαμαμε η δε γαμαμε
Σταρχιδια μας κι αν μας μυριζουν η οχι
Κι αυτες μυριζουν
Βρωμανε μουνιλα και ξινιλα και αρρωστιλα!
Δε θα περασω και εξετασεις αν ειμαι ικανος να αγαπηθω απ τη καθε καργιολα!

Σταρχιδια μου κι αν δε τους αρεσει το σωμα και η μαπα μου
Σταρχιδια μου κι αν με θεωρουν χοντρο η ασχημο η δεν εχω φραγκα να μου φανε...

Δεν υπολογιζουμε τις γνωμες τους!

Εδω ρε αναβληθηκε το αστερας τριπολης-νπς βολος και θα χουμε ενα λιγοτερο ματς σουπερλικ το ΣΚ!

Και τελειωσαν και τα σταυρολεξα...

Πως θα τη παλεψουμε ρεεε:confused:

καταθεση ψυχης τυπε:confused:
Είναι το μόνο μέρος για να ξεσπάσει... :undecided:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Σταρχιδια μας τις γραφουμε τις πουτανες
Σταρχιδια μας κι αν γαμαμε η δε γαμαμε
Σταρχιδια μας κι αν μας μυριζουν η οχι
Κι αυτες μυριζουν
Βρωμανε μουνιλα και ξινιλα και αρρωστιλα!
Δε θα περασω και εξετασεις αν ειμαι ικανος να αγαπηθω απ τη καθε καργιολα!

Σταρχιδια μου κι αν δε τους αρεσει το σωμα και η μαπα μου
Σταρχιδια μου κι αν με θεωρουν χοντρο η ασχημο η δεν εχω φραγκα να μου φανε...

Δεν υπολογιζουμε τις γνωμες τους!

Εδω ρε αναβληθηκε το αστερας τριπολης-νπς βολος και θα χουμε ενα λιγοτερο ματς σουπερλικ το ΣΚ!

Και τελειωσαν και τα σταυρολεξα...

Πως θα τη παλεψουμε ρεεε:confused:

Nα σου πω... εκτιμάς ΟΛΟΥΣ τους άντρες? :grin:
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.485
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Σταρχιδια μας τις γραφουμε τις πουτανες
Σταρχιδια μας κι αν γαμαμε η δε γαμαμε
Σταρχιδια μας κι αν μας μυριζουν η οχι
Κι αυτες μυριζουν
Βρωμανε μουνιλα και ξινιλα και αρρωστιλα!
Δε θα περασω και εξετασεις αν ειμαι ικανος να αγαπηθω απ τη καθε καργιολα!

Σταρχιδια μου κι αν δε τους αρεσει το σωμα και η μαπα μου
Σταρχιδια μου κι αν με θεωρουν χοντρο η ασχημο η δεν εχω φραγκα να μου φανε...

Δεν υπολογιζουμε τις γνωμες τους!

Εδω ρε αναβληθηκε το αστερας τριπολης-νπς βολος και θα χουμε ενα λιγοτερο ματς σουπερλικ το ΣΚ!

Και τελειωσαν και τα σταυρολεξα...

Πως θα τη παλεψουμε ρεεε:confused:

Nα σου πω... εκτιμάς ΟΛΟΥΣ τους άντρες? :grin:

Κανεναν πουστη! Τους μισω ολους! :grin:
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.485
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Σταρχιδια μας τις γραφουμε τις πουτανες
Σταρχιδια μας κι αν γαμαμε η δε γαμαμε
Σταρχιδια μας κι αν μας μυριζουν η οχι
Κι αυτες μυριζουν
Βρωμανε μουνιλα και ξινιλα και αρρωστιλα!
Δε θα περασω και εξετασεις αν ειμαι ικανος να αγαπηθω απ τη καθε καργιολα!

Σταρχιδια μου κι αν δε τους αρεσει το σωμα και η μαπα μου
Σταρχιδια μου κι αν με θεωρουν χοντρο η ασχημο η δεν εχω φραγκα να μου φανε...

Δεν υπολογιζουμε τις γνωμες τους!

Εδω ρε αναβληθηκε το αστερας τριπολης-νπς βολος και θα χουμε ενα λιγοτερο ματς σουπερλικ το ΣΚ!

Και τελειωσαν και τα σταυρολεξα...

Πως θα τη παλεψουμε ρεεε:confused:

καταθεση ψυχης τυπε:confused:

Και μου κοβει και τα ταβορ ο τρελογιατρος.... :confused:
 

Kavlas123

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
577
Κριτικές
2
Like
186
Πόντοι
6
Παιδια,περναμε καλα και αν τυχει καποια αξιολογη περιπτωση,το βλεπουμε....Γενικως το να επενδυεις συναισθηματικα,ειναι λαθος..
 

xrusos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2020
Μηνύματα
560
Like
354
Πόντοι
26
Πολύ σωστά αυτά που γράφει ο νηματοθέτης. Ναι οι γυναίκες έχουν αυτές τις συμπεριφορές. Πρέπει όμως να ψάξουμε το γιατί.
Η γυναίκα είναι έτσι φτιαγμένη από τη φύση με ένα σκοπό. Να βρει έναν άντρα να υποταχθεί. Έναν άντρα να της γαμήσει το μυαλό. Να γίνει "υπηρέτριά" του και να ζει γι'αυτόν. Αυτός να γίνει το κέντρο της ζωής της. Αυτός και όχι "το παιδί". Όταν η σημερινή γυναίκα ζει και αναπνέει για το παιδί, σημαίνει ότι δεν έχει βρει άντρα
Όταν οι γυναίκες έχουν αυτές τις παλαβές συμπεριφορές σημαίνει ότι δεν βρήκαν άντρες να τις γαμήσουν το μυαλό.
Και αυτό σημαίνει ότι το πρόβλημα το έχουν οι άντρες. Δεν μπορούν να γαμήσουν το μυαλό μιας γυναίκας. Μπορεί το μουνί να το γαμήσουν , αλλά το μυαλό όχι. Ελάχιστοι μπορούν. Δεν έχουν γοητεία, πολύ σημαντικός παράγοντας !
Ρίξτε μια ματιά στην πλειοψηφία των αντρών.
Μαμόθρεφτοι και ευνουχισμένοι από την ελληνίδα μάνα.
Ποτέ στη ζωή τους δεν πήραν μια πρωτοβουλία. Ποτέ δεν ανέλαβαν μια ευθύνη. Όλα στρωμένα, ακόμα και τη δουλειά πολλές φορές οι γονείς την βρήκαν.
Στρατό δεν γουστάρουν να πάνε γιατί ..."τους κόβει τη ζωή και τη καριέρα στη μέση". Κρίμα, γιατί θα σαρώναμε στα νόμπελ με τέτοια μυαλά.
Να πιάσεις την εμφάνισή τους; Ή χαλβάδες , αγύμναστοι με μια μπάκα και 2 σωσίβια ή το άλλο άκρο. Ματσό, φουσκωμένοι, μπρατσαράδες , να τρέχουν στα γυμναστήρια για...γράμμωση. Είναι αυτά σοβαρά πράγματα;

Να πιάσεις τη μόρφωσή τους ; Γαμώ τα πτυχία τους, μπιτ στούρνοι. Ένα βιβλίο της προκοπής δεν έχουν διαβάσει, 50 λέξεις όλες κι όλες, οι μισές "μαλάκα", "ΩΝΣΓ" , " ρε πούστη μου".

Να πιάσεις τη συμπεριφορά τους ; Μόνος Θεός τους το χρήμα, πουστράκια χωρίς μπέσα, στυγνοί καριερίστες έτοιμοι να πατήσουν επί πτωμάτων, ανθρωπάκια χωρίς προσωπικότητα,  αγενέστατοι, χωρίς συναδελφικότητα , γλειφτράκια των ισχυρών και εντελώς ανήθικοι . Μόλις ανεβάσει κάτι στο fb το αφεντικό/προιστάμενος κλπ όλοι να κάνουν like. Τσάτσοι.
Τατουάζ, γυαλί ηλίου, βαρυμάγκες, ψευτογόηδες, μπουζούκια , μαγκιά κι εξάτμιση.
Είναι αυτή συμπεριφορά αρσενικού;
Πού είναι η ευγένια ψυχής, τα συναισθήματα;
Πού είναι η λεβεντιά;

Να πιάσεις το ντύσιμό τους; Σαν λέτσοι, τσίπηδες , λες και ήταν ναυαγοί.
Ούτε άρωμα δε φοράνε ή κάτι φτηνά πατσουλιά
Να πιάσεις τα ενδιαφέροντά τους; Αμάξια ,γυναίκες και μπάλα. Όχι ότι σκαμπάζουν και από αυτά, μόνο για διαιτησία, παράγκες θα ακούς και όποια παλαβή θεωρία συνωμοσίας. Βλέπουν γυναίκα και τους τρέχουν τα σάλια, της κάνουν όλα τα χατήρια σαν ξελιγωμένοι.
Τί ξεφτιλίκια είναι αυτά;
Να πιάσεις την εξέλιξή τους ;
Οι πιο πολλοί μένουν στάσιμοι. Ίδιοι και απαράλλαχτοι και στα 20 και στα 30 και στα 40 και στα 100. Δεν εξελίσσονται , βαρετοί και μίζεροι.
Μη μου πείτε ότι όλα τα παραπάνω δεν χαρακτηρίζουν τον σημερινό μέσο άντρα ;
Πώς να τους ανεχτεί μετά μια γυναίκα;
Πώς να γοητεύσουν μια γυναίκα και να της γαμήσουν το μυαλό;
Παιδιά δυστυχώς, αλλά πρέπει να βλέπουμε τα πράγματα και από την άλλη πλευρά.
:thumbsup:
ενω οι ελληνιδες ρε φιλε ειναι τρομερες γυναικες με ενδιαφεροντα τροεμρα
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
Φρενο απ τα αποδυτηρια!
Fischer, 1962: “They’re all weak, all women. They’re stupid compared to men. They shouldn’t play chess, you know. They’re like beginners. They lose every single game against a man.”

Fischer, 1963: “They're terrible chess players... I guess they're just not so smart... I don't think they should mess into intellectual affairs, they should keep strictly to the home.”

Fischer, 1965: “You don't learn anything in school. It's just a waste of time. The teachers are stupid. They shouldn't have any women in there. They don't know how to teach. I don't remember one thing I learned in school. My two and a half years in Erasmus High I wasted. I didn't like the whole thing. You have to mix with all those stupid kids. The teachers are even stupider than the kids.”

Fischer, 1968: “It's the fault of the chess players themselves. I don't know what they used to be, but now they're not the most gentlemanly group. When it was a game played by the aristocrats it had more like you know dignity to it. When they used to have the clubs, like no women were allowed and everybody went in dressed in a suit, a tie, like gentlemen, you know. Now, kids come running in their sneakers. Even in the best chess club-and they got women in there. It's a social place and people are making noise, it's a madhouse.”

Nigel Short, 2015: Girls just don't have the brains to play chess.”
British grandmaster infuriates women by claiming that they are not "hard-wired"

URL]]
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.530
Κριτικές
1
Like
7.622
Πόντοι
2.306
Φρενο απ τα αποδυτηρια!
Fischer, 1962: “They’re all weak, all women. They’re stupid compared to men. They shouldn’t play chess, you know. They’re like beginners. They lose every single game against a man.”

Fischer, 1963: “They're terrible chess players... I guess they're just not so smart... I don't think they should mess into intellectual affairs, they should keep strictly to the home.”

Fischer, 1965: “You don't learn anything in school. It's just a waste of time. The teachers are stupid. They shouldn't have any women in there. They don't know how to teach. I don't remember one thing I learned in school. My two and a half years in Erasmus High I wasted. I didn't like the whole thing. You have to mix with all those stupid kids. The teachers are even stupider than the kids.”

Fischer, 1968: “It's the fault of the chess players themselves. I don't know what they used to be, but now they're not the most gentlemanly group. When it was a game played by the aristocrats it had more like you know dignity to it. When they used to have the clubs, like no women were allowed and everybody went in dressed in a suit, a tie, like gentlemen, you know. Now, kids come running in their sneakers. Even in the best chess club-and they got women in there. It's a social place and people are making noise, it's a madhouse.”

Nigel Short, 2015: Girls just don't have the brains to play chess.”
British grandmaster infuriates women by claiming that they are not "hard-wired"

https://[URL unfurl="true"]www.azquotes.com/public/picture_quotes/a5/84/a5849025501fce7b503d9e676ef304a7/bobby-fischer-1420441.jpg[/img[/URL]] [/quote]

O Fischer τον μισογυνισμό του τον έβαλε να δουλέψει υπέρ του στο παιχνίδι του ..
Στο παιχνίδι που πήρε το όνομα game of the century , ο Fischer σε ηλικία μόλις 13 χρόνων έπαιξε εναντίον του grand Master Donald Byrne. Στην μεγαλειώδη κίνηση 17 θυσίασε την βασίλισσα του ( το μοναδικό θηλυκό στη σκακιέρα) στήνοντας παγίδα στο Byrne, για να ξεκληρίσει ένα Πύργο, δυο αξιωματικούς και ένα πιόνι και να εξαναγκάσει τον αντίπαλο του σε ματ, ενώ η βασίλισσα του τελευταίου στεκόταν ανήμπορη....
Μάλλον καμμία σχέση με τους εδώ συμμετέχοντες ...
[URL unfurl="true"]https://en.wikipedia.org/wiki/The_Game_of_the_Century_(chess)[/URL]
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
28
Like
10.404
Πόντοι
3.296
Φρενο απ τα αποδυτηρια!
Fischer, 1962: “They’re all weak, all women. They’re stupid compared to men. They shouldn’t play chess, you know. They’re like beginners. They lose every single game against a man.”

Fischer, 1963: “They're terrible chess players... I guess they're just not so smart... I don't think they should mess into intellectual affairs, they should keep strictly to the home.”

Fischer, 1965: “You don't learn anything in school. It's just a waste of time. The teachers are stupid. They shouldn't have any women in there. They don't know how to teach. I don't remember one thing I learned in school. My two and a half years in Erasmus High I wasted. I didn't like the whole thing. You have to mix with all those stupid kids. The teachers are even stupider than the kids.”

Fischer, 1968: “It's the fault of the chess players themselves. I don't know what they used to be, but now they're not the most gentlemanly group. When it was a game played by the aristocrats it had more like you know dignity to it. When they used to have the clubs, like no women were allowed and everybody went in dressed in a suit, a tie, like gentlemen, you know. Now, kids come running in their sneakers. Even in the best chess club-and they got women in there. It's a social place and people are making noise, it's a madhouse.”

Nigel Short, 2015: Girls just don't have the brains to play chess.”
British grandmaster infuriates women by claiming that they are not "hard-wired"

https://[URL unfurl="true"]www.azquotes.com/public/picture_quotes/a5/84/a5849025501fce7b503d9e676ef304a7/bobby-fischer-1420441.jpg[/img[/URL]] [/quote]

O Fischer τον μισογυνισμό του τον έβαλε να δουλέψει υπέρ του στο παιχνίδι του ..
Στο παιχνίδι που πήρε το όνομα game of the century , ο Fischer σε ηλικία μόλις 13 χρόνων έπαιξε εναντίον του grand Master Donald Byrne. Στην μεγαλειώδη κίνηση 17 θυσίασε την βασίλισσα του ( το μοναδικό θηλυκό στη σκακιέρα) στήνοντας παγίδα στο Byrne, για να ξεκληρίσει ένα Πύργο, δυο αξιωματικούς και ένα πιόνι και να εξαναγκάσει τον αντίπαλο του σε ματ, ενώ η βασίλισσα του τελευταίου στεκόταν ανήμπορη....
Μάλλον καμμία σχέση με τους εδώ συμμετέχοντες ...
[URL unfurl="true"]https://en.wikipedia.org/wiki/The_Game_of_the_Century_(chess)[/URL] [/quote]Επειδή παίζω σκάκι θα ψάξω να βρω την παρτίδα που λες

Για να θυσιάσεις Βασίλισσα ενώ είσαι μόλις 13 ετών και παίζεις με Grand master πρέπει να έχεις όχι μόνο αρχίδια αλλά και ένα ΠΟΛΥ καλό σχέδιο ανάπτυξης των κομματιών σου...
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.530
Κριτικές
1
Like
7.622
Πόντοι
2.306
Το link που έβαλα από το Wikipedia έχει και movie ολης της παρτίδας....
Το βρίσκεις και YouTube με περιγραφές που προσομοιάζουν αυτές συνευρέσεων εδώ στο σαϊτ...
Δεν ονομάζεται τυχαία the game of the century....
Μην ξεχνάμε ότι ο Bobby Fischer ήταν ίσως ο πιο ταλαντούχος παίκτης του προηγούμενου αιώνα..
Αυτά και τέλος το :offtopic:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Μια ωριμη γυναικα ειναι οτι καλυτερο μπορει να εχει ενας ανδρας στη ζωη του, ολα τα υπολοιπα ειναι δευτερευοντα ...:sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom