Νέα

Γιατί χάθηκε το καμάκι στην Ελλάδα; Χάθηκε ο Έλληνας καμακιάρης;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα skatharozoumhs
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 440
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.662
Κριτικές
6
Like
11.025
Πόντοι
3.936
Προσωπικά ασκώ το άθλημα αυτό από τα 18. Προφανέστατα έφαγα πολλά χρόνια για να καταλάβω
σε ποιο μουνι πρέπει να την πέφτω. Είμαι 30 και την τελευταία τετραετία βγάζω μόνο από καμάκι
και έχω βγάλει αρκετές. σόρρυ που θα σας απογοητεύσω αλλά  παίζει πολύ καμάκι έξω..
Τύπε ωραία μας τα είπες..  Αν βγάζεις πραγματικά πάνω απο 8 γυναίκες τον χρόνο
(όχι πληρωτικά) αυστηρά σε καμάκι΄΄ τότε είσαι σε πολύ καλό δρόμο.  :sunglasses:
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Πάντως δεν είχα ποτέ γκόμενα, όσες προσπάθειες έκανα να πλησιάσω είδα ότι δεν θέλανε και σχεδόν ποτέ δεν έχω πει σε καμιά κοπέλα τι θέλω απο αυτήν. Πλέον νομίζω ότι δεν παίζει να κάνω ποτέ σχέση. Μόνο με πληρωμή.....
αμα πας με την ητοπαθεια στα μουτρα κ το πρωι που σηκώνεσαι λες πως είμαι ετσι μην περιμενεις να βγαλεις γκομενα ουτε την χουφτα σου... κ αυτή θα παει να την παιξει σε αλλον...
επισεις ποτε δεν κανεις καμακι σε ορθαδικα κ κλαμπ σπανια θα πετυχεις εκτως κ αν πεσεις σε τιποτα νεροφίδες που εχουν πιει το μισο μπαρ... θρασος θελει αυτοπεποιθηση κ λεγιν με τα μουτρα στο πατωμα μονο για σφουγκαριστρα αν σε θελει καμεια
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Προσωπικά ασκώ το άθλημα αυτό από τα 18.

Προφανέστατα έφαγα πολλά χρόνια για να

καταλάβω σε ποιο μουνι πρέπει να την

πέφτω. Είμαι 30 και την τελευταία

τετραετία βγάζω μόνο από καμάκι και έχω

βγάλει αρκετές. Εννοείται δεν ασχολούμαι 

με μπαρ και νύχτα, όχι ότι δεν πιστεύω

ότι βγάζεις και την νύχτα απλά δεν μου

αρέσει.. Θεομουνα με την έννοια που το

εννοούμε έχω βγάλει λίγα αλλά  ήταν και

ότι χειρότερο έχω γνωρίσει ως άνθρωποι.

Γενικά σόρρυ που θα σας απογοητεύσω αλλά

παίζει πολύ καμάκι έξω..
ρε φιλε εγω είμαι 38 από τα 20 εως τα 35 μονο μουναρους πλησιαζα που δεν πηγενε κανεις μια χαρα ετρωγα κ ας είμαι μετρειος εμφανησιακα... αντίθετα σε μετρειες ειχα φαει τα μουτρα μου τις μισες φορες τους την επεφταν 500 κ ειχαν επιλογες κ την μυτη στον θεο κ εβλεπες κατι μπαζακια κ κυκλοφορουσαν παιδια του 8-9 κ αυτό γιατι δεν ειχαν αυτοπεποιθηση να κυνηγησουν το παραπανο.... ποσες φορες ακουσα το θα φας τα μουτρα σου κ μετα με ελεγαν  κωλοφαρδο δεν λεγετε... βεβαια τοτε τα σοσιαλ μιντια δεν της ειχαν κανει ολες να ψωνιστούνε κ να κυνηγάνε τα λαικ... εβγαιναν κ το μυαλο το ειχαν στον κοσμο όχι στο κινητο... όχι πως εμεις οι αντρες παμε πισω... μονο φυγουρα κ εφε ... επιταγες χωρις αντικρησμα κ αντρες κ γυναικες πλεον
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.311
Κριτικές
4
Like
1.439
Πόντοι
216
αμα πας με την ητοπαθεια στα μουτρα κ το πρωι που σηκώνεσαι λες πως είμαι ετσι μην περιμενεις να βγαλεις γκομενα ουτε την χουφτα σου... κ αυτή θα παει να την παιξει σε αλλον...
επισεις ποτε δεν κανεις καμακι σε ορθαδικα κ κλαμπ σπανια θα πετυχεις εκτως κ αν πεσεις σε τιποτα νεροφίδες που εχουν πιει το μισο μπαρ... θρασος θελει αυτοπεποιθηση κ λεγιν με τα μουτρα στο πατωμα μονο για σφουγκαριστρα αν σε θελει καμεια
Φίλε αμα δεν το έχεις ότι και να κάνεις δεν γίνεται τίποτε. Γενικά όταν βλέπω κάποια πλέον ούτε καν μου περνάει απο το μυαλό ότι θα μπορούσα να κάνω κάτι μαζί της. Νομίζω και την παραμικρή προσπάθεια να κάνω θα στραβώσει. Πρόσφατα έδωσα σε κάποια να καταλάβει τι θέλω και μόλις το αντιλήφθηκε άλλαξε η στάση της και μιλούσε κάπως πιο κρύα.
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Φίλε αμα δεν το έχεις ότι και να κάνεις δεν γίνεται τίποτε. Γενικά όταν βλέπω κάποια πλέον ούτε καν μου περνάει απο το μυαλό ότι θα μπορούσα να κάνω κάτι μαζί της. Νομίζω και την παραμικρή προσπάθεια να κάνω θα στραβώσει. Πρόσφατα έδωσα σε κάποια να καταλάβει τι θέλω και μόλις το αντιλήφθηκε άλλαξε η στάση της και μιλούσε κάπως πιο κρύα.
όχι φιλε  δεν είναι να το εχεις κανενας δεν γενηθηκε να ξερει
είναι να μην εισαι ητοπαθης κλαψομουνης η ζωη θελει κ γελειο όχι κακομοιρια τοτε δεν κανεις τιποτα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.729
Like
3.112
Πόντοι
506
Φίλε αμα δεν το έχεις ότι και να κάνεις δεν γίνεται τίποτε. Γενικά όταν βλέπω κάποια πλέον ούτε καν μου περνάει απο το μυαλό ότι θα μπορούσα να κάνω κάτι μαζί της. Νομίζω και την παραμικρή προσπάθεια να κάνω θα στραβώσει. Πρόσφατα έδωσα σε κάποια να καταλάβει τι θέλω και μόλις το αντιλήφθηκε άλλαξε η στάση της και μιλούσε κάπως πιο κρύα.

..........γυμνασου

φτιαξε καλη λεπτη μεση, φτιαξε πεταχτο κωλο

φτιαξε και λιγο χερια, πλατες κ στηθος

καμια δεν θα σου ξαναμιλησει με κρυο υφος
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
..........γυμνασου

φτιαξε καλη λεπτη μεση, φτιαξε πεταχτο κωλο

φτιαξε και λιγο χερια, πλατες κ στηθος

καμια δεν θα σου ξαναμιλησει με κρυο υφος
μεχρι να ανοιξει το στομα του κ να μιλαει όπως εδώ....
δεν εχω τιποτα από αυτά είμαι απλος καθημερηνος αδυνατος κ παντα εβαζα μπροστα
θρασος χιουμορ αυτοπεποιθηση λεγιν κ μια χαρα τα καταφερνα το σωμα από μονο του δεν λεει τιποτα
εχω βγαλει γκομενα που ειχε διωξει ένα καρο σωματαραδες γιατι δεν ξερανε να μιλησουν
απλα η εμφανιση είναι μονο για την πρωτη εντυπωση... λιγες γκομενες είναι θεες κ μολις ανοιξουν το στομα τους κανουμε μεταβολη μην φαμε κανα μαργαρυταρι στο ματι?
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.140
Κριτικές
14
Like
4.367
Πόντοι
3.715
γιατι χαθηκε το καμακι στην Ελλαδα? χαθηκε ο ελληνας καμακιαρης??
εχει χαθη το καμακι στην ελλαδα γιατι αραγε?πηγαινετε στα ορθαδικα πολυ σπανια να μιλησει καποιος
χαλια παμε :embarrased: :embarrased:

πολύ AIDS
 

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
580
Πόντοι
306
...ΜΕσα κοινωνικης δικτυωσης, τηλεορασεις, εμφανισιακα προτυπα, και μια συγχυση των ρολων Αντρων και γυναικων εφεραν αυτα τα αποτελεσματα.
Οι εποχες ητο πιο απελευθερωμενες αφου η καθε πεινασμενη τουριστρια που εβλεπε γυρο, και της τρεχαν τα σαλια (αφου βραχιολακια και φαι γιοκ αν δεν πληρωναν) ε δεχοταν το καμακι και ακομα και το γκαστρωμα αφου μια "ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη στα 18-25 της εδινε ως παροχη :1)Εσκεμμενα κερδη απο ασφαλιση παρθενιας (ασφαλιζαν το μνι τους και ερχοντουσαν ελλαδα) 2)Μια εγκυμοσυνη εδινε σπιτι επιδοματα δωρεαν διδακτρα και στο τελος χωριζαν τον κηφηνα της καφετεριας που πιστευε οτι η καθε απελπισμενη του την επεφτε για τον τονισμενο κωλο του, την αγκραφα και τη γαιδουροτριχα με τα χρυσαφικα θυμιζοντας ΠΟΛΛΑΚΗ, 3) Γινοταν "κυρια" σε πουριτανες τοτε ευρωπαικες κοινωνιες....κτλ ...
Σημερα δεν..
Ο Ελληνας μετα την Ε.Ε περασε στην συνειδηση κατι πιο βρωμικο και απο Αλβανος και λαθρο.
Επισης σημειωτεου δε, τα λεγομενα "καμακια" πεφτουν σε φοβερες αντιφασεις περι επιδοσεων και μεγαλους γραφικους αστεισμους.





 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.662
Κριτικές
6
Like
11.025
Πόντοι
3.936
Ο Ελληνας μετα την Ε.Ε περασε στην συνειδηση κατι πιο βρωμικο και απο Αλβανος και λαθρο.
Επισης σημειωτεου δε, τα λεγομενα "καμακια" πεφτουν σε φοβερες αντιφασεις περι επιδοσεων και μεγαλους γραφικους αστεισμους.
Αυτό ποιος το λέει εσύ, απο την ζεστή πολυθρόνα; Γιατί εγώ που ταξιδεύω στο εξωτερικό το αντίθετο έχω δεί.
Το ότι διάλεξε τον τρελό του χωριού για να κάνει την πλάκα του ο μπουχέσογλου. Δεν σημαίνει ότι είναι αυτή η αντιπροσωπευτική εικόνα των καμακιών.
Εσύ απο καμάκια μόνο απο την tv απο ότι φαίνεται.
 

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
580
Πόντοι
306
Αυτό ποιος το λέει εσύ, απο την ζεστή πολυθρόνα; Γιατί εγώ που ταξιδεύω στο εξωτερικό το αντίθετο έχω δεί.
Το ότι διάλεξε τον τρελό του χωριού για να κάνει την πλάκα του ο μπουχέσογλου. Δεν σημαίνει ότι είναι αυτή η αντιπροσωπευτική εικόνα των καμακιών.
Εσύ απο καμάκια μόνο απο την tv απο ότι φαίνεται.


1) Εβαλες θερμόμετρο στη καρέκλα μου;
2) ο μπρουνος όντως θεωρείτο απ τα πρώτα καμάκια τον έλεγαν Φανουρη και πέθανε αφού δολοφονήθηκε από άντρα βουλγαρας που την πηδαγε αβερτα..
3) οι σεξοτουρισμοι ελλήνων σήμερα πάλι σε μπουρδελο εξωτερικού γίνονται και όχι να καμακωνουν τυχαία στο δρόμο εκεί..
4) ασφάλιση παρθενίας και παροχές υπήρχαν, ουδέποτε ο Πολλακης ήτο σεξ συμπολ,μη γελιομαστε.
5) τα περισσότερα καμάκια 90℅ πηραν μία υπηκοότητα μόλις μετανάστευσαν λόγω παιδιού και σε λίγους μήνες τους ξαποστειλε η τουρίστρια, αφού ενας καφετεροβιος πως νανταποκριθει σε ρυθμό εργασίας και ταχύτητα 10πλασια της ελλαδος;
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.339
Πόντοι
4.746



Από ποιά εποχή ξεκίνησε το πρώτο καμάκι και που εξελίχθηκε. :sunglasses:
 

Cross Xaroula

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2021
Μηνύματα
343
Like
355
Πόντοι
21
Εγω παντως βλεπω να με φελταρουνε αντρες οταν βγαινω μονη μου για καφε!
Βεβαια υπαρχουν και αυτη η ομοφωβηκη που με μησουνε και φενεται αυτο στο τροπο που με κοιτανε...
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.339
Πόντοι
4.746
Νταξει τώρα μη κοιτάτε που μπορεί κάνεναςΡοδίτης η κρητικός με χοτελια ταβέρνες και με λεφτά να έριξε καμία πεινασμένη Κουβανή η Δομινικανή μαύρη..κανονικό καμάκι δεν υπαρχει
Τύπε εξακολουθείς να κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια. Τώρα στο δια ταύτα. Αν μιλάς πολύ καλά αγγλικά, αν έχεις μια σχετική εμφάνιση δηλαδή να είσαι συμπαθής στις γυναίκες. Άν έχεις τρόπους και κάτι να τους πεις απ' τη ζωή σου. Αν είσαι προβλεπόμενος στυλιστικά απο κόμη, γυαλιά ηλίου μέχρι ντύσιμο,παπούτσια και δροσερή αναπνοή. Αν βρίσκεσαι στο Μ.Ο ύψους, αλλά και σε βάρος να είσαι φιτ. Αν έχεις όχημα έστω μια μηχανή. Αν διαθέτεις λίγα γκαφρά για να κινηθείς και μια καλή δουλειά Ή έστω αξιόλογες σπουδές και την κατάλληλη ηλικία φυσικά. Αν πληρείς όλες τις παραπάνω προυποθέσεις συν την 'Εμπειρία' τότε ξεκίνα. Εάν όχι τότε που πα ρε Καραμήτρο; :confused:
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.042
Κριτικές
9
Like
12.991
Πόντοι
3.836
Μην ξεχνάμε ότι μέχρι και τα 80s ειδικά για τους άντρες των νησιών, η μόνη διέξοδος για να γαμήσουν ήταν οι τουρίστριες ,αφού οι ντόπιες έπρεπε να μείνουν παρθένες ως το γάμο. Όταν οι Ελληνίδες άρχισαν να κάνουν κανονικές σχέσεις, οι περισσότεροι βολεύτηκαν οπότε δεν είχαν λόγο να κυνηγάνε τουρίστριες (έπεφτε και παντόφλα βέβαια).

Σταδιακά ο μύθος του Greek Lover έπεσε. Τώρα είναι της μόδας οι Ισπανοί ,Λατινοαμερικάνοι ,τέτοιες εθνικότητες. Ο Greek Lover έχει καλύτερη φήμη από το λιγουρη τον Τούρκο, αλλά και πάλι ούτε εμφανισιακά ,ούτε και σαν συμπεριφορά έχει και την καλύτερη φήμη. Συμφωνώ ότι για πολλές ο στόχος ήταν να συλλάβουν ώστε να εισπράτουν επιδόματα άσχετα αν ο πατέρας θα ήταν Έλληνας, Μαλτέζος ή Ιταλός και ότι τα παλιά καμάκια λένε τρελά φίδια, πάντως υπήρξε και καλή εποχή για τους Έλληνες.

Επίσης άλλαξε το καμάκι. Πριν μερικά χρόνια όλο το παιχνίδι ήταν στην πίστα, στην παραλία. Τώρα είναι μέσω μηνυμάτων, κινητά, social.

Μόνες γυναίκες και γυναικοπαρέες συνεχίζουν σαφέστατα να έρχονται. Ειδικά Ρωσίδες που είναι και από τους λίγους λαούς που γουστάρουν Έλληνες (βασικά τα λεφτά γουστάρουν, αλλά μαζί με το βασιλικό...). Τα τελευταία χρόνια ούτε Ρωσίδες. Πάντως μιλφ που ψάχνονται βρίσκεις. Οι πιτσιρίκες έρχονται με γκρουπ και πηδιούνται με ομοεθνείς τους από το γκρουπ ή κανένα μπάρμαν που έχει καλύτερες προσβάσεις.

Το καμάκι δεν πέθανε ποτέ. Άλλαξε μορφή ,αλλά το ενδιαφέρον για τουρίστριες παραμένει πάντα. Για αυτό το κεφάλι ψηλά και πάμε!
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.822
Κριτικές
10
Like
2.549
Πόντοι
3.187
Φαντάσου τώρα να πας για καμάκι και η άλλη να σε παίρνει με την κάμερα για να σε κάνει στόρι. Τέλος πάντων... ποιος είπε οτι χάθηκε το καμάκι? Στο ινστα και στο φβ το καμάκι πάει σύννεφο. Κάπως διαφορετικά βέβαια αλλά οκ.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.787
Πόντοι
3.656
Φαντάσου τώρα να πας για καμάκι και η άλλη να σε παίρνει με την κάμερα για να σε κάνει στόρι. Τέλος πάντων... ποιος είπε οτι χάθηκε το καμάκι? Στο ινστα και στο φβ το καμάκι πάει σύννεφο. Κάπως διαφορετικά βέβαια αλλά οκ.

Γνωρίζει κανένας απο fb;

Ινστα δεν το αναφέρω καν,με όλα τα ψώνια εκεί μέσα
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
730
Κριτικές
26
Like
1.962
Πόντοι
1.196
Τύπε εξακολουθείς να κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια. Τώρα στο δια ταύτα. Αν μιλάς πολύ καλά αγγλικά, αν έχεις μια σχετική εμφάνιση δηλαδή να είσαι συμπαθής στις γυναίκες. Άν έχεις τρόπους και κάτι να τους πεις απ' τη ζωή σου. Αν είσαι προβλεπόμενος στυλιστικά απο κόμη, γυαλιά ηλίου μέχρι ντύσιμο,παπούτσια και δροσερή αναπνοή. Αν βρίσκεσαι στο Μ.Ο ύψους, αλλά και σε βάρος να είσαι φιτ. Αν έχεις όχημα έστω μια μηχανή. Αν διαθέτεις λίγα γκαφρά για να κινηθείς και μια καλή δουλειά Ή έστω αξιόλογες σπουδές και την κατάλληλη ηλικία φυσικά. Αν πληρείς όλες τις παραπάνω προυποθέσεις συν την 'Εμπειρία' τότε ξεκίνα. Εάν όχι τότε που πα ρε Καραμήτρο; :confused:
Δε χρειάζονται τόσα προσόντα. Αν είσαι σχετικά εμφανίσιμος, έχεις κάτι να πεις σαν χαρακτήρας και είσαι κάπως ΟΚ οικονομικά να μπορείς να βγεις σε κανένα ωραίο μαγαζί να φτιάξεις λίγο ατμόσφαιρα μια χαρά καμάκι κάνεις. ΟΚ, όχι στο δρόμο σαν τον Ψάλτη στις ταινίες, αλλά σε μαγαζιά, από apps κλπ.
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom