Νέα

Γάμος vs εργένικη ζωή.....

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα poly omorfos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 282
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Όσους ηξερα και έμπλεξαν "σοβαρά" ή παντρεύτηκαν, το πρώτο πράγμα που έκαναν οι γυναίκες ήταν να σκίσουν τη γάτα με διαρκή έλεγχο στο που πάνε και με ποιόν είναι. Εννοείται ότι πλέον τους επιτρέπουν να βγαίνουν μόνο με παντρεμένους και να συναναστρέφονται μόνο με ζευγάρια.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Τόσο χάλια δηλαδή; Τι στο καλό. Αν κάθεται και δεν συνεισφέρει οικονομικά τουλάχιστον να μαγειρεύει!!!!!! Αν πάλι εργάζεται και συνεθσφέρει οικονομικά -παραγγείλτε απ έξω! (αν και είναι πολύ σέξυ και φτιάχνει μια γυναίκα να της μαγειρεύει ο άντρας -και μην το πάρετε από την στραβή)

Για μένα είναι πολύ σέξυ να μαγειρεύει η γυναίκα και μετά να μου προσφέρει το κορμί της  :dancing:
 

alx_ppd

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
37
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Όχι ρε παιδια τα παραλέτε! Εγώ βγαίνω με τους φίλους μου (παντρεμένοι με παιδια). όχι κάθε βδομάδα, και ούτε για τρελό κλαμπινγκ, αλλά τέλος πάντων βγαίνουμε...και ας είμαι εργένης, με καταδέχονται!

Αν πάλι δείχνουν ευτυχισμένοι, αλλά στην πραγματικότητα είναι καταπιεσμένοι, τι να πω...άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Πάντως εγώ έχω την εντύπωση πως τους αρέσει η οικογενειακή ζωή. Anyway και λάθη κάνουμε!!!

Για τον todok: πιο σέξυ είναι να μαγειρεύει και ταυτόχρονα να χαίρεσαι και το κορμί της...(αχ, βαχ, τι θυμήθηκα πάλι...)
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Όχι ρε παιδια τα παραλέτε! Εγώ βγαίνω με τους φίλους μου (παντρεμένοι με παιδια). όχι κάθε βδομάδα, και ούτε για τρελό κλαμπινγκ, αλλά τέλος πάντων βγαίνουμε...[glow=red,2,300]και ας είμαι εργένης, με καταδέχονται[/glow]!

Αν πάλι δείχνουν ευτυχισμένοι, αλλά στην πραγματικότητα είναι καταπιεσμένοι, τι να πω...άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Πάντως εγώ έχω την εντύπωση πως τους αρέσει η οικογενειακή ζωή. Anyway και λάθη κάνουμε!!!

Για τον todok: πιο σέξυ είναι να μαγειρεύει και να χαίρεσαι και το κορμί της...(αχ, βαχ, το θυμληθηκα πάλι...)

εργενης εισαι ρε συ φιλαρακι, οχι ψωριαρης..
παντως να ξερεις, κατα βαθος (οχι πολυ βαθος), σε ζηλευουν..
 

alx_ppd

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
37
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Λίγο ως πολύ νομίζω πως είναι στην ανθρώπινη φύση να αποζητά πάντα αυτό που ΔΕΝ έχει. Εγώ σαν εργένης ζηλευω ώρες ώρες την "οικογενειακή θαλπωρή" των φίλων μου, όπως και αυτοί αντίστοιχα ζηλεύουν τη δικιά μου ελευθερία.

Τι να κάνεις; Έτσι είναι αυτά...

 

MR DRAMBUIE

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2007
Μηνύματα
983
Like
3
Πόντοι
6
Βεβαιως και προτιμω την εργενικη ζωη. Ειναι υπεροχο να ξυπνας μονος σου καθε πρωι και να μην χρειαζεται να λες σε καποια διπλα σου ποσο την αγαπας. Επιπλεον, κατ'εμε, ο γαμος συνδεεται απολυτως με την τεκνοποιηση. Οποιος νιωθει ετοιμος να γινει πατερας -και μονο τοτε- παντρευεται.
 

Επισκέπτης
Όλα στην ζωή έχουν τα καλά τους και τα άσχημά τους. Δίνεις και παίρνεις, δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Πάντως εμένα ο παππούς μου θυμάμαι, όταν είχε κάποιο φιλικό ζευγάρι επέτειο γάμου ή ακόμα και ο ίδιος με την γιαγιά μου, έκανε την ευχή λέγοντας "μπράβο, κλείσατε Χ χρόνια εμφυλίου πολέμου"!!!! :cheesy:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Όσους ηξερα και έμπλεξαν "σοβαρά" ή παντρεύτηκαν, το πρώτο πράγμα που έκαναν οι γυναίκες ήταν να σκίσουν τη γάτα με διαρκή έλεγχο στο που πάνε και με ποιόν είναι. Εννοείται ότι πλέον τους επιτρέπουν να βγαίνουν μόνο με παντρεμένους και να συναναστρέφονται μόνο με ζευγάρια.

Αυτό δε λέγεται γάμος..χούντα λέγεται!!
Αν ήταν να αποκτούσαν μπάτσο στο σπίτι τους ας μην παντρευόντουσαν...!
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Σύντροφοι να θυμάστε ένα πράγμα: Ο γάμος είναι το πρώτο βήμα για το διαζύγιο...
Ή όπως διάβασα σε ένα άλλο thread: Ο γάμος είναι ο ακριβότερος τρόπος να γαμάς τσάμπα. Τι να γαμάς δηλαδή...
Απ'τα λεγόμενά μου φαίνεται προφανώς ότι είμαι κατά, αλλά απλά θέλω να πω σε όσους δεν απορρίπτουν το γάμο, να παντρευτούν αν πραγματικά το θέλουν κι όχι γιατί πρέπει. Γράφτε στ'αρχίδια σας τους συγγενείς και τις γκόμενες που σας τα πρήζουν. Ο γάμος είναι σοβαρό πράγμα μάγκες. Τόσο σοβαρό που μετά πρέπει να κόβονται οι μπουρδελότσαρκες. Αξίζει το τίμημα;
 

Επισκέπτης
με τον γάμο εξασφαλίζεις το μουνί της χρονιάς χωρίς τον γάμο οι πουτάνες εξασφαλίζουν τα ευρω της χρονιάς.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.153
Κριτικές
150
Like
2.893
Πόντοι
6.925
Δεν συγκρινονται. Αλλο το εργενιλίκι άλλο ο γαμος, διαφορετικές φάσεις της ζωής σου. Καλό είναι να τα δοκιμάζεις όλα. Ημουν εργένης, παντρευτηκα, χωρισα, ξαναήμουν εργένης 5 χρόνια, ξαναπαντρευτηκα και τωρα έχω παιδιά.
Τωρα μου λείπει το εργενιλίκι ξανά αλλα προτεραιότητα έχουν τα παιδιά και η ανατροφή τους μεσα σε κλασσική οικογενεια (μπαμπάς + μαμα original). Οταν μεγαλώσουν αρκετά ... βλέπουμε.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.153
Κριτικές
150
Like
2.893
Πόντοι
6.925
Και αναφερόμενος στα τελευταία Posts οι πουτάνες δεν κόβονται μετά τον γάμο. Στην αρχή ίσως αλλά μετά ... μονο λιγο καιρο ξαποσταινει και ξανα προς την δοξα τραβα.
 

Akis30

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2006
Μηνύματα
749
Κριτικές
66
Like
8
Πόντοι
5.835
Παιδιά μόνο όταν παντρευτεί κάποιος καταλαβαίνει τι σημαίνει ευτυχία.

Αλλά τότε είναι πολύ αργά...
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Πέστα rokoss!!! :rockon:
Μην τις παντρεύεστε, μάγκες...
Μην είστε τόσο αφελείς, ώστε να νομίζετε ότι στο γάμο σας θα δείτε κάποια έστω από τα στοιχεία που βλέπατε στο γάμο των γονιών σας όταν ήσασταν παιδιά...
Φλες μπραβο! Τα ειπες ολα! Εισαι τρομερος για μια ακομα φορα!
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
παντρευτεις δεν παντρευτεις, θα το μετανοιωσεις..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom