Νέα

Γάμος vs εργένικη ζωή.....

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα poly omorfos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 282
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
[move]ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  :zfuck:[/move]



Καλά καλά.....όταν περάσει η μόδα αυτής της φράσης,κανείς δε θα το θυμάται....όπως πέρασαν και άλλες ανόητες λέξεις και φράσεις που γίναν μόδα κατά καιρούς ("οέο","δε θέλει κόπο,θέλει τρόπο") και πλέον έχουν ξεχαστεί..... :jerking:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Καλά καλά.....όταν περάσει η μόδα αυτής της φράσης,κανείς δε θα το θυμάται....όπως πέρασαν και άλλες ανόητες λέξεις και φράσεις που γίναν μόδα κατά καιρούς ("οέο","δε θέλει κόπο,θέλει τρόπο") και πλέον έχουν ξεχαστεί..... :jerking:

ντουπππ... τα κανει αορατα
 

panourgos

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
759
Like
6
Πόντοι
6
poυstiki kithara  εσυ γιατι παθαινεις κριση μολις ακους αυτη τη φραση ?
για πες γιατι εχω χασει επισοδεια
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
12
Πόντοι
16
Άντε και.....κουρέψου ρε γίδι......λες που λες μαλακίες....πετάς και αυτή τη φράση και τα αποτελειώνεις όλα..... :headbang:

Όποιος ξαναπεί για οικονομικές κρίσεις που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.....θα τρώει κράξιμο..... :tickedoff:

Χαιρω πολυ!

Εγω το ειπα ετσι οπως το λενε,ειναι της μοδας η εκφραση,χαχα.
 

Επισκέπτης
ντουπππ... τα κανει αορατα



:jerking:


Τώρα εκτός από την φράση "οικ. κρίση" είναι και της μόδας το "δύσκολοι καιροί" :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:


Ναι ρε....δύσκολοι καιροί....σκέτη κατοχή.....με κομπιούτερ, ίντερνετ, αμαξάρες, τηλεοράσεις, κτλ.

Εδώ δείχνει πόσο ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΙ είναι οι Έλληνες για να λένε "δύσκολοι καιροί" :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.274
Πόντοι
8.645
Καλά καλά.....όταν περάσει η μόδα αυτής της φράσης,κανείς δε θα το θυμάται....όπως πέρασαν και άλλες ανόητες λέξεις και φράσεις που γίναν μόδα κατά καιρούς ("οέο","δε θέλει κόπο,θέλει τρόπο") και πλέον έχουν ξεχαστεί..... :jerking:

Tώρα με την οικονομική κρίση, πού πήγαν τα λεφτά; Οέο; Αλλά θα το ξεπεράσουμε κι αυτό, δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο.

Δε σε χάλασε  :dancing:
 

Επισκέπτης
:jerking:


Τώρα εκτός από την φράση "οικ. κρίση" είναι και της μόδας το "δύσκολοι καιροί" :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:


Ναι ρε....δύσκολοι καιροί....σκέτη κατοχή.....με κομπιούτερ, ίντερνετ, αμαξάρες, τηλεοράσεις, κτλ.

Εδώ δείχνει πόσο ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΙ είναι οι Έλληνες για να λένε "δύσκολοι καιροί" :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
Είσαι για άλλη μια φορά off topic όμως.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
:jerking:


Τώρα εκτός από την φράση "οικ. κρίση" είναι και της μόδας το "δύσκολοι καιροί" :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:


Ναι ρε....δύσκολοι καιροί....σκέτη κατοχή.....με κομπιούτερ, ίντερνετ, αμαξάρες, τηλεοράσεις, κτλ.

Εδώ δείχνει πόσο ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΙ είναι οι Έλληνες για να λένε "δύσκολοι καιροί" :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

διςκωλοι καιροι
 

Επισκέπτης
poυstiki kithara  εσυ γιατι παθαινεις κριση μολις ακους αυτη τη φραση ?
για πες γιατι εχω χασει επισοδεια


Και όχι μόνο....με αυτή τη κωλοφράση...αλλά και με όσες φράσεις γίνονται "μόδα",με όσα τραγούδια γίνονται "μόδα",και γενικά με ότι επαναλαμβάνεται συνεχώς βγάζω ΚΑΝΤΙΛΕΣ.... :tickedoff:


Είσαι για άλλη μια φορά off topic όμως.


Ωραία...χάκεψε ένα ακάουντ ενός μοντ και κάνε με μπαν.....σε πάει;;;; ;)


Tώρα με την οικονομική κρίση, πού πήγαν τα λεφτά; Οέο; Αλλά θα το ξεπεράσουμε κι αυτό, δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο.

Δε σε χάλασε  :dancing:


Τα λεφτά είναι στον κώλο όσων κοπανάνε αυτή τη φράση.....ψάξτε τα και θα τα βρείτε.
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Αν δημιουργήσαμε κάτι μαζί μετά τον γάμο,λογικό είναι να χωριστεί μετά το διαζύγιο.Αν έφτιαξες σπίτι ας πούμε πριν με παντρευτείς,δεν έχω δικαίωμα σε αυτό..
Όσο για την διατροφή..και παντρεμένος να ήσουνα δεν θα διέθετες ένα ποσό απο τον μισθό σου στο σπίτι?Ε αυτό το ποσό που σου αναλογεί ,διαθέτεις και αφού χωρίσεις.Το ίδιο κι εγώ που είμαι με τα παιδιά κι έχω την επιμέλεια ας πούμε.Εχεις την εντύπωση οτι περνάει ένα σπίτι με την διατροφή που δίνει ο πατέρας ?Στις περισσότερες περιπτώσεις δεν φτάνει ούτε για το κολατσιό των παιδιών στο σχολείο.

O σωστος αντρας, ο αρχιδατος, δεν κοιταει ουτε δικαστηρια ουτε τιποτα. Δινει ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ που μπορει για να ειναι τα παιδια του καλυμμενα.
 

panourgos

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
759
Like
6
Πόντοι
6
poustiki kithara μηπως εισαι εσυ  στο video ?
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Σωστό για πολλούς, αλλα Θεωρώ αδυσώπητα σκληρή (αν και βιολογικά εξηγήσιμη) την συμπεριφορά της κοινωνίας απέναντι σε όσους αυτή η στιγμή δεν λέει Τ Ι Π Ο Τ Α, δεν δημιουργεί το παραμικρό συναίσθημα. Και είναι περισσότεροι από όσους το παραδέχονται.

εγω προσωπικα δεν θα παρεξηγουσα ουτε θα χαρακτηριζα αρνητικα καποιον που δεν τον αγγιζει αυτη η στιγμη. για ονομα του θεου. Προσωπικη εμεπιρια ηταν. δεν αναμενω να συμβαινει σε ολους.
 

panourgos

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
759
Like
6
Πόντοι
6
οχι πουλακι μου .... δεν εχω τετοια προθεση .......
 

Vani(1)

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2011
Μηνύματα
98
Like
0
Πόντοι
0
εεεεεεεεεεε !!!!!!!!!!!! εαν δεν θελει να τραβαει ζορι , ας αφηση τα παιδια στον αντρα , να του δινει  διατροφη , και να ειναι ανετη !!!!!!!!!!!!!!!
τα πραγματα ειναι απλα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




αλλα ,, παντρευονται ολες στα 25-30 με σκεπτικο μεχρι τα 40 να εχουν χωρισει , να περνουν τιν διατροφη τιν παχυλει απο τον αντρα , και αυτες να ξεσκιζονται απο τον κολω .............. κυριολεκτικα !!!!! ενω στον αντρα τους ελεγαν ''οχι , μη , ποναω '' ............οξω οξω !!!!!!!!!!!

Μα ειναι δυνατον να αφησει τα παιδια στον αντρα; εδω μεσα στο γαμο και δεν μπορειτε να κανετε τιποτα με τα παιδια θα κανετε μονοι σας??? Αλλωστε ουτε νομικα γινεται εκτος αν τα παρει ο αντρας με δικαστικη εντολη... Και μετα ο αντρας αλωνιζει και γκομενιζει και η γυναικα μενει μεσα... ετσι ειναι δυστυχως
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Μα ειναι δυνατον να αφησει τα παιδια στον αντρα; εδω μεσα στο γαμο και δεν μπορειτε να κανετε τιποτα με τα παιδια θα κανετε μονοι σας??? Αλλωστε ουτε νομικα γινεται εκτος αν τα παρει ο αντρας με δικαστικη εντολη... Και μετα ο αντρας αλωνιζει και γκομενιζει και η γυναικα μενει μεσα... ετσι ειναι δυστυχως
Ακριβως για αυτον τον λογο θελει μεγαλη προσοχη με ΠΟΙΑ θα κανεις κουτσουβελα
για να μην σε σερνει απο την μυτη μετα......

Φυσικα ολα ειναι θεμα τυχης αλλα μερικες φορες ο καθενας οριζει την τυχη του με τις επιλογες του καθε φορα......  ;)
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Διαβαζω κατι μουρλα για μυθικες διατροφες και η απειλη οτι η εκαστοτε τσουλιτσα θα σας φαει την περιουσια με ενα διαζυγιο....αν δεν εχετε επαφη με την πραγματικοτητα τουλαχιστον μην γραφετε ανακριβειες....διατροφη πηγαινει μονο για τα παιδια εφοσον η μητερα δουλευει και εχει ενα εισοδημα (οχι των 300 ευρω) δεν πληρωνει την πρωην του γυναικα....τα εξοδα των παιδιων του πληρωνει....επισης καμια περιουσια δε μπορει να φαγωθει εφοσον εχει αποκτηθει πριν το γαμο ή αποτελει γονικη παροχη, κληρονομια κτλ....αν χτισατε ενα σπιτι ΜΑΖΙ τοτε ναι η περιουσια θα μοιραστει....σιγα μη σας φανε τα βοσκοτοπια στην ανω ραχουλα με ενα διαζυγιο ελεος :2funny:

πολυ E!entertainment παρακολουθειτε μερικοι μερικοι :2funny:
 

Επισκέπτης
Μα ειναι δυνατον να αφησει τα παιδια στον αντρα; εδω μεσα στο γαμο και δεν μπορειτε να κανετε τιποτα με τα παιδια θα κανετε μονοι σας??? Αλλωστε ουτε νομικα γινεται εκτος αν τα παρει ο αντρας με δικαστικη εντολη... Και μετα ο αντρας αλωνιζει και γκομενιζει και η γυναικα μενει μεσα... ετσι ειναι δυστυχως
Ξέρεις την ατάκα των δικηγόρων?

Αν αναρωτηθείς ..μα μήπως μου πάρει τα παιδιά?Αν τα διεκδικήσει τι θα κάνω?
Απάντηση δικηγόρου: "Aν τα διεκδικήσει,θα του τα δώσεις μια εβδομάδα και την τέταρτη μέρα το πολύ θα στα επιστρέψει πίσω."
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom