Νέα

Γάμος με ξαδέρφη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stavros1979
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 216
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stavros1979

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
61
Like
32
Πόντοι
0
Είμαι 42 χρόνων και έχω την δεύτερη ξαδέρφη η οποία είναι 44. Έχουμε κρυφή σχέση εδώ και 3 χρόνια (στα εφηβικά χρόνια είχαμε ξεσκιστεί αλλά μετά χαθήκαμε). Θέλουμε και οι 2 να προχωρήσουμε παρακάτω και να κάνουμε οικογένεια αλλά φοβόμαστε τις αντιδράσεις από το σπίτι. Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία από παρόμοια κατάσταση? Ευχαριστώ
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
5
Like
12.754
Πόντοι
3.786
Είμαι 42 χρόνων και έχω την δεύτερη ξαδέρφη η οποία είναι 44. Έχουμε κρυφή σχέση εδώ και 3 χρόνια (στα εφηβικά χρόνια είχαμε ξεσκιστεί αλλά μετά χαθήκαμε). Θέλουμε και οι 2 να προχωρήσουμε παρακάτω και να κάνουμε οικογένεια αλλά φοβόμαστε τις αντιδράσεις από το σπίτι. Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία από παρόμοια κατάσταση? Ευχαριστώ
Ξέρω τέτοια περίπτωση που είχαν έντονες αντιδράσεις από τις οικογένειές τους,αλλά ξεπεράστηκαν.Έκαναν και παιδιά.Πρέπει να ρωτήσεις όμως ειδικούς για το αν υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες ασθενειών για τους απογόνους.Σε πρώτα ξαδέρφια είναι σχεδόν απαγορευτικό τα παιδιά,οπότε μπορεί και με τα δεύτερα να υπάρχει θέμα.Εγώ έχω γράψει ότι είχα κάνει σχέση με μια τρίτη ξαδέρφη μου που δεν ευδοκίμησε
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.151
Like
50.933
Πόντοι
12.756
Ξέρω τέτοια περίπτωση που είχαν έντονες αντιδράσεις από τις οικογένειές τους,αλλά ξεπεράστηκαν.Έκαναν και παιδιά.Πρέπει να ρωτήσεις όμως ειδικούς για το αν υπάρχουν αυξημένες πιθανότητες ασθενειών για τους απογόνους.Σε πρώτα ξαδέρφια είναι σχεδόν απαγορευτικό τα παιδιά,οπότε μπορεί και με τα δεύτερα να υπάρχει θέμα.Εγώ έχω γράψει ότι είχα κάνει σχέση με μια τρίτη ξαδέρφη μου που δεν ευδοκίμησε
δευτερα ξαδελφια νομιζω δεν επιτρεπεται...
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
5
Like
12.754
Πόντοι
3.786
δευτερα ξαδελφια νομιζω δεν επιτρεπεται...
Και όμως φίλε μου..γνωρίζω τέτοια οικογένεια που έχουν παιδιά.Δεν μπορώ να πω λεπτομέρειες γιατί η Θεσσαλονίκη δεν είναι δα και τεράστια.Μπορώ να σου πω κάτι παραπάνω αν θες σε πμ γιατί είσαι Αθηναίος
 

isaak_ll

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2021
Μηνύματα
79
Like
1.654
Πόντοι
200
Ρε παιδια ειμαστε τοσα δισεκατομμύρια σε αυτον τον πλανητη, με τη δευτερη ξαδερφη θες να κανεις οικογενεια? Η ελξη, το παθος και ο ερωτας δεν περιοριζονται. Αλλα απο βιολογικης αποψης ειναι απαγορευτικο να κανετε παιδια. Ζηστε μαζι, γραψτε τις κατινιες και τον κοσμο στους ορχεις σας, αλλα τεκνα μονο με υιοθεσια. Για το καλο τους..
 

Mike45gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2021
Μηνύματα
848
Like
2.805
Πόντοι
446
Παλιά ίσως απαγορευόταν τώρα πλέον γίνεται γάμος μεταξύ δεύτερων ξαδερφων γιατί πλέον αρχίζει και χάνεται ο στενός βαθμός συγγένειας
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
5
Like
12.754
Πόντοι
3.786
Υπάρχει νόμος που το απαγορεύει?
Όχι φίλε,έχουν παντρευτεί αυτοί που λέω με θρησκευτικό γάμο.Αλλά θα φανεί στο μέλλον αν παρουσιάσουν σπάνιες ασθένειες τα παιδιά τους,νωρίς είναι ακόμα.Και εγώ ήθελα να το προχωρήσω με την Τρίτη ξαδέρφη,αλλά μετά από χρόνια που βρήκα και άλλες είπα μέσα μου καλύτερα έτσι.Θα βρεις άλλη,δεν σε πήραν τα χρόνια.Και η ξαδέρφη σου θα βρει,αν και πιο δύσκολα
 

Mike45gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2021
Μηνύματα
848
Like
2.805
Πόντοι
446
Μην μασάτε προχωρήστε οι οικογένειες μια ζωή γκαριζουν στην Ελλάδα ή για τα κληρονομικά ή για τά σεξουαλικά
Εσείς να είστε καλά
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.151
Like
50.933
Πόντοι
12.756
Και όμως φίλε μου..γνωρίζω τέτοια οικογένεια που έχουν παιδιά.Δεν μπορώ να πω λεπτομέρειες γιατί η Θεσσαλονίκη δεν είναι δα και τεράστια.Μπορώ να σου πω κάτι παραπάνω αν θες σε πμ γιατί είσαι Αθηναίος
η εκκλησια σιγουρα ξερω οτι δεν το επιτρε πει φιλε..
Υπάρχει νόμος που το απαγορεύει?
εκκλησια σιγουρα για την πολιτεια δεν ξερω
 

Mike45gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2021
Μηνύματα
848
Like
2.805
Πόντοι
446
Το επιτρέπει η εκκλησία ύστερα από ιατρικές εξετάσεις για να βεβαιωθεί ότι δεν θά υπάρχει πρόβλημα... πλέον τρίτος βαθμός συγγένειας πιάνει από τα δεύτερα ξαδέρφια κι όχι από τά τρίτα
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.151
Like
50.933
Πόντοι
12.756
Το επιτρέπει η εκκλησία ύστερα από ιατρικές εξετάσεις για να βεβαιωθεί ότι δεν θά υπάρχει πρόβλημα... πλέον τρίτος βαθμός συγγένειας πιάνει από τα δεύτερα ξαδέρφια κι όχι από τά τρίτα
ξερεις ποσο καιρο περιπου το επιτρεπει;πολλοι οπως και εγω δεν το ξεραμε αυτο
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
5
Like
12.754
Πόντοι
3.786
η εκκλησια σιγουρα ξερω οτι δεν το επιτρε πει φιλε..

εκκλησια σιγουρα για την πολιτεια δεν ξερω
Η εκκλησία το επέτρεψε κάτι σαν κατ’εξαιρεση με πολλές πιέσεις.Πάντα βρίσκεται κάποιος πρόθυμος ιερέας.Εξαιρεση ήταν και ο παπάς στην Κρήτη που είχε κάνει κανονική κηδεία και ταφή στον Καζαντζάκη,ενώ είχε αφοριστεί
 

Mike45gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2021
Μηνύματα
848
Like
2.805
Πόντοι
446
Μην σου πω καί 50 χρόνια βέβαια τότε υποβάλλονταν σέ ιατρικές εξετάσεις για τυχόν συστοιχίες στα χρωμοσώματα για να μην υπάρξουν γενετικές ανωμαλίες

Έχω δύο γνωστές στα 45 σχεδόν οι γονείς τους Δεύτερα ξαδέρφια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Από Κει και πέρα είναι στον κάλο πού έχει ο εγκέφαλος τής κάθε οικογένειας
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.785
Like
15.490
Πόντοι
3.656
Είμαι 42 χρόνων και έχω την δεύτερη ξαδέρφη η οποία είναι 44. Έχουμε κρυφή σχέση εδώ και 3 χρόνια (στα εφηβικά χρόνια είχαμε ξεσκιστεί αλλά μετά χαθήκαμε). Θέλουμε και οι 2 να προχωρήσουμε παρακάτω και να κάνουμε οικογένεια αλλά φοβόμαστε τις αντιδράσεις από το σπίτι. Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία από παρόμοια κατάσταση? Ευχαριστώ

τυπε ειχαμε στο σαη εναν χυστη που ειχε ανοιξει θρεντ για το πως θα γαμησει τη μανα του,αλλα δεν ξερουμε τι απεγινε :confused: :confused: :confused:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.151
Like
50.933
Πόντοι
12.756
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.107
Κριτικές
6
Like
814
Πόντοι
96
Είμαι 42 χρόνων και έχω την δεύτερη ξαδέρφη η οποία είναι 44. Έχουμε κρυφή σχέση εδώ και 3 χρόνια (στα εφηβικά χρόνια είχαμε ξεσκιστεί αλλά μετά χαθήκαμε). Θέλουμε και οι 2 να προχωρήσουμε παρακάτω και να κάνουμε οικογένεια αλλά φοβόμαστε τις αντιδράσεις από το σπίτι. Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία από παρόμοια κατάσταση? Ευχαριστώ
Φιλε παρτηνα αλλα οι πιθανότητες να κανεις μογγολακια έιναι μεγαλη ..
Και παλι δε πειράζει γιατι εαν κάνουν εισβολή οι τουρκοι , τα παιδια σου θα εινΑι ασορτί με τα τουρκάκια
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.738
Like
24.568
Πόντοι
6.256
Είμαι 42 χρόνων και έχω την δεύτερη ξαδέρφη η οποία είναι 44. Έχουμε κρυφή σχέση εδώ και 3 χρόνια (στα εφηβικά χρόνια είχαμε ξεσκιστεί αλλά μετά χαθήκαμε). Θέλουμε και οι 2 να προχωρήσουμε παρακάτω και να κάνουμε οικογένεια αλλά φοβόμαστε τις αντιδράσεις από το σπίτι. Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία από παρόμοια κατάσταση? Ευχαριστώ
Γραψε τους ολους στα αρχιδια σου τυπε νομους και οικογενεια και προχωρα ακαθεκτος...και καλους απογονους!!!

hqdefault.jpg
 

isaak_ll

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2021
Μηνύματα
79
Like
1.654
Πόντοι
200

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom