Νέα

Ερωτική Ατζέντα Του ΤΑΚΜΑΝ,του γυπα τα 9μερα,τσαρκες,Κα ΝΙκη κτλ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΤΑΚΜΑΝ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 254K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.039
Κριτικές
7
Like
9.746
Πόντοι
1.686


Το διδακτορικο σου Τακμαν ειναι πολυ ενδιαφερον .

Το νόημα του διδακτορικου σου ειναι ,πως , με ερωτηματολογια και με τι είδους 

δειγματοληψια γενικότερα να υπολογίσει κανείς το πιο πιθανο

ενδεχόμενο ( όπως ποιο θα βγει πρωτο κόμμα και με τι ποσοστό ! )

και να χρησιμοποιήσει γι'αυτό μεθοδους empirical likelihood estimation .

 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Λοιπόν, συνεχίζω την ερωτική μου ατζέντα.

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/08/2012
Ξύπνησα στις 08:15. Από τις 11:15 μέχρι τις 12:25 διάβασα για το PhD (συγκέντρωση: 5%). Κατόπιν, ετοίμασα τη βαλίτσα μου για Λονδίνο. Στις 12:47 βγήκα από το σπίτι μου. Στις 13:30 πήγα στα West Quay, για να παραπονεθώ για την αργή ταχύτητα του mobile internet. Στις 14:00 πήγα στην Pizza Hut και έφαγα γαρίδες με σάλτσα σκόρδου, μακαρονάδα, παγωτό και χυμό βατόμουρο. Στις 15:30 πήρα το National Express (bus 032) από Southampton Coach Station για London Victoria Coach Station. Κατά τη διάρκεια του ταξιδιού, καθόμουν μόνος μου και προσευχόμουν για την καρδουλίτσα μου. Έφτασα Λονδίνο στις 17:10. Στις 18:30 βρέθηκα στη Liverpool Street με Άρη, Πάνο και Γεροσταμούλο. Πήγαμε αρχικά για ποτό και μετά στα KFC για dinner. Στις 00:05 πήγα με τον Πάνο στη φοιτητική εστία του LSE και μέχρι τις 05:15 λέγαμε μαλακίες και σπάγαμε πλάκα με μια γκόμενα (μπήκαμε στο ).
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 
Εγγρ.
23 Μαΐ 2012
Μηνύματα
2.044
Κριτικές
30
Like
884
Πόντοι
326
Πιστεύω το παχύ χέσιμο είναι στο κενό 8.15-11.15!
Σε παρακαλώ προσπάθησε να θυμηθείς πότε ο αρχηγός ενεργείται κάθε μέρα.
Δεν θέλω να στεκόμαστε σε λεπτομέρειες που ήδη ξέρουμε και αγωνιεί όλο το πανελλήνιο καθημερινά!
Δεν θα το ξαναπώ.........
Ο αρχηγός μας ενεργείται "πάντα κάθε πρωί"
να ...μηπως προεκυψε κανενα προβλημα...ανησυχουμε ολοι εδω στην πατριδα
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
να ...μηπως προεκυψε κανενα προβλημα...ανησυχουμε ολοι εδω στην πατριδα
Σε συγχωρώ για τελευταία φορά!
Δεν θέλω κρίσεις πανικού,αν και το παχύ χέσιμο του αρχηγού είναι κομβικό σημείο για την συνέχιση της ημέρας του!
Θέλω να δείξετε σύνεση και υπομονή όλοι!
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
παχυ χεσιμο δεν ειχε? :2funny:
Παχύ χέσιμο ρίχνω καθημερινά 2 φορές το πρωί. Επειδή όμως, βιάζομαι να ολοκληρώσω την ερωτική ατζέντα των ημερών, για να γράψω κριτική για τη στουντιότσαρκα της 24ης Αυγούστου, αποφάσισα να επικεντρωθώ κυρίως στο συναισθηματικό / στυτικό κομμάτι.
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
Έχει συλλεκτική αξία αλλά πολύ σημαντικό είναι το συναισθηματικό κομμάτι!
Είναι μέρος του εαυτού σου πλέον,εγώ νομίζω πρέπει να το παίρνεις και αυτό μαζί σου και να το δείξεις στην καρδουλίτσα σου!
Στις 24/08/2012 έδωσα στην καρδουλίτσα μου 15 φωτογραφίες από Brighton και Shanklin (τις έχω δημοσιεύσει στο  προφίλ μου στο Facebook) και μια ολόσωμη φωτογραφία μου από την Άνδρο, για να με θυμάται. Την τελευταία φωτογραφία, ήδη την έχει κάνει κάδρο. Έχεις δίκαιο. Πρέπει να της δείξω και το σεντονάκι.
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
Το διδακτορικο σου Τακμαν ειναι πολυ ενδιαφερον .

Το νόημα του διδακτορικου σου ειναι ,πως , με ερωτηματολογια και με τι είδους 

δειγματοληψια γενικότερα να υπολογίσει κανείς το πιο πιθανο

ενδεχόμενο ( όπως ποιο θα βγει πρωτο κόμμα και με τι ποσοστό ! )

και να χρησιμοποιήσει γι'αυτό μεθοδους empirical likelihood estimation .
Σε ευχαριστώ, που με ενημερώνεις για την πρακτική αξία του διδακτορικού μου. Δυστυχώς όμως, το θεωρητικό μέρος (μαθηματικοί τύποι, κτλ) μου φαίνεται μέχρι στιγμής βαρετό και δυσνόητο. Παναγίτσα μου γλυκιά. Σε παρακαλώ πολύ να έχεις καλά τη Σταυρουλίτσα μου. Την αγαπάω τόσο πολύ ... περισσότερο και από την ίδια μου τη ζωή.
 

StrangeKindOfHuman

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2012
Μηνύματα
208
Κριτικές
111
Like
531
Πόντοι
1.211
Σε ευχαριστώ, που με ενημερώνεις για την πρακτική αξία του διδακτορικού μου. Δυστυχώς όμως, το θεωρητικό μέρος (μαθηματικοί τύποι, κτλ) μου φαίνεται μέχρι στιγμής βαρετό και δυσνόητο. Παναγίτσα μου γλυκιά. Σε παρακαλώ πολύ να έχεις καλά τη Σταυρουλίτσα μου. Την αγαπάω τόσο πολύ ... περισσότερο και από την ίδια μου τη ζωή.
Μην δένεσαι πολύ... Μεγάλοι άνθρωποι είναι... Σιγά σιγά... :priest:
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Παναγίτσα μου γλυκιά. Σε παρακαλώ πολύ να έχεις καλά τη Σταυρουλίτσα μου. Την αγαπάω τόσο πολύ ... περισσότερο και από την ίδια μου τη ζωή.

ΤΑΚ, μην δένεσαι...... Μεγάλη γυναίκα είναι. Στον καθένα μας μπορεί να συμβεί οτιδήποτε και να αφήσουμε τον μάταιο τούτο κόσμο.

Να είσαι μαζί της, αλλά όχι ολόψυχα. Πάντα να κρατάς κάτι για τον εαυτό σου.

(Αυτή είναι μία γενικότερη συμβουλή και δεν απευθύνεται αποκλειστικά προς εσένα).
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
Σε ευχαριστώ, που με ενημερώνεις για την πρακτική αξία του διδακτορικού μου. Δυστυχώς όμως, το θεωρητικό μέρος (μαθηματικοί τύποι, κτλ) μου φαίνεται μέχρι στιγμής βαρετό και δυσνόητο. Παναγίτσα μου γλυκιά. Σε παρακαλώ πολύ να έχεις καλά τη Σταυρουλίτσα μου. Την αγαπάω τόσο πολύ ... περισσότερο και από την ίδια μου τη ζωή.


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Παχύ χέσιμο ρίχνω καθημερινά 2 φορές το πρωί. Επειδή όμως, βιάζομαι να ολοκληρώσω την ερωτική ατζέντα των ημερών, για να γράψω κριτική για τη στουντιότσαρκα της 24ης Αυγούστου, αποφάσισα να επικεντρωθώ κυρίως στο συναισθηματικό / στυτικό κομμάτι.
Νάτα,δεν σας το είπα?
Γιατί κουράζετε τον αρχηγό με λεπτομέρειες?
Αρχηγέ συνέχισε το συναισθηματικό κομμάτι και άσε το πρακτικό κατά μέρους!!
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Μην δένεσαι πολύ... Μεγάλοι άνθρωποι είναι... Σιγά σιγά... :priest:
Έλα αηδίες,μικρή είναι ακόμα,να ερωτευτεί,να κάνει τρέλλες....
Εδώ υπάρχει και το παιδί μας που προσεύχεται κάθε μέρα οπότε δεν υπάρχει κίνδυνος γιατί είναι μαζί μας και ο Θεός!
Λιβάνια και μαλακίες αμέσως εσύ!!!
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Στις 24/08/2012 έδωσα στην καρδουλίτσα μου 15 φωτογραφίες από Brighton και Shanklin (τις έχω δημοσιεύσει στο  προφίλ μου στο Facebook) και μια ολόσωμη φωτογραφία μου από την Άνδρο, για να με θυμάται. Την τελευταία φωτογραφία, ήδη την έχει κάνει κάδρο. Έχεις δίκαιο. Πρέπει να της δείξω και το σεντονάκι.
Το γελάς?
Ξέρεις τι είναι να της πεις "εδώ έχυσα γιά σένα καρδουλίτσα μου 296 φορές"!
Εγώ θα το στόλιζα μετά στον τοίχο το σεντονάκι σαν τη κορνίζα,ανεκτίμητη αξία....
Δεν έχω λόγια
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
Λοιπόν, συνεχίζω την ερωτική μου ατζέντα.

ΔΕΥΤΕΡΑ 20/08/2012
Ξύπνησα στις 08:16, φανερά κουρασμένος από το ξενύχτι της προηγούμενης μέρας. Από τις 09:10 μέχρι τις 09:52 έδειξα στον Πάνο τις πρόσφατες κριτικές μου και γελούσαμε σαν κορνούτοι. Στις 10:00 πήγαμε παρέα στα Starbacks, ήπιαμε Αμερικάνικο καφέ και φάγαμε από ένα carrot cake. Στις 11:30 πήρα το λεωφορείο της επιστροφής για Southampton. Δυστυχώς δεν υπήρχε ούτε μια α-καπέλο (όλα τα καλά κομμάτια πήγαιναν στο Dover). Έτσι λοιπόν, κάθισα πίσω μόνος μου. Κατά τη διάρκεια της διαδρομής μισοκοιμόμουν, αλλά ενδιάμεσα έκανα και προσευχή για την καρδουλίτσα μου. Στις 13:31 έφτασα Southampton coach station. Μεσημεριανό έφαγα στο Blue Island. Από τις 19:30 μέχρι τις 22:00 διάβασα (το μυαλό μου πέταγε στις α-καπέλο) και βραδυνό έφαγα στους Μογγόλους. Τη νύχτα έπαιξα μια ξεγυρισμένη μαλακία (φαντασίωση: ότι βρισκόμουν με την Άρτεμις σε μια pub, τρώγαμε Fish and Chips και της είχα κάνει γυαλόχαρτο το ριγκάκι από τα αλλεπάλληλα stamp - κουλό ε;).
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
ΤΡΙΤΗ 21/08/2012
Ξύπνησα στις 07:45. Από τις 11:00 μέχρι τις 14:00 προσπαθούσα να διαβάσω, αλλά τα βραχιόλια της Σταυρούλας παρουσιάζονταν διαρκώς μπροστά μου σαν οπτασία και μου φώναζαν "ΤΑΚΜΑΝ κάνε μας bic-bic". Μεσημεριανό έφαγα στο Blue Island. Στις 19:53 πήρα τηλέφωνο την κυρία Νίκη. Η στιχομυθία, που ακολούθησε, ήταν η εξής:

ΚΥΡΙΑ ΝΙΚΗ: Εμπρός; Ποιος είναι;
ΤΑΚΜΑΝ: Ο Δημήτρης είμαι.
ΚΥΡΙΑ ΝΙΚΗ: Ωχ εσύ είσαι; Άσε με ήσυχη τώρα, έχω κόσμο.
ΤΑΚΜΑΝ: Excuse me my darling. I have not placed CCTV at your home. I am so sorry (και της έκλεισα το τηλέφωνο στα μούτρα).

Μετά από την παραπάνω τηλεδιάσκεψη, με έπιασε κρίση ηλιθιότητας. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα, να ρίξω για 5η φορά χέσιμο μέσα στην ίδια μέρα. Βραδυνό έφαγα σε μια pub στη London Road.
Στις 21:52 πήρα τηλέφωνο την Άρτεμις και μιλήσαμε 4 λεπτά. Κάποια στιγμή μου είπε "Μου έλειψες Δημητράκη. Σε αγαπάω πάρα πολύ και θα σε αγαπάω για πάντα. Αν δεν έχεις χρόνο και χρήμα για να ρθείς στο μοναστήρι, θα έρθω εγώ να σε δώ στο Southampton και θα πάμε παρέα για Fish & Chips".
Μόλις κλείσαμε το τηλέφωνο, ξάπλωσα στο κρεβάτι μου και έβαλα τα κλάμματα από τη συγκίνηση. Αμέσως μετά, πήρα δίπλα μου την εικόνα της Παναγίτσας και προσευχήθηκα για την καρδουλίτσα μου. Από τις 22:07, άρχισα να ετοιμάζω τη βαλίτσα μου. Κοιμήθηκα στις 01:28.
 

petercanali

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
148
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
11
ΤΑΚΜΑΝ, με μεγάλο ενδιαφέρον διαβάζω τις εξελίξεις. Δυο σύντομες ερωτήσεις, γιατί είναι και αργά. 1) Θα συμπεριλάβεις όλο αυτό το υλικό στη διατριβή σου? 2) Ο καθηγητής σου έχει καμιά ιδέα για την ερωτική ατζέντα που γράφεις? Καλή συνέχεια.
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
ΤΑΚΜΑΝ, με μεγάλο ενδιαφέρον διαβάζω τις εξελίξεις. Δυο σύντομες ερωτήσεις, γιατί είναι και αργά. 1) Θα συμπεριλάβεις όλο αυτό το υλικό στη διατριβή σου? 2) Ο καθηγητής σου έχει καμιά ιδέα για την ερωτική ατζέντα που γράφεις? Καλή συνέχεια.
1) Όσα post αφορούν το διδακτορικό, γιατί όχι;
2) Ο supervisor μου είναι Βέλγος. Δεν ξέρει Ελληνικά.
 

lsh

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2010
Μηνύματα
635
Κριτικές
75
Like
81
Πόντοι
306
Διαφωνώ κάθετα και το έχω πεί πολλές φορές με το να παίρνεις τηλέφωνα την κα Νίκη. Πρέπει να την ξεγράψεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom