Νέα

Επαγγέλματα/πόστα που βοηθούν να γαμάς Ελληνίδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 307K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

MasterGr

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2021
Μηνύματα
103
Like
221
Πόντοι
21
Προσωπικά καταλαβαίνω τις γυναίκες που ζητανε και εχουν ισα δικαιώματα με εμας τους ανδρες, θεωρω οτι εχουν προφανως αυτα τα δικαιώματα και καλα κάνουν εννοείτε στον 21ο αιώνα ζουμε, αλλα φτασαμε στην φαση που να μην θελουν να κουνήσουν ούτε το μικρο τους δαχτυλάκι στο οτιδήποτε, ειδικά στο να πάρουν αυτές την πρωτοβουλία η έστω να γίνουν πιο ξεκάθαρες στα συναισθήματα τους αρα και πιο υπεύθυνες για τον εαυτο τους. Το πρόβλημα με τις γυναίκες σημερα δεν ξερω αν ειναι μονο στην Ελλαδα τοσο πολυ, οσο και αλλου στον κοσμο αλλα ας πουμε για Ελλαδα αφου σε αυτο το χαλι ζουμε, αισθάνομαι προσωπικά οτι εχει γινει ενα mix μεταξύ δυο τεράστιων ακρων κουλτούρας ας πουμε, την πατριαρχία της οικογένειας και της εκκλησίας που αυτό μας πάει μόνιμα 30 χρονια πισω σε εξέλιξη, και την άλλη πλευρά της δυτικής μοντέρνας κουλτούρας που εκει ειναι η απολυτη ηλιθιότητα και αποβλάκωση του ανθρώπου. Αρα δηλαδή βρισκόμαστε στα δυο ακρα ακριβός στην μεση, για αυτο και ποτέ δεν θα καταλάβουμε εμεις, ούτε και οι ιδιες οι γυναίκες δεν θα καταλάβουν τι θέλουν. Αθλητες, γιατροι, εφοπλιστες, ενστολοι, καλλιτεχνες και θα ελεγα αποφητοι απο μεγαλες σχολες σε πανεπηστιμια που σιγουρα θα βγαλουν καλα χρηματα σαν επαγγελματιες, ειναι σίγουρο οτι ειναι οτι καλύτερο για ευκολη προσέγγιση σε γυναίκα. Το θεμα με τις γυναικες στην Ελλαδα πιο ειναι οτι τι θελουν να ειναι ΓΥΝΑΙΚΕΣ η απλα θελουν να ειναι γυναικούλες ,που απλα απολαμβάνουν την χλιδή στην ζωη τους και αυτες δεν προφέρουν τίποτα γιατι απλα εχουν αντρα τους να τα δινει ολα στο πιατο. Επισης μην νομίζετε οτι αυτες αυριο μεθαύριο που θα ενηλικιωθούν τα παιδιά τους και δεν θα έχουν να κάνουν τίποτα άλλο, μπορεί σε πολλές περιπτώσεις και πιο νωρίς δεν θα ρίξουν και κέρατο οι πιο πολλές απο αυτες ειναι κακομαθημένα και καλοπερασάκηδες οποτε μην το ψαχνετε με το επάγγελμα ειναι ενα μπερδεμα και μισο χωρις λογικη.
 

luckyseven!

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2024
Μηνύματα
57
Like
134
Πόντοι
0
Οι Μεσιτες γαμαν εαν θελουν πολυ ευκολα τοσες φοιτητριες και Milf που ψαχνουν σπιτια και δουλεια με πολυ καλα λεφτα
 
  • Like
Αντιδράσεις: hiseus

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
375
Like
797
Πόντοι
81
Ωραιο θεμα. Καλο θα ηταν να εχει και ψηφορια.
Πριν 18 χρονια που ανοιχτηκε θα ελεγα, Ελ. επαγγελματιες, Dj, σερβιτοροι, μπαρμεν, εφοριακοι, μουσικοι και αλλα πολλα επαγγελματα.
Σημερα. Τραπεζιτες, κανας Youtuber, λογιστες και οσοι εχουν λεφτα να πληρωσουν καμια πουτανα.
 

anton0606

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
28
Like
22
Πόντοι
0
Διαβάζω εδώ μέσα
Άμα είσαι δικηγόρος άμα είσαι γιατρός άμα έχεις λεφτά γαμάς εύκολα
Μέχρι τώρα δεν βγήκε ένας γιατρός η δικηγόρος να μας πει από πρώτο χέρι εάν είναι αλήθεια
 

anton0606

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
28
Like
22
Πόντοι
0
Εγώ πηγαίνω σε καλά μαγαζιά
Καλά ντυμένος με το ρολεξ το χρυσό
Έξω το Μερσεντές cls 500 και το τσαντάκι μου μέσα 4.5 χιλιαρικα
Και με το ζόρι πέφτουν για βόλτες και καφέ
Μπας είμαι μαλακας??
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.416
Like
4.821
Πόντοι
456
Εγώ πηγαίνω σε καλά μαγαζιά
Καλά ντυμένος με το ρολεξ το χρυσό
Έξω το Μερσεντές cls 500 και το τσαντάκι μου μέσα 4.5 χιλιαρικα
Και με το ζόρι πέφτουν για βόλτες και καφέ
Μπας είμαι μαλακας??
... για τους παραπάνω λόγους ΟΧΙ, ψάξου για άλλους !!!
 

Golemis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.774
Κριτικές
9
Like
1.786
Πόντοι
216
Προσωπικά καταλαβαίνω τις γυναίκες που ζητανε και εχουν ισα δικαιώματα με εμας τους ανδρες, θεωρω οτι εχουν προφανως αυτα τα δικαιώματα και καλα κάνουν εννοείτε στον 21ο αιώνα ζουμε, αλλα φτασαμε στην φαση που να μην θελουν να κουνήσουν ούτε το μικρο τους δαχτυλάκι στο οτιδήποτε, ειδικά στο να πάρουν αυτές την πρωτοβουλία η έστω να γίνουν πιο ξεκάθαρες στα συναισθήματα τους αρα και πιο υπεύθυνες για τον εαυτο τους. Το πρόβλημα με τις γυναίκες σημερα δεν ξερω αν ειναι μονο στην Ελλαδα τοσο πολυ, οσο και αλλου στον κοσμο αλλα ας πουμε για Ελλαδα αφου σε αυτο το χαλι ζουμε, αισθάνομαι προσωπικά οτι εχει γινει ενα mix μεταξύ δυο τεράστιων ακρων κουλτούρας ας πουμε, την πατριαρχία της οικογένειας και της εκκλησίας που αυτό μας πάει μόνιμα 30 χρονια πισω σε εξέλιξη, και την άλλη πλευρά της δυτικής μοντέρνας κουλτούρας που εκει ειναι η απολυτη ηλιθιότητα και αποβλάκωση του ανθρώπου. Αρα δηλαδή βρισκόμαστε στα δυο ακρα ακριβός στην μεση, για αυτο και ποτέ δεν θα καταλάβουμε εμεις, ούτε και οι ιδιες οι γυναίκες δεν θα καταλάβουν τι θέλουν. Αθλητες, γιατροι, εφοπλιστες, ενστολοι, καλλιτεχνες και θα ελεγα αποφητοι απο μεγαλες σχολες σε πανεπηστιμια που σιγουρα θα βγαλουν καλα χρηματα σαν επαγγελματιες, ειναι σίγουρο οτι ειναι οτι καλύτερο για ευκολη προσέγγιση σε γυναίκα. Το θεμα με τις γυναικες στην Ελλαδα πιο ειναι οτι τι θελουν να ειναι ΓΥΝΑΙΚΕΣ η απλα θελουν να ειναι γυναικούλες ,που απλα απολαμβάνουν την χλιδή στην ζωη τους και αυτες δεν προφέρουν τίποτα γιατι απλα εχουν αντρα τους να τα δινει ολα στο πιατο. Επισης μην νομίζετε οτι αυτες αυριο μεθαύριο που θα ενηλικιωθούν τα παιδιά τους και δεν θα έχουν να κάνουν τίποτα άλλο, μπορεί σε πολλές περιπτώσεις και πιο νωρίς δεν θα ρίξουν και κέρατο οι πιο πολλές απο αυτες ειναι κακομαθημένα και καλοπερασάκηδες οποτε μην το ψαχνετε με το επάγγελμα ειναι ενα μπερδεμα και μισο χωρις λογικη.
Αρχηγε μου επειδη εχω κουραστει να ακουω τις φεμιναζιστριες να λενε για τη μισθολογικη διαφορα των φυλλων θα παραθεσω τα απλα αποδεικτικα στοιχεια γιατι υπαρχει αυτο:

1. Τα επαγγελματα στο Δημοσιο τομεα σε ολες τις χωρες του κοσμου παρεχουν ισες ευκαιριες σε αντρες και γυναικες διοτι ο μισθος παει με τη θεση και οχι το φυλλο. Π.χ. εδω στην Αυστραλια αν εργαζεσαι σε δημοσιο νοσοκομειο η θεση πληρωνει ακριβως το ιδιο ειτε εισαι αντρας ειτε γυναικα ειτε LGBTQ++ Τερμα. Ο μονος τροπος να παρεις παραπανω ειναι αν εχεις μεταπτυχιακα εξτρα εκπαιδευση κλπ. Στου δημοσιους τομεις λοιπον δεν υπηρξε ποτε ουτε θα υπαρχει ποτε οικονομικη ανισοτητα. Ειναι καιρος να τελειωνει το παραμυθι.

2. Στον ιδιωτικο τομεα τα πραγματα ειναι ακομα πιο απλα: Το αφεντικο η η εταιρεια πληρωνει οπως γουσταρει και οτι γουσταρει. Τερμα. Δεν ειναι υποχρεωμενος να τηρει ισοτητες. Πολλες φορες δεν πληρωνει και καθολου στην Ελλαδα τα βλεπετε. Οτι γουσταρει προσλαμβανει οτι γουσταρει απολυει.

3. Οι γυναικες στην πλοιψηφια τους δεν κανουν βαρειες δουλειες η δουλειες με υπερωριες. Εδω στη Νεα Νοτια Ουαλια τα επισημα στοιχεια δειχνουν πχ οτι στον κλαδο των εγγεγραμενων φορτηγατζηδων σε συνολο 3.967 υπαρχουν 48 γυναικες που κανουν αυτο το επαγγελμα σε αντιθεση με Ψυχολογους πχ που η αναλογια ειναι 78% γυναικες.

Απλα πραγματα
 

Golemis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.774
Κριτικές
9
Like
1.786
Πόντοι
216
Διαβάζω εδώ μέσα
Άμα είσαι δικηγόρος άμα είσαι γιατρός άμα έχεις λεφτά γαμάς εύκολα
Μέχρι τώρα δεν βγήκε ένας γιατρός η δικηγόρος να μας πει από πρώτο χέρι εάν είναι αλήθεια
Θα σου πω εγω Αρχηγε μου που ειμαι γιατρος: Ακομα και σαν φοιτητης και οταν τελειωσα γαμησα πολλες μονο με την ειδικοτητα ιδιως μιλφακια
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.479
Κριτικές
1
Like
7.509
Πόντοι
2.306
Θα σου πω εγω Αρχηγε μου που ειμαι γιατρος: Ακομα και σαν φοιτητης και οταν τελειωσα γαμησα πολλες μονο με την ειδικοτητα ιδιως μιλφακια
Χειρουργος μιλφολογος τυπε?
εγραφε και η καρτα « μετεκπαιδευθεις σε γνωστα Αθηναϊκα κωλομπαρα»?:confused:
πλακα πλακα ετσι ακριβως και φιλος εφαγε καλα με το επαγγελμα του ιατρου. Το μονο προβλημα ηταν οτι αυτος ηταν κατα φαντασια ιατρος, ειχε ομως λεγειν και υφος που νομιζες οτι ειχες τον Χαουζ μπροστα σου.
Τελικα ειναι τι δηλωνεις, οχι τι εισαι.:confused::confused:
 

Golemis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.774
Κριτικές
9
Like
1.786
Πόντοι
216
Χειρουργος μιλφολογος τυπε?
εγραφε και η καρτα « μετεκπαιδευθεις σε γνωστα Αθηναϊκα κωλομπαρα»?:confused:
πλακα πλακα ετσι ακριβως και φιλος εφαγε καλα με το επαγγελμα του ιατρου. Το μονο προβλημα ηταν οτι αυτος ηταν κατα φαντασια ιατρος, ειχε ομως λεγειν και υφος που νομιζες οτι ειχες τον Χαουζ μπροστα σου.
Τελικα ειναι τι δηλωνεις, οχι τι εισαι.:confused::confused:
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε εγω ειμαι κανονικος αποφοιτος της ιατρικης σχολης Αθηνων με πτυχιο λιαν καλως και ειδικοτητα Νευρολογος εδω στην Αυστραλια. Υπηρχε παντως ενας πτυχιουχος γιατρος που επαιζε σε τσοντες του Σειρηνακη και μια παιδιατρος απο νησι που εκανε παρτουζες και ξαναγυρισε τωρα στο κεντρο υγειας
 

Anubis_OP

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2017
Μηνύματα
22
Like
30
Πόντοι
0
Σήμερα για να γαμήσεις φρέσκο μουνί ηλικίας 20-25 τζάμπα,

Πρέπει να είσαι:
- Τράπερ
- Φίλος του τράπερ.
- Ο DJ του τράπερ.
- Ο αδερφός του τράπερ.
- Πιτσιρικάς 18-20 που το παίζει τράπερ.
- Youtuber που το παίζει τράπερ.
- Εικονολήπτης η ηχολήπτης σε βιντεο κλιπ τραπερ (ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι video editors δεν πηδάν ούτε φράχτη).
- Ο Scout που μαζεύει της πουτάνες για τα βιντεο κλιπ του τράπερ.

Αυτά.
 

Anubis_OP

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2017
Μηνύματα
22
Like
30
Πόντοι
0
Διαβάζω εδώ μέσα
Άμα είσαι δικηγόρος άμα είσαι γιατρός άμα έχεις λεφτά γαμάς εύκολα
Μέχρι τώρα δεν βγήκε ένας γιατρός η δικηγόρος να μας πει από πρώτο χέρι εάν είναι αλήθεια
Ναι γιατί οι γιατροί έχουν ζήτηση και παντρεύονται μικροί.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.738
Like
17.797
Πόντοι
3.656

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297
Στο μπαντου σκεφτομουν να το παιξω μπατσος αλλα απαγορευεται.Εχω τα προσοντα λογω υφους,και αυτα τα ζωαδια εκει μεσα λιωνουν για δαυτους.Γενικως οσο πιο ξεκωλιαρα και ανωμαλη ειναι μια,γουσταρει φουλ εξουσια
Δεν νομιζω...
Οι ένστολοι σπάνια ασχολούνται με το άθλημα μας διότι από νωρίς τους έχουν τυλίξει ξενερωτες που απλά θέλουν κάποιον να τις αποκαστατήσει άντε να τις κάνει κι ένα παιδί για να ανέβουν και λίγο κοινωνικά.
Η ξενερωτη προσφέρει μια ήσυχη έως και βαρετή ζωή χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις η ανατροπές.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom