Νέα

Ένας πολύ μεγάλος θρίαμβος των Ελληνίδων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 222
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Δικαιολογίες. Μία γυναίκα που θέλει να είναι παρθένα δε τσιμπουκώνει μπαρμεν και γκαρσόνια (όπως οι περισσότερες είναι πολύ πρόθυμες να κάνουν) ούτε κρατάει την παρθενιά του κώλου της για το γαμπρό (που συνήθως αυτό εννοούν λέγοντας πως είναι παρθένες). Επίσης μία γυναίκα που θέλει να το παίζει απελευθερωμένη δεν παριστάνει τη δύσκολη και δεν κάνει καψόνια στο κορόιδο που δε τη φτύνει εξαρχής.

Οι γυναίκες θα κάνουν τα πάντα για να πείσουν ότι η συμπεριφορά τους είναι νορμάλ και για όλα φταίνε οι άντρες. Ξεχνούν όμως ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα της επιλογής. Όπως αυτές επιλέγουν αυτούς που τους "κάνουν κλικ" και ακολουθούν του μουνιού τους το χαβά για όσο τις παίρνει, έτσι και οι άντρες έχουν δικαίωμα να αναζητούν παρθένες για σοβαρή σχέση (μια και δεν υπάρχουν παρθένες δεν υπάρχει και νόημα να λέμε για σοβαρές σχέσεις) και γυναίκες για ξεφλόκιασμα και μετά στα σκουπίδια.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Περιεργως δε διαφωνω με οσα λες :) και δε συμφωνω με οσες και οσους προβαλλουν χιλιες δικαιολογιες για να παρουσιασουν μια κατασταση ως νορμαλ
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Μα δεν υπαρχει νοημα να ψαξεις παρθενα για σοβαρη σχεση, γιατι μονο και μονο το γεγονος πως θα ειναι παρθενα, αναιρει το σοβαρο του ολου θεματος.

Ειπαμε να ριχνουμε τα φταιξιματα εκει που πρεπει και οταν πρεπει, αλλα να μη τα θελουμε και ολα δικα μας.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
Todok for president..
σωστη η μουνιτσα(περιέργως πολυ πολυ πιο ωριμη απο ποτε τωρα τελευταία)
και ο κυνηγός οπως πάντα καυστικός..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Παντα τα ιδια ελεγα παντως......δεν εχουν αλλαξει οι αποψεις μου απο περσι :P μπας και με βλεπεις εσυ λιγο πιο αντικειμενικα τελευταιως? χαχαχαχα
 

Επισκέπτης
Μια γυναίκα που χαρακτηρίζεται ξεκωλο...δε παντρευεται ευκολα... .Και ας μη ξεχνάμε οτι στη συντηριτικλη ελλ. κοινωνία γεροντοκόρη είναι χειρότερη προσβολή απο ξεκωλο.... .

Αυτό θέλω να πιστεύω ότι δεν το έγραψες στα σοβαρά ...

Έχεις δει πολλές που να μην μπόρεσαν να παντρευτούν ενώ ήθελαν επειδή χαρακτηρίσθηκαν ξέκωλες;

Το αντίθετο θα έλεγα ότι ισχύει. Αν κάποιος άνδρας βαπτισθεί "μπάκουρας" και δεν έχει παρουσιάσει στην ιστορία του κάποιες γκόμενες, τότε οι γκόμενες που μαθαίνουν αυτή του την ιδιότητα ακόμη και να τον γουστάρουν δεν θέλουν να κάνουν τίποτε μαζί του.Το να ξέρουν ότι δεν είχε γκόμενες και δεν ήταν γαμίκος όπως ένας πολίστας π.χ.  ή ένας υπό-λατζερης σε σουβλατζίδικο στη Σαντορίνη , τις κάνει να ανησυχούν ότι μπορεί να τον έχει μικρό , να μην ξέρει να γαμάει , να είναι ψυχανώμαλος , να είναι διεστραμμένος κτλ. Δεν το ψάχνουν για να διαπιστώσουν αν έχει πρόβλημα ή όχι. Απλά δεν ασχολούνται. Η ύπαρξη πιπεράτου παρελθόντος για έναν άνδρα τον κάνει περιζήτητο στα μάτια των γυναικών και ταυτόχρονα είναι και σαν εγγύηση καλής λειτουργίας.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
μπορει :)
μπορει να συγκρινω τις απαντήσεις σου με αλλων γυναικων,νικ να μην λεμε :P
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ενω το να ασχολειται καθε γκομενος με το ποσους ειχες παρει πριν απο αυτον ειναι ας πουμε φυσιολογικο.....
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
lakis33 εγω παντως ξεκωλο που τσιμπουκώνει οτι περπατάει η χύνεται απο αλβανούς(α ρε γαμημένη ελλαδα,μου κατεστρεψες τον ευαισθητο ψυχικό μου κόσμο) ΔΕΝ θα την ήθελα ουτε για ενα βράδυ..
θα σιχαινόμουν...
σωματικά κυρίως..
καλύτερα η πουτανα που περνάει απο γιατρούς..

ΟΥΣΤ μπαζοπούλια....



(μια μαλακω στην δουλεια καμια 25ρα, την εχει χυσει ΠΑΝΤΟΥ ολο το εργοστάσιο και οταν με βλέπει κάνει την παρθένα και την ντροπαλή..σου λέει θα τσιμπήσει ο ΜΑΛΑΚΑΣ..καριόλες..)

mounitsa εγω δεν γουσταρω η γκομενα μου(κοπελα μου κατ' εμέ) να εχει γαμηθεί με οτι περπατάει..σιχαίνομαι..δικαίωμα μου δεν είναι?
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
μπορει :)
μπορει να συγκρινω τις απαντήσεις σου με αλλων γυναικων,νικ να μην λεμε :P

α δε μαρεσει η συγκριση.....ειμαι αυτοφωτη προσωπικοτητα :2funny:


ρε λαπλας δε λεμε να γαμιεται με ο,τι κινειται.........δεν ειπαμε να ειναι ο θηλυκος καγκουρογαμοσαυρος........αλλα για ποιο λογο να γινεται ολοκληρη συζητηση οσον αφορα το νουμερο που εχει παει μια γυναικα? υπαρχει λογος που ολοι στεκονται στον μαγικο αριθμο 3......ειναι το νουμερο που προφανως "περναει".......αρα μαλλον δεν εχουν μονο οι γυναικες προβλημα που ειναι τοσο βλαμμενες και κομπλεξικες ωστε να λενε "μονο 3 μωρο μου" αλλα αλλο τοσο βλαμμενοι ειναι και οι αντρες που περιμενουν τη συγκεκριμενη απαντηση......
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Αυτό θέλω να πιστεύω ότι δεν το έγραψες στα σοβαρά ...

Έχεις δει πολλές που να μην μπόρεσαν να παντρευτούν ενώ ήθελαν επειδή χαρακτηρίσθηκαν ξέκωλες;

Το αντίθετο θα έλεγα ότι ισχύει. Αν κάποιος άνδρας βαπτισθεί "μπάκουρας" και δεν έχει παρουσιάσει στην ιστορία του κάποιες γκόμενες, τότε οι γκόμενες που μαθαίνουν αυτή του την ιδιότητα ακόμη και να τον γουστάρουν δεν θέλουν να κάνουν τίποτε μαζί του.Το να ξέρουν ότι δεν είχε γκόμενες και δεν ήταν γαμίκος όπως ένας πολίστας π.χ.  ή ένας υπό-λατζερης σε σουβλατζίδικο στη Σαντορίνη , τις κάνει να ανησυχούν ότι μπορεί να τον έχει μικρό , να μην ξέρει να γαμάει , να είναι ψυχανώμαλος , να είναι διεστραμμένος κτλ. Δεν το ψάχνουν για να διαπιστώσουν αν έχει πρόβλημα ή όχι. Απλά δεν ασχολούνται. Η ύπαρξη πιπεράτου παρελθόντος για έναν άνδρα τον κάνει περιζήτητο στα μάτια των γυναικών και ταυτόχρονα είναι και σαν εγγύηση καλής λειτουργίας.

Αντιστοιχα και σε μια γυναικα το παρελθον παιζει ρολο. Δεν πιστευω να θες να κανεις σχεση με παρθενα? Γιατι το μυαλο της θα ειναι περισσοτερο κιμας και απο του πιο βαμμενου μαρτυρα του ιεχωβα.

Και σημαντικοτερο ρολο παιζει κατι αλλο, αν το εκανε επειδη γουσταρε. Γιατι τοτε δεν πεφτει λογος σε κανεναν, ποσο μαλλον σε εμας. Οπως εσυ γαμας και δερνεις απο εδω και απο εκει, εφοσον το εκανε και αυτη στα ιδια πλαισια, γιατι να θεωρηθει ξεκωλο?

 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
προφανως mounitsa αλλα οπως εσεις θέλετε να εισαστε οι τελευταιες στην ζωή ενος ανδρα έτσι και καποιοι ανδρες θέλουν να ειναι οι πρώτοι στην ζωή σας..δεν ειναι καταδικαστέο αυτό..ας μην πούμε βλαμμένοι αλλα καλυτερα 'υπερ ευαίσθητοι σε αυτο το θέμα'...
 

Επισκέπτης
lakis33 εγω παντως ξεκωλο που τσιμπουκώνει οτι περπατάει η χύνεται απο αλβανούς(

Εμένα με χάλαγε γενικώς να έχει πάει με υπανθρώπους (δηλαδή Αλβανούς, Κάφρους , μιγάδες ,Πακιστανούς και γενικώς όλους τους μη λευκούς και από λευκούς του αλβανούς).
Επίσης θα με χάλαγε να είχε πάει και με Έλληνες ανθρώπους της νύχτας και όσους θεωρούνται γκλαμόρους γκόμενοι από την πλειοψηφία των Ελληνίδων , π.χ. πολίστες, πορτιέρηδες , αποτυχημένους παίκτες μπάσκετ/ποδοσφαίρου κτλ .
Όπως με χάλαγαν (από κάποια στιγμή και μετά) γενικώς και αυτές που ονομάζω μπαρόβιες, ακόμη κι αν υποθέσουμε ότι βρίσκει κανείς μπαρόβιες παρθένες. Μπαρόβια ονομάζω όποια έχει εργαστεί ακόμη και 1 sec σε καφετέρια/μπαρ/εστιατοριο κτλ οπουδήποτε δηλαδή μπορεί να εργαστεί κάποια ως σερβιτόρα κτλ.

Από την άλλη απέφευγα και τις παρθένες γιατί τις θεωρούσα δύσκολο κεφάλαιο. Δύο μου έτυχαν στη ζωή μου. Η πρώτη έγινε σχέση ενός χρόνου και η δεύτερη πάει να γίνει γυναίκα μου.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Αν θελουν να ειναι οι πρωτοι ας ειναι και ετοιμοι να φανε το κερατο της ζωης τους στη συνεχεια......και το λεω με πασα κυνικοτητα και ρεαλισμο αυτο το τελευταιο.......εκτος αν πιστευεις με ακρατο ρομαντισμο οτι μια γυναικα θα αρκεστει μονο σε εναν αντρα τον οποιο γνωρισε στα 18 τον αγαπησε και τον παντρευτηκε και δε θα της τη βαρεσει ξαφνικα μετα απο 5-6 χρονια (ονοματα δε λεμε οικογενειες δε θιγουμε) να δοκιμασει και κανενα δευτερο ή τριτο σερνικο........οπως και μια γυναικα φυσικα ονειρευεται τον αντρα που θα φαντασιωνεται μονο τα δικα της οπισθια, στηθια, προσωπο και που η κλωντια σιφερ θα ωχρια μπροστα της στα ματια του και που φυσικα θα της ειναι αιωνια πιστος........φρουδες ελπιδες κοινως :)

 

Επισκέπτης
αλλα για ποιο λογο να γινεται ολοκληρη συζητηση οσον αφορα το νουμερο που εχει παει μια γυναικα? υπαρχει λογος που ολοι στεκονται στον μαγικο αριθμο 3.

Δεν υπάρχει 3,2,4,5. Αν δεν έχει πάει με κανέναν επαληθεύεται οπότε ο αριθμός είναι 0. Αν δεν είναι 0 τότε είναι άγνωστος που μπορεί και να τείνει στο άπειρο. Δεν ρωτάς γυναίκα πάντως, γιατί ο αριθμός που θα σου πει είναι ο μοναδικός που δεν είναι σωστός. Αν π.χ. σου πει 3 τότε ξέρεις ότι ο αριθμός των ανδρών με τον οποιο έχει πάει σαφώς δεν είναι μηδέν και παίζει να είναι ο οποιοσδήποτε φυσικός αριθμός πλην του 3 !!!!!
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Εγω παντως μια φορα γαμησα παρθενα, οντας και εγω παρθενος, και μπορω να πω πως αν γυριζα τον χρονο πισω, θα επελεγα να μη το κανω. Οχι επειδη πλεον δεν μιλαω με αυτην, αλλα επειδη μου λεει πολλα περισσοτερα το να μεινω στο μυαλο μιας ως καποιος που ξεχωριζει επειδη εκανα κατι καλα ( οχι απαραιτητα το σεξ αν αυτο ειναι μεσα σε αυτα ) και οπως το γουσταρα, παρα αναγκαστικα επειδη οι συγκυριες το φερανε και ημουν ΕΓΩ αυτος που την ξεπαρθενιασε.

Κατι που θα μπορουσε να ειχε γινει και με ενα στιλο ας πουμε, για κατι ΤΟΣΟ "σημαντικο" μιλαμε  αν δεν το εχετε καταλαβει.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
lakis33 η διπροσωπία με τρελάινει..δεν ειναι θέμα ρατσισμού..
ειναι οτι μια κοπελίτσα Γ διαλογής απο εκει που ειναι ΣΤΑ ΑΖΗΤΗΤΑ και τσιμπουκώνει για λίγη συναισθηματική ασφάλεια αλβανούς κ λεπτούς μετά να ΣΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ(με τον γνωστο πουστικο και βρώμικο γυναικείο ελληνικό τρόπο του στυλ μια κρύο μια ζέστη) και να ΘΕΩΡΕΙ οτι έχει ελπίδες να σταθεί ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ δίπλα σου μια που ηταν στα αζήτητα για πχ 30 χρόνια και εσυ πρίν απο αυτην ειχες ξεσκίσει ΤΑ ΜΩΡΑ..δίνονται αυτα?αυτα τα ελπίζουν(κ καμια φορά τα επιτυγχάνουν) ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΛΛΕΗΝΙΔΕΣ..
αυτογνωσία 0..

σαν να γάμαγα εγω πριν την μαρία την κουτσή απο το αιγάλεω και την ρούλα την τσιγγάνα απο το μενίδι και μετά να κολλάω ΜΕ ΤΟΥΠΕ και με αυτποπεποίθεση(ανεξήγητη) στην Σακίρα..ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ?
ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ?στον πάγκο σας και ο καθένας μας στην κατηγορία του..
 

Επισκέπτης
Αν θελουν να ειναι οι πρωτοι ας ειναι και ετοιμοι να φανε το κερατο της ζωης τους στη συνεχεια......και το λεω με πασα κυνικοτητα και ρεαλισμο αυτο το τελευταιο.......


Άλλη μια χιλιοειπωμένη μαλακία.Την έχω ακούσει εκατομμύρια φορές. Ωστόσο ΟΛΟΥΣ οσους ξέρω που τους κεράτωσαν οι γυναίκες τους , καμμία δεν ήταν παρθένα όταν είχε παντρευτεί ...

Και δεν αναφέρομαι σε 3-4 , αλλά σε δεκάδες.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Υπερτιμημενο το βρισκω το θεμα του ξεπαρθενιασματος........σιγα τα αιματα.......στην κυριολεξια........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom