Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 338K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936

Βρε καλως τα παιδια...Του κορωνοιου. Ενα ενα ολα στα ψηφοδελτια. Πρωτα ηταν η Γκαγκα , η Παγωνη προαλειφεται για βουλευτινα, τωρα η Λινου... Και βλεπουμε. Ποιος θα ειναι ο επομενος;
Εγώ περιμένω βασιλακοπουλο στο επικρατείας
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.255
Κριτικές
18
Like
20.036
Πόντοι
4.546
Τύποι, ο Κικίλιας φοράει περουκίνι ή όχι; Τον βλέπω τώρα και είμαι αναποφάσιστος, αλλά φαίνεται λίγο περίεργα.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.568
Like
6.197
Πόντοι
2.356
Ελα βρε τυπε, αυτο που σου ελεγα πριν, δηλαδη ακόμα θεωρείς ότι ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ θα συγκυβερνησουν, και το '19 αυτό ακουγόταν.
Λοιπόν, μάθε κάτι από μένα, που του δίνω 90% πιθανότητα, όποιος βγει πρωτος, θα συγκυβερνησει με πασοκ.
Μαλακία, αλλά, έτσι ήρθαν τα πράγματα.
ι και ο δικός σου άρχισε τα μποτοξάκια. Θα τον έριχνε στην πηγάδα ο τσε αν τον έβλεπε σήμερα :confused:

Τι να σου πω.
Αλλάζουν οι εποχές.
Και η ΝΔ παλιότερα ουτε κατα διάνοια δεν ειχε ανοιχτα ομοφυλοφιλους στο κομμα.
Τώρα το προμοτάρουν κιόλας.

τως αυτό με τον γιαννόπουλο... έχει όντως μερικές μέρες που άρχισα να ρίχνω μούτζες όταν βλέπω ειδήσεις! Έχω γεράσει επικίνδυνα μάλλον :tooth:

Ο Γιαννόπουλος ήταν μορφάρα.
Πάντως, ο Δρυμιώτης, που προσωπικά τον θεωρώ κορυφαίο στις εκλογικές εκτιμησεις, σε μια συνέντευξη στο Δανίκα έλεγε πως κλειδί είναι το 33% την πρώτη Κυριακή. Αν το πιάσει η ΝΔ, η αυτοδυναμία είναι εφικτή τη δευτερη Κυριακή. Αν όχι, αποχαιρέτα την, την Αλεξάνδρεια που χανεται.
Όλα αυτά φυσικά με δεδομένο ότι δε θα υπάρξουν καμίας μορφής συνεργασίες μετά την πρώτη Κυριακή
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Πάντως, ο Δρυμιώτης, που προσωπικά τον θεωρώ κορυφαίο στις εκλογικές εκτιμησεις, σε μια συνέντευξη στο Δανίκα έλεγε πως κλειδί είναι το 33% την πρώτη Κυριακή. Αν το πιάσει η ΝΔ, η αυτοδυναμία είναι εφικτή τη δευτερη Κυριακή. Αν όχι, αποχαιρέτα την, την Αλεξάνδρεια που χανεται.
Όλα αυτά φυσικά με δεδομένο ότι δε θα υπάρξουν καμίας μορφής συνεργασίες μετά την πρώτη Κυριακή
Οριακή η κατάσταση.
Γνώμη μου, τα ποσοστά και των 2 πρώτων κομμάτων, θα κυμανθούν αναμεσα στο 30-34%, δλδ η διαφορά δεν ξεπερνάει σε καμία περίπτωση τις 3-4 μοναδες .
Στις δεύτερες εκλογές, εφόσον υπάρξουν, θα δούμε μεγάλη πόλωση, τα ποσοστά των 2 πρώτων θα πλησιάσουν το 75% .

Αλλά αν θες τη γνώμη μου, θα έχουμε συγκυβερνηση απο την πρωτη Κυριακη, εφόσον ο ΣΥΡΙΖΑ έρθει πρώτος.
Το Πασοκ δεν πρόκειται να αρνηθεί, λόγω ότι γνωρίζουν πολύ καλά ότι τα ποσοστά του θα πέσουν αισθητά σε ενδεχόμενες δεύτερες κάλπες.
Με ΝΔ πλέον, δεν τους βλεπω να συνεργάζονται, έπειτα από όλα αυτά που έγιναν. Μου φαίνεται αδιανόητο δηλαδή.
 

kkgg

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2012
Μηνύματα
289
Κριτικές
1
Like
54
Πόντοι
1
Με κριτήριο τον λιγότερο ανίκανο ο Κούλης προηγείται άνετα του Ζήκου...είναι πιθανό το 33%, ο Ζήκος είναι η αγράμματη και χαζή απομίμηση του Ανδρέα Παπανδρέου...είναι τόσο χαζός που προσπαθεί να μιμηθεί αυτό που λέει οτι κατέστρεψε την χώρα...
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Τύποι, ο Κικίλιας φοράει περουκίνι ή όχι; Τον βλέπω τώρα και είμαι αναποφάσιστος, αλλά φαίνεται λίγο περίεργα.
Κάπως περίεργο το θυμάμαι και εγω το μαλλί του απο όταν ηταν υπουργός υγείας , μήπως απλά τα βάφει αν έχουν ασπρίσει , και φαίνονται περίεργα λόγω αυτού ; Ποιός ξέρει.
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
Οριακή η κατάσταση.
Γνώμη μου, τα ποσοστά και των 2 πρώτων κομμάτων, θα κυμανθούν αναμεσα στο 30-34%, δλδ η διαφορά δεν ξεπερνάει σε καμία περίπτωση τις 3-4 μοναδες .
Στις δεύτερες εκλογές, εφόσον υπάρξουν, θα δούμε μεγάλη πόλωση, τα ποσοστά των 2 πρώτων θα πλησιάσουν το 75% .

Αλλά αν θες τη γνώμη μου, θα έχουμε συγκυβερνηση απο την πρωτη Κυριακη, εφόσον ο ΣΥΡΙΖΑ έρθει πρώτος.
Το Πασοκ δεν πρόκειται να αρνηθεί, λόγω ότι γνωρίζουν πολύ καλά ότι τα ποσοστά του θα πέσουν αισθητά σε ενδεχόμενες δεύτερες κάλπες.
Με ΝΔ πλέον, δεν τους βλεπω να συνεργάζονται, έπειτα από όλα αυτά που έγιναν. Μου φαίνεται αδιανόητο δηλαδή.
Βέβαια υπάρχει μια διαφορά καθόλου ασήμαντη για το ΠΑΣΟΚ.
Αν συγκυβερνήσει με την ΝΔ θα είναι η αριστερή φωνή στην κυβέρνηση ,αυτή που θα πιέζει για παροχές κλπ ενώ αν συγκυβερνήσει με τον ΣΥΡΙΖΑ θα πρέπει να είναι η φωνή της λογικής (παρακαλώ μην γελάτε στο ακροατήριο) ,το κόμμα που θα βάζει φρένο στην πλερια αριστερά.
Κάτι μου λέει ότι προτιμάει την κουρτίνα Νο 1
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.568
Like
6.197
Πόντοι
2.356
Οριακή η κατάσταση.
Γνώμη μου, τα ποσοστά και των 2 πρώτων κομμάτων, θα κυμανθούν αναμεσα στο 30-34%, δλδ η διαφορά δεν ξεπερνάει σε καμία περίπτωση τις 3-4 μοναδες .
Στις δεύτερες εκλογές, εφόσον υπάρξουν, θα δούμε μεγάλη πόλωση, τα ποσοστά των 2 πρώτων θα πλησιάσουν το 75% .

Αλλά αν θες τη γνώμη μου, θα έχουμε συγκυβερνηση απο την πρωτη Κυριακη, εφόσον ο ΣΥΡΙΖΑ έρθει πρώτος.
Το Πασοκ δεν πρόκειται να αρνηθεί, λόγω ότι γνωρίζουν πολύ καλά ότι τα ποσοστά του θα πέσουν αισθητά σε ενδεχόμενες δεύτερες κάλπες.
Με ΝΔ πλέον, δεν τους βλεπω να συνεργάζονται, έπειτα από όλα αυτά που έγιναν. Μου φαίνεται αδιανόητο δηλαδή.
Πριν τα Τέμπη θα ημουν πιο βέβαιος. Τώρα πραγματικά δεν ξερω πως θα κινηθεί ο κόσμος. Πιστεύω πρώτη η ΝΔ, ομως δεν αποκλείω τα ποσοστά ΣΥΡΙΖΑ-ΠΑΣΟΚ να επιτρέπουν τη συζήτηση για συγκυβέρνηση, έστω και με συμμετοχή τριτου.
Εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι η επέλαση των ηλιθίων εν μέσω προεκλογικής περιόδου.
Από τη μία Παπαδημούλης. Καταθέτει τροπολογία ενάντια στην χώρα του, για ενα θέμα που σε όλες τις μετρήσεις δείχνει να απασχολεί περίπου το 70% του κόσμου. Προφανώς και ψηφοφόρους του ΣΥΡΙΖΑ. Και ο φράκτης ειναι δεδομένο πως εξασφαλίζει με πολλούς τρόπους τα σύνορα.
Ο τύπος παίρνει μπάλα απο τη σεντρα, τριπλαρει ολους τους αμυντικούς της ομάδας του, πλασάρει τον τερματοφύλακά του και τρεχει πανηγυριζοντας προς το αντίπαλο πέταλο.
Αν ήμουν ο Τσίπρας θα τον εστελνα κανονικά.
Από την άλλη Γεραπετριτης-ΔΑΚΕ στο απόλυτο τσίρκο. Ο Υπουργός ταχαμου μπαίνει να ταξιδέψει στο τραινο, για να μας δείξει πόσο ασφαλές ειναι. Και κατεβαίνει πέντε μετρα παρακάτω. Κι από κοινού με τον ΟΣΕ βάζουν να παριστάνουν τους επιβατες οι συνδικαλιστές της ΝΔ. Λες κι οι απέναντι τρώνε χόρτο και δε θα καταλαβουν μολις τους δουν ποιοί είναι. Και ανάμεσά τους βάζουν τον πρωταγωνιστή του βιντεο της γελοιοποίησης του Υφυπουργού. Τον γνωστό και ως "Έλα, τερμα!".
Εδώ δεν υπάρχουν λόγια.
Είτε είναι ηλίθιοι σε εγκληματικό βαθμό είτε απλά μας έχουν γραμμένους και μας θεωρούν πρόβατα και δε διστάζουν να μας το δειξουν.
Ανδρουλάκης θα συμφωνήσω πως της δεύτερη Κυριακή θα ψάχνει την ψήφο του, το Λοβέρδο σιγουρα και δυο-τρεις ακομα.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.594
Like
17.716
Πόντοι
3.656
Οριακή η κατάσταση.
Γνώμη μου, τα ποσοστά και των 2 πρώτων κομμάτων, θα κυμανθούν αναμεσα στο 30-34%, δλδ η διαφορά δεν ξεπερνάει σε καμία περίπτωση τις 3-4 μοναδες .
Κάτω από το 30% και οι δύο θα είναι . Και το άθροισμα των δύο κάτω από 55% .

Η διαφορά όντως, δεν θα είναι μεγάλη. Μπορεί και κάτω από 3%.
Το ΠΑΣΟΚ, θα πάρει ένα αγγούρι . Όποιος θέλει να συγκυβερνήσει με τη ΝΔ, θα ψηφίσει ΝΔ,
όποιος θέλει να συγκυβερνήσει με το ΣΥΡΙΖΑ , θα ψηφίσει ΣΥΡΙΖΑ.
ΤΟ ΔΕΚΑΝΙΚΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

Μόνο κάτι ξεχασμένοι , στην κουρυφή της λίστας του χάρου.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Πριν τα Τέμπη θα ημουν πιο βέβαιος. Τώρα πραγματικά δεν ξερω πως θα κινηθεί ο κόσμος. Πιστεύω πρώτη η ΝΔ, ομως δεν αποκλείω τα ποσοστά ΣΥΡΙΖΑ-ΠΑΣΟΚ να επιτρέπουν τη συζήτηση για συγκυβέρνηση, έστω και με συμμετοχή τριτου.
Να είμαστε για κάτι βέβαιοι, τα ποσοστά των ΣΥΡΙΖΑ-Πασόκ θα είναι τουλάχιστον 40% , αθροιστικά.
Το 2019 ήταν 39,6%. Με όλο το αντισύριζα μέτωπο στα καλύτερά του. Και το πασοκ να έχει ένα 8,1% , που στις προσεχεις εκλογές φαίνεται να αυξάνεται κάνα 2 μονάδες. Για τον Σύριζα δεν βλέπω κανένα λόγο να πέσει κάτω από το 30%, θα πέσει μόνο στην περίπτωση που έχουμε τεράστια συμμετοχή στις εκλογές, του τύπου 70-80% του εκλογικού σώματος, το οποίο σημαίνει ότι παρα πολλοί θα ψηφίσουν "αντισυστημικά" κόμματα, τα οποία δεν γνωρίζαμε καν ότι υπάρχουν.
Εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι η επέλαση των ηλιθίων εν μέσω προεκλογικής περιόδου.
Από τη μία Παπαδημούλης. Καταθέτει τροπολογία ενάντια στην χώρα του, για ενα θέμα που σε όλες τις μετρήσεις δείχνει να απασχολεί περίπου το 70% του κόσμου. Προφανώς και ψηφοφόρους του ΣΥΡΙΖΑ. Και ο φράκτης ειναι δεδομένο πως εξασφαλίζει με πολλούς τρόπους τα σύνορα.
Κατ'εμε η αντιπολιτευση δεν πρέπει καν να ασχολείται με την υποθεση του φραχτη.
Ειναι ενα επικοινωνιακο παιχνίδι από την κυβέρνηση και τιποτα περισσότερο. Θέλουν να περάσουν στην κοινή γνώμη ότι ο φραχτης είναι πανάκεια. Ε δεν είναι, έχεις 150 χλμ συνοριακή γραμμή με την Τουρκία στον Έβρο. Ποσα χλμ είναι πια αυτός ο φραχτης, και πόσα μπορεί να αποδώσει;
Επαναλαμβάνω, λάθος του ΣΥΡΙΖΑ που απαντάει στην προπαγάνδα της ΝΔ, θελουν να πάνε τη συζήτηση σε αυτο το επίπεδο για να επιδοθούν σε ενα κρεσέντο ψευτοπατριωτισμού, το οποίο πολλοι το τρώνε αμασητο είναι η αλήθεια.

ύπος παίρνει μπάλα απο τη σεντρα, τριπλαρει ολους τους αμυντικούς της ομάδας του, πλασάρει τον τερματοφύλακά του και τρεχει πανηγυριζοντας προς το αντίπαλο πέταλο.
Αν ήμουν ο Τσίπρας θα τον εστελνα κανονικά.
Από την άλλη Γεραπετριτης-ΔΑΚΕ στο απόλυτο τσίρκο. Ο Υπουργός ταχαμου μπαίνει να ταξιδέψει στο τραινο, για να μας δείξει πόσο ασφαλές ειναι. Και κατεβαίνει πέντε μετρα παρακάτω. Κι από κοινού με τον ΟΣΕ βάζουν να παριστάνουν τους επιβατες οι συνδικαλιστές της ΝΔ. Λες κι οι απέναντι τρώνε χόρτο και δε θα καταλαβουν μολις τους δουν ποιοί είναι. Και ανάμεσά τους βάζουν τον πρωταγωνιστή του βιντεο της γελοιοποίησης του Υφυπουργού. Τον γνωστό και ως "Έλα, τερμα!".
Εδώ δεν υπάρχουν λόγια.
Είτε είναι ηλίθιοι σε εγκληματικό βαθμό είτε απλά μας έχουν γραμμένους και μας θεωρούν πρόβατα και δε διστάζουν να μας το δειξουν.
Ανδρουλάκης θα συμφωνήσω πως της δεύτερη Κυριακή θα ψάχνει την ψήφο του, το Λοβέρδο σιγουρα και δυο-τρεις ακομα.
Μην το λες, πολλοί το έφαγαν το παραμύθι. Κυρίως αυτοί που ενημερώνονται αποκλειστικά από την τηλεόραση.
Και ποιοι είναι αυτοί; Μα και βέβαια οι ηλικιωμένοι 65+ , σε αυτούς στοχεύουν άλλωστε. Είναι 2.200.000 στην Ελλάδα, το 21% του πληθυσμού, και το 1/3 όσων τελικά πάνε να ψηφίσουν την Κυριακή των εκλογών. Καθόλου αμελητέο ποσοστό όταν το 45% αυτών το 2019 ψήφισαν ΝΔ. Θέλουν να τους κρατήσουν στο μαντρί.
 

Maniacforcer10

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2023
Μηνύματα
571
Κριτικές
3
Like
1.638
Πόντοι
486
Τυπε έπρεπε να πάρει τον "Μιχαλάκη απο τα εγκλήματα" ο ΣΥΡΙΖΑ, τον πρόλαβαν άλλοι όμως.

20230402_174530.jpg
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.568
Like
6.197
Πόντοι
2.356
Να είμαστε για κάτι βέβαιοι, τα ποσοστά των ΣΥΡΙΖΑ-Πασόκ θα είναι τουλάχιστον 40% , αθροιστικά.
Το 2019 ήταν 39,6%. Με όλο το αντισύριζα μέτωπο στα καλύτερά του. Και το πασοκ να έχει ένα 8,1% , που στις προσεχεις εκλογές φαίνεται να αυξάνεται κάνα 2 μονάδες. Για τον Σύριζα δεν βλέπω κανένα λόγο να πέσει κάτω από το 30%, θα πέσει μόνο στην περίπτωση που έχουμε τεράστια συμμετοχή στις εκλογές, του τύπου 70-80% του εκλογικού σώματος, το οποίο σημαίνει ότι παρα πολλοί θα ψηφίσουν "αντισυστημικά" κόμματα, τα οποία δεν γνωρίζαμε καν ότι υπάρχουν.

Κατ'εμε η αντιπολιτευση δεν πρέπει καν να ασχολείται με την υποθεση του φραχτη.
Ειναι ενα επικοινωνιακο παιχνίδι από την κυβέρνηση και τιποτα περισσότερο. Θέλουν να περάσουν στην κοινή γνώμη ότι ο φραχτης είναι πανάκεια. Ε δεν είναι, έχεις 150 χλμ συνοριακή γραμμή με την Τουρκία στον Έβρο. Ποσα χλμ είναι πια αυτός ο φραχτης, και πόσα μπορεί να αποδώσει;
Επαναλαμβάνω, λάθος του ΣΥΡΙΖΑ που απαντάει στην προπαγάνδα της ΝΔ, θελουν να πάνε τη συζήτηση σε αυτο το επίπεδο για να επιδοθούν σε ενα κρεσέντο ψευτοπατριωτισμού, το οποίο πολλοι το τρώνε αμασητο είναι η αλήθεια.

ύπος παίρνει μπάλα απο τη σεντρα, τριπλαρει ολους τους αμυντικούς της ομάδας του, πλασάρει τον τερματοφύλακά του και τρεχει πανηγυριζοντας προς το αντίπαλο πέταλο.

Μην το λες, πολλοί το έφαγαν το παραμύθι. Κυρίως αυτοί που ενημερώνονται αποκλειστικά από την τηλεόραση.
Και ποιοι είναι αυτοί; Μα και βέβαια οι ηλικιωμένοι 65+ , σε αυτούς στοχεύουν άλλωστε. Είναι 2.200.000 στην Ελλάδα, το 21% του πληθυσμού, και το 1/3 όσων τελικά πάνε να ψηφίσουν την Κυριακή των εκλογών. Καθόλου αμελητέο ποσοστό όταν το 45% αυτών το 2019 ψήφισαν ΝΔ. Θέλουν να τους κρατήσουν στο μαντρί.
Τι να σου πω.... Ακούω πολλούς πως θα ρίξουν ψήφο διαμαρτυριας σε εξωκοινοβουλευτικά κόμματα. Αν και δεν είμαι σίγουρος πως το εννοούν πραγματικά. Το οποίο βέβαια ευνοεί το πρώτο κόμμα. Αν ο Κασιδιάρης προσφέρει πολιτική κάλυψη στο βλήμα τον Κανελλοπουλο, θα πάρει κι αυτός κάτι από τα δεξιά ολων. Και της ΝΔ. Θα δούμε. Είναι νωρίς ακόμη για ασφαλείς προβλέψεις.
Ο φράκτης θα είναι πάνω από 140 χιλιόμετρα. Θα καλύπτει όλη τη μεθόριο. Πέρα από την παράνομη μετανάστευση θα δυσκολεύει και τις κινήσεις του τουρκικού στρατού σε κάποιο βαθμό. Αν φυσικά γίνει όπως τον παρουσιαζουν και μετά τις εκλογές δεν αρχίσουν οι εκπτώσεις στην κατασκευή του. Νομίζω είναι έτοιμα κάπου 40km, τώρα ξεκίνησαν άλλα 35km στο χειρότερο σημείο και βλέπουμε. Πάντως δεν είναι οικονομικό το θέμα.
Οι συνταξιούχοι άλλη πικρη ιστορία κι αυτή. Βλέπεις κι εδώ μέσα δείγματα.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Τι να σου πω.... Ακούω πολλούς πως θα ρίξουν ψήφο διαμαρτυριας σε εξωκοινοβουλευτικά κόμματα. Αν και δεν είμαι σίγουρος πως το εννοούν πραγματικά. Το οποίο βέβαια ευνοεί το πρώτο κόμμα. Αν ο Κασιδιάρης προσφέρει πολιτική κάλυψη στο βλήμα τον Κανελλοπουλο, θα πάρει κι αυτός κάτι από τα δεξιά ολων. Και της ΝΔ. Θα δούμε. Είναι νωρίς ακόμη για ασφαλείς προβλέψεις.
Ο φράκτης θα είναι πάνω από 140 χιλιόμετρα. Θα καλύπτει όλη τη μεθόριο. Πέρα από την παράνομη μετανάστευση θα δυσκολεύει και τις κινήσεις του τουρκικού στρατού σε κάποιο βαθμό. Αν φυσικά γίνει όπως τον παρουσιαζουν και μετά τις εκλογές δεν αρχίσουν οι εκπτώσεις στην κατασκευή του. Νομίζω είναι έτοιμα κάπου 40km, τώρα ξεκίνησαν άλλα 35km στο χειρότερο σημείο και βλέπουμε. Πάντως δεν είναι οικονομικό το θέμα.
Οι συνταξιούχοι άλλη πικρη ιστορία κι αυτή. Βλέπεις κι εδώ μέσα δείγματα.
Για το θεμα φραχτη τι λεει η Ε.Ε

Κατι πηρε το αυτι μου οτι τσινανε για καποιο λογο αλλα δεν καταλαβα γιατι?
 

Νικοςπ44

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2021
Μηνύματα
61
Like
176
Πόντοι
0
Μία είναι η αρχή τύπε !!!!!


ΓΑΜΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ,
ΘΥΣΙΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ
ΞΕΠΟΥΛΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΠΙΡ ΠΑΡΑ ....



για να παίρνουν μισθάρες για πάντα
και συνταξάρες

υπάλληλοι δεκο , ολυμπιακης, παλιων κρατικων τραπεζων ,
ολπ , αστικων συγκοινωνιων αττικης , οσε

Αδερφέ μ σε καταλαβαίνω πίστεψε με όπως και πολλοί άλλοι θεωρώ , οι μισθοί που λαμβάνουν όλοι αυτοί είναι δεκαπλάσιοι των δικών μας ,εμείς πληρωνόμαστε με βάση τις τιμές της αγοράς και της οικονομίας εκείνη προφανώς έχουν δικιά τους οικονομία και αλλά μισθολόγια εμείς παίρνουμε την ώρα 4,5€ λέγοντας και ευχαριστώ και αυτοί όσα παίρνουμε εμείς σε μια μέρα , είναι απαράδεκτο και καθαρά κατάχρηση εξουσίας αυτό που κάνουν ,λίγο πολύ όλα τα κόμματα τα βασικά τουλάχιστον είναι περίπου ίδια τα προγράμματα τους ,ψηφίζουμε το λιγότερο κακό για την χώρα έως ότου έρθει κάτι καλύτερο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Να είμαστε για κάτι βέβαιοι, τα ποσοστά των ΣΥΡΙΖΑ-Πασόκ θα είναι τουλάχιστον 40% , αθροιστικά.
Το 2019 ήταν 39,6%. Με όλο το αντισύριζα μέτωπο στα καλύτερά του. Και το πασοκ να έχει ένα 8,1% , που στις προσεχεις εκλογές φαίνεται να αυξάνεται κάνα 2 μονάδες. Για τον Σύριζα δεν βλέπω κανένα λόγο να πέσει κάτω από το 30%, θα πέσει μόνο στην περίπτωση που έχουμε τεράστια συμμετοχή στις εκλογές, του τύπου 70-80% του εκλογικού σώματος, το οποίο σημαίνει ότι παρα πολλοί θα ψηφίσουν "αντισυστημικά" κόμματα, τα οποία δεν γνωρίζαμε καν ότι υπάρχουν.
Yπάρχει καποια εξηγηση για το γεγονος οτι ο Συριζα θα ειναι ΚΑΤΩ απο το ποσοστο του 2019, ενω υποτιθεται οτι εχουμε διατρεξει μια τετραετια "λαιλαπας" κυβερνητικης? Εγω ξερω οτι οταν μια κυβερνηση τα παει ασχημα, τοτε η αντιπολιτευση κερδιζει ποντους. Με ποια λογικη θα αποδεχθειτε εκει στον Συριζα περιπου ως....φυσιολογικο το να πεσετε "λιγο" και απλως να "προσεγγισετε" το ποσοστό του 2019? Ειναι εντυπωσιακο το πώς αυτην την απιστευτη ηττα ως αντιπολιτευση, θα την παρουσιασετε ως "κρατημα δυναμεων", λες και αυτος ειναι ο στοχος μιας αντιπολιτευσης.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Κάτω από το 30% και οι δύο θα είναι . Και το άθροισμα των δύο κάτω από 55% .

Η διαφορά όντως, δεν θα είναι μεγάλη. Μπορεί και κάτω από 3%.
Το ΠΑΣΟΚ, θα πάρει ένα αγγούρι .
Μας εκφράζεις απλως την επιθυμια σου. Απο πουθενά δεν προκυπτουν αυτα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Μόνο η Χούντα έκλεινε Εφημερίδες...Αρα Μητσοτάκης=Χούντα.....
Πρώτον, δεν ειμαι ο Μητσοτακης. Ειμαι ο Αλεξανδρος, και ρωτησες τη γνωμη μου. Ευθυνεται ο Μητσοτακης για την δικη μου γνωμη? Εισαι καλα?

Αυτα τα επιχειρηματα 10χρονων οχι σε μενα.
Αν δεν σε τρομαζει το τερας, τοτε πολυ απλα τού μοιαζεις.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Χάραμα 22/5 θα μπεις ;;;
Γιατι χαραμα? Στις 9 το βραδυ θα εχουμε το αποτελεσμα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Σε θεωρούσα Δημοκράτη και υπέρμαχο της ελευθεροτυπίας....
Τι σχεση εχει η ελευθεροτυπια με αυτον τον βοθρο? Οποιος δηλαδη τυπωνει σε χαρτι τις μαλακιες του, καθαγιαζεται? Τι λες ρε φιλε? Ποσων ετων εισαι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom