Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 341K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.438
Κριτικές
8
Like
32.846
Πόντοι
6.536
Και μυλωνακη τυπε τον ξεχασες
Κορυφαθος τεμπέλης. Απο καραβανας ντεμεκ παρουσιαστής κ μετα βουλευτής. Τζακ ποτ
Μυλωνάκης ελικοπτεράς και σκληρός μπουστόγαυρος....

:confused:
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
10
Like
1.821
Πόντοι
4.180
Κατά τη γνώμη μου κανένα δεν είναι πιθανό

Να πάρει η Νέα Δημοκρατία αυτοδυναμία δεν το βλέπω

Να είναι Νέα Δημοκρατία πες γύρω στο 35% και το ΠΑΣΟΚ γύρω στο 11
Και να δεχτεί η Νέα Δημοκρατία να μην είναι ο Μητσοτάκης πρωθυπουργός χλωμο

Για την Τρίτη λύση
Διαιρείται σε δύο υποκατηγορίες

Πρώτον ο ΣΥΡΙΖΑ να είναι πρώτος που ούτε αυτό το πολυπιστεύω
Σε αυτή την περίπτωση ακόμα και να ήθελε ο Ανδρουλάκης να συνεργαστεί με τον ΣΥΡΙΖΑ
Και να φτάνουν τα κουκιά θεωρητικά
Πιστεύω ότι οι μισοί βουλευτές του ΠΑΣΟΚ τότε δεν θα το δεχόντουσαν και θα φεύγαν από το κόμμα ή δεν θα ψήφιζαν αυτή τη συμφωνία οπότε τα κουκιά δεν θα έβγαιναν

Με δεύτερο το ΣΥΡΙΖΑ ακόμα και με συνεργασία ΠΑΣΟΚ και μερα 25 μάλλον τα κουκιά δεν θα βγαίνανε

Τι μας μένει
Συνεργασία της Νέας Δημοκρατίας με πρωθυπουργό του Μητσοτάκη με κάποιους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ
λεγεται παντως οτι η νδ προσπαθει να εξοικειωθει με το ενδεχομενο να προταθει δενδιας πρωθυπουργος. Κοινη αποδοχης, εχει κανει καλο προφιλ ως υπεξ, και κουλης σε καποιο υπουργειο κλαιν, αμυνης πχ.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.321
Κριτικές
2
Like
19.071
Πόντοι
3.656
Πότε έγραψε Καζαντζάκης κολακευτικά ; Έχει μεγάλη σημασία. Τηδεκαετία του 1930 , υπήρχε άλλοθι . Δεν ήταν όλα γνωστά.
Ο Καραγάτσης τι ήξερε το 1934 ; Το Χολοντόμορ έλαβε χώρα το 1933. Αποκλείεται να το είχε υπόψη του, αφού μιλάς για βιβλίο που εκδόθηκε το 1934. Προφανώς γραμμένο πριν το Χολοντόμορ. Οι δίκες της Μόσχας, που είχαν δημοσιότητα ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΚΕ
ΑΛΛΑ ΚΑΙ .... "ΜΕΤΡΙΟΠΑΘΕΙΣ" (κοπρίτες ουσιαστικά) , δεν είχαν γίνει ακόμη !!!!!


ΤΟ 2004 ΠΟΥ Η ΝΔ ΣΤΗΝ ΕΥΡΟΒΟΥΛΗ , ΜΕ ΤΟ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΗ ΤΟΥ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΥ ....
Υπήρχε δικαιολογία ; Ήταν κάτι που δεν το ... ήξεραν ;;;

Απλά οι άνθρωποι έχουν δηλώσει ότι "θαυμάζουν τους αγώνες της αριστεράς" .
Όπως το σφάξιμο της Ελένης Παπαδάκη με κονσερβοκούτι .
Και αν τα θυμίσει κανείς αυτά ... ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ... ΟΠΩΣ ΤΟ ΜΠΟΓΔΑΝΟ ....

Όλα αυτά ... ΟΧΙ ΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 1930 !!!!!
νομίζεις πως στην ελλαδίτσα γνωρίζουν για το Χολομόντορ ?
ή γνωρίζουν για τον υπερπλανητικό νάμπερ ουάν νεκροθάφτη Μάο ?
αφού η γενιά του Πολυτεχνείου που κυβερνά τη χώρα δεν τα διδάχθηκε,ήταν ταμπού :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Aφιερωμένο στον Alex και στις προβλέψεις που κάνει...
30206270_6704.jpg
Τωρα εγω τι να κανω, να συζητησω ανθρωπο ο οποιος μου μοστραρει ως επιχειρημα πρωτοσελιδο του Μακελειου? Οχι ρε τυπε
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.715
Like
17.834
Πόντοι
3.656
δεν ψάχνω πότε έγραψε ο καζαντζάκης τη ρουσία του, πριν τις εκκαθαρίσεις του 37-38 λογικά,
άρα δεν τον ενοχλούσε η εκκαθάριση των αστών ούτε τα γκούλαγκ που άρχισαν επί λένιν
Με δεδομένο ότι κάθε γκούλαγκ είχε από 2000 ως 10.000 άτομα, ο Λένιν άφησε κάπου 85
δηλαδή το μέγιστο μισό εκατομμύριο καταδικασμένοι βρίσκονταν εκεί όταν ψόφησε ο Λένιν .
Αστείο νούμερο , μπροστά σε αυτά που έκανε ο Γεωργιανός.
Ο Καζαντζάκης δεν ήταν κομμουνιστής. Ήταν τόσο κομμουνιστής , θαυμαστής της ΕΣΣΔ, όσο ακροδεξιός , θαυμαστής του Φράνκο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Άσε το δεν ξέρω δεν απαντώ,αυτοί θα καθορίσουν τον νικητή αλλά και τη διαφορά των δύο.
Ο συριζα προηγείται ήδη με 2 μονάδες και την ημέρα των εκλογών ίσως η διαφορα ανοιξει και άλλο,
Tύπε αφου τα ξερεις τοσο καλα απο μεσα τα πραγματα, δεν καταλαβαινω γιατι δεν ριχνεις ολες τις οικονομιες σου στο στοιχημα στην πρωτια του Συριζα να κονομησεις 4-5 φορες τα λεφτα σου
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.562
Πόντοι
3.656
Τωρα εγω τι να κανω, να συζητησω ανθρωπο ο οποιος μου μοστραρει ως επιχειρημα πρωτοσελιδο του Μακελειου? Οχι ρε τυπε
δεν έχεις δίκιο Άλεξ. Μόνο το Μακελειό τόλμησε να δημοσιεύσει την αλήθεια τότε, κανένα άλλο έντυπο. Εγώ του έχω εμπιστοσύνη

MAKELEIO-PFIZZER.jpg
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.273
Like
34.869
Πόντοι
9.931

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.063
Κριτικές
7
Like
9.800
Πόντοι
1.686
Εγώ πιστεύω ότι σε όλα τα κόμματα υπάρχουν και καλοί και της Πλάκας

Ενδεικτικά
Ο φορτσάκης ο Ρουσόπουλος ο δένδιας ο πιερρακάκης
Είναι παραδείγματα ικανών ανθρώπων στη Νέα Δημοκρατία

Γαβρόγλου κατρούγκαλος Τσακαλώτος ξανθός
Ικανοι στο ΣΥΡΙΖΑ
Και πολλοί άλλοι από μέτριοι έως ανίκανοι και στα δύο κόμματα


Σωστό απόλυτα αυτό που λες.

Ο Φορτσάκης και ο Δένδιας και ο Πιερρακα΄κης , πράγματι
είναι πολύ αξιόλογοι .
 

Νικοςπ44

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2021
Μηνύματα
63
Like
176
Πόντοι
0
Έχω την εντύπωση πως τα τελευταία 15 χρόνια έχουμε εγκλωβιστεί σε ένα κύκλο σχετικά με τα πολιτικά , κανείς πολιτικός δεν κοιτάει μπροστά να φτιάξει κάτι να δημιουργήσει ,να κάνει την χώρα κάπως πιο ανταγωνιστική και γενικά να ξεφύγουμε από τα κλασσικά, τι έκανες εσυ όταν κυβέρνησες ή όχι εσυ δεν έκανες αυτό και αυτό . Πιστεύω έχουμε χάσει λίγο τον προσανατολισμο μας σαν έθνος αντί να είμαστε όλοι ενωμένη να φτιάξουμε αυτή την χώρα με τα άσχημα και τα καλά της , έχουμε αφήσει την μοίρα μας σε άτομα που παίρνουν τον μήνα 5 και 6 χιλιάδες για να παίζουν θέατρο , έχει κουράσει θεωρώ χρειαζόμαστε κάτι νέο μια αλλαγή
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.715
Like
17.834
Πόντοι
3.656
Έχω την εντύπωση πως τα τελευταία 15 χρόνια έχουμε εγκλωβιστεί σε ένα κύκλο σχετικά με τα πολιτικά , κανείς πολιτικός δεν κοιτάει μπροστά να φτιάξει κάτι να δημιουργήσει ,να κάνει την χώρα κάπως πιο ανταγωνιστική και γενικά να ξεφύγουμε από τα κλασσικά, τι έκανες εσυ όταν κυβέρνησες ή όχι εσυ δεν έκανες αυτό και αυτό . Πιστεύω έχουμε χάσει λίγο τον προσανατολισμο μας σαν έθνος αντί να είμαστε όλοι ενωμένη να φτιάξουμε αυτή την χώρα με τα άσχημα και τα καλά της , έχουμε αφήσει την μοίρα μας σε άτομα που παίρνουν τον μήνα 5 και 6 χιλιάδες για να παίζουν θέατρο , έχει κουράσει θεωρώ χρειαζόμαστε κάτι νέο μια αλλαγή
Μία είναι η αρχή τύπε !!!!!


ΓΑΜΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ,
ΘΥΣΙΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ
ΞΕΠΟΥΛΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΠΙΡ ΠΑΡΑ ....



για να παίρνουν μισθάρες για πάντα
και συνταξάρες

υπάλληλοι δεκο , ολυμπιακης, παλιων κρατικων τραπεζων ,
ολπ , αστικων συγκοινωνιων αττικης , οσε
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.743
Like
1.501
Πόντοι
266
Αυτό που είναι καλό στη Νέα Δημοκρατία σε αυτή τη δημοσκόπηση Δεν είναι μόνο η διαφορά
Αλλά οι μετακινήσεις από τη Νέα Δημοκρατία και από το ΣΥΡΙΖΑ
Screenshot_2023-04-04-00-28-46-568_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-04-04-00-28-36-955_com.android.chrome.jpg


Έτσι φαίνεται ότι επειδή περισσότεροι της Νέας Δημοκρατίας πάνε στους αναποφάσιστους και λιγότεροι από το ΣΥΡΙΖΑ
Η δεξαμενή των αναποφάσιστων
Έχει πιο πολλούς Νέα Δημοκρατία

Ενώ στις παλιές δημοσκοπήσεις πριν τα Τέμπη δεν ήταν έτσι
 

X3LONAS

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2022
Μηνύματα
15
Κριτικές
4
Like
438
Πόντοι
280
Προσωπικά το σάιτ αυτό όπως και πολλά άλλα πλέον δεν τα θεωρώ αξιόπιστο.
Πιστεύω δεν χρειάζεται εξήγηση.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.086
Πόντοι
2.306
Μακελειό η splatter Αυριανή του 21ου αιώνα.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.321
Κριτικές
2
Like
19.071
Πόντοι
3.656

Βρε καλως τα παιδια...Του κορωνοιου. Ενα ενα ολα στα ψηφοδελτια. Πρωτα ηταν η Γκαγκα , η Παγωνη προαλειφεται για βουλευτινα, τωρα η Λινου... Και βλεπουμε. Ποιος θα ειναι ο επομενος;
συμπαθητικούλα φαίνεται, ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΥΠΕΡΑΡΙΣΤΗ,ξανά-κοντοζυγώνει η ελπίδα :D:

Λινού για εμβόλιο Pfizer: 7.000.000 Ελληνες πρέπει να εμβολιαστούν για να είμαστε ασφαλείς
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom