Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.585
Like
72.975
Πόντοι
12.756
Δεν δικαιουται να ενδιαφερεται για την τυχη της χωρας του? Δεν αποτελει η ψηφος σκληρο πυρηνα της εννοιας της ιθαγενειας? Τις ακουω αυτες τις αποψεις, οκ, αλλά τις θεωρω ακραιες και αχρείαστες.

Θα μπορούσε επισης να σου απαντησει οτι έφυγε εξαιτιας των κακων κυβερνησεων και θελει να ψηφισει μια καλή κυβερνηση που θα του παρασχει την ευκαιρια να επιστρεψει

Στην πουτσα μου τι τον ενδιαφέρει, πολυ επιλεκτικός ειναι στα ενδιαφεροντα του
Ιθαγενεια θα έχει και ολα τα προνομια που προσφερει , πχ διαβατηριο κτλ
Ψηφο οχι , να μπουν κριτηρια , καποιος που εχει ακινητη περιουσια και πληρωνει φορους και αρχιδια εννοειται να ψηφίζει
Αν τον εδιωξε η κακια κυβέρνηση που πολυ πιθανον να μην ψηφισε στα αρχιδια μου Αλεξ , οπως λες και εσυ , αυτη ειναι η δημοκρατια και σε οποιον αρεσει και σε οποιον δεν αρεσει να φυγει , ΕΤΣΙ δεν λες παλικαρι μου ;;;

Η κακιά κυβέρνηση Αλεξ, οποια να ειναι αυτη, το μουνοπανο αυτο οταν ειναι στην Ολλανδια και στην Αγγλια και θελει να κανει ακριβες εξετάσεις ερχεται στο ΕΣΥ που ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ και τις κανει τσαμπα ή με ελαχιστα χρηματα .. Που για να δει γιατρο ειδικότητας εκει που ειναι πρεπει να πεθαινει στο κρεβατι του σπιτιου και εκει παλι δεν ειναι σιγουρος οτι θα τον πανε νοσοκομειο ..
Που απο καρκινο μεχρι πονοκεφαλο τους δινουν παρακεταμόλη ο οικογενειακος γιατρος , που ερχονται εδω διακοπες και αγοραζουν 2 σακουλες φαρμακα

Βρε δεν γαμιουνται λεω εγω , παιρνουν το μεγιστο απο τις 2 χώρες και μου θελουν και να ψηφίζουν ;;; ΣΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΜΑΣ , θα ψηφιζουμε εμεις γαμημενε , εσυ την δουλεια σου την κανεις ουτως η αλλως
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.585
Like
72.975
Πόντοι
12.756
μόνο φπα πληρώνεις, ως καταναλωτής,
διότι ο έμπορος μπορεί να έχεις και επιστροφές
πληρωνω ενα καραβι φόρους απο επιλογη μου κάποιοι , θα μπορουσα και να μην τους πληρωνω
παρολα αυτα θεωρω οτι οπως εχω δικαιωματα εχω και υποχρεωσεις

Τα μουνόπανα του εξωτερικου που εσυ και ο αλλος ιδεολόγος της πουτσας και οχι της κοινης λογικης υποστηριζετε , αποφασισαν να μην εχουν καμία υποχρέωση πχ φορολογικη με το κράτος τους αλλα θελουν να εξασκησουν το δικαιωμα να ψηφίζουν , να πηγαινουν στα νοσοκομεία κτλ .. Κατ επιλογην δηλαδη Ελληνες πολιτες .. οκ τυπε μου , κρατα το διαβατηριο σου να λες οτι ειμαι Ελληναρας και ερχομαι απο την ομορφοτερη χωρα του κοσμου και οταν εμεις οι Ελληνες ειχαμε πολιτισμο εσεις εισασταν πανω στα δεντρα , αλλα δεν θα ψηφίζεις, θα ψηφίζεις εκει που ηταν πανω στα δεντρα να τους κανεις και αυτους ανθρωπους αφου το παιζεις τοσο γαμάω , μαθε τους μπαλιτσα.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.910
Like
4.235
Πόντοι
506
Να γινει σαν την φορολογία , αν δεν μπορεις να αποδειξεις οτι εισαι τουλαχιστον 180 μερες στην χωρα να διαγραφεσαι.
Σα φορολοτταρια να γίνει να ψηφιζουμε με κληρο και να κονομαμε και κατιτις
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Για πιο πράγμα κάνουμε διάλογο;

Βάλε τη σύμβαση για τη ρύθμιση της ΝΔ να κάνουμε διάλογο.
Άλλη μία φορά
Εκτός τη μικρή σύμβαση που έβαλα με τη eurobank
Και που την είχε βγάλει η αυγή
Αντιβαρύτητα δεν ξέρω τι σύμβαση για τη ρύθμιση τι λέει
Η Νέα Δημοκρατία λέει ότι υπάρχει συμφωνία με τις τράπεζες

Αυτό έγραψα
Και έγραψα την ανακοίνωση της Νέας Δημοκρατίας

Βγάλε εσύ μία ανακοίνωση μεγάλου κόμματος
Που να λέει ότι δεν υπάρχει ρύθμιση μεταξύ Νέας Δημοκρατίας και τραπεζών

Δεν λένε ότι δεν υπάρχει συμφωνία
Αλλά ζητάνε τους όρους της συμφωνίας
Οι οποίοι προφανώς δεν είναι καλοι για τη Νέα Δημοκρατία
Υπό την έννοια ότι δεν δίνει αρκετά χρηματα ώστε να μειωθεί το χρέος

Και αυτό το είπα από το πρώτο μήνυμα μου
Ότι η εξόφληση Θα αργήσει πάρα πολύ
Και σύμφωνα με το με τα μηνύματα της Νέας Δημοκρατίας

Το χρέος αυξάνει λόγω των τόκων
Που σημαίνει η ρύθμιση είναι μικρότερη και από τους τόκους

Ανακεφαλαιώνοντας
Η Νέα Δημοκρατία λέει ότι η συμφωνία με τις τράπεζες υπάρχει
Τα κόμματα δεν λένε ότι δεν υπάρχει αλλά ζητάνε ποια είναι η ρύθμιση και συμφωνία
Η συμφωνία η ρύθμιση δεν φτάνει ούτε για την εξόφληση των τόκων
Άρα το χρέος της Νέας Δημοκρατίας και χωρίς νέα δάνεια αυξάνεται
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.585
Like
72.975
Πόντοι
12.756
Σα φορολοτταρια να γίνει να ψηφιζουμε με κληρο και να κονομαμε και κατιτις

Ας γινει και με α-μπε-μπα-μπλομ
Πουτσα μου
Οι εξω με κανενα οικονομικό δεσμο με την Ελλαδα ευπροσδεκτοι για διακοπες ή αν θελουν για επαναπατρισμο , τους δινουν και κινητρα τωρα , αλλα να ψηφιζουν οχι , αν αγαπανε τοσο πολυ αυτο το δικαιωμα ας μεινουν εδω μαζι με τους αλλους , να λουστουν ή να χαρουν για την ανταποδοση της πολιτικης τους αποφασης
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.503
Like
9.823
Πόντοι
2.306
Σιγα σιγα φανταζομαι πρεπει να κλειδωθει αυτο το νημα. Οι εκλογες τελειωσαν και ησυχασαμε ως το 2027. Φανταζομαι πλεον δεν θα εχει κανενας μουτρα να λεει απο το φθινοπωρο οτι ερχονται προωρες εκλογες και οτι ο Κουλης θα χασει. Μεχρι την επομενη κατραπακιά στις δημοτικές του Οκτωβρη και στις ευρωεκλογες του 2024....καλα να περνατε
Θα ζητάει σύντομα εκλογές ο Τσιπρας για να γλυτωσει ο λαός…… ίσως θέλει να σπάσει ρεκόρ Γκίνες σε συνεχόμενες χαμένες εκλογικές αναμετρήσεις. Αυτός και ο Μπέρνι Σαντερς
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
αστο μαν βγηκε και το μαι και τωρα ιουνη δυστιχως δε γλυτωνουμε απο αυτον τον παπαρα,οι ελληνες ειναι για το πουτσο,δε εχουν εγκεφαλο,ανθρωποι που δε εχουν δικαιωμα να μιλανε ειναι οι ελληνες εφοσον ψιφηζουν τα τερατα που ψιφηζουν.
Το 15 οι Έλληνες ήταν έξυπνοι
Το 19 και το 23 χαζοι
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
εσυ γεννηθηκες και θα πεθάνεις χαζος , εισαι διαχρονικος
Εσύ πού στο φανερό γκάλοπ ψηφίζεις Νέα Δημοκρατία και τη βρίζεις σε όλα τα μηνύματά σου είσαι πανέξυπνος βέβαια
Τέτοια εξυπνάδα αν έτσι την εννοείς να μου λείπει
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.585
Like
72.975
Πόντοι
12.756
Εσύ πού στο φανερό γκάλοπ ψηφίζεις Νέα Δημοκρατία και τη βρίζεις σε όλα τα μηνύματά σου είσαι πανέξυπνος βέβαια
Τέτοια εξυπνάδα αν έτσι την εννοείς να μου λείπει
εσυ που παιρνεις τσιμπουκια στην Νεα Δημοκρατια νομιζω εισαι πιο εξυπνος , συμφωνω μαζι σου
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.585
Like
72.975
Πόντοι
12.756
Περπαταει η Ραπτη και πανε οι βυζαρες πανω κατω καμαρωτες :wanker::wanker:
 
  • Like
Αντιδράσεις: abcxyz

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.368
Like
22.991
Πόντοι
5.506
Ας γινει και με α-μπε-μπα-μπλομ
Πουτσα μου
Οι εξω με κανενα οικονομικό δεσμο με την Ελλαδα ευπροσδεκτοι για διακοπες ή αν θελουν για επαναπατρισμο , τους δινουν και κινητρα τωρα , αλλα να ψηφιζουν οχι , αν αγαπανε τοσο πολυ αυτο το δικαιωμα ας μεινουν εδω μαζι με τους αλλους , να λουστουν ή να χαρουν για την ανταποδοση της πολιτικης τους αποφασης
Πολλα νευρα εχεις ρε μλκ με τον Ελληνισμο της διασπορας. Αυτοι ειναι «πιο Ελληνες» (λενε).
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.966
Κριτικές
67
Like
29.243
Πόντοι
10.336
Δεν δικαιουται να ενδιαφερεται για την τυχη της χωρας του? Δεν αποτελει η ψηφος σκληρο πυρηνα της εννοιας της ιθαγενειας? Τις ακουω αυτες τις αποψεις, οκ, αλλά τις θεωρω ακραιες και αχρείαστες.
Αμα ερχεσαι για 1 μηνα το ετος στην Ελλαδα, τοτε και η ψηφος σου πρεπει να μετραει κατα ενα δωδεκατο. Τι συζηταμε δηλαδη;
Εσυ αμα σταματησεις να ασκεις το επαγγελμα του δικηγορου, θα πρεπει εσαει να εχεις δικαιωμα ψηφου στην ψηφοφορια για προεδρο του δικηγορικου συλλογου;

Γιατι να εχεις δικαιωμα ψηφου για κατι που δεν θα σε επηρρεασει; Με αυτην την λογικη, να δωσουμε δικαιωμα ψηφου και σε τιποτα βουλγαρους τουριστες, που μπορει να περνανε 2-3 μηνες καθε χρονο στη χαλκιδικη...

Δηλαδη, μπορει οι τωρα συνθηκες να ειναι αδιαφορες (οι ελληνες του εξωτερικου που ψηφισαν ηταν ελαχιστοι και η ψηφος τους ηταν μοιρασμενη "αρμονικα" στα κομματα), αλλα καταλαβαινεις οτι αυτο μελλον μπορει να αλλαξει... Το ποσοστο των ελληνων του εξωτερικου μονο αυξανεται (και προφανως θα συνεχισει να αυξανεται). Φαντασου τους συντονισμενα να ψηφιζουν κατι κακο (ακραιο) για τον τοπο. Στα αρχιδια τους. Εκεινοι για ενα μηνα διακοπες ερχονται. Ουτε ο μισθος του ελληνα τους νοιαζει ουτε η συνταξη.

Αφου δεν θα λουστεις τις συνεπειες της ψηφου σου, εκ του ασφαλους και με μηδενικο ρισκο, δεν θα επρεπε να ψηφιζεις. Τοσο απλα.

Αλλιως, οπως ειπα. 1 μηνα το χρονο; 1/12 της ψηφου σου. Δεν σαρεσει; ελα 2 μηνες ελλαδα να ψηφιζεις για 1/6 :coffee:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.772
Like
17.926
Πόντοι
3.656
Πού τα ξερεις ολα αυτα ρε τύπε εσυ? Αφου η πολιτικη σου παιδεια ειναι μηδαμινη. Απο την κοιλια σου τα βγαζεις? Επικαλεισαι καποια ερευνα, κατι? Ξερεις πως λεγεται στην ψυχιατρικη το να φανταζομαστε πραγματα και να θεωρουμε οτι ειναι αληθεια?
Ρε τύπε .... θα πιάσεις την ψυχιατρική τώρα ;;;


Μείνε στην ... ειδικότητά σου !


Πες .... τι επίπεδο ΝΟΜΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ .... και κατά συνέπεια ..... ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ .....

Δείχνει .... η


1)Ανάκληση χορηγηθείσας αμνηστείας!
2)Καταδίκη για παραβίαση νόμου που ψηφίστηκε πολύ μετά την τέλεση του αδικήματος .... ΚΑΙ .... ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΙΣΧΥ ....
3)Συλλογική Ευθύνη για τέλεση εγκλήματος .... ΚΑΙ ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ .... ΒΑΣΗ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ !!!!!!!
4)Επιβολή Κυρώσεων ΣΕ ΑΘΩΩΘΕΝΤΕΣ για το αδίκημα για το ΟΠΟΙΟ ΑΘΩΩΘΗΚΑΝ !!!!!!!!!!
 

Capital explorer

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2023
Μηνύματα
262
Like
133
Πόντοι
1
Πώς γίνεται να ισχύει αυτό ενώ πρώτευσε η Ν.Δ.σε κάθε ηλικιακή κατηγορία;
Ποιοι είναι η βάση του ΣΥΡΙΖΑ;Φτωχοί κάτω των 17 και μικρομεσαίοι άνω των 75;
Δεν λεμε για ηλικιες αλλα για οικονομική κατάσταση.
Η μαζα των πλουσιων και των μεσαιων εβγαλε νδ με λιγα λογια ολοι οι βολεμένοι το έριξαν δαγκωτό.
Σε αντίθεση οι φτωχοι και οι μικρομεσαίοι δεν πηγαν καθολου να ψηφισουν η σκορπιστηκαν σε κκε και μικρα κομματα.
Θελω να πω πως ο συριζα δεν πηρε απο τη δεξαμενη του και αν πηρε πηρε πολυ λιγο ενω η νδ πηρε απο τη δεξαμενη της που ειναι μεσαιοι και πλούσιοι,ζαμπλουτους δεν πηρε αυτοι δεν ασχολούνται με τέτοια.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.585
Like
72.975
Πόντοι
12.756
Στάθης Κωνσταντινίδης τι μουναρα γυναικα εχει το μπαρμπαδι

FB_IMG_1563392427832.jpg


FB_IMG_1563392431344.jpg

FB_IMG_1563392435363.jpg


2 μετρα μουνι . και δικηγόρος ...
 

Capital explorer

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2023
Μηνύματα
262
Like
133
Πόντοι
1
Πού τα ξερεις ολα αυτα ρε τύπε εσυ? Αφου η πολιτικη σου παιδεια ειναι μηδαμινη. Απο την κοιλια σου τα βγαζεις? Επικαλεισαι καποια ερευνα, κατι? Ξερεις πως λεγεται στην ψυχιατρικη το να φανταζομαστε πραγματα και να θεωρουμε οτι ειναι αληθεια?
Εγω θα πω κατι που αντιπροσωπεύει τα λαικα στρώματα και ας πιασουμε το δημοψήφισμα το 2015.
61% οχι το ψηφισαν ολα τα χαμηλα και λαικα στρώματα.
Το υπόλοιπο 39 ηταν βολεμενοι μεσαιοι μαγλομεσαιοι κλπ
Αν αυτο δεν αντιπροσωπεύει πες μας εσύ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom