Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 342K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.383
Like
23.038
Πόντοι
5.506
Ρε ζωνατε εγω εχω σπουδάσει οικονομικα και εχω γνώσεις,εσυ απο την αλλη ξερνας το σανο που τρως απο το σκαι.
Το να αλλαζεις μπιζνες ιδεες δεν ειναι κακο.
Οτι μπιζνα και αν εχω κανει το μήνα δεν εχω πεσει κατω απο 1200 ευρω.
Αν εχεις σπουδασει εσυ οικονομικα εγω ειμαι ο πρωτος υποψηφιος κοσμοναυτης της διαστημικης υπηρεσιας του Παππα βλακα.

Επιχειρησεις αλλαζεις, κανεις καινουριες, δε φουνταρεις απο παρανομία σε παρανομια και απατεωνια σε απατεωνια.
 

Capital explorer

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2023
Μηνύματα
262
Like
133
Πόντοι
1
Ρε αγράμματε κλόουν, πουλάτε τρέλα;

Θα βγαίναμε και από την ΕΕ, όχι μόνο από το €.

Διάβασε κανένα βιβλίο, πριν ποστάρεις.
Πως θα βγαινες ρε χεστη?
Εχεις μπερδεψει τη χρεοκοπια με τη έξοδο απο την Ένωση,αυτα τα δυο δεν συνδεονται μεταξι τους.
Μονο αν το ηθελε η ελλαδα και η κυβέρνηση θα εφευγες οπως εκαναν οι αγγλετεροι.
Αυτοι εφυγαν απο την ενωση,τι επαθαν??δεν βλεπω Αγγλο μετανάστη στην ευρωπαϊκή ελλαδα του κουλη.
Η Ευρώπαικη ενωση και το ευρω δεν σε κανει ούτε συγχρονο κρατος ουτε πλουσιο ουτε δυνατο στρατιωτικα.
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.187
Πόντοι
456
Η ελλαδα θα μπορουσε να χρεοκοπησει εντος του ευρω,δεν υπηρχε διαδικασια εξόδου,πολυ πιθανο να ειχε μια μικρη υποτίμηση του ευρω μιας και μια χωρα μελος κλαταρε αλλα μικρη ζημια μιαε και υπάρχουν αλλες χωρες μελη με δυνατες οικονομιες.
Απορω γιατι χεζεστε τοσο μη χασετε το ευρω απο νόμισμα,περα οτι δεν μπορουν να σε διωξουν.

Με 2 λογια λες να χρεωκοπησουμε χυμα ενω χρωσταμε σε κρατη και να το φαει ολο στον κωλο η υπολοιπη ευρωζωνη και αφου δε μπορουν να μας διωξουν στα αρχιδια μας να τη γλυτωσουμε και να συνεχισουμε κανονικα.

Κλασσικος αριστερος πουστρακι του ελεους, χαμηλη αυτοεκτιμηση, μουνοπανας αρπακολλας γυφτος.

 

Capital explorer

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2023
Μηνύματα
262
Like
133
Πόντοι
1
Αν εχεις σπουδασει εσυ οικονομικα εγω ειμαι ο πρωτος υποψηφιος κοσμοναυτης της διαστημικης υπηρεσιας του Παππα βλακα.

Επιχειρησεις αλλαζεις, κανεις καινουριες, δε φουνταρεις απο παρανομία σε παρανομια και απατεωνια σε απατεωνια.
Οι καλύτεροι μπιζνεςσμαν στην Αμερική ειναι αυτοί κανουν απατεωνια οπως λες.
Ετσι ειναι οι μπιζνες,ντηλς ρισκο ανταγωνισμος
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
12.052
Κριτικές
2
Like
73.750
Πόντοι
12.056
Πως θα βγαινες ρε χεστη?
Εχεις μπερδεψει τη χρεοκοπια με τη έξοδο απο την Ένωση,αυτα τα δυο δεν συνδεονται μεταξι τους.
Μονο αν το ηθελε η ελλαδα και η κυβέρνηση θα εφευγες οπως εκαναν οι αγγλετεροι.
Αυτοι εφυγαν απο την ενωση,τι επαθαν??δεν βλεπω Αγγλο μετανάστη στην ευρωπαϊκή ελλαδα του κουλη.
Η Ευρώπαικη ενωση και το ευρω δεν σε κανει ούτε συγχρονο κρατος ουτε πλουσιο ουτε δυνατο στρατιωτικα.
ρε παιχτη συγκρινεις την βρεττανια ειναι δυνατον...εχει δικο της νομισμα πολυ ισχηρο και αν θες να ξερεις επειδη συνεργαζομουν με εταιρεια απο το ηνωμενο βασιλειο σε πληρωφορω οτι εχουν μεγαλο θεμα με τις εξαγωγες προς την εε
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.526
Like
3.853
Πόντοι
456
Αν εχεις σπουδασει εσυ οικονομικα εγω ειμαι ο πρωτος υποψηφιος κοσμοναυτης της διαστημικης υπηρεσιας του Παππα βλακα.

Επιχειρησεις αλλαζεις, κανεις καινουριες, δε φουνταρεις απο παρανομία σε παρανομια και απατεωνια σε απατεωνια.
Σκληρό ,πάρτο πίσω :angry:
 
  • Ουάου
Αντιδράσεις: barock

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.187
Πόντοι
456
Πως θα βγαινες ρε χεστη?
Εχεις μπερδεψει τη χρεοκοπια με τη έξοδο απο την Ένωση,αυτα τα δυο δεν συνδεονται μεταξι τους.
Μονο αν το ηθελε η ελλαδα και η κυβέρνηση θα εφευγες οπως εκαναν οι αγγλετεροι.
Αυτοι εφυγαν απο την ενωση,τι επαθαν??δεν βλεπω Αγγλο μετανάστη στην ευρωπαϊκή ελλαδα του κουλη.
Η Ευρώπαικη ενωση και το ευρω δεν σε κανει ούτε συγχρονο κρατος ουτε πλουσιο ουτε δυνατο στρατιωτικα.

Μη τον διωξετε ποτε αυτον τον κλοουν.

Παντα χρειαζεται ενας βλακας να εχουμε να κανουμε χαζι.

Η αγγλια εχει δικο της νομισμα και παραγωγη με υποσταση για στηριξει νομισμα και να κανει οτι γουσταρει.

Η ΕΕ σε εχει στη μεγαλυτερη ευημερια στην ιστορια της Ελλαδας. Ακομα και αυτη τη στιγμη βρτισκεσαι στο top 20% των χωρων του πλανητη.
Μη κοιτας εσενα που ακομα και ετσι εισαι αποτυχας τελευταιος.

Γυρνα πισω στην υποτιμηση του Τρικουπη του Μαρκεζινη και του Αρσενη να φας μουσλι με γαλα
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

Capital explorer

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2023
Μηνύματα
262
Like
133
Πόντοι
1
Με 2 λογια λες να χρεωκοπησουμε χυμα ενω χρωσταμε σε κρατη και να το φαει ολο στον κωλο η υπολοιπη ευρωζωνη και αφου δε μπορουν να μας διωξουν στα αρχιδια μας να τη γλυτωσουμε και να συνεχισουμε κανονικα.

Κλασσικος αριστερος πουστρακι του ελεους, χαμηλη αυτοεκτιμηση, μουνοπανας αρπακολλας γυφτος.

Ρε για να χρεοκοπησεις δεν πατας ενα κουμπι και χρεοκοπεις.
Χρεοκοπεις οταν εκτοξευθεί το χρεος σου πολυ πανω απο το αεπ και δεν λεω 120% αλλα πανω απο το 200%.
Νομιζεις μονο η ελλαδα χρωστάει?
Αν Τώρα το ελληνικο χρεος εκτοξευτει πάνω απο το 200% εκει κανονικα χρεοκοπεις,αλλα πως οταν εισαι στη ζωνη του ευρω?
Εκει η ευρωπη η υποτιμει συλλογικα πολυ το νομισμα η σου δανειζουν για να σε επαναφέρουν στα ισια.
Έγινε το δεύτερο στη περιπτωση της ελλαδας.
Αν όμως η ελλαδα δεν ηθελε να μπει σε επιτήρηση και μνημονια η ευρωπη δεν μπορούσε απο μονη της να σε διωξει απο την Ένωση,δεν υπαρχει νομοθεσια η καταστατικό αλλα ουτε μεζρι και σήμερα δεν εχει προνοησει Κάτι τέτοιο
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.480
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Πως θα βγαινες ρε χεστη?
Εχεις μπερδεψει τη χρεοκοπια με τη έξοδο απο την Ένωση,αυτα τα δυο δεν συνδεονται μεταξι τους.
Μονο αν το ηθελε η ελλαδα και η κυβέρνηση θα εφευγες οπως εκαναν οι αγγλετεροι.
Είχε καλέσει Σύνοδο των 28 (τότε) η Μέρκελ, ρε ζώον.

Κανονικά θα μας είχαν πετάξει και από την ΕΕ και θα μας έδινε τα 50 δις ανθρωπιστική βοήθεια ο Σόιμπλε.

ΜΑΛΑΚΑ

Ο δικός σου all the way ήθελε να το πάει, αλλά ευτυχώς κατάλαβε τι έρχεται.

ΤΡΟΜΠΑ
 

Capital explorer

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2023
Μηνύματα
262
Like
133
Πόντοι
1
Μη τον διωξετε ποτε αυτον τον κλοουν.

Παντα χρειαζεται ενας βλακας να εχουμε να κανουμε χαζι.

Η αγγλια εχει δικο της νομισμα και παραγωγη με υποσταση για στηριξει νομισμα και να κανει οτι γουσταρει.

Η ΕΕ σε εχει στη μεγαλυτερη ευημερια στην ιστορια της Ελλαδας. Ακομα και αυτη τη στιγμη βρτισκεσαι στο top 20% των χωρων του πλανητη.
Μη κοιτας εσενα που ακομα και ετσι εισαι αποτυχας τελευταιος.

Γυρνα πισω στην υποτιμηση του Τρικουπη του Μαρκεζινη και του Αρσενη να φας μουσλι με γαλα
η αγγλια εχει δικο της νομισμα,οταν εφυγε απο την ευρωπαικη ενωση στην αγγλια εγινε αναταραχή του στυλ τι θα γινουμε κλπ. Περισσοτερη ψυχολογικη αναταραχη απο τη προπαγανδα του πυρηνα της Ευρώπης
Η λιρα αγγλιας ουτε καν υποτιμηθηκε,με λιγα λογια δεν επηρεάστηκε ουτε απειροελαχιστα και η οικονομια οχι μονο συνεχισε αλλα άρχισε να αναπτυσεται σε πιο γρηγορους ρυθμούς.
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.986
Like
11.758
Πόντοι
3.656
Ρε ζωνατε εγω εχω σπουδάσει οικονομικα και εχω γνώσεις,εσυ απο την αλλη ξερνας το σανο που τρως απο το σκαι.
Το να αλλαζεις μπιζνες ιδεες δεν ειναι κακο.
Οτι μπιζνα και αν εχω κανει το μήνα δεν εχω πεσει κατω απο 1200 ευρω.
:2funny:
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:(Για το καταπληκτικο "εγω εχω σπουδασει οικονομικα!!!")
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
12.052
Κριτικές
2
Like
73.750
Πόντοι
12.056
Αντε πότε ξεκινάει προγραμμα Κουλη ;; :rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:

Δουλειά είπε απο την πρω΄τη μέρα :wanker::wanker::wanker:
:sleeping: ηταν που θα αλλαζε ονοματα και παλι το ιδιο υπουργικο συμβουλιο θα εχει απλος θα αλλαξουν γραφεια
 

Capital explorer

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2023
Μηνύματα
262
Like
133
Πόντοι
1
Είχε καλέσει Σύνοδο των 28 (τότε) η Μέρκελ, ρε ζώον.

Κανονικά θα μας είχαν πετάξει και από την ΕΕ και θα μας έδινε τα 50 δις ανθρωπιστική βοήθεια ο Σόιμπλε.

ΜΑΛΑΚΑ

Ο δικός σου all the way ήθελε να το πάει, αλλά ευτυχώς κατάλαβε τι έρχεται.

ΤΡΟΜΠΑ
Κάλεσε συνοδο και εσυ χεστηκες το ξέρω.
Νομοθετικα δεν μπορούσε να σε πεταξει εφοσον εσυ δεν το επιθυμουσες,ακομα και σημερα δεν εχουν φτιάξει νομοθεσια καταστατικο πρωτοκολλο του κωλου που να εχει ορους και ψηφισμενους απο ολα τα κρατη μελη.
Ποσο κοτες ειστε ορισμένοι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

:2funny:
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:(Για το καταπληκτικο "εγω εχω σπουδασει οικονομικα!!!")
Παλι ντιρλα εισαι
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Η ελλαδα θα μπορουσε να χρεοκοπησει εντος του ευρω,δεν υπηρχε διαδικασια εξόδου,πολυ πιθανο να ειχε μια μικρη υποτίμηση του ευρω μιας και μια χωρα μελος κλαταρε αλλα μικρη ζημια μιαε και υπάρχουν αλλες χωρες μελη με δυνατες οικονομιες.
Απορω γιατι χεζεστε τοσο μη χασετε το ευρω απο νόμισμα,περα οτι δεν μπορουν να σε διωξουν.
Πιο φοβικος λαος απο τον ελληνικο δεν υπαρχει.
Άλλη μια ηλιθιότητα από ανθρώπους που δεν έχουν την παραμικρή ιδέα πως λειτουργεί το σύστημα...
Ρε αδελφέ...Αιντε και χρεωκοπείς εντός ευρώ...Ναι δεν μπορούν να σε "διώξουν". Μπορούν όμως κάλλιστα η ΕΚΤ να σταματήσει την χρηματοδότηση των Ελληνικών τραπεζών (όπως και εν μέρει το έκανε για μερικές μέρες τότε με το ένδοξο δημοψήφισμα). Τι θα έκανες τότε χωρίς ρευστότητα ? Δεν θα μπορούσες καν να λειτουργήσεις ως συντεταγμένο κράτος. Μόνο μια λύση υπάρχει σε αυτή την περίπτωση. Να τυπώσεις δικό σου νόμισμα...Άρα ναι δεν μπορούν να σε διώξουν. Μπορούν όμως να σε κάνουν να παρακαλάς να σε αφήσουν να φύγεις...Έχοντας και την εμπειρία του 2015 θα έπρεπε μερικά πράγματα να τα έχεις κατανοήσει τουλάχιστον και να μην λές τέτοιες παπαριές...
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.986
Like
11.758
Πόντοι
3.656

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.187
Πόντοι
456
Ρε για να χρεοκοπησεις δεν πατας ενα κουμπι και χρεοκοπεις.
Χρεοκοπεις οταν εκτοξευθεί το χρεος σου πολυ πανω απο το αεπ και δεν λεω 120% αλλα πανω απο το 200%.
Νομιζεις μονο η ελλαδα χρωστάει?
Αν Τώρα το ελληνικο χρεος εκτοξευτει πάνω απο το 200% εκει κανονικα χρεοκοπεις,αλλα πως οταν εισαι στη ζωνη του ευρω?
Εκει η ευρωπη η υποτιμει συλλογικα πολυ το νομισμα η σου δανειζουν για να σε επαναφέρουν στα ισια.
Έγινε το δεύτερο στη περιπτωση της ελλαδας.
Αν όμως η ελλαδα δεν ηθελε να μπει σε επιτήρηση και μνημονια η ευρωπη δεν μπορούσε απο μονη της να σε διωξει απο την Ένωση,δεν υπαρχει νομοθεσια η καταστατικό αλλα ουτε μεζρι και σήμερα δεν εχει προνοησει Κάτι τέτοιο

Χρεοκοπεις οταν σταματησουν να σε δανειζουν οι αγορες και δε μπορεις να εξυπηρετησεις τα δανεια σου.

Αδιαφορο ποσο χρεος εχεις. Και Η Ιαπωνια, Αμερικη, Κινα κλπ εχουν πανω απο 200%.

Μιλαμε δε θα μπορουσες να δανειστεις και να πληρωσεις υποχρεωσεις σε εισαγωγες πετρελαιου, τροφιμων κλπ
και η απαντηση σου ειναι μια τυπικη μη αναφορα σε καποιο καταστατικο το οποιο αλλαζει η προσπερνιεται για πλακα. Η σου κοβουν τη στροφιγκα και κατσε εσυ ΕΕ να τη κοιτας.

Τετοιος κλοουν νομιζα οτι ειχε μεινει στο 2015.
 
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.679
Like
73.289
Πόντοι
12.756

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
12.052
Κριτικές
2
Like
73.750
Πόντοι
12.056
μου αρεσει που κανεις δεν ασχολειτε με την αποχη του σχεδον 50% που σημαινει πολλα..... αν και καποια στιγμη σε καποιο πανελ εκανε αναφορα ο αντιπροεδρος :2funny::2funny::2funny: μολις φτασει 60 τοτε θα σφιξουν οι κωλοι
 

Capital explorer

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2023
Μηνύματα
262
Like
133
Πόντοι
1
Άλλη μια ηλιθιότητα από ανθρώπους που δεν έχουν την παραμικρή ιδέα πως λειτουργεί το σύστημα...
Ρε αδελφέ...Αιντε και χρεωκοπείς εντός ευρώ...Ναι δεν μπορούν να σε "διώξουν". Μπορούν όμως κάλλιστα η ΕΚΤ να σταματήσει την χρηματοδότηση των Ελληνικών τραπεζών (όπως και εν μέρει το έκανε για μερικές μέρες τότε με το ένδοξο δημοψήφισμα). Τι θα έκανες τότε χωρίς ρευστότητα ? Δεν θα μπορούσες καν να λειτουργήσεις ως συντεταγμένο κράτος. Μόνο μια λύση υπάρχει σε αυτή την περίπτωση. Να τυπώσεις δικό σου νόμισμα...Άρα ναι δεν μπορούν να σε διώξουν. Μπορούν όμως να σε κάνουν να παρακαλάς να σε αφήσουν να φύγεις...Έχοντας και την εμπειρία του 2015 θα έπρεπε μερικά πράγματα να τα έχεις κατανοήσει τουλάχιστον και να μην λές τέτοιες παπαριές...
Μεχρι και τοτε ο Esm έδινε χρήμα για να μην εχεις σταση πληρωμων.
Δεν τους συμφερε χωρα εντος του ευρω της ενωσης να χρεοκοπήσει,γιατι νομικά δεν μπορούσαν να μη σου δινουν χρημα χωρις δικια σου οικειοθελης αποχώρηση.
Ουτε τη χρηματοδότηση νομικά δεν μπορούσαν να κοψουν απο την ΕΚΤ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom