Νέα

Εκλογές 2023... 21 Μαΐου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 338K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
πως σου φαινεται λοιπον οτι το 70 τοις εκατο διαφωνει με το κομμα σου? και ακομη και οι ιδιοι του οι πρωην ψηφοφοροι φευγουν απο δω και απο εκει?
Δεν ξέρω τύπε, να ρωτησουμε λοιπον εν όψει του παιδικού επιχειρηματος σου, πώς φαινεται στους Συριζαιους οτι το 75% διαφωνει με το κομμα τους, πώς φαινεται στους πασοκους οτι το 90% διαφωνει με το κομμα τους και πως φαινεται στο ΚΚΕ οτι το 95% του κοσμου διαφωνει με το κομμα τους. Θα μιλησουμε σοβαρα επιτελους?
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Δεν ξέρω τύπε, να ρωτησουμε λοιπον εν όψει του παιδικού επιχειρηματος σου, πώς φαινεται στους Συριζαιους οτι το 75% διαφωνει με το κομμα τους, πώς φαινεται στους πασοκους οτι το 90% διαφωνει με το κομμα τους και πως φαινεται στο ΚΚΕ οτι το 95% του κοσμου διαφωνει με το κομμα τους. Θα μιλησουμε σοβαρα επιτελους?
δε κυβερναω εγω για να με νοιαζει οτι η πλειοψηφια διαφωνει μαζι μου τυπε!
εσυ το παιζεις αρεστος σε ολους και οπως βλεπεις ΔΕΝ εισαι. μαλλον δεν ειναι κομψη η Μαρεβα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
δε κυβερναω εγω για να με νοιαζει οτι η πλειοψηφια διαφωνει μαζι μου τυπε!
εσυ το παιζεις αρεστος σε ολους και οπως βλεπεις ΔΕΝ εισαι. μαλλον δεν ειναι κομψη η Μαρεβα
Προφανως ΔΕΝ μπορουμε να μιλησουμε σοβαρα.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
ολη μερα στα καναλια πολεμο σε ολους τους αλλους και παλι οτι και να πιπιλατε δεν ειστε αρεστοι ουτε στο 1/3 των ψηφοφορων. αν και πιστευω οτι θα την πατησετε πολυ ασχημα. απλα λενε τα καναλια τις παπαριες σας και τα πιστευετε και εσεις οι ιδιοι. ουτε το 1/4 των ψηφοφορων θα σας ψηφισει... οσες δημοσκοπησεις και να τις βγαλετε. οσο και αν θελετε να ειναι δευτερος ο κανενας. οσο και αν σας πειραζουν τα αγγλικα του ανδρουλακη και του τσιπρα. μακαρι να επαναπαυθειτε και να τη φατε απο τις πιπες σας τις ιδιες
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Προφανως ΔΕΝ μπορουμε να μιλησουμε σοβαρα.
δε μπορουμε να μιλησουμε σοβαρα με ενα πρωθυπουργο που δεν ξερει οτι ειναι πρωθυπουργος τυπε! ευτυχως που ξερει να ζηταει συγνωμη για την αγνοια του...

δε κυβερνα ο αλεξ ουτε ο γιαννης ο οικονομου. κυβερνα ο ανικανος
 

FaySimp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2019
Μηνύματα
387
Like
1.273
Πόντοι
201
ΝΤΙΜΠΕΙ ΡΕ που ελεγε και ο μακαριτης ο αλεφαντος,αλλα που να βγει σε ντιμπειτ το αυτιστικο ο ζαβοκουλης το μπασταρδο.Δε το βλεπετε το σιχαμα του πικπα εεε του χαρβαρντ συγγνωμη οτι αν δεν λεγοταν μητσοτακης ή παλιοτερα ο τζεφρι δεν λεγοταν παπανδρεου,και λεγοντουσαν αντιστοιχα δασκαλακης και παπαγεωργιου,δεν θα εκαναν ουτε για παραγιοι υδραυλικου να σπανε νεροχυτες;
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.718
Like
1.498
Πόντοι
266
πως σου φαινεται λοιπον οτι το 70 τοις εκατο διαφωνει με το κομμα σου? και ακομη και οι ιδιοι του οι πρωην ψηφοφοροι φευγουν απο δω και απο εκει?
1 Όταν γίνονται εκλογές γίνονται δύο πράγματα
Πρώτον κρίνεται η τελευταία κυβέρνηση
Δεύτερον κρινεται αν κάποιος είναι καλύτερος από την τελευταία κυβέρνηση να πάρει τη θέση της
Έτσι λοιπόν αν στις επερχόμενες εκλογές η Νέα Δημοκρατία πάρει 30% και ο ΣΥΡΙΖΑ 26
Σημαίνει ότι το 30% λέει ότι η Νέα Δημοκρατία ήταν καλή κυβέρνηση και το 70% διαφωνεί
Αλλά και ότι μόνο το 26% πιστεύει ότι αν ο ΣΥΡΙΖΑ θα ήταν στη θέση της θα ήταν καλύτερα τα πράγματα
Με το 74% να διαφωνεί

το 30 είναι μεγαλύτερο από το 26 και το 74 μεγαλύτερο του 70

2 αυτό έχει αποδειχθεί και στα γκάλοπ
Υπάρχουν αρκετά γκάλοπ και έχω δημοσιεύσει εδώ μερικά από αυτά
Που παραδείγματος χάρη στην ερώτηση πώς σας φαίνονται τα μέτρα της Νέας Δημοκρατίας για την ακρίβεια έχει κάτι συντριπτικά 75% κατά και 25% υπέρ

Αλλά η ίδια δημοσκόπηση βγάζει διάφορα 5% υπέρ της Νέας Δημοκρατίας

Και λέει ένας λογικός άνθρωπος πώς γίνεται αυτό;

Γιατί στη δημοσκόπηση υπάρχει κι άλλη ερώτηση

Πιστεύετε ότι αν ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ κυβέρνηση θα τα κατάφερνε καλύτερα;
Και οι αριθμοί Σε αυτή την ερώτηση είναι συντριπτικά κατά του ΣΥΡΙΖΑ
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
Δεν ξέρεις τα ημισκούμπρια;
Τι άκουγες;
Εσύ εχωνες κασετιδι
Στο τέρμα ο ΛΕΠΑ
Το ωραιότερο το πλάσμα
Και άλλα γλυκαναλα;
Κουνιόταν στον καθρέφτη
Η Παναγια η Κανάλα;
ακούω κλασσική, ροκ, έντεχνο, λαϊκό, τζαζ κλπ

ποιά διαχρονική επιτυχία έχουν τα ημισκούμπρια;
με τέτοιες βρισιές που γράφει και όπως απαξιώνει τις γυναίκες προβληματικός μου φαίνεται ο μιθριδάτης.
εν πάση περιπτώσει θα καταφέρει να κερδίζει αρκετά χρήματα ως βουλευτής.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.571
Like
6.199
Πόντοι
2.356
ποιά διαχρονική επιτυχία έχουν τα ημισκούμπρια;
Το πάρτυ με τα ουζα
το πάρτυ με τα ουζα
έλα γυναικάρα μου
και βγάλε μου τη μπλούζα.
Μόνο;

Κι έχει ενα μελαχρινό φωτιά στο κέντρο, με κωλαράκι ποίημα, που λικνιζεται και γδυνεται και υποτίθεται ότι λέει αυτό το "Μόνο;"

Αν και συμμετείχαν ως guest και ως παραγωγοι στο δισκο
των καβουροδεινόσαυρων.
 
Τελευταία τροποποίηση:

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
Το πάρτυ με τα ουζα
το πάρτυ με τα ουζα
έλα γυναικάρα μου
και βγάλε μου τη μπλούζα.
Μόνο;

Κι έχει ενα μελαχρινό φωτιά στο κέντρο, με κωλαράκι ποίημα, που λικνιζεται και γδυνεται και υποτίθεται ότι λέει αυτό το "Μόνο;"

Αν και συμμετείχαν ως guest και ως παραγωγοι στο δισκο
των καβουροδεινόσαυρων.
στίχοι για εφήβους δηλαδή, που αυτοϊκανοποιούνται συνεχώς
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.571
Like
6.199
Πόντοι
2.356
στίχοι για εφήβους δηλαδή, που αυτοϊκανοποιούνται συνεχώς
Προφανώς. Το hip-hop στην πιτσιρικαρια απευθύνεται. Άμα μεγαλώσουν το γυρίζουν στην τραπ, το γνωστό σκουπιδαριό.
Λίγοι ξεχώρισαν με σοβαρό στίχο, όπως οι Active member, που κι αυτοί ονόμασαν τη μουσική τους low bap, για να διαφοροποιηθουν από το συρμό του hip-hop.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Αφού έκανε τη βρομοδουλειά για την οποία την φύτεψαν πρωθυπουργό και κατέστρεψε την ουδετερότητα της Φινλανδίας, η συριζαία σάνα λέει "ευελπιστώ να μπορέσω να έχω και πιο ήρεμη ζωή” :zfuck::pipa1:
Δεν πειράζει σάνα καβλιάρα, εγώ θα σε έχω αβαταρ να σε θυμάμαι, τι πορνοφάν είμαι? :tits2:
Μόνο στο ελλαδιστάν μετά τα ξεφτιλίκια της "πρώτη φορά αριστερά" οι ακροαριστεροί θα ήταν 2ο κόμμα και υποψήφιοι για κυβέρνηση.

Εγω πάλι νομίζω οτι είναι "αναγκασμένοι" να μας πλασάρουν πάντα δύο μεγάλα κόμματα ώστε να μην μπορείς εύκολα να ψηφίσεις κάτι άλλο.

Ενώ αν μας έλεγαν παράδειγμα οτι στις δημοσκοπήσεις η νδ έχει πχ 40% και ο σύριζα πχ 15 % , θα σκεφτόταν κανείς οτι αφου είναι σχεδόν σίγουρο το αποτέλεσμα θα ψηφίσω και εγω αυτό που θέλω να ψηφίσω.

Αλλά με τους 2 πρώτους να είναι σχετικά κοντά μπορεί κάποιος να ψηφίσει "αναγκαστικά" Σύριζα επειδή δεν θέλει ξανά Μητσοτάκη , η το ανάποδο.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
1 Όταν γίνονται εκλογές γίνονται δύο πράγματα
Πρώτον κρίνεται η τελευταία κυβέρνηση
Δεύτερον κρινεται αν κάποιος είναι καλύτερος από την τελευταία κυβέρνηση να πάρει τη θέση της
Έτσι λοιπόν αν στις επερχόμενες εκλογές η Νέα Δημοκρατία πάρει 30% και ο ΣΥΡΙΖΑ 26
Σημαίνει ότι το 30% λέει ότι η Νέα Δημοκρατία ήταν καλή κυβέρνηση και το 70% διαφωνεί
Αλλά και ότι μόνο το 26% πιστεύει ότι αν ο ΣΥΡΙΖΑ θα ήταν στη θέση της θα ήταν καλύτερα τα πράγματα
Με το 74% να διαφωνεί

το 30 είναι μεγαλύτερο από το 26 και το 74 μεγαλύτερο του 70

2 αυτό έχει αποδειχθεί και στα γκάλοπ
Υπάρχουν αρκετά γκάλοπ και έχω δημοσιεύσει εδώ μερικά από αυτά
Που παραδείγματος χάρη στην ερώτηση πώς σας φαίνονται τα μέτρα της Νέας Δημοκρατίας για την ακρίβεια έχει κάτι συντριπτικά 75% κατά και 25% υπέρ

Αλλά η ίδια δημοσκόπηση βγάζει διάφορα 5% υπέρ της Νέας Δημοκρατίας

Και λέει ένας λογικός άνθρωπος πώς γίνεται αυτό;

Γιατί στη δημοσκόπηση υπάρχει κι άλλη ερώτηση

Πιστεύετε ότι αν ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ κυβέρνηση θα τα κατάφερνε καλύτερα;
Και οι αριθμοί Σε αυτή την ερώτηση είναι συντριπτικά κατά του ΣΥΡΙΖΑ
το θεμα τυπε ειναι αλλο.

αυτο το 30 η 25 που ψηφιζει και κρατα αυτους πρωτους τι ειναι! θες να σε πω εγω? ΔΥ και συνταξιουχοι...

τωρα αμα εισαι ΕΕ , ΙΔ και εισαι ευχαριστημενος που σε πηδαει οποιος και να βγει οκ. ολοι ξερουν ποια δεξαμενη ειναι η πιο συσπειρωμενη και βγαζει κυβερνησεις απο τι 81 και μετα σε αυτη τη χωρα.

επισης συγκρινεις τη θεωρια με την πραξη... το κυβερνων κομμα κανει κουμαντο. ολοι οι αλλοι "υποθετεις" τι θα εκαναν.

εγω σου λεω με συριζα δεν θα ειχες 30.000 νεκρους απο κοβιντ θα ειχες 10.000

η κυβερνηση θα πει ομως οτι με συριζα θα ειχαμε 100.000 νεκρους.

δε πιστευω τις δημοσκοπησεις παντως τυπε ουτε τα καναλια. τα ειδαμε και στο δημοψηφισμα ;) κατι τετοιο γινεται και τωρα και πιστευει ο αλεκος για τριαντα τα εκατο!
εχει να φυγει ψηφος προς βελο και κασιδα που θα τριβουν τα ματια τους
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
δε πιστευω τις δημοσκοπησεις παντως τυπε ουτε τα καναλια. τα ειδαμε και στο δημοψηφισμα ;) κατι τετοιο γινεται και τωρα και πιστευει ο αλεκος για τριαντα τα εκατο!
εχει να φυγει ψηφος προς βελο και κασιδα που θα τριβουν τα ματια τους
Έχω την απορία , σε περίπτωση που πέσουν πολύ έξω οι δημοσκοπήσεις , τι δικαιολογία θα βρούν. Οτι ηταν πολλοί οι αναποφάσιστοι ; Οτι υπήρξε αποχή απο τους ψηφοφόρους των δυο πρώτων ; Όλο και κάτι θα βρούνε πάντως :confused:
 

ekatse_i_koutsi_katsika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
400
Like
1.179
Πόντοι
201
δε μπορουμε να μιλησουμε σοβαρα με ενα πρωθυπουργο που δεν ξερει οτι ειναι πρωθυπουργος τυπε! ευτυχως που ξερει να ζηταει συγνωμη για την αγνοια του...

δε κυβερνα ο αλεξ ουτε ο γιαννης ο οικονομου. κυβερνα ο ανικανος
Αν θέλεις, πες και σε εμάς τους αδαείς τον ικανό να κυβερνήσει αφού γνωρίζεις τον ανίκανο. Να κάνεις και εσύ μια καλή κίνηση για το μέλλον αυτής της χώρας...
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Άρχισαν να σε κοντράρουν στο ποιος έχει τους περισσότερους κλώνους :2funny:



Για να γλύφεις τον βρωμιάρη τον παπαβλάξ έχεις γεμίσει σκατό στα μάτια ρε ναυάγιο και δεν βλέπεις!
Πάλι κουβά πήγες ρε μπετόστοκε!!
Τους κλώνους τους τουφεκάνε αμέσως:
Για μπανάκι πήγαν τα κολλητάρια σου:


Screenshot_1.jpg

Screenshot_30.jpg

Screenshot_31.jpg

Screenshot_32.jpg

Screenshot_2.jpg
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Για να γλύφεις τον βρωμιάρη τον παπαβλάξ έχεις γεμίσει σκατό στα μάτια ρε ναυάγιο και δεν βλέπεις!
Πάλι κουβά πήγες ρε μπετόστοκε!!
Τους κλώνους τους τουφεκάνε αμέσως:
Για μπανάκι πήγαν τα κολλητάρια σου:


Screenshot_1.jpg

Screenshot_30.jpg

Screenshot_31.jpg

Screenshot_32.jpg

Screenshot_2.jpg

Μέθα όσο θες, εσύ γίνεσαι σκατά ... απλά μην μπλέκεις το τσίπουρο με το Αλβανικό γιατί γελάει όλο το σάιτ με τα χάλια σου

Άντε στα υαλουρονικά τώρα που το κατέχεις καλύτερα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Μέθα όσο θες, εσύ γίνεσαι σκατά ... απλά μην μπλέκεις το τσίπουρο με το Αλβανικό γιατί γελάει όλο το σάιτ με τα χάλια σου

Άντε στα υαλουρονικά τώρα που το κατέχεις καλύτερα
Μια χαρα τα λεει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom