Νέα

Είστε ικανοποιημένοι από τη ζωή σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sad_man
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 567
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.801
Like
17.841
Πόντοι
3.656
και η ζωη σου εχει τελειωσει τυπε επειδη οι φιλοι σου παντρευτηκαν? απο τους αλλους θα εξαρτηθει η ποιοτητα της ζωης σου? τι προτεινεις δηλ?

Δεν τελειώνει η ζωή αλλά η κοινωνική ζωή αν χαθείς με τους φίλους και δεν έχεις και γκόμενα
 
  • Like
Αντιδράσεις: akinho

akinho

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
689
Κριτικές
1
Like
1.776
Πόντοι
206
και η ζωη σου εχει τελειωσει τυπε επειδη οι φιλοι σου παντρευτηκαν? απο τους αλλους θα εξαρτηθει η ποιοτητα της ζωης σου? τι προτεινεις δηλ?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

εμενα οσοι παντρευτηκαν με περνουν τηλ κρυφα απο τη γυναικα τους και με ρωτανε που ειμαι και τι κανω
Όχι δεν τελείωσε η ζωή μου, αλλά κάπου αναφέρθηκε ότι δε γίνεται να μην έχεις φίλους να βγεις έξω. Και πάνω σε αυτό έκανα την αναφορά μου. Δε θα βγαίνω μόνος μου όμως σαν την άδικη κατάρα για ποτό ή για βόλτες.
Και επίσης, όχι οι φίλοι μου δεν παίρνουν κρυφά τηλέφωνο για να βγουν έξω.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Όχι δεν τελείωσε η ζωή μου, αλλά κάπου αναφέρθηκε ότι δε γίνεται να μην έχεις φίλους να βγεις έξω. Και πάνω σε αυτό έκανα την αναφορά μου. Δε θα βγαίνω μόνος μου όμως σαν την άδικη κατάρα για ποτό ή για βόλτες.
Και επίσης, όχι οι φίλοι μου δεν παίρνουν κρυφά τηλέφωνο για να βγουν έξω.
κανε αλλους φιλους
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν τελειώνει η ζωή αλλά η κοινωνική ζωή αν χαθείς με τους φίλους και δεν έχεις και γκόμενα
εσενα οτι και να σου απαντησω αδικος κοπος...βαζεις τη κασετα και αρχιζει
 
Εγγρ.
31 Μαρ 2021
Μηνύματα
82
Like
555
Πόντοι
80
Θα ήμουν αχάριστος αν έλεγα οτι όλα μου πάνε χάλια. Αλλά και πολύ μαλάκας αν έλεγα οτι πάω καλά στη ζωή μου. Είμαι παντρεμένος, με τη γυναίκα μου δεν μιλιόμαστε δεκαετίες αλλά μένουμε μαζί λόγω των παιδιών. Εξ αιτίας της γυναίκας μου έχω χάσει όλους τους φίλους μου. Κυριολεκτικά δεν έχω κανέναν, πέρα από τη δουλειά. Ποτέ δεν θα βγώ για μιά μπίρα, για αντροπαρέα, για βόλτα. Αλλά παίρνω σιωπηλά, ηδονιστικά την εκδίκησή μου όσο η γυναίκα μου νιώθει οτι με έχει υπό έλεγχο. Τη βγάζω με πουτάνες, έχω σταθερή φάση με παλιά γκόμενα (που ποτέ δεν κατάλαβα γιατί την άφησα πριν σχεδόν 30 χρόνια), το παίζω καλός οικογενειάρχης προς τα έξω, στη δουλειά όλοι με έχουν για μουρόχαβλο.
Αν θα άλλαζα κάτι στη ζωή μου? Πολλά.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.352
Like
9.462
Πόντοι
2.306
Βλέπω αυτόν τον sub zero και νιώθω καλύτερα και ότι δεν είμαι τελείως ναυάγιο.

Εν τω μεταξύ είμαι άφραγκος με κοιλιτσα, σαράβαλο αμαξι ,χωρίς γκομενα και ο μόνος φίλος για τον οποία ψιλό βάζω το χέρι στη φωτιά έχει φύγει εξωτερικό
 

akinho

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
689
Κριτικές
1
Like
1.776
Πόντοι
206
επισης οσοι παντρευτηκαν και σε ξεχασαν,δεν ηταν ποτε φιλοι σου
Ειλικρινά, δεν ξέρω από πού βγαίνουν αυτά σου τα συμπεράσματα και οι σκέψεις. Ούτε ανέφερα ούτε υπονόησα κάτι τέτοιο.
Αν οι φίλοι σου είναι παντρεμένοι με παιδιά και παίρνουν κρυφά τηλέφωνα για να βγούνε έξω, οκ. Έχουμε διαφορετικου τύπου παρέες. Εμένα όταν έχουν κενό από τις υποχρεώσεις της οικογένειας, τότε θα με πάρουν να βρεθούμε. Σαφώς μιλάμε αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μπορούμε κάθε τόσο να είμαστε έξω. Έχουν άλλες προτεραιότητες και το καταλαβαίνω.
Επίσης αν εσύ βγαίνεις στο δρόμο και όπως περπατάς μόνος σου, κάνεις φίλους οκ.... Δεν μπορώ να το κάνω εγώ αυτό.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.801
Like
17.841
Πόντοι
3.656
Ειλικρινά, δεν ξέρω από πού βγαίνουν αυτά σου τα συμπεράσματα και οι σκέψεις. Ούτε ανέφερα ούτε υπονόησα κάτι τέτοιο.
Αν οι φίλοι σου είναι παντρεμένοι με παιδιά και παίρνουν κρυφά τηλέφωνα για να βγούνε έξω, οκ. Έχουμε διαφορετικου τύπου παρέες. Εμένα όταν έχουν κενό από τις υποχρεώσεις της οικογένειας, τότε θα με πάρουν να βρεθούμε. Σαφώς μιλάμε αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μπορούμε κάθε τόσο να είμαστε έξω. Έχουν άλλες προτεραιότητες και το καταλαβαίνω.
Επίσης αν εσύ βγαίνεις στο δρόμο και όπως περπατάς μόνος σου, κάνεις φίλους οκ.... Δεν μπορώ να το κάνω εγώ αυτό.

Αυτά μόνο ο Βλαδίμηρος τα κάνει τύπε
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ειλικρινά, δεν ξέρω από πού βγαίνουν αυτά σου τα συμπεράσματα και οι σκέψεις. Ούτε ανέφερα ούτε υπονόησα κάτι τέτοιο.
Αν οι φίλοι σου είναι παντρεμένοι με παιδιά και παίρνουν κρυφά τηλέφωνα για να βγούνε έξω, οκ. Έχουμε διαφορετικου τύπου παρέες. Εμένα όταν έχουν κενό από τις υποχρεώσεις της οικογένειας, τότε θα με πάρουν να βρεθούμε. Σαφώς μιλάμε αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μπορούμε κάθε τόσο να είμαστε έξω. Έχουν άλλες προτεραιότητες και το καταλαβαίνω.
Επίσης αν εσύ βγαίνεις στο δρόμο και όπως περπατάς μόνος σου, κάνεις φίλους οκ.... Δεν μπορώ να το κάνω εγώ αυτό.
δεν ειναι ολοι μου οι φιλοι παντρεμενοι,αλλοι ειναι αλλοι οχι.Φιλους ευκολα δεν κανω,αλλα αν συμπεσει η ζωη μου με καποιου αλλου που ταιριάζουν τα χνωτα μας,το κοιταμε.Εχω τις δουλειες μου,εχω τα χομπυ μου,και εχω και να κανα γκομενακι για να βγαινω.Επισης ενα αλλο πολυ σημαντικο που πρεπει να το καταλαβεις.Οταν ειμαι μονος,δεν βαριεμαι.Αλλοι βαριουνται. εγω οχι.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.003
Πόντοι
5.956
Θα ήμουν αχάριστος αν έλεγα οτι όλα μου πάνε χάλια. Αλλά και πολύ μαλάκας αν έλεγα οτι πάω καλά στη ζωή μου. Είμαι παντρεμένος, με τη γυναίκα μου δεν μιλιόμαστε δεκαετίες αλλά μένουμε μαζί λόγω των παιδιών. Εξ αιτίας της γυναίκας μου έχω χάσει όλους τους φίλους μου. Κυριολεκτικά δεν έχω κανέναν, πέρα από τη δουλειά. Ποτέ δεν θα βγώ για μιά μπίρα, για αντροπαρέα, για βόλτα. Αλλά παίρνω σιωπηλά, ηδονιστικά την εκδίκησή μου όσο η γυναίκα μου νιώθει οτι με έχει υπό έλεγχο. Τη βγάζω με πουτάνες, έχω σταθερή φάση με παλιά γκόμενα (που ποτέ δεν κατάλαβα γιατί την άφησα πριν σχεδόν 30 χρόνια), το παίζω καλός οικογενειάρχης προς τα έξω, στη δουλειά όλοι με έχουν για μουρόχαβλο.
Αν θα άλλαζα κάτι στη ζωή μου? Πολλά.
Πω πω φίλε..τόση υπομονή που τη βρήκες..να μένεις με μια γυναίκα που απεχθάνεται και να έχεις παράλληλες σχέσεις..και όλα αυτά για χάρη των παιδιών που πιθανότατα κάποια στιγμή θα σου πουν: " έπρεπε να είχες χωρίσει"... εντάξει..πολύ δύσκολη κατάσταση..
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.801
Like
17.841
Πόντοι
3.656
Βλέπω αυτόν τον sub zero και νιώθω καλύτερα και ότι δεν είμαι τελείως ναυάγιο.

Εν τω μεταξύ είμαι άφραγκος με κοιλιτσα, σαράβαλο αμαξι ,χωρίς γκομενα και ο μόνος φίλος για τον οποία ψιλό βάζω το χέρι στη φωτιά έχει φύγει εξωτερικό

Εγώ ούτε κοιλίτσες,ούτε σαράβαλο έχω,ούτε άφραγκος είμαι και άμα θέλω να παω καμια βόλτα βρίσκω άτομο.Άρα κάποιος άλλος είναι τελείως ναυάγιο...
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Εγώ ούτε κοιλίτσες,ούτε σαράβαλο έχω,ούτε άφραγκος είμαι και άμα θέλω να παω καμια βόλτα βρίσκω άτομο.Άρα κάποιος άλλος είναι τελείως ναυάγιο...
ναυαγιο εισαι. :confused: και δεν το λεω με κακια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

μεσα σου εισαι ναυαγιο....σε μενα δε περνανε αυτα τυπε
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.352
Like
9.462
Πόντοι
2.306
Εγώ ούτε κοιλίτσες,ούτε σαράβαλο έχω,ούτε άφραγκος είμαι και άμα θέλω να παω καμια βόλτα βρίσκω άτομο.Άρα κάποιος άλλος είναι τελείως ναυάγιο...
Ναι αλλά έχεις μερικές χιλιάδες ποστ κλαψας και οδυρμού.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.587
Κριτικές
31
Like
13.163
Πόντοι
5.097
φιλε-μπαρε εισαι ικανοποιημενος απο την ζωη σου;
σε σχεση με αλλους ναι σε σχεση με αλλους οχι.ο ανθρωπος ειναι ανησυχο πνευμα και αχαριστο και ποτε δεν ειναι ικανοποιημενο με τπτ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom