Νέα

Είστε ικανοποιημένοι από τη ζωή σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sad_man
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 567
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
432
Κριτικές
5
Like
765
Πόντοι
361
Βγαίνε με πολλες γυναίκες και ας μη σου πολυ αρέσουν.Περνε ρίσκα στα ραντεβού, να είσαι περίεργος και θαρραλέος. Ακόμα και 6ρι να είναι, χώσου. Όσο περισσοτερες τόσο το καλυτερο. ( δεν λεω να είναι και ορκ) μπες στο ψητό κατευθείαν. Ασχολήσου με χόμπι και μιλά με κόσμο. Μη κάθεσαι πολυ σπίτι η ζωή είναι έξω. Ακόμα και αν δεν έχεις τι να κάνεις βγες έξω και ανακατεψου με κόσμο. Επίσης αν δεν δουλευεις, οπωσδήποτε μπες στη κοινωνία. Και όλα θα έρθουν σιγά σιγά . ( γραψου πολεμικες τεχνες)
Μεγάλη δουλειά η κοινωνικοποίηση , πριν το στρατό ήμουν εντελώς αντικοινωνικός [ δεν είχα φίλους και γενικότερα τιποτα ] μόλις πήγα στρατό όλα άλλαξαν προς το καλύτερο [φαντάσου τι ζωή είχα πρίν , τουλάχιστον απο κοινωνικής πλευράς] , μόλις απολύθηκα το 2020 βγήκα ανανεωμένος 'διψώντας' για ζωή , αλλά 20 μέρες απο την απόλυση ήρθε ο κορονοιός και γύρισα πίσω 5 χρόνια [ απο κοινωνικής άποψης] . Ακριβώς ίδια φάση με τον Ναπολέοντα , που πήγε άνετα στην Μόσχα και μόλις ανέβηκε στα ανάκτορα είδε μια νιφάδα χιονιού , ε μέσα σε τρείς μέρες είχε καταστραφεί.
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
Κάποια πράγματα μας φαίνονται απλά, επειδή τα καταφέρνουμε. Άλλοι δεν μπορούν να τα κάνουν ούτε αυτά, αλλά ενδεχομένως να είναι καλοί σε κάτι άλλο. Εσύ τώρα, ας πούμε, βλέπεις ότι ο φίλος σου έλεγε μαλακιούλες και την έριξε την γκόμενα.

Στη θέση του κάποιος άλλος ίσως να μην τα κατάφερνε να είναι υπομονετικός και να τα παράταγε, ίσως να μην τα κατάφερνε να κρατάει μία ισορροπία και να του ξέφευγε καμμιά χοντρή μαλακία, ίσως να μην ενέπνεε εμπιστοσύνη, ίσως να μην έπιανε το μήκος κύματος της γκόμενας ή το timing που έπρεπε να πει κάτι, ίσως... Για αυτό σου λέω πρόκειται για social skill.

Αν δεν το καταλαβαίνεις, πάει να πει ότι εσύ έχεις κάποια ευχέρεια στο θέμα και ούτε σου περνάνε από το μυαλό τέτοια προβλήματα που έχουν οι άλλοι.

Τωρα ετσι οπως το θετεις εχεις ενα δικιο.Ισως επειδη καποιος ειναι καλος σε κατι,δεν μπορει να αντιληφθει καν πως καποιος αλλος δεν μπορει να τα καταφερει.Εγω πχ εχω παρει απο την μανα μου και ειμαι πολυ κοινωνικος γενικα.Η μανα μου,αν την αφησεις μεσα σε εναν οχλο 500 γυναικων και πας και την παρεις μετα απο 1 ωρα πχ,θα εχει κανει 100 φιλες,θα εχει ανταλαξει κινητα με αλλες 50 και θα εχει πει ενα γεια με τις 300 σιγουρα (υπερβολικα νουμερα,απλα για να σου δωσω να καταλαβεις).Μιλαμε αλλο πραγμα και το ιδιο ακριβως ειμαι και εγω,μιλαμε παρα πολυ γενικα.Ακομα και τα ποστ μου αν παρακολουθησεις τωρα που το σκεφτομαι,ολα σεντονια ειναι,χαχαχα.Μου φαινεται πολυ ευκολο να κανω φιλιες οπως και να μιλησω με γυναικες.Δεν λεω οτι παω και την πεφτω σε οποια να ναι και πεφτει με την μια αλλα γενικα το εχω πολυ με τις γνωριμιες.Παντως το κυριοτερο με τις γνωριμιες με γυναικες ειναι το timing,σε τι φαση θα πετυχεις την αλλη.
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
Μπορεί να μην έχεις θέμα να προσεγγίσεις,αλλά αν φας μια,δυο,τρεις,πέντε χυλόπιτες,μετά λες αντε γαμηθείτε

Ειλικρινα φιλε μου δεν με νοιαζει καθολου.Δεν εχω φαει τις απειρες χυλοπιτες αλλα στο λεω σοβαρα,την απορριψη δεν την χαμπαριαζω καθολου.Ισως επειδη ειμαι τρομερα εγωιστης,δεν ξερω.Παντως δεν φοβαμαι καθολου να πω σε μια κοπελα οτι μου αρεσει και οτι την θελω,εκει δεν εχω καθολου εγωισμο.Μολις ομως φαω το ακυρο ο εγωισμος χτυπαει ταβανι και δεν υπαρχει καν πλεον η συγκεκριμενη.Ετσι ημουν παντα,σιγα μην κατσω να ενοχληθω επειδη μου ειπε μια γκομενα οτι να μωρε,δεν μου αρεσεις.Στα παπαρια μου,τι ειναι αυτη για να με πειραξει τοσο πολυ η γνωμη της δλδ?Μια τυχαια γκομενα,παμε παρακατω.
 

John Fatseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2018
Μηνύματα
2.023
Κριτικές
11
Like
5.031
Πόντοι
746
Έλα φίλος ,εσύ μπαίνεις σε σάιτ για πουτάνες και μπουρδέλα,και λες ότι υπάρχουν αρκετές ιερόδουλες σε αυτή την χώρα, εσύ καταλαβαίνεις τι λες...???χααλλοουυ...
Πουτανες είναι όλες απλά η έξυπνες το κάνουν επαγγελμα
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Αυτοί που ξινίζουν ρε τύπε είναι όσοι είναι μαζί πολλά χρόνια,μακροχρόνια παντρεμένοι κλπ.Και πάλι όχι όλοι

Εσύ όσους ξέρεις ας πούμε με σχέσεις,όλοι ξινισμένοι είναι;Κανεις δεν είναι ευτυχισμένος;Όλοι μπακούρια θέλουν να'ναι;Δεν μπορώ να καταλάβω
Εγώ απάντησα σε ένα σχόλιο που έκανες ότι έχουν άδικο όσοι έχουν σχέση και λένε ότι αισθάνονται μόνοι.
Δεν μίλησα γενικά για όσους έχουν σχέση.
Σου είπα ότι από μόνη της μια σχέση δεν λέει κάτι όσον αφορά το θέμα μοναξιά.
Η κατάθλιψη και η μοναξιά σαρώνουν στην εποχή μας.
Δεν νομίζω να είναι μπακούρια όλοι αυτοί
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.587
Κριτικές
31
Like
13.163
Πόντοι
5.097
η χθεσινη μερα ηταν μια καλυτερη απο τη σημερινη.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.801
Like
17.841
Πόντοι
3.656
Σου είπα ότι από μόνη της μια σχέση δεν λέει κάτι όσον αφορά το θέμα μοναξιά.
Η κατάθλιψη και η μοναξιά σαρώνουν στην εποχή μας.
Δεν νομίζω να είναι μπακούρια όλοι αυτοί

Τουλάχιστον άντρας να έχει γκόμενα και να λέει ότι νιώθει μοναξιά,είναι σπάνιο.Οι γυναίκες μπορεί να το λένε,αλλά οι άντρες όχι.

Τώρα για την κατάθλιψη και τη μοναξιά.Ποιους σαρώνουν περισσότερο;Τους μόνους άντρες.Που αν αυτό συνδυαστεί και με κακά οικονομικά,ανεργίες,αναδουλειές κλπ οι πιο πολλοί το ρίχνουν σε ποτό,χασίσια ή είναι έτοιμοι να φουντάρουν
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Έλα φίλος ,εσύ μπαίνεις σε σάιτ για πουτάνες και μπουρδέλα,και λες ότι υπάρχουν αρκετές ιερόδουλες σε αυτή την χώρα, εσύ καταλαβαίνεις τι λες...???χααλλοουυ...
Άσε τα χαλόου...
Έχεις μπερδεψει το σεξ με την ανθρωπιά.
Το σάη δε σημαίνει κενό ψυχής.
Ότι καταλαβες κατάλαβες
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.193
Κριτικές
26
Like
11.140
Πόντοι
4.746

Σήμερα, η ζωή μου όλη σήμερα
 
Τελευταία τροποποίηση:

SLIM SHADY

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.621
Κριτικές
8
Like
9.132
Πόντοι
1.336
Αν ήμουν δεν θα ήμουν μέλος εδώ
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.159
Κριτικές
16
Like
1.782
Πόντοι
4.655
Μπορούμε να επιστρέψουμε στην απάντηση της αρχικής ερώτησης του νήματος και όχι στο κλαψομούνιασμα της έλλειψης συντρόφου;

Άμα ψάχνεις για σύντροφο για να μην νοιώθεις μοναξιά, γάμησέ τα, νοιώθεις ήδη 70+ ετών.

Π
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.067
Κριτικές
10
Like
13.073
Πόντοι
3.846
Μην το βλεπεις σαν "χυλόπιτα"
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ξέρεις πόσα άκυρα τρώω κάθε μέρα στο ταξί? Ναι... Εγώ.. Στο λέω ναι τρώω πολλα αλλά στα αρχιδια μου.
Oι έξυπνοι μαθαίνουν από τα λάθη τους ,οι πολύ έξυπνοι από τα λάθη των άλλων. Έχω φάει στη ζωή μου πάρα πολλά άκυρα, έχω ρίξει και εγώ με τη σειρά μου, σταδιακά έτσι ατσαλώνεσαι. Δεν ήμουν ποτέ τύπος που ερωτεύεται όποια γυναίκα δει, στη ζωή μου 3 γυναίκες μπορώ να πω ότι ερωτεύτηκα - ποτέ με ανταπόκριση. Μακάρι να είχα βιώσει ένα έρωτα με ανταπόκριση αλλά δε συνέβη ,δε γίνονται με το ζόρι αυτά.
Όταν είσαι νέος λογικό είναι να σε ρίχνει ψυχολογικά, έχεις άλλες προτεραιότητες. Σήμερα έχω πετύχει να μου λέει η άλλη ότι δε θέλει να βρεθούμε και στα καπάκια να πηγαίνω στο στούντιο. Έγινα κυνικός γιατί μόνο έτσι μπορούσα να επιβιώσω. Δε λέω ότι έτσι πρέπει να κάνουν όλοι, για μένα όμως δούλεψε.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.468
Πόντοι
3.296
Μην το βλεπεις σαν "χυλόπιτα"
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ξέρεις πόσα άκυρα τρώω κάθε μέρα στο ταξί? Ναι... Εγώ.. Στο λέω ναι τρώω πολλα αλλά στα αρχιδια μου.
ΜΑΓΚΑΣ.RESPECT
Να τα ακουτε αυτα κατι ευθικτοι και αμαθοι τυποι που ειστε ετοιμοι τις απωλειες και τις ηττες της ζωης να τις παρετε κατακαρδα και να κρυφτειτε στο καβουκι σας
Η ζωη ειναι πολεμος και μαχη σε καθε επιπεδο.
Οι ηττες δεν ειναι τιποτε αλλο παρα η ευκαιρια που σας δινετε να μαθετε the hard way αλλα ετσι μονο μαθαινεις.
Οχι απο την ασφαλεια και βολεψια μας.
Αλλα απο την εκθεση σε αντιξοοτητες.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Oι έξυπνοι μαθαίνουν από τα λάθη τους ,οι πολύ έξυπνοι από τα λάθη των άλλων. Έχω φάει στη ζωή μου πάρα πολλά άκυρα, έχω ρίξει και εγώ με τη σειρά μου, σταδιακά έτσι ατσαλώνεσαι. Δεν ήμουν ποτέ τύπος που ερωτεύεται όποια γυναίκα δει, στη ζωή μου 3 γυναίκες μπορώ να πω ότι ερωτεύτηκα - ποτέ με ανταπόκριση. Μακάρι να είχα βιώσει ένα έρωτα με ανταπόκριση αλλά δε συνέβη ,δε γίνονται με το ζόρι αυτά.
Όταν είσαι νέος λογικό είναι να σε ρίχνει ψυχολογικά, έχεις άλλες προτεραιότητες. Σήμερα έχω πετύχει να μου λέει η άλλη ότι δε θέλει να βρεθούμε και στα καπάκια να πηγαίνω στο στούντιο. Έγινα κυνικός γιατί μόνο έτσι μπορούσα να επιβιώσω. Δε λέω ότι έτσι πρέπει να κάνουν όλοι, για μένα όμως δούλεψε.
εχω συμβιβαστει με τα οχι των γυναικων...γενικως ειχα περισσότερα ναι απο οχι,αλλα χωρις πολλα οχι δε θα ειχα και παρα πολλα ναι
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
αυτοι που "φουσκωνουν" με τα οχι των γυναικων ειναι τυποι σαν τον σαντ μαν να πουμε....που στο τελος κανουν ενα τσαφ και ξεφουσκωνουν..και καταληγουν εδω μεσα να γραφουν αυτα που γραφουν
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ειλικρινα φιλε μου δεν με νοιαζει καθολου.Δεν εχω φαει τις απειρες χυλοπιτες αλλα στο λεω σοβαρα,την απορριψη δεν την χαμπαριαζω καθολου.Ισως επειδη ειμαι τρομερα εγωιστης,δεν ξερω.Παντως δεν φοβαμαι καθολου να πω σε μια κοπελα οτι μου αρεσει και οτι την θελω,εκει δεν εχω καθολου εγωισμο.Μολις ομως φαω το ακυρο ο εγωισμος χτυπαει ταβανι και δεν υπαρχει καν πλεον η συγκεκριμενη.Ετσι ημουν παντα,σιγα μην κατσω να ενοχληθω επειδη μου ειπε μια γκομενα οτι να μωρε,δεν μου αρεσεις.Στα παπαρια μου,τι ειναι αυτη για να με πειραξει τοσο πολυ η γνωμη της δλδ?Μια τυχαια γκομενα,παμε παρακατω.
να τρως ακυρα δεν ειναι κακο,βασικα αν μπορεις βγαλε αυτη τη λεξη απο το μυαλο σου.Σημερα ειμαστε αυριο δεν ειμαστε,ειμαστε απλοι ανθρωποι που σε καποιους αρεσουμε σε αλλους οχι και τελειωνει εκει το παραμμυθι.Αλλα καλο ειναι να μην λες στις γυναικες "μου αρεσεις" και "σε θελω".
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
εγω αν μιλησω με καποια καπου...τυχαια..και δε κατσει η φαση,υστερα απο 5 λεπτα το εχω ξεχασει.Τωρα θα μου πεις ησουν παντα ετσι? οχι...ομως μεγαλωνοντας,απλοποιεις στο μυαλο σου πολλα πραγματα που καποτε τα θεωρουσες σημαντικα
 

akinho

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
689
Κριτικές
1
Like
1.776
Πόντοι
206
Αυτό που έχω να πω σε όσους λένε ότι αρκεί να είσαι καλά και μόνος σου και δεν έχεις ανάγκη να είσαι με κάποιον για να είσαι καλά, λέω να δοκιμάσουν να μείνουν σε καμμία σπηλιά να είναι μόνοι τους για 2-3 μήνες να το ευχαριστηθεί η ψυχή τους. Και όχι, δε μενω σε σπηλιά (μιας και κάποιοι θα το σχολιάσουν) αλλά και το να είσαι μέσα στην πολη, όταν οι φίλοι σου είναι παντρεμένοι με παιδιά, πόσες φορές θα τους δεις; Και το λέω καλοπροαίρετα όλο αυτό.
Όσο για το αν ο καθένας τελικά δεν καταφέρνει να βρει έναν/μια σύντροφο ανεξάρτητα από το φύλο του, ο κόσμος έχει αποβλακωθει φουλ. Είτε ψάχνει αρπαχτες είτε έχει μεγάλη ιδέα η δεν ξέρω κ γω τι άλλο. Δε λέω ότι δεν υπάρχουν αξιόλογοι άνθρωποι εκεί έξω, αλλά μέσα στη σκαρταδουδα που κυκλοφορεί, άντε να τους βρεις.
Όσο το αν κάποιος κοιτάζει μοντέλα ή όχι, μιας και αναφέρθηκε, το να θες να είσαι με έναν άνθρωπο που να είναι εμφανίσιμος, να τον βλέπεις και να σου αρέσει δηλαδή, να ξέρει να σταθεί και να μιλήσει, δε νομίζω να είναι τρελές απαιτήσεις. Το να είσαι με μια γλάστρα απλά και μόνο επειδή είναι ωραία αλλά όταν ανοίγει να σε ντροπιάζει,τι να το κάνεις.
Αυτή είναι η δική μου άποψη βέβαια όσον αφορά αυτά που διάβασα εν τάχει.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Αυτό που έχω να πω σε όσους λένε ότι αρκεί να είσαι καλά και μόνος σου και δεν έχεις ανάγκη να είσαι με κάποιον για να είσαι καλά, λέω να δοκιμάσουν να μείνουν σε καμμία σπηλιά να είναι μόνοι τους για 2-3 μήνες να το ευχαριστηθεί η ψυχή τους. Και όχι, δε μενω σε σπηλιά (μιας και κάποιοι θα το σχολιάσουν) αλλά και το να είσαι μέσα στην πολη, όταν οι φίλοι σου είναι παντρεμένοι με παιδιά, πόσες φορές θα τους δεις; Και το λέω καλοπροαίρετα όλο αυτό.
Όσο για το αν ο καθένας τελικά δεν καταφέρνει να βρει έναν/μια σύντροφο ανεξάρτητα από το φύλο του, ο κόσμος έχει αποβλακωθει φουλ. Είτε ψάχνει αρπαχτες είτε έχει μεγάλη ιδέα η δεν ξέρω κ γω τι άλλο. Δε λέω ότι δεν υπάρχουν αξιόλογοι άνθρωποι εκεί έξω, αλλά μέσα στη σκαρταδουδα που κυκλοφορεί, άντε να τους βρεις.
Όσο το αν κάποιος κοιτάζει μοντέλα ή όχι, μιας και αναφέρθηκε, το να θες να είσαι με έναν άνθρωπο που να είναι εμφανίσιμος, να τον βλέπεις και να σου αρέσει δηλαδή, να ξέρει να σταθεί και να μιλήσει, δε νομίζω να είναι τρελές απαιτήσεις. Το να είσαι με μια γλάστρα απλά και μόνο επειδή είναι ωραία αλλά όταν ανοίγει να σε ντροπιάζει,τι να το κάνεις.
Αυτή είναι η δική μου άποψη βέβαια όσον αφορά αυτά που διάβασα εν τάχει.
και η ζωη σου εχει τελειωσει τυπε επειδη οι φιλοι σου παντρευτηκαν? απο τους αλλους θα εξαρτηθει η ποιοτητα της ζωης σου? τι προτεινεις δηλ?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

εμενα οσοι παντρευτηκαν με περνουν τηλ κρυφα απο τη γυναικα τους και με ρωτανε που ειμαι και τι κανω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom