Νέα

Είστε ικανοποιημένοι από τη ζωή σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sad_man
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 567
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.897
Like
1.437
Πόντοι
216
Καλά εδώ ήταν οφθαλμοφανές, αλλά η αμπαλοσύνη γενικώς υπάρχει με πράγματα που δεν είσαι ακόμη ή αρκετά εξοικειωμένος ή θα σου τύχει μία κακιά στιγμή. Νομίζεις ότι εσύ κι εγώ δεν κάνουμε λάθη;

Εσύ είχες ανεβάσει συνομιλία με μία που της έλεγες «πέρα από την ομορφιά σου τι βάζεις;» (δεν θυμάμαι ακριβώς πώς το έγραφες) μετατρέποντας έτσι ένα παιχνίδι γοητείας σε διαπραγμάτευση. Χαλάει όλο το καλό κλίμα έτσι.

Εγώ πάλι λαμβάνω μήνυμα από Λυονέζα αρκετά όμορφη.
Λυονέζα: Καλημέρα. Βρίσκω το προφίλ σας συμπαθητικό. Θέλετε να γνωριστούμε καλύτερα;
Εγώ: Καλημέρα. Η φωτογραφία είναι όμως παλιά... από την εποχή του Clovis.
Λυονέζα: Ποιον Clovis?
Εγώ: Ούτε τον Clovis δεν ξέρετε;
Λυονέζα: Α κατάλαβα. Ξέρω τον Φρανσουά τον Πρώτο, σας κάνω;
Εγώ: Κάτι είναι κι αυτό.
Λυονέζα: Δεν μου αρέσουν οι ειρωνίες, χαίρετε.

Με το που μου είπε «Ποιον Clovis? » , δηλ. σαν να έλεγε ελληνίδα «Ποιον Καποδίστρια;» ξενέρωσα αμέσως και σκέφτηκα σε τι βούρλο έπεσα, υποσυνείδητα τη διέγραψα και δεν με ενδιέφερε η συνέχεια. Εντωμεταξύ έχω γαμήσει πιο βούρλο, μία από Limoges, που έκανε 10 ορθογραφικά σε κάθε πρόταση και ήταν και υποδεέστερη εμφανισιακά.

Σε ποιο site εγινε αυτο;
 

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Αν το είχαν περάσει,θα εκτιμούσαν απόλυτα το ότι έχουν στάνταρ έναν άνθρωπο στη ζωή τους.
Μήπως οι συγκεκριμένοι έχουν αντιληφθεί ότι τελικά δεν έχουν κάποιο άνθρωπο;
Πώς ορίζουμε το "έχω άνθρωπο" ;
Να συζείς με κάποια και να ξινίζουν τα μούτρα σας όταν βλέπεστε και να σιχτιρίζετε από μέσα σας την ώρα και τη στιγμή ;
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Τύποι αφήστε τα σεντόνια και τις αναλύσεις,...ένα είναι το φάρμακο!!!να έρθουν τα κορίτσια από την Ρωσία και Ουκρανία στα σπιτάκια τους,όπως τότε στην κατάρευση του ανατολικού μπλοκ!!Να πετάξουμε όλοι της σκατό τηλεοράσεις πλάσμα και τα laptop,και να το ρίξουμε στα γαμήσια...να δείτε τότε πως θα είναι όλοι ευχαριστημένοι από την ζωή τους....!!!!
Αλήθεια καταλαβαίνετε τι λέτε...
(λες μάλιστα και δεν υπάρχουν αρκετές ιερόδουλες στη χώρα).
Να δυστυχούν δλδ χώρες ολοκληρες για να γαμάτε εσείς επί χρήμασι...
Σοβαρά τώρα, τα εννοείτε;
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Καλά εδώ ήταν οφθαλμοφανές, αλλά η αμπαλοσύνη γενικώς υπάρχει με πράγματα που δεν είσαι ακόμη ή αρκετά εξοικειωμένος ή θα σου τύχει μία κακιά στιγμή. Νομίζεις ότι εσύ κι εγώ δεν κάνουμε λάθη;

Εσύ είχες ανεβάσει συνομιλία με μία που της έλεγες «πέρα από την ομορφιά σου τι βάζεις;» (δεν θυμάμαι ακριβώς πώς το έγραφες) μετατρέποντας έτσι ένα παιχνίδι γοητείας σε διαπραγμάτευση. Χαλάει όλο το καλό κλίμα έτσι.

Εγώ πάλι λαμβάνω μήνυμα από Λυονέζα αρκετά όμορφη.
Λυονέζα: Καλημέρα. Βρίσκω το προφίλ σας συμπαθητικό. Θέλετε να γνωριστούμε καλύτερα;
Εγώ: Καλημέρα. Η φωτογραφία είναι όμως παλιά... από την εποχή του Clovis.
Λυονέζα: Ποιον Clovis?
Εγώ: Ούτε τον Clovis δεν ξέρετε;
Λυονέζα: Α κατάλαβα. Ξέρω τον Φρανσουά τον Πρώτο, σας κάνω;
Εγώ: Κάτι είναι κι αυτό.
Λυονέζα: Δεν μου αρέσουν οι ειρωνίες, χαίρετε.

Με το που μου είπε «Ποιον Clovis? » , δηλ. σαν να έλεγε ελληνίδα «Ποιον Καποδίστρια;» ξενέρωσα αμέσως και σκέφτηκα σε τι βούρλο έπεσα, υποσυνείδητα τη διέγραψα και δεν με ενδιέφερε η συνέχεια. Εντωμεταξύ έχω γαμήσει πιο βούρλο, μία από Limoges, που έκανε 10 ορθογραφικά σε κάθε πρόταση και ήταν και υποδεέστερη εμφανισιακά.
Εχω κανει πολλα λάθη και συνεχίζω να κάνω αυτό δεν μπορεί κάποιος να το αποφυγει. Όμως κάποιες φορές θα κάνω και εσκεμμένα λάθη για να κόψω αντιδράσεις. Εγώ τις γυναίκες τις έμαθα (όσο μπορουσα έστω) βγαίνοντας πολλα ραντεβού μέσω σοσιαλ ( αριθμό που σε καμάκι δε θα τον έφτανα) και εφαρμοσα 2 κανόνες. Το ρισκο, και την περιεργια να δω πως θα αντιδράσει. Οι περισσοτεροι άντρες φοβουνται να παρουν ρίσκο. Πρόσφατα ένας φίλος μου είπε ότι δε γαμαει ποτε πρωτο ραντεβου το θεωρεί ρίσκο. Ρε είσαι μαλάκας του λέω? Μα μου λέει πως γίνεται να γαμάς έτσι τόσο γρήγορα? Αποκλείεται!! Του λέω φίλε για σένα αποκλείεται. Για έναν αμπαλο ναι.. Όλα αυτά θα τα βάζει στη ζώνη του "αποκλείεται" ( είναι και 40)
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Δεν μπορεις να φανταστείς ποσο άσχετος και ντροπαλός ήμουν με τις γυναίκες μικρός... Και νόμιζα ότι αυτό θα φυγει ως δια μαγείας μόνο του. Ε λοιπόν ΟΧΙ! Όλα θέλουν πολυ δουλεια, εξάσκηση και εμπειρία. Ακόμα και οι ανθρώπινες σχέσεις
 

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
432
Κριτικές
5
Like
765
Πόντοι
361
Δεν μπορεις να φανταστείς ποσο άσχετος και ντροπαλός ήμουν με τις γυναίκες μικρός... Και νόμιζα ότι αυτό θα φυγει ως δια μαγείας μόνο του. Ε λοιπόν ΟΧΙ! Όλα θέλουν πολυ δουλεια, εξάσκηση και εμπειρία. Ακόμα και οι ανθρώπινες σχέσεις
Πραγματικά φίλε με εκφράζεις , ιδιαίτερα αυτό για τις ανθρώπινες σχέσεις που είπες , έχεις καμμιά λύση - συμβουλή πάνω στο θέμα ???.:think:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.075
Πόντοι
18.565

Geiler12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
171
Κριτικές
5
Like
508
Πόντοι
301
Αλήθεια καταλαβαίνετε τι λέτε...
(λες μάλιστα και δεν υπάρχουν αρκετές ιερόδουλες στη χώρα).
Να δυστυχούν δλδ χώρες ολοκληρες για να γαμάτε εσείς επί χρήμασι...
Σοβαρά τώρα, τα εννοείτε;
Έλα φίλος ,εσύ μπαίνεις σε σάιτ για πουτάνες και μπουρδέλα,και λες ότι υπάρχουν αρκετές ιερόδουλες σε αυτή την χώρα, εσύ καταλαβαίνεις τι λες...???χααλλοουυ...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.801
Like
17.841
Πόντοι
3.656
Μήπως οι συγκεκριμένοι έχουν αντιληφθεί ότι τελικά δεν έχουν κάποιο άνθρωπο;
Πώς ορίζουμε το "έχω άνθρωπο" ;
Να συζείς με κάποια και να ξινίζουν τα μούτρα σας όταν βλέπεστε και να σιχτιρίζετε από μέσα σας την ώρα και τη στιγμή ;

Αυτοί που ξινίζουν ρε τύπε είναι όσοι είναι μαζί πολλά χρόνια,μακροχρόνια παντρεμένοι κλπ.Και πάλι όχι όλοι

Εσύ όσους ξέρεις ας πούμε με σχέσεις,όλοι ξινισμένοι είναι;Κανεις δεν είναι ευτυχισμένος;Όλοι μπακούρια θέλουν να'ναι;Δεν μπορώ να καταλάβω
 

Αρραχίων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
432
Κριτικές
5
Like
765
Πόντοι
361
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Πραγματικά φίλε με εκφράζεις , ιδιαίτερα αυτό για τις ανθρώπινες σχέσεις που είπες , έχεις καμμιά λύση - συμβουλή πάνω στο θέμα ???.:think:
Βγαίνε με πολλες γυναίκες και ας μη σου πολυ αρέσουν.Περνε ρίσκα στα ραντεβού, να είσαι περίεργος και θαρραλέος. Ακόμα και 6ρι να είναι, χώσου. Όσο περισσοτερες τόσο το καλυτερο. ( δεν λεω να είναι και ορκ) μπες στο ψητό κατευθείαν. Ασχολήσου με χόμπι και μιλά με κόσμο. Μη κάθεσαι πολυ σπίτι η ζωή είναι έξω. Ακόμα και αν δεν έχεις τι να κάνεις βγες έξω και ανακατεψου με κόσμο. Επίσης αν δεν δουλευεις, οπωσδήποτε μπες στη κοινωνία. Και όλα θα έρθουν σιγά σιγά . ( γραψου πολεμικες τεχνες)
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.236
Like
3.496
Πόντοι
1.706
Τωρα που το θυμηθηκα.Οταν ημασταν με ενα φιλαρακι πριν κατι χρονια και ειχε γνωρισει μια γκομενιτσα σε μια εξοδο.Αυτη ηταν ξαδερφη απο κατι φιλες που ειχαμε,καλο γκομενακι,ξανθια καυλιαρα.Ειχε γκομενο ομως,πηρε ο φιλος μου το τηλεφωνο (δεν υπηρχαν τοτε social) απο την ξαδερφη της και την επαιρνε τηλεφωνο και της την επεφτε.Εγω σε θελω της ελεγε,εχω γκομενο του ελεγε αυτη,δεν το εκλεινε ομως.Εγω ειμαι καλυτερος,εγω σε γουσταρω πολυ,τι τον θες αυτον τον μαλακα και τετοια,με αυτες τι μαλακιες και αφου την επαιρνε τηλεφωνο καθημερινα για μερες την εριξε.Φοβερα skills,τι να πω.Σημερα ειναι παντρεμενοι και εχουν και δυο παιδια.Πολυ πιθανον να τον ειχε για σχολασμα η γκομενα τον πρωην και να πετυχε σωστο timing και με την επιμονη του κερδισε.Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη οπως το φανταζονται καποιοι.Σιγουρα δεν λεω να πας να την πεφτεις σε οποιαδηποτε και να λες ασυναρτησιες,με μετρο.
Κάποια πράγματα μας φαίνονται απλά, επειδή τα καταφέρνουμε. Άλλοι δεν μπορούν να τα κάνουν ούτε αυτά, αλλά ενδεχομένως να είναι καλοί σε κάτι άλλο. Εσύ τώρα, ας πούμε, βλέπεις ότι ο φίλος σου έλεγε μαλακιούλες και την έριξε την γκόμενα.

Στη θέση του κάποιος άλλος ίσως να μην τα κατάφερνε να είναι υπομονετικός και να τα παράταγε, ίσως να μην τα κατάφερνε να κρατάει μία ισορροπία και να του ξέφευγε καμμιά χοντρή μαλακία, ίσως να μην ενέπνεε εμπιστοσύνη, ίσως να μην έπιανε το μήκος κύματος της γκόμενας ή το timing που έπρεπε να πει κάτι, ίσως... Για αυτό σου λέω πρόκειται για social skill.

Αν δεν το καταλαβαίνεις, πάει να πει ότι εσύ έχεις κάποια ευχέρεια στο θέμα και ούτε σου περνάνε από το μυαλό τέτοια προβλήματα που έχουν οι άλλοι.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.801
Like
17.841
Πόντοι
3.656
Εγω σου περιεγραψα μια φαση που ειδα,δεν εχω κατι να συμβουλεψω τον φιλο σου και τον akinho.Μου φαινεται αδιανοητο να ειναι καποιος εμφανισημος (βεβαια σχετικο ειναι αυτο,το ποσο εμφανισημο θεωρει καποιος τον εαυτο του) και να μην μπορει να σταυρωσει γκομενα,εκτος ξαναλεω αν πηγαινει και την πεφτει σε μοντελα.Μου φαινεται καπως περιεργο να μου λες οτι θελει social skills για να προσεγγισεις μια γυναικα,τι νομιζεις οτι θελουν να ακουσουν,βαθυστοχαστα πραγματα?Εγω οσες φορες την επεσα σε γυναικα και ειχα επιτυχια,απλες μαλακιες ελεγα.Τωρα αμα ο φιλος σου με το που παει να μιλησει σε γυναικα αρχιζει και κεκεδιζει,κα-κα-κα-καλησπερα,δεν μπορει να γινει κατι,δυστυχως.Αυτο εχω δει απο την εμπειρια μου,αυτο λεω.Ουτε κανενας γκουρου ειμαι,ουτε τιποτα.

Μπορεί να μην έχεις θέμα να προσεγγίσεις,αλλά αν φας μια,δυο,τρεις,πέντε χυλόπιτες,μετά λες αντε γαμηθείτε
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.801
Like
17.841
Πόντοι
3.656
Βγαίνε με πολλες γυναίκες και ας μη σου πολυ αρέσουν.Περνε ρίσκα στα ραντεβού, να είσαι περίεργος και θαρραλέος. Ακόμα και 6ρι να είναι, χώσου. Όσο περισσοτερες τόσο το καλυτερο. ( δεν λεω να είναι και ορκ) μπες στο ψητό κατευθείαν. Ασχολήσου με χόμπι και μιλά με κόσμο. Μη κάθεσαι πολυ σπίτι η ζωή είναι έξω. Ακόμα και αν δεν έχεις τι να κάνεις βγες έξω και ανακατεψου με κόσμο. Επίσης αν δεν δουλευεις, οπωσδήποτε μπες στη κοινωνία. Και όλα θα έρθουν σιγά σιγά . ( γραψου πολεμικες τεχνες)

Για να βγεις με πολλε΄ς γυναίκες,πρέπει πρώτα να τις γνωρίσεις

Και οι πιο πολλοί εκεί έχουν το πρόβλημα,δεν μπορούν να γνωρίσουν
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Για να βγεις με πολλε΄ς γυναίκες,πρέπει πρώτα να τις γνωρίσεις

Και οι πιο πολλοί εκεί έχουν το πρόβλημα,δεν μπορούν να γνωρίσουν
Να μπει σε τιντερ/μπαντου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αλλά και έξω... Εγώ κάποιες φορές μιλάω και έξω και ας μη γίνει κατι
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Μπορεί να μην έχεις θέμα να προσεγγίσεις,αλλά αν φας μια,δυο,τρεις,πέντε χυλόπιτες,μετά λες αντε γαμηθείτε
Μην το βλεπεις σαν "χυλόπιτα"
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ξέρεις πόσα άκυρα τρώω κάθε μέρα στο ταξί? Ναι... Εγώ.. Στο λέω ναι τρώω πολλα αλλά στα αρχιδια μου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom