Νέα

Είστε ικανοποιημένοι από τη ζωή σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sad_man
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 567
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Οπωσδήποτε η τριβή με κόσμο βοηθάει, αλλά όντως με τις γυναίκες, σε ό,τι αφορά το καμάκι, είναι διαφορετικά, δηλ. δεν αρκεί η τριβή με την έννοια της γενικής επικοινωνιακής άνεσης.
Είναι ιδιαίτερο skill που απαιτεί πολλά πχ κατανόηση ότι πρέπει να παίξεις ένα ρόλο και ότι πρέπει να ελέγχεις τις πρωτογενείς σου αντιδράσεις. Πρόκειται για ένα παιγνίδι γοητείας που προσπαθείς να κερδίσεις τον άλλο. Έπειτα σε μία κουβέντα θα πεις ή θα ακούσεις λέξεις που θα λειτουργήσουν σαν trigger στην ψυχολογία του ενός ή του άλλου με αποτέλεσμα να έχει αντιδράσεις που δεν πάνε προς την σωστή κατεύθυνση.

Ιδού ένα περιστατικό για γέλια. Κάνουμε προξενιό σε ξαδέρφη έναν στρατιωτικό καλό παιδί, αλλά κάπως κολλημένο σε κάποια πράγματα. Βγαίνουν και σε κάποια στιγμή της συνάντησης την ρωτάει πού δουλεύει και πόσα βγάζει. Του απαντάει αυτή και ο μαλάκας παθαίνει trigger και προσπαθεί να αποδείξει ότι τέτοιοι μισθοί αποκλείεται να παίζουν εκεί και ότι τα παραφουσκώνει. Του εξηγούσε ότι είναι στέλεχος και πληρώνεται καλά κι αυτός το δικό του και της είπε ότι θα το ψάξει. Είναι της παλιάς σχολής και του κακοφάνηκε ότι έπαιρνε περισσότερα από αυτόν. Η ξαδέρφη μου τσατίστηκε, του είπε να πάει να κάνει τον εφοριακό σε άλλη, του αφήνει ένα χαρτονόμισμα για τα κεράσματα και τον άφησε στα κρύα του λουτρού.

Ο τύπος έπαθε trigger και του βγήκε το πρόβλημα γιατί δεν μπόρεσε να ελέγξει την πρωτογενή του αντίδραση. Αυτό το βλέπεις συνέχεια στα dating apps και σε άντρες και σε γυναίκες.
καλος μαλακας ο τυπος...αμπαλος τελειως
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.260
Πόντοι
14.936
Αυτοί που νιώθουν μοναξιά σε μια σχέση,δεν έχουν περάσει ποτέ κανονική μοναξιά.Και εννοώ μοναξιά να μην έχεις όχι φίλο,αλλά ούτε γνωστό για να βγεις.Αν το είχαν περάσει,θα εκτιμούσαν απόλυτα το ότι έχουν στάνταρ έναν άνθρωπο στη ζωή τους.

Και δυστυχώς μετά τα 30 έτσι είναι για τους περισσότερους,αν δεν έχεις γκόμενα,το πιθανότερο είναι να μην έχεις κανέναν να βγεις εκτός αν σου'μεινε κανας μπακουροφίλος
Η μοναξια καποιες φορες λειτουργει και σαν καθαρση...
Ας ησουν σε καμια σουπερ τοξικη κατασταση με καμια αρχικαριολα
χωρις ανταλλακτικο και να δεις πως θα εκτιμουσες την μοναξια
και την ηρεμια...
Μην πεφτεις ρε τσακαλι και μαθε να εκτιμας αυτο που σου δινει απλοχερα
η ζωη...
Το μεγαλυτερο αγαθο μετα την υγεια...
Την απολυτη ελευθερια...
Σενιαρισου παρε τα πανω σου,βγες εξω και κανε παιχνιδι και οτι πεσει στην πλωρη σου
αγκαλιασε το και κανε παιχνιδι..
Το να κανεις Μανιατικο μοιρολοι δεν βγαζει πουθενα true story...
Τα σκουληκια περιμενουν να ξερεις...
Απλα βιασου...
Φιλικα παντα..
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.801
Like
17.841
Πόντοι
3.656
Η μοναξια καποιες φορες λειτουργει και σαν καθαρση...
Ας ησουν σε καμια σουπερ τοξικη κατασταση με καμια αρχικαριολα
χωρις ανταλλακτικο και να δεις πως θα εκτιμουσες την μοναξια
και την ηρεμια...
Μην πεφτεις ρε τσακαλι και μαθε να εκτιμας αυτο που σου δινει απλοχερα
η ζωη...
Το μεγαλυτερο αγαθο μετα την υγεια...
Την απολυτη ελευθερια...
Σενιαρισου παρε τα πανω σου,βγες εξω και κανε παιχνιδι και οτι πεσει στην πλωρη σου
αγκαλιασε το και κανε παιχνιδι..
Το να κανεις Μανιατικο μοιρολοι δεν βγαζει πουθενα true story...
Τα σκουληκια περιμενουν να ξερεις...
Απλα βιασου...
Φιλικα παντα..

Τύπε θα το ξαναπώ,μιλάμε για τη μοναξιά όταν γίνεται μόνιμη.Όχι όταν είσαι μόνος για ένα μικρό διάστημα μέχρι να ξαναμπεις στην επόμενη σχέση.Μια μοναξιά ας πούμε 1 μήνα,2 μηνες κλπ είναι οκ,αλλά εδώ υπάρχουν άνθρωποι που είναι μόνοι τους χρόνια χωρίς να το θέλουν.

Δυστυχώς κάποιοι δεν καταφέρνουν να βρουν την επόμενη εύκολα,δεν έχουν κύκλο,δεν έχουν social skills,δεν τους κάθεται καμία,και όσο περνάει ο καιρός αυτό αρχίζει και τους ρίχνει
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Τύπε θα το ξαναπώ,μιλάμε για τη μοναξιά όταν γίνεται μόνιμη.Όχι όταν είσαι μόνος για ένα μικρό διάστημα μέχρι να ξαναμπεις στην επόμενη σχέση.Μια μοναξιά ας πούμε 1 μήνα,2 μηνες κλπ είναι οκ,αλλά εδώ υπάρχουν άνθρωποι που είναι μόνοι τους χρόνια χωρίς να το θέλουν.

Δυστυχώς κάποιοι δεν καταφέρνουν να βρουν την επόμενη εύκολα,δεν έχουν κύκλο,δεν έχουν social skills,δεν τους κάθεται καμία,και όσο περνάει ο καιρός αυτό αρχίζει και τους ρίχνει
λοιπον σαντ μαν...θα σου πω κατι και δε θα στο ξανα πω.Απο κει και περα κανε οτι γουσταρεις.θες να με ακουσεις οκ ...δε θες?...παλι οκ (κοινως καταλαβαινεις)...κοψε τη νοοτροπια περι κυκλου και περι γνωριμιων κτλ κτλ κτλ...μαθε να στεκεσαι μονος.Αφου σταθεις μονος σα βραχος,τοτε θα ερθουν ολα....(οτι καταλαβες καταλαβες)
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.260
Πόντοι
14.936
Τύπε θα το ξαναπώ,μιλάμε για τη μοναξιά όταν γίνεται μόνιμη.Όχι όταν είσαι μόνος για ένα μικρό διάστημα μέχρι να ξαναμπεις στην επόμενη σχέση.Μια μοναξιά ας πούμε 1 μήνα,2 μηνες κλπ είναι οκ,αλλά εδώ υπάρχουν άνθρωποι που είναι μόνοι τους χρόνια χωρίς να το θέλουν.

Δυστυχώς κάποιοι δεν καταφέρνουν να βρουν την επόμενη εύκολα,δεν έχουν κύκλο,δεν έχουν social skills,δεν τους κάθεται καμία,και όσο περνάει ο καιρός αυτό αρχίζει και τους ρίχνει
Ρε κουκλε τι εννοεις?
Δεν εχω facebook-instagram-twitter ουτε καν ενα ρημαδο-viber
και παιζω μια χαρα μπαλα οποτε βγαινω γιατι πολυ απλα ΜΙΛΑΩ..
Δεν ειναι αγρια θηρια οι γυναικες για να φοβασαι να μιλησεις δεν σε καταλαβαινω ειλικρινα...
Γιατι φοβασαι τοσο πολυ την απορριψη?
Επρεπε να αυτοκτονω 5 φορες την εβδομαδα συμφωνα με τα λεγομενα σου..
Χωρισα και εγω με γκομενετο το οποιο ηταν οπλακι πολυ σοβαρο πριν κατι μερες
και ειμαι και εγω τσαλακωμενος μεγαλη αληθεια...
Δεν θα κατσω ομως να ζησω την απολυτη ξεφτιλα αλλα ουτε και θα παραδοσω οπλισμο
ετσι χαλαρα...
Ο πολεμος συνεχιζεται και χασαμε απλα μια μαχη οχι τον πολεμο...
Ακονισε πουτσα και ορμα..
Δυστυχως η ευτυχως η ζωη εχει και πικρες...
Ευχησου να ειναι μονο τετοιες και οχι κατι πολυ βαρυ οπως θεματα υγειας...
Οσο για αυτους που ειναι χρονια μονοι να ξερεις οτι το θελουν...
Αν δεν το ηθελαν δεν θα ηταν..
Αν σε πεταξω στην μεση του ωκεανου θα περιμενεις μεχρι να ερθει το τελος σου
η θα κολυμπησεις?
Κουνα τα χερια σου κολυμπα και ολα θα γινουν..
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.795
Like
747
Πόντοι
96
μλκιες και χανετε τσαμπα τον χρονο σας σε τοσα νηματα και τοσες σελιδες

πρεπει να συνθλιβει ο κανονας του 80/20 (που συντομα θα μετατραπει σε 90-10) που αναπαραγει ο καπιταλισμος και το αποτοκο του ο φεμινισμος

το ξερει και ο Δασκαλος απλα ντρεπεται να το πει :rockon: :rockon: :rockon:
 

loukas123

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2021
Μηνύματα
12
Like
62
Πόντοι
0
αν είμασταν ικανοποιημένοι δε θα μασταν σ αυτό το σαιτ φιλος
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.801
Like
17.841
Πόντοι
3.656
Ρε κουκλε τι εννοεις?
Δεν εχω facebook-instagram-twitter ουτε καν ενα ρημαδο-viber
και παιζω μια χαρα μπαλα οποτε βγαινω γιατι πολυ απλα ΜΙΛΑΩ..
Δεν ειναι αγρια θηρια οι γυναικες για να φοβασαι να μιλησεις δεν σε καταλαβαινω ειλικρινα...
Γιατι φοβασαι τοσο πολυ την απορριψη?
Επρεπε να αυτοκτονω 5 φορες την εβδομαδα συμφωνα με τα λεγομενα σου..
Χωρισα και εγω με γκομενετο το οποιο ηταν οπλακι πολυ σοβαρο πριν κατι μερες
και ειμαι και εγω τσαλακωμενος μεγαλη αληθεια...
Δεν θα κατσω ομως να ζησω την απολυτη ξεφτιλα αλλα ουτε και θα παραδοσω οπλισμο
ετσι χαλαρα...
Ο πολεμος συνεχιζεται και χασαμε απλα μια μαχη οχι τον πολεμο...
Ακονισε πουτσα και ορμα..
Δυστυχως η ευτυχως η ζωη εχει και πικρες...
Ευχησου να ειναι μονο τετοιες και οχι κατι πολυ βαρυ οπως θεματα υγειας...
Οσο για αυτους που ειναι χρονια μονοι να ξερεις οτι το θελουν...
Αν δεν το ηθελαν δεν θα ηταν..
Αν σε πεταξω στην μεση του ωκεανου θα περιμενεις μεχρι να ερθει το τελος σου
η θα κολυμπησεις?
Κουνα τα χερια σου κολυμπα και ολα θα γινουν..

Αν ζεις Αθήνα,μπορείς να παίξεις μπάλα.Επαρχία πού να παίξεις;

Και γι'αυτούς που είναι μόνοι χρόνια,οι γυναίκες το θέλουν,οι άντρες όχι

Α,και χωρίς ινστα φβ κλπ θεωρείσαι ήδη φαουλ απ'τις γυναίκες αν δεν έχεις
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.795
Like
747
Πόντοι
96
Αν ζεις Αθήνα,μπορείς να παίξεις μπάλα.Επαρχία πού να παίξεις;

Και γι'αυτούς που είναι μόνοι χρόνια,οι γυναίκες το θέλουν,οι άντρες όχι

Α,και χωρίς ινστα φβ κλπ θεωρείσαι ήδη φαουλ απ'τις γυναίκες αν δεν έχεις
Δασκαλε απο σερρες,κιλκις η βεροια εισαι? :rockon: :rockon:
 

loukas123

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2021
Μηνύματα
12
Like
62
Πόντοι
0
Αν ζεις Αθήνα,μπορείς να παίξεις μπάλα.Επαρχία πού να παίξεις;

Και γι'αυτούς που είναι μόνοι χρόνια,οι γυναίκες το θέλουν,οι άντρες όχι

Α,και χωρίς ινστα φβ κλπ θεωρείσαι ήδη φαουλ απ'τις γυναίκες αν δεν έχεις
στις γυναίκες λέω ότι δεν έχω fb ούτε social ουτε τπτ παρόλο που έχω. Ζηταω αριθμό αν δε δώσουν ξεμπλέκεις αμέσως από καθυστερημένες που δε σε γουστάρουν κ ψάχνουν απλά θαυμαστές.
Δε μπορείς να φανταστείς τι αποτέλεσμά έχει η ατάκα ''κοίτα ή μου δίνεις αριθμό ή φεύγω, δε τρέχει κάτι'' στο ''εεε δεν είμαι σίγουρη να σου δώσω το ινστα μου...?''
Και με όσες βγήκα μετά απο αυτη την ατάκα μου αποκάλυψαν ότι έπαθαν σοκ κ ότι πρώτη φορά τους λέει κάποιος κατι τέτοιο
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.260
Πόντοι
14.936
Αν ζεις Αθήνα,μπορείς να παίξεις μπάλα.Επαρχία πού να παίξεις;

Και γι'αυτούς που είναι μόνοι χρόνια,οι γυναίκες το θέλουν,οι άντρες όχι

Α,και χωρίς ινστα φβ κλπ θεωρείσαι ήδη φαουλ απ'τις γυναίκες αν δεν έχεις
Και ομως τα καλυτερα μουνια τα εχω πηδηξει λογω του οτι δεν εχω κοινωνικα
μεσα δικτυωσης...
Πιστευουν οτι δεν θα μπορω να καυλαντισω λογω του οτι ειμαι αποκομμενος
και υπαρχει σοβαρη περιπτωση να γαμαω πολυ περισσοτερο απο καποιον
που τα εχει ολα μαζι... :2funny:
Φοβουνται τον ανταγωνισμο με αλλες οπως ο διαολος το λιβανι..
Εχω δευτερο κινητο με καρνε σοβαρο απο εργαζομενες με τις οποιες κραταω χρονια
επαφες και με αρκετες ειμαστε πλεον και φιλαρακια στην εξω ζωη..
Ασε τις μαλακισμενες να ονειρευονται πριγκηπες σε αλογα και να μπαινουνε μονες τους
σε ανυπαρκτα καλλιστεια σε καθε τους εξοδο..
Εγω τον δρομο μου τον χαραξα...
Οποια θελει ακολουθει οποια δεν θελει να ειναι καλα και μακρια...
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.236
Like
3.496
Πόντοι
1.706
καλος μαλακας ο τυπος...αμπαλος τελειως
Καλά εδώ ήταν οφθαλμοφανές, αλλά η αμπαλοσύνη γενικώς υπάρχει με πράγματα που δεν είσαι ακόμη ή αρκετά εξοικειωμένος ή θα σου τύχει μία κακιά στιγμή. Νομίζεις ότι εσύ κι εγώ δεν κάνουμε λάθη;

Εσύ είχες ανεβάσει συνομιλία με μία που της έλεγες «πέρα από την ομορφιά σου τι βάζεις;» (δεν θυμάμαι ακριβώς πώς το έγραφες) μετατρέποντας έτσι ένα παιχνίδι γοητείας σε διαπραγμάτευση. Χαλάει όλο το καλό κλίμα έτσι.

Εγώ πάλι λαμβάνω μήνυμα από Λυονέζα αρκετά όμορφη.
Λυονέζα: Καλημέρα. Βρίσκω το προφίλ σας συμπαθητικό. Θέλετε να γνωριστούμε καλύτερα;
Εγώ: Καλημέρα. Η φωτογραφία είναι όμως παλιά... από την εποχή του Clovis.
Λυονέζα: Ποιον Clovis?
Εγώ: Ούτε τον Clovis δεν ξέρετε;
Λυονέζα: Α κατάλαβα. Ξέρω τον Φρανσουά τον Πρώτο, σας κάνω;
Εγώ: Κάτι είναι κι αυτό.
Λυονέζα: Δεν μου αρέσουν οι ειρωνίες, χαίρετε.

Με το που μου είπε «Ποιον Clovis? » , δηλ. σαν να έλεγε ελληνίδα «Ποιον Καποδίστρια;» ξενέρωσα αμέσως και σκέφτηκα σε τι βούρλο έπεσα, υποσυνείδητα τη διέγραψα και δεν με ενδιέφερε η συνέχεια. Εντωμεταξύ έχω γαμήσει πιο βούρλο, μία από Limoges, που έκανε 10 ορθογραφικά σε κάθε πρόταση και ήταν και υποδεέστερη εμφανισιακά.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.746
Like
14.321
Πόντοι
3.506
μλκιες και χανετε τσαμπα τον χρονο σας σε τοσα νηματα και τοσες σελιδες

πρεπει να συνθλιβει ο κανονας του 80/20 (που συντομα θα μετατραπει σε 90-10) που αναπαραγει ο καπιταλισμος και το αποτοκο του ο φεμινισμος

το ξερει και ο Δασκαλος απλα ντρεπεται να το πει :rockon: :rockon: :rockon:
Μαθηματικά, καπιταλισμός και φεμινισμός , μας έκαψες ρε μύστη :confused::confused::confused:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.746
Like
14.321
Πόντοι
3.506
Εγώ διαφωνώ στο ότι η ευτυχία εξαρτάται μόνο από εμάς.Μόνος του με τον εαυτό του κανένας δεν είναι ευτυχισμένος.Και δεν λέω να'ναι μόνος του ένα μικρό διάστημα,αλλά αν η μοναξιά γίνει μόνιμη,τότε φέρνει προβλήματα

Αυτοί που ψάχνουν διακαώς σχέση πιστεύω έχουν τα εξής θέματα:

α) δυσκολεύονται πολύ στις γνωριμίες,για διάφορους λόγους

β)δεν έχουν κάτι άλλο στη ζωή τους να τους γεμίζει πραγματικά,καλούς φίλους,καλή δουλειά και προσδοκούν ότι μέσω σχέσης θα 'γεμίσουν'

γ)Ζηλεύουν φίλους τους που εχουν σχέσεις,που κάνουν μαζί ταξίδια,διακοπές κλπ.Ίσως να τους λείπει και μια παρέα για να τα κάνουν κι αυτοί

δ)Γενικά κάποιοι περνάνε τη μοναξιά πολύ πιο βαριά σε σχέση με άλλους
Εγώ είμαι, να είσαι καλά :hi:
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Καλά εδώ ήταν οφθαλμοφανές, αλλά η αμπαλοσύνη γενικώς υπάρχει με πράγματα που δεν είσαι ακόμη ή αρκετά εξοικειωμένος ή θα σου τύχει μία κακιά στιγμή. Νομίζεις ότι εσύ κι εγώ δεν κάνουμε λάθη;

Εσύ είχες ανεβάσει συνομιλία με μία που της έλεγες «πέρα από την ομορφιά σου τι βάζεις;» (δεν θυμάμαι ακριβώς πώς το έγραφες) μετατρέποντας έτσι ένα παιχνίδι γοητείας σε διαπραγμάτευση. Χαλάει όλο το καλό κλίμα έτσι.

Εγώ πάλι λαμβάνω μήνυμα από Λυονέζα αρκετά όμορφη.
Λυονέζα: Καλημέρα. Βρίσκω το προφίλ σας συμπαθητικό. Θέλετε να γνωριστούμε καλύτερα;
Εγώ: Καλημέρα. Η φωτογραφία είναι όμως παλιά... από την εποχή του Clovis.
Λυονέζα: Ποιον Clovis?
Εγώ: Ούτε τον Clovis δεν ξέρετε;
Λυονέζα: Α κατάλαβα. Ξέρω τον Φρανσουά τον Πρώτο, σας κάνω;
Εγώ: Κάτι είναι κι αυτό.
Λυονέζα: Δεν μου αρέσουν οι ειρωνίες, χαίρετε.

Με το που μου είπε «Ποιον Clovis? » , δηλ. σαν να έλεγε ελληνίδα «Ποιον Καποδίστρια;» ξενέρωσα αμέσως και σκέφτηκα σε τι βούρλο έπεσα, υποσυνείδητα τη διέγραψα και δεν με ενδιέφερε η συνέχεια. Εντωμεταξύ έχω γαμήσει πιο βούρλο, μία από Limoges, που έκανε 10 ορθογραφικά σε κάθε πρόταση και ήταν και υποδεέστερη εμφανισιακά.
Επρεπε να της πεις "αμα σε βαλω κατω θα σου ξηγησω και το clovis και την εμμανουελα ολη τη τριλογια της κριστελ"
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.851
Κριτικές
21
Like
11.012
Πόντοι
4.546
Εγώ είμαι, να είσαι καλά :hi:
Αν δεν μπορείς να περνάς καλά με το εαυτό σου, μην περιμένεις να περάσεις καλά με τους άλλους. Αν ισχύει το δεύτερο, είσαι μάλλον εξαρτημένος από την παρέα των άλλων, οι οποίοι όπως προανέφερα σε θυμούνται όποτε ξεμένουν (δυστυχώς). Εμείς οι μοναχικοί άνθρωποι μπορούμε να επιβιώσουμε χωρίς να μιζεριάζουμε (βλέπε σαντμαν).
 

Geiler12

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2021
Μηνύματα
171
Κριτικές
5
Like
508
Πόντοι
301
Τύποι αφήστε τα σεντόνια και τις αναλύσεις,...ένα είναι το φάρμακο!!!να έρθουν τα κορίτσια από την Ρωσία και Ουκρανία στα σπιτάκια τους,όπως τότε στην κατάρευση του ανατολικού μπλοκ!!Να πετάξουμε όλοι της σκατό τηλεοράσεις πλάσμα και τα laptop,και να το ρίξουμε στα γαμήσια...να δείτε τότε πως θα είναι όλοι ευχαριστημένοι από την ζωή τους....!!!!
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
Δηλαδή τι απαντάς στον @akinho και στο συμμαθητή μου;
«Δεν φταίει, παιδιά, που δεν έχετε δεξιότητες. Φταίει που δεν έχετε μία αλυσίδα καταστημάτων όπως ο χοντρός»; :2funny:
Εσύ που δεν έχεις αλυσίδα καταστημάτων και θα πας Γερμανία, για πήγαινε χωρίς social skills να δούμε τι ψάρια θα πιάσεις. Και στην τελική ο περισσότερος κόσμος δεν είναι σαν τον χοντρό, τι να κάνουμε...

Εγω σου περιεγραψα μια φαση που ειδα,δεν εχω κατι να συμβουλεψω τον φιλο σου και τον akinho.Μου φαινεται αδιανοητο να ειναι καποιος εμφανισημος (βεβαια σχετικο ειναι αυτο,το ποσο εμφανισημο θεωρει καποιος τον εαυτο του) και να μην μπορει να σταυρωσει γκομενα,εκτος ξαναλεω αν πηγαινει και την πεφτει σε μοντελα.Μου φαινεται καπως περιεργο να μου λες οτι θελει social skills για να προσεγγισεις μια γυναικα,τι νομιζεις οτι θελουν να ακουσουν,βαθυστοχαστα πραγματα?Εγω οσες φορες την επεσα σε γυναικα και ειχα επιτυχια,απλες μαλακιες ελεγα.Τωρα αμα ο φιλος σου με το που παει να μιλησει σε γυναικα αρχιζει και κεκεδιζει,κα-κα-κα-καλησπερα,δεν μπορει να γινει κατι,δυστυχως.Αυτο εχω δει απο την εμπειρια μου,αυτο λεω.Ουτε κανενας γκουρου ειμαι,ουτε τιποτα.

Τωρα που το θυμηθηκα.Οταν ημασταν με ενα φιλαρακι πριν κατι χρονια και ειχε γνωρισει μια γκομενιτσα σε μια εξοδο.Αυτη ηταν ξαδερφη απο κατι φιλες που ειχαμε,καλο γκομενακι,ξανθια καυλιαρα.Ειχε γκομενο ομως,πηρε ο φιλος μου το τηλεφωνο (δεν υπηρχαν τοτε social) απο την ξαδερφη της και την επαιρνε τηλεφωνο και της την επεφτε.Εγω σε θελω της ελεγε,εχω γκομενο του ελεγε αυτη,δεν το εκλεινε ομως.Εγω ειμαι καλυτερος,εγω σε γουσταρω πολυ,τι τον θες αυτον τον μαλακα και τετοια,με αυτες τι μαλακιες και αφου την επαιρνε τηλεφωνο καθημερινα για μερες την εριξε.Φοβερα skills,τι να πω.Σημερα ειναι παντρεμενοι και εχουν και δυο παιδια.Πολυ πιθανον να τον ειχε για σχολασμα η γκομενα τον πρωην και να πετυχε σωστο timing και με την επιμονη του κερδισε.Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη οπως το φανταζονται καποιοι.Σιγουρα δεν λεω να πας να την πεφτεις σε οποιαδηποτε και να λες ασυναρτησιες,με μετρο.
 

billgun

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουν 2008
Μηνύματα
5.060
Like
28.858
Πόντοι
5.956
Σε καταλαβαίνω αλλά το να το βλέπεις έτσι δεν σου προσφέρει κατι ουσιαστικό, πίστεψε με έχω υπάρξει καταθλιπτικός και με μηδενική αυτοεκτίμηση, δεν ωφελεί να σκέπτεσαι έτσι , μόνο κακό κάνεις στην ζωή σου! Σκέψου υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν να φάνε, που τώρα ζουν πόλεμο, μου είναι θύματα βιασμού κλπ Εμείς μια χαρά είμαστε, έχουμε την δουλειά μας, την υγεία μας , όλα είναι μια χαρα :hi:
Το ξαναείπα νομίζω,love yourself,αυτό έκανα πάντα και τώρα στα 64 είμαι καλύτερα απο ποτε!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom