Νέα

Εφορευτική επιτροπή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jo145
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 52K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εφορευτική επιτροπή Σας εχουν καλεσει ? Πηγατε ?

  • Με καλεσαν και πηγα

    Ψήφοι: 44 27,7%
  • Με καλεσαν ΔΕΝ πηγα και δεν εγινε τιποτα

    Ψήφοι: 47 29,6%
  • Δεν πηγα και ειχα κυρωσεις (πειτε τι )

    Ψήφοι: 4 2,5%
  • Δεν με καλεσαν ποτε

    Ψήφοι: 64 40,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Περισσότερο πισώπλατα απο τους βασανιστές της Μακρονήσου δεν γίνεται γλυκέ μου.
Αυτούς που βασανίζανε τον παππού σου, ξέρεις.

O παππούς μου, στον οποίο πούστικα επανέρχεσαι, είχε τη δύναμη να συγχωρέσει και το κυριότερο, να μην περάσει μίσος στα παιδιά του...
Συνέχισε να ζητάς νομιμοποίηση για τις μαλακίες και τις απειλές σου σε παππούδες, μακρόνησους και άλλα αλήστου μνήμης...
Εκεί έχεις μείνει και μάλιστα δεν τα ξέρεις και καλά.

Υ/γραφο: Ένας άλλος τρόπος φόνου στην αγκάθα ήταν το δηλητηριασμένο τσάι..

Σκεφτηκα να συνδραμω ΠΠ και Φεθρυ,αλλα εχουν ευκολο εργο...

Για αυτό μπήκαν σε ολομέλεια.
 

Επισκέπτης
Συνέχισε να ζητάς νομιμοποίηση για τις μαλακίες και τις απειλές σου σε παππούδες
Που ηταν εγκληματιες ομως.
A propos, κέρδισε ο γάβρος στην Ηλιούπολη ή να πάρω τηλέφωνα και ν αρχίσω τις πλάκες;   :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Γενικως δεν παρακολουθω μπαλα,σορυ.
 
OP
OP
jo145

jo145

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Ιουν 2010
Μηνύματα
18.417
Κριτικές
69
Like
19
Πόντοι
1.246
Πες το περιεργεια .. πες το κολημα , μες το μαλακια ...
θελω να μαθω τι παιζει γιατι να μας δουλευουν δηλαδις ? γιατι οι μπατσοι λενε οτι ειναι υποχρεωτικο να πας να ψηφησεις ενω δεν ειναι
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Αντιδραση κυριως γιατι ολο τους ιδιους βαζουν ,
ειμαι σιγουρος οτι απλα το θυμουνται τελευται στιγμη και στελνουν σε αυτους που ειναι στην ετοιμη λιστα

εχω παει 3 -4 φορες παντως και νταξυ ειχε και πλακα δεν ειναι τραγικο.
φιλε εγω αν μου το εκαναν αυτο , θα πηγαινα στο δημαρχειο θα αρχιζα τις παναγιες στους μαλακες τους υπαλληλους που κοιμουνται και με εβαλαν για 2η φορα , και φυσικα ΔΕΝ  θα πηγαινα και θα τους εκανα και μηνυση
;)
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Συνέχισε να ζητάς νομιμοποίηση για τις μαλακίες και τις απειλές σου σε παππούδες, μακρόνησους και άλλα αλήστου μνήμης...
Εκεί έχεις μείνει και μάλιστα δεν τα ξέρεις και καλά.

Υ/γραφο: Ένας άλλος τρόπος φόνου στην αγκάθα ήταν το δηλητηριασμένο τσάι..

Ξεκαθάρισέ μας το όμως πρώτα:

Ή ΗΤΑΝ ο παππούς σου "εγκληματίας", οπότε ΚΑΛΩΣ τον έστειλαν όπου τον έστειλαν, ή ΔΕΝ ΗΤΑΝ, οπότε ήταν ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ όσοι τον ταλαιπώρησαν.

Τόσο δύσκολο είναι πια;

Υ.Γ. Σκοπεύεις να μου στείλεις δηλητηριασμένο τσάι σε στυλ παγιδευμένο δέμα στον Χρυσοχοίδη; Τι ρομαντικό, μικρέ μου!    :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Συνέχισε να ζητάς νομιμοποίηση για τις μαλακίες και τις απειλές σου σε παππούδες, μακρόνησους και άλλα αλήστου μνήμης...

Α δεν πάμε καλά.
Εσύ έφτυσες τον παππού σου, οι δικοί σου άνθρωποι ήτανε που τον στείλανε εξορία και μετά λες οτι ΕΓΩ τον απείλησα;
Πάρε καμμιά βιταμίνη με εχινάτσια, σέρνεται ίωση.
Η ίωση του δεξιομαλάκα εν προκειμένω.


 

Επισκέπτης
O παππούς μου, στον οποίο πούστικα επανέρχεσαι, είχε τη δύναμη να συγχωρέσει και το κυριότερο, να μην περάσει μίσος στα παιδιά του...
Δλδ?
Συναντησε τον τυπο που τον σαπιζε στο ξυλο(δικαιολογημενα ομως κατα την υμετερα γνωμη,αφου ηταν εγκληματιας)στο Μακρονησι και φιληθηκαν σταυρωτα?
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Που ηταν εγκληματιες ομως.

Την εποχή εκείνη οι πράξεις τους δεν ήταν νόμιμες για να το θέσω κομψά...
Στην τελική, για την αριστερά οι καταδίκες ήταν και είναι τίτλοι τιμής, ακόμη και αν αφορούν πισώπλατες δολοφονίες και βομβιστικές επιθέσεις τον 21ο αιώνα.

Ξεκαθάρισέ μας το όμως πρώτα:

Ή ΗΤΑΝ ο παππούς σου "εγκληματίας", οπότε ΚΑΛΩΣ τον έστειλαν όπου τον έστειλαν, ή ΔΕΝ ΗΤΑΝ, οπότε ήταν ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ όσοι τον ταλαιπώρησαν.

Τόσο δύσκολο είναι πια;

Υ.Γ. Σκοπεύεις να μου στείλεις δηλητηριασμένο τσάι σε στυλ παγιδευμένο δέμα στον Χρυσοχοίδη; Τι ρομαντικό, μικρέ μου!    :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Αυτά τα μανιχαϊστικά διλλήματα... Ούτε ο Μπους με τον πόλεμο κατά του άξονα του κακού.
Το 1940 τόσο, η συμμετοχή στο ΚΚ ήταν αξιόποινη πράξη και όχι αδικαιολόγητα...Απλό είναι.


Και όχι, εγώ δεν θα σου στείλω τίποτα - απλά ανέφερες αγκάθα κρίστυ και προσπαθώ να σκεφτώ με ποιον τρόπο θα με ξεκάνεις...

Δλδ?
Συναντησε τον τυπο που τον σαπιζε στο ξυλο(δικαιολογημενα ομως κατα την υμετερα γνωμη,αφου ηταν εγκληματιας)στο Μακρονησι και φιληθηκαν σταυρωτα?

Είπε "περασμένα- ξεχασμένα" και συνέχισε τη ζωή του...

Α δεν πάμε καλά.
Εσύ έφτυσες τον παππού σου, οι δικοί σου άνθρωποι ήτανε που τον στείλανε εξορία και μετά λες οτι ΕΓΩ τον απείλησα;
Πάρε καμμιά βιταμίνη με εχινάτσια, σέρνεται ίωση.
Η ίωση του δεξιομαλάκα εν προκειμένω.

Δεν ξέρω το μακεντόσνκι συντακτικό αλλά στο ελληνικό η φράση μου διαβάζεται ως εξής: συνέχισε να ζητάς νομιμοποίηση για τις μαλακίες και τις απειλές σου  ----------  σε παππούδες, μακρόνησους και άλλα αλήστου μνήμης...
Διαφορετικά: συνέχισε να ζητάς νομιμοποίηση σε παππούδες, μακρόνησους και άλλα αλήστου μνήμης για τις μαλακίες και τις απειλές σου ...

Απλό είναι.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Πες το περιεργεια .. πες το κολημα , μες το μαλακια ...
θελω να μαθω τι παιζει γιατι να μας δουλευουν δηλαδις ? γιατι οι μπατσοι λενε οτι ειναι υποχρεωτικο να πας να ψηφησεις ενω δεν ειναι

αν έλεγαν ότι είναι προαιρετικό δεν θα πάταγε πόδι κανένας

 

Επισκέπτης
Την εποχή εκείνη οι πράξεις τους δεν ήταν νόμιμες για να το θέσω κομψά...
Δεν μας ειπες ομως τι ειδους ΠΡΑΞΗ εστειλε τον παπουλη σου στο μακρονησι...ουτε καν στο περιπου...

Βεβαιως ΔΕΝ διεψευσες και τα οσα εγραψα...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Δλδ?
Συναντησε τον τυπο που τον σαπιζε στο ξυλο(δικαιολογημενα ομως κατα την υμετερα γνωμη,αφου ηταν εγκληματιας)στο Μακρονησι και φιληθηκαν σταυρωτα?

Ξέρεις, ο φοβερότερος βασανιστής της Μακρονήσου -είχε δείρει και τον πατέρα μου- ήταν ο διαβόητος Γιάννης Κατσιμίχας (θείος του Χάρη και του Πάνου, αν και δεν έχει καμμιά ιδιαίτερη σημασία αυτό), ανανήψας παλιός αξιωματικός του Δημοκρατικού Στρατού στην Πελοπόννησο.
Ο οποίος μετά διετέλεσε μπράβος σε μπουζουξίδικα και τραγουδιστής.
Όποιο τραγούδι του γούσταρε, κόλλαγε το μπιστόλι στη μούρη του συνθέτη και μετά αν ήθελε ας μην του το έδινε να το πει!
Είναι αυτός που έχει πει σε πρώτη εκτέλεση τα "Κόκκινα Τριαντάφυλλα" του Βασίλη Καραπατάκη, που -πολύ αργότερα- ξαναείπαν τα Παιδιά απο την Πάτρα.
 
OP
OP
jo145

jo145

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Ιουν 2010
Μηνύματα
18.417
Κριτικές
69
Like
19
Πόντοι
1.246
φιλε εγω αν μου το εκαναν αυτο , θα πηγαινα στο δημαρχειο θα αρχιζα τις παναγιες στους μαλακες τους υπαλληλους που κοιμουνται και με εβαλαν για 2η φορα , και φυσικα ΔΕΝ  θα πηγαινα και θα τους εκανα και μηνυση
;)

Το σκευτικα και δεν ειναι 2η ειναι 4η νομιζω , αλλα ως ελλην και γω μολις μου ερθει το χαρτι το θυμαμαι  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Το σκευτικα και δεν ειναι 2η ειναι 4η νομιζω , αλλα ως ελλην και γω μολις μου ερθει το χαρτι το θυμαμαι  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
δεν εχεις παει ουτε μια φορα απο τις 4 που σου το στειλαν?
 
OP
OP
jo145

jo145

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Ιουν 2010
Μηνύματα
18.417
Κριτικές
69
Like
19
Πόντοι
1.246
πηγαινα ρε (μαλακας γαρ)






οι αλλοι δεν ερχοντουσαν  :2funny:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ξέρεις, ο φοβερότερος βασανιστής της Μακρονήσου -είχε δείρει και τον πατέρα μου- ήταν ο διαβόητος Γιάννης Κατσιμίχας (θείος του Χάρη και του Πάνου, αν και δεν έχει καμμιά ιδιαίτερη σημασία αυτό), ανανήψας παλιός αξιωματικός του Δημοκρατικού Στρατού στην Πελοπόννησο.
Ο οποίος μετά διετέλεσε μπράβος σε μπουζουξίδικα και τραγουδιστής.
Όποιο τραγούδι του γούσταρε, κόλλαγε το μπιστόλι στη μούρη του συνθέτη και μετά αν ήθελε ας μην του το έδινε να το πει!
Είναι αυτός που έχει πει σε πρώτη εκτέλεση τα "Κόκκινα Τριαντάφυλλα" του Βασίλη Καραπατάκη, που -πολύ αργότερα- ξαναείπαν τα Παιδιά απο την Πάτρα.


Αυτοί ήταν οι χειρότεροι...

Η δύναμη της συγγνώμης, που έλεγες και πιο πάνω, στράκι!

Εξακολουθώ να έχω την απορία...
Τί περίμεναν οι κκδες μετά την ήττα;
Ότι δεν θα έτρεχε τίποτα και θα συνέχισαν τη δράση τους έτσι απλά;
Πάντως είναι γεγονός ότι τα καθάρματα έφυγαν έξω, τα μουνόπανα "ανένηψαν" και οι συνήθως αγνοί έφαγαν την πούτσα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom