Νέα

εχει προβλημα ενας γνωστος μου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dream_Master
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 275
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ρε φίλε ,αν εχεις παλινδρόμηση ,δες στο Medline για gastric regurgitation .

Θελει φυσικές μεθοδους ,αλλα υπάρχουν και φάρμακα που θα σε βοηθήσουν.

Εχεις κανει πληρη έλεγχο ?
Εκτος από γαστροσκόπηση .


Εχεις δοκιμασει να γαμησεις λυκανθρώπισσα ?

Μπορει να γιατρευτείς !

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

δεν εχω κανει γαστροσκοπηση ακομη γιατι πηγα σε εναν μαλακα
γιατρο γαστρεντερολογο του ΙΚΑ και με εβαλε πρωτα στα φαρμακα λεει
και μετα γαστροσκοπηση... θα παω να κανω μια μονος μου να δω μονο τι εχω
και μετα μονο φυσικες μεθοδους.

Τα φαρμακα που δινουν ειναι μονο για συντηρηση... δεν γιατρευουν την παθηση.
Ειναι απατη μην σας κοροιδευουν , τα φαρμακα δεν κανουν τιποτα... οταν τα σταματας
επιστρεφει η κατασταση.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.039
Κριτικές
7
Like
9.744
Πόντοι
1.686
οχι δεν ξερω γιαυτο ρωταω για να μαθω.και το σφιχτη ειναι απο τους ποιο μαλακισμενουςς προσβλητικους wannabe χαρακτηρισμους που ανηκουν σε παιδακια που περνουν ενα φαρμακακι τον ιουνιο για να κατεβουν στην παραλια.εγω ανηκου αλλου σε μια κατηγορια που δεν νομζιω να γνωριζεις καλα.

Ρε φιλε μανολιτο ,εισαι νιντζα ?

Αν ναι ,να σε γνωρίσουμε στην Μου-νιντζα !

Να την βοηθήσεις να χαλαρώσει !

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

manolitos

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2012
Μηνύματα
277
Like
1
Πόντοι
1
αν ειναι να γελασουμε πες κατι καλο τουλαχιστον να γελασω και εγω.τεσπα μπολντ τι φαρμακα σου δωσανε το γαστρικο οξυ πρεπει να περιορισεις κατ αρχη και αν δεν πιασει κανε γαστρο δεν ειναι τιποτα πεντε λεπτα υποθεση ειναι.
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Ρε φιλε μανολιτο ,εισαι νιντζα ?

Αν ναι ,να σε γνωρίσουμε στην Μου-νιντζα !

Να την βοηθήσεις να χαλαρώσει !

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τυπε, να τον ρωτησουμε για τα πολιτικα του φρονηματα.
Μπορει να ειναι κανα τριτοξαδερφο του lakis33.
 

Επισκέπτης
οχι δεν ξερω γιαυτο ρωταω για να μαθω.και το σφιχτη ειναι απο τους ποιο μαλακισμενουςς προσβλητικους wannabe χαρακτηρισμους που ανηκουν σε παιδακια που περνουν ενα φαρμακακι τον ιουνιο για να κατεβουν στην παραλια.εγω ανηκου αλλου σε μια κατηγορια που δεν νομζιω να γνωριζεις καλα.
Χμμμ :think:
Το σφίχτη boy ήταν απλά αστεΪσμός.
Τι γνωρίζω και τι όχι για ανθρώπους που αθλούνται επαγγελματικά ή ερασιτεχνικά,επίτρεψέ μου να το ξέρω εγώ.
Οκ mate; ;)
 

manolitos

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2012
Μηνύματα
277
Like
1
Πόντοι
1
ο γραπτος λογος δημιουργει αποριες.οκ mate.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.039
Κριτικές
7
Like
9.744
Πόντοι
1.686
δεν εχω κανει γαστροσκοπηση ακομη γιατι πηγα σε εναν μαλακα
γιατρο γαστρεντερολογο του ΙΚΑ και με εβαλε πρωτα στα φαρμακα λεει
και μετα γαστροσκοπηση... θα παω να κανω μια μονος μου να δω μονο τι εχω
και μετα μονο φυσικες μεθοδους.

Τα φαρμακα που δινουν ειναι μονο για συντηρηση... δεν γιατρευουν την παθηση.
Ειναι απατη μην σας κοροιδευουν , τα φαρμακα δεν κανουν τιποτα... οταν τα σταματας
επιστρεφει η κατασταση.

Ρε φίλε ,χωρις γαστροσκόπηση και λοιπες εξετασεις νομιζεις οτι εγινε διαγνωση ?


Μπορει να εχεις ενα ογκιδιο,συνηθως  στο παγκρεας , που παραγει γαστρινη ,μια ουσια που αυξανει την εκκριση οξεων στο στομαχι ,και μπορει να χρειαζεται να χειρουργηθεις .

Το πιο πιθανο βεβαια ειναι να εχεις γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση ,που προκαλει γαστριτιδα-ελκος .Θεραπευεται όμως αυτο.Σε καθε περιπτωση πρεπει να κανεις ΠΛΗΡΗ ελεγχο !

π.χ. να ελέγξεις την γαστρίνη ορού για να αποκλείσεις την περίπτωση ,την σπανια ,γαστρινώματος (Συνδρομο Zollinger Ellison)

Και γαμα και καμια λυκανθρώπισσα !

Μηπως γινεις καλα ,και σε κανουμε ανακοινωση σε διεθνες περιοδικο γαστρεντερολογιας !


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Antigoni367

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2011
Μηνύματα
3.767
Like
5
Πόντοι
16
Χμμμ :think:
Το σφίχτη boy ήταν απλά αστεΪσμός.
Τι γνωρίζω και τι όχι για ανθρώπους που αθλούνται επαγγελματικά ή ερασιτεχνικά,επίτρεψέ μου να το ξέρω εγώ.
Οκ mate; ;)

:o
εχει αγριέψει πολυ ο θειος λιθιν!

 

manolitos

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2012
Μηνύματα
277
Like
1
Πόντοι
1
ρε παλικαρια η κοντρα ειναι ωραια την γουσταρω αναβουν τα αιματα αλλα περιμενετε λιγο να μαθω ατομα και καταστασεις να σου δωσω και δειγμα γραφης και μετα ξεκινα ετσι δεν εχει πλακα.
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Χμμμ :think:
Το σφίχτη boy ήταν απλά αστεΪσμός.
Τι γνωρίζω και τι όχι για ανθρώπους που αθλούνται επαγγελματικά ή ερασιτεχνικά,επίτρεψέ μου να το ξέρω εγώ.
Οκ mate; ;)
Τελειωσες μωρη λομπριτζιτα;
Να κατηφορισω;
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Ρε φιλε μανολιτο ,εισαι νιντζα ?

ninja.gif


ninja-ani-2.gif


 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
ρε παλικαρια η κοντρα ειναι ωραια την γουσταρω αναβουν τα αιματα αλλα περιμενετε λιγο να μαθω ατομα και καταστασεις να σου δωσω και δειγμα γραφης και μετα ξεκινα ετσι δεν εχει πλακα.
Και πού να δεις κατι κοντρες μεταμεσονυκτιες τυπε, που μπαινουν βαρια χαρτια...
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
αν ειναι να γελασουμε πες κατι καλο τουλαχιστον να γελασω και εγω.τεσπα μπολντ τι φαρμακα σου δωσανε το γαστρικο οξυ πρεπει να περιορισεις κατ αρχη και αν δεν πιασει κανε γαστρο δεν ειναι τιποτα πεντε λεπτα υποθεση ειναι.

Δεν εχει σημασια τι φαρμακα δωσανε... σημασια εχει τι κανουν τα φαρμακα που δωσανε...
και τα φαρμακα αυτα δεν κανουν απολυτως τιποτα... το μονο που κανουν ειναι να εξουδετερωνουν
τα οξεα απο το στομαχι ωστε αυτα καθως βγαινουν προς τον οισοφαγο να μην ειναι τοσο οξινα και
να δημιουργουν τα συμπτωματα. Αυτο ειναι και το κεντρικο σημειο της παθησης οτι εχει χαλαρωσει ο κατωθι οισοφαγικος σφιγκτιρας και τα οξεα περνανε στον οισοφαγο που δεν ειναι συνηθισμενος σε τοσο
οξινο PH . Οι γιατροι λοιπον αντι να κοιταξουν πως θα φτιαξουν αυτον τον σφιγκτηρα κτυπωντας το προβλημα στην ριζα του και εξαλειφωντας το μια και εξω.... σου δινουν φαρμακα για να αντιμετωπισεις τα συμπτωματα....

ΑΝ περασει καποιος μικροοργανισμος στο μεταξυ μεσω της τροφης στο στομαχι εισαι πιο ευαλωτος γιατι δεν υπάρχουν οξεα να σε προστατεψουν μιας και τα εξουδετερωνουν με τα κωλοφαρμακα τους οι ιατροι του ΙΚΑ.


Απατη τελειως... δεν κανουν μια.... ή τα διορθωνεις μονος σου με φυσικες μεθοδους
ή καλυτερα να πεθανεις. Δεν ξαναμπλεκω με γιατρους του ΙΚΑ ειναι ασχετοι ολοι τους.
 

manolitos

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2012
Μηνύματα
277
Like
1
Πόντοι
1
εγω περιμενω εναν κυριο λακι καπως που θεωρει μαγκια να βγαινεις με χατζαρια και τσεκουρια.θελω να μου το κανει ταληρακια αυτο που το εμαθε.διαβασα ενα τοπικ που σφαζοσασταν ειδα μανουρα και μπηκα.
 

Επισκέπτης
Ρε φίλε ,χωρις γαστροσκόπηση και λοιπες εξετασεις νομιζεις οτι εγινε διαγνωση ?


Μπορει να εχεις ενα ογκιδιο,συνηθως  στο παγκρεας , που παραγει γαστρινη ,μια ουσια που αυξανει την εκκριση οξεων στο στομαχι ,και μπορει να χρειαζεται να χειρουργηθεις .

Το πιο πιθανο βεβαια ειναι να εχεις γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση ,που προκαλει γαστριτιδα-ελκος .Θεραπευεται όμως αυτο.Σε καθε περιπτωση πρεπει να κανεις ΠΛΗΡΗ ελεγχο !

π.χ. να ελέγξεις την γαστρίνη ορού για να αποκλείσεις την περίπτωση ,την σπανια ,γαστρινώματος (Συνδρομο Zollinger Ellison)

Και γαμα και καμια λυκανθρώπισσα !

Μηπως γινεις καλα ,και σε κανουμε ανακοινωση σε διεθνες περιοδικο γαστρεντερολογιας !


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τύπε είσαι γαστρεντερολόγος; :grin:
Να έχω το νου μου να γκουγκλάρω όταν είσαι παρόντας πριν μιλήσω :2funny:
Τελειωσες μωρη λομπριτζιτα;
Να κατηφορισω;
Ready steady go,by Paul Oakenfold :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom