Νέα

Δίωξη σε πασίγνωστο δικηγόρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Lasufin

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2024
Μηνύματα
888
Κριτικές
2
Like
737
Πόντοι
86
Τελικά ο λόγος του ξυλοδαρμού ήταν ότι μιλούσε με τον γκόμενο της στο κινητό;

Είπαν ότι μιλούσε στο κινητό με το παιδί της αλλά αυτο είναι γελοίο σαν δικαιολογία να νευρίασε ο δικηγόρος.Ο λόγος πρέπει να ήταν πολύ σοβαρός αλλά δεν το λένε.

Διότι πολλοί επώνυμοι,διάσημοι κλπ δείχνουν ότι είναι οικογένεια δεμένη για επαγγελματικούς λόγους ενώ ισχύει το ακριβώς το αντίθετο.

Πάντως ο ζουγκλας-τροανταφυλλοπουλος ανέβασε ένα βιντεάκι στο τικ τοκ και πέταξε μια σποντα περί γκόμενου.

Άλλωστε ήταν μήνες σε διάσταση είπαν.Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια δηλ.Εγω πιστεύω παίχτηκε απιστία,αυτή του είπε και καλά μιλάω με το παιδί μου αυτός ίσως να είδε το κινητό της και μετά να φρικαρε.Μπορει πχ να την ήξερε κιόλας και να την συγχώρεσε αλλά αυτή να συνεχίσε το ίδιο βιολί και να μην άντεξε αυτός.

Πάντως μαλακια έκανε γιατί αν κρίνω και από την πρώην του έβγαινε με μοντέλες δικηγόρους.Θα έβρισκε καμιά άλλη.
Ο Τριανταφυλλόπουλος είπε θίχτηκε ο εγωισμός του.Αρα λογικά απιστία.

Γιατί δεν το λένε ευθέως όμως δεν καταλαβαίνω.
Διότι αν ισχύει αυτό θα μπορούσε να επικαλεστεί επίθεση εν βρασμώ λόγω απιστίας συζύγου κλπ.Δηλαδη ότι ήταν εν βρασμώ δηλ.
Που ούτε αυτό αποτελεί δικαιολογία φυσικά άλλα νομικά δεν ξέρω ίσως στέκει.

Κανονικά αν ισχύει η απιστία η καλύτερη εκδίκηση ήταν να την αφήσει οικονομικα στεγνή και να εξαφανιστεί.
Δεν μπορεί να εχασε τον έλεγχο έτσι.Σιγουρα πεχτηκε απιστία δεν χρειάζεται να το πουν είναι εννοουμενο.
Αλλα φταίει και ο λυτρας να τη βγαλει στο κλαρί την βαρεσα για αυτό και αυτό το λογο.
Αν και έπρεπε να της γαμουσε το ειναι αλλιώς να την αφησει ξεβρακωτη αλλα μαλλον ηταν η στιγμη και μαλλον φουλ καψουρης μαζι της.
Εγω στη θεση του ηδη θα ειχα κανει αιτηση διαζυγιου,αυτος γιατί δεν κάνει δεν ξερω
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.265
Κριτικές
2
Like
18.970
Πόντοι
3.656
Στη φώτο εδώ που στελνω ο ξανθός είναι ο @paparotriftoulas και ο γκριζομαλλης είναι ο @ROB.C σε μια πολύ ερωτική στιγμή τους αγκαλίτσα,μπράβο κοπέλες μου είστε πολύ αγαπημένες.
μη τρώγεσαι ρε ασχημομούρη μπούλη 1.65 μισοριξιά με χοντρά μπούτια και βυζιά :2funny:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.343
Κριτικές
1
Like
35.407
Πόντοι
6.256
Εγω ξερω οτι τα κανάλια τον ανεδειξαν και τα καναλια τον θαβουν τώρα.
Νομιζω αναδείχτηκε με την ιωαννα με το βιτριολη αν δεν κανω λάθος
Σταρ δικηγοροι ειναι,οπως ο παπαδοπουλος που ξεκινήσε με την υποθεση πισπιριγκου και τώρα στη ζηνα ειναι μονιμος κατοικος
Δικηγορος μαϊντανός θεοδωροπουλος, αναλαμβανει για τα καναλια τζαμπα υποθεσεις στην αρχη τους, ηταν με τον παλαιοχριστιανο, υποψηφιος διασημος με βελό παλια, με λαος στις ευροεκλογες,

Τσαρλατάνοι παντου στο μπουρδελο η ελλας
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.343
Κριτικές
1
Like
35.407
Πόντοι
6.256
Τοπ μουνια γαμουσε ο Δικηγορος οπως αναμενοταν,
με το χρημα καιτο ονομα που κουβαλουσε.

Ο ΓΑΜΑΩ ΚΑΙ ΔΕΡΝΩ κυριολεκτικα.
Αυτοι συνήθως γαμάνε και τις γάτες της γειτονιας, οτι μπορουν , και βιζιτες φυσικα συνεχως, τις νομιμες τις εχουν για βιτρινα παιδια κλπ
Φυσικα δε δεχονται κέρατο , δεν πρεπει να χαλασει η βιτρίνα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.000
Πόντοι
3.656
Καταδολιευση δανειστων μήπως; Περασε η 5ετια;

Εννοείς για χρέη που πάνε 5 χρόνια πίσω?

Αν είναι βεβαιωμένες οφειλές στο δημόσιο δεν έχει σημασία και νομίζω ότι αν κάποιος έχει κινηθεί νομικά ακόμα και αν δεν έχει γίνει δικαστήριο για να διαπιστωθεί το πραγματικό ύψος της οφειλής δεν παραγράφεται.

Επίσης αν υπάρχει σύμβαση πχ μεταξύ εταιρειών ή μίσθωση ή κάτι τέτοιο επίσης δεν παραγράφεται. Δεν είμαι και σίγουρος βέβαια...

Τώρα βέβαια υπάρχουν και περιπτώσεις για παράδειγμα αν έχεις προσημείωση ένα ακίνητο για δάνειο 1.000.000 και το ακίνητο κάνει 800.000 και εσύ μεταβιβάσεις ένα άλλο που κάνει 300.000 εκεί νομίζω έχει διαφορά μπορεί να μην θεωρείται δόλος.

Για πες για την 5ετία πότε μπορούμε να είμαστε safe δηλαδή? :coffee:
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Εννοείς για χρέη που πάνε 5 χρόνια πίσω?

Αν είναι βεβαιωμένες οφειλές στο δημόσιο δεν έχει σημασία και νομίζω ότι αν κάποιος έχει κινηθεί νομικά ακόμα και αν δεν έχει γίνει δικαστήριο για να διαπιστωθεί το πραγματικό ύψος της οφειλής δεν παραγράφεται.

Επίσης αν υπάρχει σύμβαση πχ μεταξύ εταιρειών ή μίσθωση ή κάτι τέτοιο επίσης δεν παραγράφεται. Δεν είμαι και σίγουρος βέβαια...

Τώρα βέβαια υπάρχουν και περιπτώσεις για παράδειγμα αν έχεις προσημείωση ένα ακίνητο για δάνειο 1.000.000 και το ακίνητο κάνει 800.000 και εσύ μεταβιβάσεις ένα άλλο που κάνει 300.000 εκεί νομίζω έχει διαφορά μπορεί να μην θεωρείται δόλος.

Για πες για την 5ετία πότε μπορούμε να είμαστε safe δηλαδή? :coffee:
Καλημερα

Αν πριν το δανεισμό του 1Μ οπως λες, μεταβιβασεις ακίνητα που καλυπτουν την υποχρέωσή σου μεχρι την διευθετησή της δεν υπάρχει δόλος; Αν ειναι έτσι τότε θα παιρναμε ολοι δάνεια και ο καθε δενειστής θα τα παιρνε πισω στ αγελαδοκούρεμα.
Ανεφερα για 5ετια εννοωντας την ημερομηνια που διαπιστωθηκε η αδυναμια διευθετησης της υποχρεωσης.
Ας μιλησουν οι μεγαλοδικηγοροι του νηματος καθοτι εγω δηλωνω παντελώς άσχετως :grin:
 
Τελευταία τροποποίηση:

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.027
Κριτικές
40
Like
23.061
Πόντοι
26.096
Καλημερα

Αν πριν το δανεισμό του 1Μ οπως λες, μεταβιβασεις ακίνητα που καλυπτουν την υποχρέωσή σου μεχρι την διευθετησή της δεν υπάρχει δόλος; Αν ειναι έτσι τότε θα παιρναμε ολοι δάνεια και ο καθε δενειστής θα τα παιρνε πισω στ αγελαδοκούρεμα.
Ανεφερα για 5ετια εννοωντας την ημερομηνια που διαπιστωθηκε η αδυναμια διευθετησης της υποχρεωσης
Ακούστε, κύριε!:hi:
Από την στιγμή, που κάποιος υπογράψει σύμβαση δανεισμού, ευθύνεται ακόμη και αν τηρεί τους όρους της δανειστικής σύμβασης.

Αυτό σημαίνει ότι οποιαδήποτε μεταβίβαση ακινήτου μπορεί να διαρρηχθεί εντός 5 ετών από την ολοκλήρωσή της ακόμη και εάν οι υποχρεώσεις του δανειολήπτη είναι ενήμερες.
Οι Τράπεζες κατά τακτά χρονικά διαστήματα διενεργούν νομικούς ελέγχους της περιουσιακής κατάστασης των δανειοληπτών τους. Το αν θα κινηθούν να διαρρήξουν μεταβίβαση, που έγινε, είναι στην κρίση τους και μετά από στάθμιση διαφόρων παραμέτρων [π.χ. αν το ακίνητο που μεταβιβάστηκε είναι προσημειωμένο, αν το ακίνητο απέκτησε τρίτος που δεν έχει συγγενική ή επιχειρηματική σχέση με τον οφειλέτη κλπ κλπ].

Δεν θα ξαναπαρέμβω εις το παρόν νήμα. Υπάρχει ο εξαίρετος συνάδελφός μου, κ. @alex71 , που είμαι σίγουρος ότι μπορεί να τα εξηγήσει όλα σε όλους!
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506

Ακούστε, κύριε!:hi:
Από την στιγμή, που κάποιος υπογράψει σύμβαση δανεισμού, ευθύνεται ακόμη και αν τηρεί τους όρους της δανειστικής σύμβασης.

Αυτό σημαίνει ότι οποιαδήποτε μεταβίβαση ακινήτου μπορεί να διαρρηχθεί εντός 5 ετών από την ολοκλήρωσή της ακόμη και εάν οι υποχρεώσεις του δανειολήπτη είναι ενήμερες.
Οι Τράπεζες κατά τακτά χρονικά διαστήματα διενεργούν νομικούς ελέγχους της περιουσιακής κατάστασης των δανειοληπτών τους. Το αν θα κινηθούν να διαρρήξουν μεταβίβαση, που έγινε, είναι στην κρίση τους και μετά από στάθμιση διαφόρων παραμέτρων [π.χ. αν το ακίνητο που μεταβιβάστηκε είναι προσημειωμένο, αν το ακίνητο απέκτησε τρίτος που δεν έχει συγγενική ή επιχειρηματική σχέση με τον οφειλέτη κλπ κλπ].

Δεν θα ξαναπαρέμβω εις το παρόν νήμα. Υπάρχει ο εξαίρετος συνάδελφός μου, κ. @alex71 , που είμαι σίγουρος ότι μπορεί να τα εξηγήσει όλα σε όλους!
Αγαπητέ Bliz ειπα ακριβως το ιδιο πραγμα με αλλα λογια αν προσεξες.
Εμαθες τελικώς την Ρωσσικήν;Μεταφράζεις με ευκολία καψουροτραγουδα-επιπεδου Μπεζαντακου -της Ρωσσικής Ομοσπονδίας χωρις την επεμβαση των διαδικτυακων σου φιλων;:sunglasses:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.000
Πόντοι
3.656
Καλημερα

Αν πριν το δανεισμό του 1Μ οπως λες, μεταβιβασεις ακίνητα που καλυπτουν την υποχρέωσή σου μεχρι την διευθετησή της δεν υπάρχει δόλος; Αν ειναι έτσι τότε θα παιρναμε ολοι δάνεια και ο καθε δενειστής θα τα παιρνε πισω στ αγελαδοκούρεμα.
Ανεφερα για 5ετια εννοωντας την ημερομηνια που διαπιστωθηκε η αδυναμια διευθετησης της υποχρεωσης.
Ας μιλησουν οι μεγαλοδικηγοροι του νηματος καθοτι εγω δηλωνω παντελώς άσχετως :grin:
Δεν έλεγα εγώ μόνο για δάνεια....αν πριν τον δανεισμό μεταβιβάσεις κάτι γιατί να είναι δόλος?

Αν η τράπεζα σου εγκρίνει 1Μ χωρίς κολάτεραλ....φταίει η τράπεζα ή ο δανειολήπτης? Αλλά πάντα οι τράπεζες θέλουν προσημείωση ή/και εγγυητή οπότε είναι πιο ξεκάθαρο.

Δόλος θεωρώ ότι είναι να χρωστάς πχ σε προμηθευτές και να μεταβιβάζεις την περιουσία σου στα παιδιά σου ξέροντας ότι σε λίγο καιρό θα πας για πιστόλι ή θα σε κυνηγάνε οι πιστωτές. Το δάνειο εφόσον έχει προσημείωση ένα ακίνητο δεν βλέπω τον λόγο να μην μπορείς να μεταβιβάσεις άλλο. Βέβαια δεν είναι τόσο απλό...διότι οι αξίες αλλάζουν και οι τράπεζες πηγαίνουν όπου βρουν και εκτός του ακινήτου σου.

Και μια σημείωση : Μπορεί να έχεις ένα ακίνητο με εμπορική αξία 1Μ αλλά οι τράπεζες με τις ευλογίες του αλέξη πρώτα και τώρα του κυριάκου....θα στο βγάλουν στο κλαρί στην μισή αξία του χωρίς να σου δίνουν ιδιαίτερο χρόνο αντίδρασης....και μετά θα κινηθούν προς τα υπόλοιπα ακίνητα σου για να καλύψουν την διαφορά.

Και άντε κάποιος που τον έχουν πνίξει τα χρέη να πληρώσει τις ανακοπές και τις αναστολές για τους πλειστηριασμούς...καλύτερα να δέσει μια πέτρα στο λαιμό του και να φουντάρει από την ταράτσα του σπιτιού που θα του πάρουν :confused:
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.027
Κριτικές
40
Like
23.061
Πόντοι
26.096
Αγαπητέ Bliz ειπα ακριβως το ιδιο πραγμα με αλλα λογια αν προσεξες.
Εμαθες την τελικώς την Ρωσσικήν;Μεταφράζεις με ευκολία καψουροτραγουδα-επιπεδου Μπεζαντακου -της Ρωσσικής Ομοσπονδίας χωρις την επεμβαση των διαδικτυακων σου φιλων;:sunglasses:
With a little help from my friends, κύριε!
Σας ευχαριστώ!
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Δεν έλεγα εγώ μόνο για δάνεια....αν πριν τον δανεισμό μεταβιβάσεις κάτι γιατί να είναι δόλος?

Αν η τράπεζα σου εγκρίνει 1Μ χωρίς κολάτεραλ....φταίει η τράπεζα ή ο δανειολήπτης? Αλλά πάντα οι τράπεζες θέλουν προσημείωση ή/και εγγυητή οπότε είναι πιο ξεκάθαρο.

Δόλος θεωρώ ότι είναι να χρωστάς πχ σε προμηθευτές και να μεταβιβάζεις την περιουσία σου στα παιδιά σου ξέροντας ότι σε λίγο καιρό θα πας για πιστόλι ή θα σε κυνηγάνε οι πιστωτές. Το δάνειο εφόσον έχει προσημείωση ένα ακίνητο δεν βλέπω τον λόγο να μην μπορείς να μεταβιβάσεις άλλο. Βέβαια δεν είναι τόσο απλό...διότι οι αξίες αλλάζουν και οι τράπεζες πηγαίνουν όπου βρουν και εκτός του ακινήτου σου.

Και μια σημείωση : Μπορεί να έχεις ένα ακίνητο με εμπορική αξία 1Μ αλλά οι τράπεζες με τις ευλογίες του αλέξη πρώτα και τώρα του κυριάκου....θα στο βγάλουν στο κλαρί στην μισή αξία του χωρίς να σου δίνουν ιδιαίτερο χρόνο αντίδρασης....και μετά θα κινηθούν προς τα υπόλοιπα ακίνητα σου για να καλύψουν την διαφορά.

Και άντε κάποιος που τον έχουν πνίξει τα χρέη να πληρώσει τις ανακοπές και τις αναστολές για τους πλειστηριασμούς...καλύτερα να δέσει μια πέτρα στο λαιμό του και να φουντάρει από την ταράτσα του σπιτιού που θα του πάρουν :confused:
Συμφωνω σε ολα τα παραπανω!
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.905
Κριτικές
16
Like
14.739
Πόντοι
6.515

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.000
Πόντοι
3.656
Συμφωνω σε ολα τα παραπανω!
Δυστυχώς έχουν δώσει τα κλειδιά στις τράπεζες να κάνουν ότι θέλουν

και τα δικαστικά έξοδα είναι τόσο μεγάλα που στην ουσία σου λένε μη τον κυνηγήσεις ακόμα και δίκιο να έχεις θα καταστραφείς.
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.027
Κριτικές
40
Like
23.061
Πόντοι
26.096
Δεν έλεγα εγώ μόνο για δάνεια....αν πριν τον δανεισμό μεταβιβάσεις κάτι γιατί να είναι δόλος?

Αν η τράπεζα σου εγκρίνει 1Μ χωρίς κολάτεραλ....φταίει η τράπεζα ή ο δανειολήπτης? Αλλά πάντα οι τράπεζες θέλουν προσημείωση ή/και εγγυητή οπότε είναι πιο ξεκάθαρο.

Δόλος θεωρώ ότι είναι να χρωστάς πχ σε προμηθευτές και να μεταβιβάζεις την περιουσία σου στα παιδιά σου ξέροντας ότι σε λίγο καιρό θα πας για πιστόλι ή θα σε κυνηγάνε οι πιστωτές. Το δάνειο εφόσον έχει προσημείωση ένα ακίνητο δεν βλέπω τον λόγο να μην μπορείς να μεταβιβάσεις άλλο. Βέβαια δεν είναι τόσο απλό...διότι οι αξίες αλλάζουν και οι τράπεζες πηγαίνουν όπου βρουν και εκτός του ακινήτου σου.

Και μια σημείωση : Μπορεί να έχεις ένα ακίνητο με εμπορική αξία 1Μ αλλά οι τράπεζες με τις ευλογίες του αλέξη πρώτα και τώρα του κυριάκου....θα στο βγάλουν στο κλαρί στην μισή αξία του χωρίς να σου δίνουν ιδιαίτερο χρόνο αντίδρασης....και μετά θα κινηθούν προς τα υπόλοιπα ακίνητα σου για να καλύψουν την διαφορά.

Και άντε κάποιος που τον έχουν πνίξει τα χρέη να πληρώσει τις ανακοπές και τις αναστολές για τους πλειστηριασμούς...καλύτερα να δέσει μια πέτρα στο λαιμό του και να φουντάρει από την ταράτσα του σπιτιού που θα του πάρουν :confused:
Περίπου έτσι είναι αλλά όχι 100%.
Η μεταβίβαση προσημειωμένου ακινήτου δεν ενοχλεί τις Τράπεζες αφού ο νέος ιδιοκτήτης ευθύνεται έως την αξία του ακινήτου [π.χ. εάν το ακίνητο έχει αξία 100.000 € και η οφειλή του αρχικού δανειολήπτη είναι 500.000 €, τότε ο νέος ιδιοκτήτης θα ευθύνεται έως την αξία που θα εισπραχθεί στον πλειστηριασμό. Δεν υποχρεούται να πληρώσει επιπλέον χρήματα.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.236
Like
72.425
Πόντοι
12.756
Καλημερα

Αν πριν το δανεισμό του 1Μ οπως λες, μεταβιβασεις ακίνητα που καλυπτουν την υποχρέωσή σου μεχρι την διευθετησή της δεν υπάρχει δόλος; Αν ειναι έτσι τότε θα παιρναμε ολοι δάνεια και ο καθε δενειστής θα τα παιρνε πισω στ αγελαδοκούρεμα.
Ανεφερα για 5ετια εννοωντας την ημερομηνια που διαπιστωθηκε η αδυναμια διευθετησης της υποχρεωσης.
Ας μιλησουν οι μεγαλοδικηγοροι του νηματος καθοτι εγω δηλωνω παντελώς άσχετως :grin:
εσυ όλο δεν ξερεις :coffee:
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.027
Κριτικές
40
Like
23.061
Πόντοι
26.096
Ξέρει!
Και ξέρει πολλά και σε πολλά επίπεδα!!!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.236
Like
72.425
Πόντοι
12.756
Ξέρει!
Και ξέρει πολλά και σε πολλά επίπεδα!!!
τον εχουμε πάρει χαμπάρι :coffee:

εχει μπει


images
 

Moscowita

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2014
Μηνύματα
2.227
Κριτικές
16
Like
1.448
Πόντοι
506
Aληθεια Κυριοι! Ουδέν οίδα! Να περναει η ωρα εδω λεμε κ καμια..
 

Amapakaidixra

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2024
Μηνύματα
2
Like
1
Πόντοι
0
Ο μπρουκλης χρωσταει σε οποιον μιλαει ελληνικα και ασχολουμαστε με τις μπουφλες. Γι'αυτο εχουν λυσσαξει να προστατευουν τους μπαταχτσηδ. .. εεεε "δανειοληπτες"
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom