Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Γιατί ρε φίλε,σε τί κάνω λάθος δηλαδή;Αφού ακόμα και τώρα,με τόσα διαζύγια,πάλι οι πιο πολλοί θέλουν να παντρευτούν.Ένα 10 ή 20% το πολύ να σου πει ότι δεν το σκέφτεται καθόλου.Κι αυτοί είναι όσοι γνωρίζουν πολλές λόγω επαγγέλματος.

εγω παντως αντρα που να παρακαλαει να παντρευτει δεν ξερω
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Δημιουργία οικογένειας αξίζει έστω και αργά (50+, 60, κλπ)
Δεν παλεύεται το να ζήσει κάποιος μόνος μέχρι τα 80 του
Το θέμα είναι αν αξίζει κάποιος να ρισκάρει νωρίς με μία γυναίκα που έχει μεγάλο κίνδυνο να του κάνει τη ζωή δυσκολη

ρε φιλε στα εξηντα τι οικογενεια να κανεις? τοτε θα ετοιμαζεσαι σιγα σιγα για καλη ψυχη
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Εγω μαγκες ειμαι 40 plus και σκεφτομαι οτι θα ειναι δυσκολο να ζησω τοσα χρονια ή μερικές δεκαετιες ακομα χωρις ενα παιδι.νιωθω οτι κανω συνεχως τα ιδια πραγματα ότι δεν θα ολοκληρωθώ ποτέ σαν αντρας.εχω μια ψυχολογία πολυ αρνητικη το τελευταιο διαστημα..
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.901
Like
230
Πόντοι
36
Εγω μαγκες ειμαι 40 plus και σκεφτομαι οτι θα ειναι δυσκολο να ζησω τοσα χρονια ή μερικές δεκαετιες ακομα χωρις ενα παιδι.νιωθω οτι κανω συνεχως τα ιδια πραγματα ότι δεν θα ολοκληρωθώ ποτέ σαν αντρας.εχω μια ψυχολογία πολυ αρνητικη το τελευταιο διαστημα..

Αυτό ακριβώς. Μετά τα 40 που η προσωπικότητα έχει ολοκληρωθεί, το μόνο που μπορεί να δώσει αληθινό νόημα στη ζωή κάποιου είναι τα παιδια. Εκτός αν αποφασίσει να αφιερώσει τη ζωή του σε κάποιον άλλο σκοπό, ανώτερης φύσης, όπως επιστήμες, φιλανθρωπίες, κλπ
 

maldi

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
930
Κριτικές
9
Like
86
Πόντοι
6
Εγω μαγκες ειμαι 40 plus και σκεφτομαι οτι θα ειναι δυσκολο να ζησω τοσα χρονια ή μερικές δεκαετιες ακομα χωρις ενα παιδι.νιωθω οτι κανω συνεχως τα ιδια πραγματα ότι δεν θα ολοκληρωθώ ποτέ σαν αντρας.εχω μια ψυχολογία πολυ αρνητικη το τελευταιο διαστημα..
πολύ σωστός ,ο άνθρωπος ολοκληρωνετε μόνο αν έχει συνέχεια και μόνο μέσα από την οικογένεια μαθαινει για τα σπουδαία της ζωής .
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.162
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
για αυτους που λεν ναι σιγουρα η οικογενεια είναι μαυριλα για τον αντρα ΑΛΛΑ τα παιδια είναι ευτυχια κλπ κλπ.
δηλαδή ολοι εμεις που δεν εχουμε παιδια, μας λετε να μπλέξουμε σε κατι μαυρο γιατι τα παιδια που δεν εχουμε κανει , δεν εχουμε επιθυμησει, δεν μας λειπουν, ειναι κατι ασπρο...!!!!

σαν να μας λεει ενας ναρκωμανης που εχει καταστρεψει την ζωη του, ναι κοιταξε όμως η ευχαριστηση όταν εισαι μαστουρωμενος είναι ωραια.
σαν να μας λεει ενας παχύσαρκος , ναι κοιταξε όμως η ευχαριστηση όταν τρως είναι ωραια κλπ

γιατι να μπλέξουμε ρε?
εχουμε παιξει πχ με τα ανιψάκια μας και μας αρκει.
γιατι να φορτωθούμε ευθύνες με τα παιδια τα δικα μας και να τρεχουμε για παντα.
στην τελικη γαμος δεν σημαινει παιδια ουτε παιδια σημαινει γαμος.
ΜΠΟΡΕΙΣ να κανεις και παιδια εκτος γαμου και οι μισοι που εχουν κανει παιδια εντος γαμου τελικα χωρισαν και πικραθηκαν που τα παιδια τους δεν τα βλεπουν καθημερινα γιατι είναι με την πρωην.

η γυναικα θελει τον γαμο για εξασφαλιση ενός σκλαβου που θα τρεχει για αυτην και τα παιδια της.
ο αντρας δεν εχει το μητρικο ενστικο να τεκνοποιησει σωνει και καλα. εμμεσα εχει το αποτέλεσμα γιατι εχει το ενστικτο να γαμησει. αμα είχαμε τα μυαλα των γυναικων θα πληρωναμε για να δωσουμε σπερμα σε τράπεζες εξωσωματικης και όχι για να γαμησουμε πουτανες χωρις να κανουμε παιδια. οι γυναικες μας επιβαλλουν την τεκνοποιηση ως σκοπο της ζωης ουσιαστικα.

εγω δεν εχω ακουσει ποτέ από νέο αντρα που εχει φουλ της ανδρικες ορμονες στα 25 του , να λεει θελω να κανω οικογενεια και παιδια, όπως αντιστοιχα κανουν και λενε οι γυναικες.
μονο καποιοι ΛΙΓΟΙ γυρω στα 40 ψάχνονται, ενώ το 90% μετανοιωνει που παντρευτηκε , ειτε εκανε παιδια ειτε όχι.
εδώ μιλαμε για δημιουργια οικογενειας, αν αυτο σημαινει γαμος ειπαμε 90% ΟΧΙ. αν αυτό σημαινει απλα κανε παιδια εκτος γαμου τοτε οκ λενε ΝΑΙ οσοι εκαναν παιδια, οι υπολοιποι δεν δοκιμάσαμε, δεν μας καιει, δεν μας ενδιαφερει, δεν ασχολούμαστε.

Μάλλον μπερδεύτηκε η φάση. Δηλαδή άμα συζείς με τη μάνα του παιδιού σου, δεν είσαι ουσιαστικά παντρεμένος? Ποια είναι η διαφορά?

Π
 

pokerFace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
561
Like
23
Πόντοι
6

Συνημμένα

  • 11.jpg
    11.jpg
    75,8 KB · Εμφανίσεις: 21

xxxnikos69

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2009
Μηνύματα
211
Like
30
Πόντοι
1
Αν θέλετε να μάθετε αν αξίζει, ρωτήστε 50-60ρηδες που ΔΕΝ έχουν οικογένεια
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Αν θέλετε να μάθετε αν αξίζει, ρωτήστε 50-60ρηδες που ΔΕΝ έχουν οικογένεια

ψηλε μου δεν θα μαθεις την αληθεια γιατι ολοι ζητανε αυτο που τους λειπει αν ρωτησεις μπακουρια εξηνταριδες θα σ πουνε τους λειπει η οικογενεια αλλα αν ρωτησεις παντρεμενους τους λειπει η ελευθρεια ακρη δεν βγαζεις
 

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.260
Like
815
Πόντοι
96
Η δημιουργία οικογένειας αξίζει μόνο αν έχεις μια γυναίκα σχετικά όμορφη, σίγουρα εργαζόμενη, πολύ ήσυχη, πολύ ήρεμη και σχετικά σπιτόγατη.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Η δημιουργία οικογένειας αξίζει μόνο αν έχεις μια γυναίκα σχετικά όμορφη, σίγουρα εργαζόμενη, πολύ ήσυχη, πολύ ήρεμη και σχετικά σπιτόγατη.

Αυτές πρέπει να τις 'κλείσεις' από μικρές.Μετά τις γνωρίζεις μόνο παντρεμένες.
 

schaubert

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2017
Μηνύματα
127
Like
72
Πόντοι
1
να δουμε ομωσ και τι λενε οι ερευνες?.....γιατι εμεις γνωριζουμε την προσωπικη μας ιστορια και 5,6,7,8...20 φιλων στις ερευνες ομως καταγραφονται χιλιαδες εμπειριες....σχεδον ολες οι ερευνες συμφωνουν οτι οποιος αποφασισει να μην παντρευτει μπαινει στο κοκκινο....κινδυνευει να γινει καταθλιπτικος και να ζησει μια δυσκολη ζωη.....δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια που πρεπει να την ομολογησω ακομα και γω που ειμαι 52 χρονων και θα πεθανω εργενης....αν δεν επαιζα την σεροτονινη στα δακτυλα θα ειχα θεμα...........
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.582
Πόντοι
5.060
να δουμε ομωσ και τι λενε οι ερευνες?.....γιατι εμεις γνωριζουμε την προσωπικη μας ιστορια και 5,6,7,8...20 φιλων στις ερευνες ομως καταγραφονται χιλιαδες εμπειριες....σχεδον ολες οι ερευνες συμφωνουν οτι οποιος αποφασισει να μην παντρευτει μπαινει στο κοκκινο....κινδυνευει να γινει καταθλιπτικος και να ζησει μια δυσκολη ζωη.....δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια που πρεπει να την ομολογησω ακομα και γω που ειμαι 52 χρονων και θα πεθανω εργενης....αν δεν επαιζα την σεροτονινη στα δακτυλα θα ειχα θεμα...........
Υπάρχουν και άλλες έρευνες που λένε ότι αν αποφασίσεις να παντρευτείς το 2018, έχεις 90% πιθανότητα η γυναίκα να σου ζητήσει διαζύγιο και να δουλεύεις σαν το ζώο για να πληρώνεις μια ζωή διατροφή σε αυτήν και τα παιδιά. Όπως και άλλες έρευνες που λένε ότι θα ζεις όλη μέρα με έναν άνθρωπο που θα έχετε σιχαθεί ο ένας τον άλλον και θα κάνετε σεξ μια φορά το μήνα, εκτός αν το κέρατο πέφτει σύννεφο. Αλλά τέλος πάντων, σέβομαι την ομολογία σου.

Όταν λες ότι παίζεις τη σεροτονίνη στα δάχτυλα; Παίρνεις δηλαδή αντικαταθλιπτικά ή συμπληρώματα;
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.063
Πόντοι
7.216
Η σεροτονινη δεν ειναι συμπλήρωμα
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.063
Πόντοι
7.216
Ναι.επιμενω ότι σεροτονινη δεν ειναι συμπλήρωμα. Όπως και η τεστοστερόνη. Άσχετα αν οι εταιρίες ψιλοκοροιδευουν ότι το τάδε βότανο βοηθάει στην παραγωγή του.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.582
Πόντοι
5.060
Ναι.επιμενω ότι σεροτονινη δεν ειναι συμπλήρωμα. Όπως και η τεστοστερόνη. Άσχετα αν οι εταιρίες ψιλοκοροιδευουν ότι το τάδε βότανο βοηθάει στην παραγωγή του.
Το συμπλήρωμα που πόσταρα, αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το άρθρο, είναι πρόδρομος ουσία της σεροτονίνης που την χρησιμοποιεί ο οργανισμός για να παράξει το νευροδιαβιβαστή. Πράγματι η ίδια η σεροτονίνη δεν μπορεί να διαπεράσει τον αιματο-εγκεφαλικό φραγμό οπότε η εξωτερική πρόσληψή της είναι άσκοπη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom