Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

mounakias*

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Ιαν 2018
Μηνύματα
121
Κριτικές
23
Like
1.406
Πόντοι
1.011
Πηγαινει ενας νεος στο γεροντα του χωριου του κ του λεει: γεροντα να σε ρωτησω κατι; Πες μου παιδι μου του λεει... αγαπιομαστε με μια κοπελια κ θελω να σε ρωτησω.. να την παντρευτω η οχι; Τον κοιταζει στα ματια ο γεροντας κ του λεει: Παλικαρι μου αν παντρευτεις θα το ...μετανιωσεις!!! Αμα δε παντρευτεις ..παλι θα το μετανιωσεις!! (Προσωπικα θα συμφωνισω γιατι δε βρισκω να υπερτερει ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΑ μια αποφαση εναντι της αλλης)
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Η δημιουργία οικογένειας αξίζει μόνο αν έχεις μια γυναίκα σχετικά όμορφη, σίγουρα εργαζόμενη, πολύ ήσυχη, πολύ ήρεμη και σχετικά σπιτόγατη.

καλα μας ειπες κατι κι εσυ αλλα που θα την βρεις αυτη που περιγραφεις ειναι μια στις χιλιες κι αν
 
Εγγρ.
23 Φεβ 2018
Μηνύματα
46
Like
10
Πόντοι
0
Πηγαινει ενας νεος στο γεροντα του χωριου του κ του λεει: γεροντα να σε ρωτησω κατι; Πες μου παιδι μου του λεει... αγαπιομαστε με μια κοπελια κ θελω να σε ρωτησω.. να την παντρευτω η οχι; Τον κοιταζει στα ματια ο γεροντας κ του λεει: Παλικαρι μου αν παντρευτεις θα το ...μετανιωσεις!!! Αμα δε παντρευτεις ..παλι θα το μετανιωσεις!! (Προσωπικα θα συμφωνισω γιατι δε βρισκω να υπερτερει ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΑ μια αποφαση εναντι της αλλης)
  ετσι ακριβως ειναι φιλε.
το μεγαλυτερο ποσοστο των παντρεμενων βριζουν την καθε ωρα και στιγμη που παντρευτηκανε και οι ανυπαντροι λενε οτι κανανε μεγαλη μαλακια που δεν παντρευτηκαν. ουσιαστικα εγω τον γαμο τον βλεπω σαν ενα μεσο για να κανεις παιδια που ουσιαστικα ειναι και η μονη χαρα που σου μενει στα γεραματα.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.903
Like
1.425
Πόντοι
216
Πηγαινει ενας νεος στο γεροντα του χωριου του κ του λεει: γεροντα να σε ρωτησω κατι; Πες μου παιδι μου του λεει... αγαπιομαστε με μια κοπελια κ θελω να σε ρωτησω.. να την παντρευτω η οχι; Τον κοιταζει στα ματια ο γεροντας κ του λεει: Παλικαρι μου αν παντρευτεις θα το ...μετανιωσεις!!! Αμα δε παντρευτεις ..παλι θα το μετανιωσεις!! (Προσωπικα θα συμφωνισω γιατι δε βρισκω να υπερτερει ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΑ μια αποφαση εναντι της αλλης)

Πραγματική Σοφία!
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.106
Κριτικές
33
Like
7.341
Πόντοι
4.746
ειτε όχι.
γιατι να μπλέξουμε ρε?
εχουμε παιξει πχ με τα ανιψάκια μας και μας αρκει.
γιατι να φορτωθούμε ευθύνες με τα παιδια τα δικα μας και να τρεχουμε για παντα.
η γυναικα θελει τον γαμο για εξασφαλιση ενός σκλαβου που θα τρεχει για αυτην και τα παιδια της.
:orchestra:
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Πηγαινει ενας νεος στο γεροντα του χωριου του κ του λεει: γεροντα να σε ρωτησω κατι; Πες μου παιδι μου του λεει... αγαπιομαστε με μια κοπελια κ θελω να σε ρωτησω.. να την παντρευτω η οχι; Τον κοιταζει στα ματια ο γεροντας κ του λεει: Παλικαρι μου αν παντρευτεις θα το ...μετανιωσεις!!! Αμα δε παντρευτεις ..παλι θα το μετανιωσεις!! (Προσωπικα θα συμφωνισω γιατι δε βρισκω να υπερτερει ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΑ μια αποφαση εναντι της αλλης)

Μου θυμίζει σκηνή από ταινία..

Γκόμενα που μόλις παντρεύτηκε είναι με άλλον, αστέρα του κινηματογράφου, που της την πέφτει.

Είναι στο μπάνιο μόνη της ο αστέρας στο διπλανό δωμάτιο.

Κοιτάζεται στον καθρέφτη και μονολογεί.

Αν γαμηθώ θα το μετανιώσω, αν δεν γαμηθώ πάλι θα το μετανιώσω.
Ας γαμηθώ τουλάχιστον..

ΥΓ Νομίζω είναι από το Roma του Γούντι Αλλεν
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Μου θυμίζει σκηνή από ταινία..

Γκόμενα που μόλις παντρεύτηκε είναι με άλλον, αστέρα του κινηματογράφου, που της την πέφτει.

Είναι στο μπάνιο μόνη της ο αστέρας στο διπλανό δωμάτιο.

Κοιτάζεται στον καθρέφτη και μονολογεί.

Αν γαμηθώ θα το μετανιώσω, αν δεν γαμηθώ πάλι θα το μετανιώσω.
Ας γαμηθώ τουλάχιστον..

ΥΓ Νομίζω είναι από το Roma του Γούντι Αλλεν

απο την ρωμη με αγαπη ναι και στο τελος η πουταναρα πηδιεται με εναν μπουκαδορο
 

antiosmuchachos

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
347
Like
16
Πόντοι
1
Πηγαινει ενας νεος στο γεροντα του χωριου του κ του λεει: γεροντα να σε ρωτησω κατι; Πες μου παιδι μου του λεει... αγαπιομαστε με μια κοπελια κ θελω να σε ρωτησω.. να την παντρευτω η οχι; Τον κοιταζει στα ματια ο γεροντας κ του λεει: Παλικαρι μου αν παντρευτεις θα το ...μετανιωσεις!!! Αμα δε παντρευτεις ..παλι θα το μετανιωσεις!! (Προσωπικα θα συμφωνισω γιατι δε βρισκω να υπερτερει ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΑ μια αποφαση εναντι της αλλης)

ο σωκρατης ειχε νομιζω πει οταν τον ρωτησαν οτι καλυτερα να παντρευτεις αν παρεις καλη γυναικα θα εισαι χσρουμενος αν οχι τοτε θα γινεις καλος φιλοσοφος
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Τύποι επειδή πολλοί αναφέρετε τα παιδιά πως είναι ευλογία και χαρά, σε ποια ηλικία σας έπιασε αυτό το πατρικό φίλτρο; Επειδή εγώ 32, η γυναίκα μου 31, για παιδιά ούτε που μας περνάει από το μυαλό...
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Τύποι επειδή πολλοί αναφέρετε τα παιδιά πως είναι ευλογία και χαρά, σε ποια ηλικία σας έπιασε αυτό το πατρικό φίλτρο; Επειδή εγώ 32, η γυναίκα μου 31, για παιδιά ούτε που μας περνάει από το μυαλό...

Εσύ είσαι οκ,αλλά γυναίκα 31 χρονών και να μην σκέφτεται παιδιά,είναι ασυνήθιστο για Ελλάδα
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Τύποι επειδή πολλοί αναφέρετε τα παιδιά πως είναι ευλογία και χαρά, σε ποια ηλικία σας έπιασε αυτό το πατρικό φίλτρο; Επειδή εγώ 32, η γυναίκα μου 31, για παιδιά ούτε που μας περνάει από το μυαλό...

για ποιον λογο παντρευτηκες αν δεν θελεις παιδια?
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
μαγκες πηγα σε εναν γαμο την κυριακη που μας περασε παντρευτηκε ενας παλιοφιλος οποτε με την ευκαιρια συναντησα παλαιους φιους οπου ειχα να τους δω χρονια. ηταν και ενας παντρεμενος με μικρο παιδακι τον ειχε η γυναικα τυ ωραιο γκομενακι κατα τα αλλα κατσε πανω κατσε κατω τρεχα το παιδι λερωθηκε πλυντο κουβαλα το πιαστο θα πεσει θα κλαψει ολο διαταγες με επιασε πονοκεφαλος και θλιψη για τον φιλο
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.708
Κριτικές
11
Like
12.582
Πόντοι
5.060
Να τα βλέπουν αυτά οι ελεύθεροι που είναι συνέχεια μες στην κλαψα ότι θα μείνουν στο ράφι.
 

pokerFace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
561
Like
23
Πόντοι
6
Όλο στην κλάψα είναι.. Από το να μείνουν στο ράφι, προτιμουν να κοσμούν το ράφι της κάθε ψωνισμένης, σαν το τρόπαιο της.
Εξυπηρετώντας όλες τις πλασμάτικες της ανάγκες, σαν σύγχρονοι σκλάβοι.  :S
Μαζοχισμός, τι να πει κανείς.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Ο εγγαμος βιος αυτα εχει . Κακα τα ψεμματα. Και με παιδια ακομα χειροτερα. Μερικοι εχουν γερη κραση και αντεχουν. Αν εχεις συνηθισει, εχουμε συνηθισει δηλαδη πολλοι να τα εχεις ετοιμα απο το σπιτι, να τρως συνεχεια απ εξω και γενικα να μη σου αρεσει το τρεξιμο, ειναι δυνατον να κανεις οικογενεια, να αναλαβεις υποχρεωσεις; Συναδελφοι παντρεμενοι με παιδια μου ζητανε δανεικα 5 ευρω για να παρουν τσιγαρα γιατι δε βγαινουν. Και μου τα ζητανε διακριτικα με τροπο μη τους δει κανεις αλλος. Για μενα 2 προυποθεσεις για γαμο και για μη γκρινιες σε βαθμο αυτοκτονιας οπως βλεπουμε πολλους που παραμιλανε απ αυτα που περνανε. Χρημα και καλη συμπονετικη μυαλωμενη συγκρατημενη γυναικα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom