Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Επειδή το έχω συζητησει και με αλλους το θέμα,τις ελληνίδες τις σκεφτόμαστε σαν επιλογή απλά γιατί μας συνδέουν με την πατρίδα,έχουμε το κοινό της γλώσσας,κ.λ.π.
Πέρυσι νταραβερίστηκα με μια ελληνίδα εδώ,αλλά έπαιξε μεγάλη ρόλο ότι σου έγραψα πριν.
Ο νόστος.

Στο βαθμό που μπορουμε να γενικολογούμε,μιας και κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός,
εχω συναναστραφει με αλλοδαπες γυναίκες κατά μέσο όρο ανώτερες σε ΟΛΑ από τις ελληνιδες.
Για μένα προσωπικά,η μέση Τσέχα είναι κλάσεις ανώτερη σε ΟΛΑ από τη μεση ελληνίδα.
Η μέση Γερμανίδα του Μονάχου επίσης.Εμφάνιση,καλλιέργεια,χαρακτήρας,όλα.

Με ελληνίδα αν έβγαζα άκρη,θα ήταν μόνο με νεομετανάστρια.
Αυτές που μεγάλωσαν εδώ είναι από άλλο ανέκδοτο..

Υ.Γ.Ο όλος προβληματισμός έγκειται στο γεγονός ότι εδώ με Tinder,χύμα ONS από Bar/club,πλειοψηφία γυναικων,κ.λ.π. το sex είναι πανευκολο,αλλά πολλες γκομενες δεν μπορείς να τις πάρεις στα σοβαρά..

Τύπε παρε Σλάβα, εγω Ρωσιδα παντρεύτηκα και δεν το εχω μετανιώσει (προς το παρόν). Αν δε μου βγάλει κανα μεγάλο κουσουρι αργότερα, και τη δεύτερη γυναίκα μου απο τη Ρωσία θα την εισάγω  :grin:

Με το ΥΓ τι εννοεις; Με την ίδια λογική δηλαδη θα έπρεπε και οι γκομενες να μη μας παίρνουν στα σοβαρά επειδή γαμαμε απο δω και απο κει;

Επισης αυτο το οτι το σεξ ειναι πανεύκολο ισχυει για σενα, οχι για την πλειοψηφία. Εχω φίλο, εμφανίσιμο, που εχει να τον βρέξει κι εγω δε θυμάμαι απο ποτε.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
1.390
Τύπε παρε Σλάβα, εγω Ρωσιδα παντρεύτηκα και δεν το εχω μετανιώσει (προς το παρόν). Αν δε μου βγάλει κανα μεγάλο κουσουρι αργότερα, και τη δεύτερη γυναίκα μου απο τη Ρωσία θα την εισάγω  :grin:

Με το ΥΓ τι εννοεις; Με την ίδια λογική δηλαδη θα έπρεπε και οι γκομενες να μη μας παίρνουν στα σοβαρά επειδή γαμαμε απο δω και απο κει;

Επισης αυτο το οτι το σεξ ειναι πανεύκολο ισχυει για σενα, οχι για την πλειοψηφία. Εχω φίλο, εμφανίσιμο, που εχει να τον βρέξει κι εγω δε θυμάμαι απο ποτε.

type σου ειχα στειλει σε ΠΜ τι πιανει για σεξ, και ασε εμφανιση τροπους κτλ λεφτα κ μλκιες
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Τύπε παρε Σλάβα, εγω Ρωσιδα παντρεύτηκα και δεν το εχω μετανιώσει (προς το παρόν). Αν δε μου βγάλει κανα μεγάλο κουσουρι αργότερα, και τη δεύτερη γυναίκα μου απο τη Ρωσία θα την εισάγω  :grin:

Θα δώσεις την πρωτη για απόσυρση και θα χτυπήσεις νέτο με λιγότερα χιλιόμετρα; :grin:
Ο αρχηγός λέει(όλοι ξέρουμε ποιος είναι ο ΑΡΧΗΓΟΣ :rockon:) πως αν αναμείξουμε το ανώτερο BALKAN DNA μας με Σλάβα η κόρη μας θα βγει πουτάνα. :grin:

Με το ΥΓ τι εννοεις; Με την ίδια λογική δηλαδη θα έπρεπε και οι γκομενες να μη μας παίρνουν στα σοβαρά επειδή γαμαμε απο δω και απο κει;

Με το ΥΓ δεν καταδικάζω τα ONS και αναγνωρίζω και το δικαίωμα της γυναίκας σε αυτά.
Απλά είναι διαφορετικός ο "τρόπος" τους και αυτά που θα γραψω αφορουν κυρίως πόλεις όπως η Κολωνία,το Βερολίνο,το Αμστερνταμ,κ.ά. όπου υπάρχει τρελή διάβρωση κοινωνικά και ηθικά.

Για παράδειγμα έχω φορτώσει γκόμενες από έξω,σε εύθυμη(όχι μεθυσμένες) κατάσταση,που αν δεν το σκεφτόμουν εγώ να βάλω καπότα,αυτές στον κόσμο τους..

Σε περίοδο καρναβαλιού έρχονται σε φιλάνε άσχετες,σου πιάνουν πούτσα,κώλο στην ψύχρα.Παντρεμένες,μεγάλες,μικρές,ότι να ναι γενικά.
Τέτοια ξεφτιλίκια,από ελληνίδες δεν τα εχω δει ΠΟΤΕ.

Ξέρω ότι μπορεί να ακούγονται παράξενα για τα ελληνικά δεδομένα όσα γράφω,αλλά ας  πάει κάποιος καρναβάλι ή οταν γινεται το Sex Parade στην Κολωνία και τα ξαναλέμε..

Επισης αυτο το οτι το σεξ ειναι πανεύκολο ισχυει για σενα, οχι για την πλειοψηφία. Εχω φίλο, εμφανίσιμο, που εχει να τον βρέξει κι εγω δε θυμάμαι απο ποτε.

Εγω αυτό που εχω διαπιστωσει ειναι το εξης:
Τα τελευταία χρόνια έχει γίνει ταυτόχρονη μετανάστευση,κυριως γυναικων, από πολλές ευρωπαικές χώρες προς τη Γερμανια.
Π.χ.δεν έχουν έρθει μόνο ελληνίδες νηπιαγωγοί,νοσηλεύτριες,κ.λ.π.αλλά από παντού.

Αν λοιπον βγάλουμε από το υπάρχον αντρικό δυναμικό,αραβοτουρκους και λάθρο που σοβαρή Ευρωπαία ούτε να τους φτύσει,αν βγάλουμε και ενα σχετικά μεγάλο ποσοστό Γερμανων που δεν κυνηγάνε τόσο το μουνί αλλά πράγματα όπως:λεφτά,καριέρα,αμάξι,μπάλα,ταξίδια,κ.ο.κ. απομένει ένα μικρό ποσοστό αντρών που πρέπει να φέρει βόλτα,όλες αυτές τις γυναικες.

Η προσφορά δηλαδή είναι τεράστια,σου μιλάω να γνωρίζεις 4άδες,6άδες ωραίες γκόμενες ελεύθερες.
Πρέπει δηλαδή να είναι πολύ άμπαλος κάποιος για να μη γαμάει σε ευρωπαικες μεγαλουπόλεις.

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
για αυτους που λεν ναι σιγουρα η οικογενεια είναι μαυριλα για τον αντρα ΑΛΛΑ τα παιδια είναι ευτυχια κλπ κλπ.
δηλαδή ολοι εμεις που δεν εχουμε παιδια, μας λετε να μπλέξουμε σε κατι μαυρο γιατι τα παιδια που δεν εχουμε κανει , δεν εχουμε επιθυμησει, δεν μας λειπουν, ειναι κατι ασπρο...!!!!

σαν να μας λεει ενας ναρκωμανης που εχει καταστρεψει την ζωη του, ναι κοιταξε όμως η ευχαριστηση όταν εισαι μαστουρωμενος είναι ωραια.
σαν να μας λεει ενας παχύσαρκος , ναι κοιταξε όμως η ευχαριστηση όταν τρως είναι ωραια κλπ

γιατι να μπλέξουμε ρε?
εχουμε παιξει πχ με τα ανιψάκια μας και μας αρκει.
γιατι να φορτωθούμε ευθύνες με τα παιδια τα δικα μας και να τρεχουμε για παντα.
στην τελικη γαμος δεν σημαινει παιδια ουτε παιδια σημαινει γαμος.
ΜΠΟΡΕΙΣ να κανεις και παιδια εκτος γαμου και οι μισοι που εχουν κανει παιδια εντος γαμου τελικα χωρισαν και πικραθηκαν που τα παιδια τους δεν τα βλεπουν καθημερινα γιατι είναι με την πρωην.

η γυναικα θελει τον γαμο για εξασφαλιση ενός σκλαβου που θα τρεχει για αυτην και τα παιδια της.
ο αντρας δεν εχει το μητρικο ενστικο να τεκνοποιησει σωνει και καλα. εμμεσα εχει το αποτέλεσμα γιατι εχει το ενστικτο να γαμησει. αμα είχαμε τα μυαλα των γυναικων θα πληρωναμε για να δωσουμε σπερμα σε τράπεζες εξωσωματικης και όχι για να γαμησουμε πουτανες χωρις να κανουμε παιδια. οι γυναικες μας επιβαλλουν την τεκνοποιηση ως σκοπο της ζωης ουσιαστικα.

εγω δεν εχω ακουσει ποτέ από νέο αντρα που εχει φουλ της ανδρικες ορμονες στα 25 του , να λεει θελω να κανω οικογενεια και παιδια, όπως αντιστοιχα κανουν και λενε οι γυναικες.
μονο καποιοι ΛΙΓΟΙ γυρω στα 40 ψάχνονται, ενώ το 90% μετανοιωνει που παντρευτηκε , ειτε εκανε παιδια ειτε όχι.
εδώ μιλαμε για δημιουργια οικογενειας, αν αυτο σημαινει γαμος ειπαμε 90% ΟΧΙ. αν αυτό σημαινει απλα κανε παιδια εκτος γαμου τοτε οκ λενε ΝΑΙ οσοι εκαναν παιδια, οι υπολοιποι δεν δοκιμάσαμε, δεν μας καιει, δεν μας ενδιαφερει, δεν ασχολούμαστε.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
εγω δεν εχω ακουσει ποτέ από νέο αντρα που εχει φουλ της ανδρικες ορμονες στα 25 του , να λεει θελω να κανω οικογενεια και παιδια, όπως αντιστοιχα κανουν και λενε οι γυναικες.
μονο καποιοι ΛΙΓΟΙ γυρω στα 40 ψάχνονται, ενώ το 90% μετανοιωνει που παντρευτηκε , ειτε εκανε παιδια ειτε όχι.

Από έναν που βρίσκει εύκολα γκόμενες,σίγουρα δεν θα ακούσεις για οικογένεια και παιδιά.Αν και πολλές θέλουν να γκαστρωθούν από αυτούς γιατί το θεωρούν επιτυχία να τους έχουν αυτές.

Από έναν όμως που είναι στην άλλη πλευρά,δηλαδή δεν το έχει με τις γυναίκες και δεν γαμάει ποτέ,τί θα ακούσεις;Προφανώς θα θέλει να παντρευτεί γιατί αλλιώς ξέρει ότι θα μείνει μόνος.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.106
Κριτικές
33
Like
7.341
Πόντοι
4.746
Κατι μας λεει ο τυπος παρακατω..
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.870
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
για αυτους που λεν ναι σιγουρα η οικογενεια είναι μαυριλα για τον αντρα ΑΛΛΑ τα παιδια είναι ευτυχια κλπ κλπ.
δηλαδή ολοι εμεις που δεν εχουμε παιδια, μας λετε να μπλέξουμε σε κατι μαυρο γιατι τα παιδια που δεν εχουμε κανει , δεν εχουμε επιθυμησει, δεν μας λειπουν, ειναι κατι ασπρο...!!!!

σαν να μας λεει ενας ναρκωμανης που εχει καταστρεψει την ζωη του, ναι κοιταξε όμως η ευχαριστηση όταν εισαι μαστουρωμενος είναι ωραια.
σαν να μας λεει ενας παχύσαρκος , ναι κοιταξε όμως η ευχαριστηση όταν τρως είναι ωραια κλπ

γιατι να μπλέξουμε ρε?
εχουμε παιξει πχ με τα ανιψάκια μας και μας αρκει.
γιατι να φορτωθούμε ευθύνες με τα παιδια τα δικα μας και να τρεχουμε για παντα.
στην τελικη γαμος δεν σημαινει παιδια ουτε παιδια σημαινει γαμος.
ΜΠΟΡΕΙΣ να κανεις και παιδια εκτος γαμου και οι μισοι που εχουν κανει παιδια εντος γαμου τελικα χωρισαν και πικραθηκαν που τα παιδια τους δεν τα βλεπουν καθημερινα γιατι είναι με την πρωην.

η γυναικα θελει τον γαμο για εξασφαλιση ενός σκλαβου που θα τρεχει για αυτην και τα παιδια της.
ο αντρας δεν εχει το μητρικο ενστικο να τεκνοποιησει σωνει και καλα. εμμεσα εχει το αποτέλεσμα γιατι εχει το ενστικτο να γαμησει. αμα είχαμε τα μυαλα των γυναικων θα πληρωναμε για να δωσουμε σπερμα σε τράπεζες εξωσωματικης και όχι για να γαμησουμε πουτανες χωρις να κανουμε παιδια. οι γυναικες μας επιβαλλουν την τεκνοποιηση ως σκοπο της ζωης ουσιαστικα.

εγω δεν εχω ακουσει ποτέ από νέο αντρα που εχει φουλ της ανδρικες ορμονες στα 25 του , να λεει θελω να κανω οικογενεια και παιδια, όπως αντιστοιχα κανουν και λενε οι γυναικες.
μονο καποιοι ΛΙΓΟΙ γυρω στα 40 ψάχνονται, ενώ το 90% μετανοιωνει που παντρευτηκε , ειτε εκανε παιδια ειτε όχι.
εδώ μιλαμε για δημιουργια οικογενειας, αν αυτο σημαινει γαμος ειπαμε 90% ΟΧΙ. αν αυτό σημαινει απλα κανε παιδια εκτος γαμου τοτε οκ λενε ΝΑΙ οσοι εκαναν παιδια, οι υπολοιποι δεν δοκιμάσαμε, δεν μας καιει, δεν μας ενδιαφερει, δεν ασχολούμαστε.
Ωραίος
Από έναν που βρίσκει εύκολα γκόμενες,σίγουρα δεν θα ακούσεις για οικογένεια και παιδιά.Αν και πολλές θέλουν να γκαστρωθούν από αυτούς γιατί το θεωρούν επιτυχία να τους έχουν αυτές.

Από έναν όμως που είναι στην άλλη πλευρά,δηλαδή δεν το έχει με τις γυναίκες και δεν γαμάει ποτέ,τί θα ακούσεις;Προφανώς θα θέλει να παντρευτεί γιατί αλλιώς ξέρει ότι θα μείνει μόνος.
Λογικά υπάρχει ένα ποσοστό απο αυτους που θέλουν να παντρευτούν για να μην είναι μόνοι , και ενα ποσοστό που δεν θέλει να παντρευτεί ακόμα και αν αυτό σημαίνει οτι δεν θα γαμήσει .. στην τελική για αυτό υπάρχουν και οι πουτάνες.

Επίσης αυτοί που δεν γαμάνε είναι περισσότεροι απο αυτούς που γαμάνε λόγω του οτι οι γκόμενες θέλουν όλες να πηδιούνται με το τοπ 10% - 20 % των αντρών οπότε το υπόλοιπο 80% κατα βάση θα είναι στην αγαμία (αν εξαιρέσουμε τα μπουρδέλα).
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.106
Κριτικές
33
Like
7.341
Πόντοι
4.746
γιατι να μπλέξουμε ρε?
εχουμε παιξει πχ με τα ανιψάκια μας και μας αρκει.
γιατι να φορτωθούμε ευθύνες με τα παιδια τα δικα μας και να τρεχουμε για παντα.
η γυναικα θελει τον γαμο για εξασφαλιση ενός σκλαβου που θα τρεχει για αυτην και τα παιδια της.
Σωστα..  Ειδικα η τελευταια προταση καλυψε ολο το φορουμ  :hi:
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Από έναν που βρίσκει εύκολα γκόμενες,σίγουρα δεν θα ακούσεις για οικογένεια και παιδιά.Αν και πολλές θέλουν να γκαστρωθούν από αυτούς γιατί το θεωρούν επιτυχία να τους έχουν αυτές.

Από έναν όμως που είναι στην άλλη πλευρά,δηλαδή δεν το έχει με τις γυναίκες και δεν γαμάει ποτέ,τί θα ακούσεις;Προφανώς θα θέλει να παντρευτεί γιατί αλλιώς ξέρει ότι θα μείνει μόνος.

ρε φιλε μας εχει μαυρισει την ψυχη με τις κλαψες σου
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.870
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
ρε φιλε μας εχει μαυρισει την ψυχη με τις κλαψες σου

Γιατί ρε φίλε,σε τί κάνω λάθος δηλαδή;Αφού ακόμα και τώρα,με τόσα διαζύγια,πάλι οι πιο πολλοί θέλουν να παντρευτούν.Ένα 10 ή 20% το πολύ να σου πει ότι δεν το σκέφτεται καθόλου.Κι αυτοί είναι όσοι γνωρίζουν πολλές λόγω επαγγέλματος.
 

the_crafty

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2011
Μηνύματα
254
Like
45
Πόντοι
1
οχι δεν αξιζει! πιστα ρεμαλια μια ζωη! ;)
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.901
Like
230
Πόντοι
36
Δημιουργία οικογένειας αξίζει έστω και αργά (50+, 60, κλπ)
Δεν παλεύεται το να ζήσει κάποιος μόνος μέχρι τα 80 του
Το θέμα είναι αν αξίζει κάποιος να ρισκάρει νωρίς με μία γυναίκα που έχει μεγάλο κίνδυνο να του κάνει τη ζωή δυσκολη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom