Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.202
Like
1.736
Πόντοι
216
Δουλεύω Αφρική. Συνάδελφος εδώ αρκετά πιο παλιός από εμένα βγάζει 18 χιλιάρικα τον μήνα. Τον πέτυχα σε τηλεφωνικό παντόφλιασμα από την γυναίκα του στην Ελλάδα σχετικό με λεφτά :helpplea:
Ο άνθρωπος ειναι στην άλλη άκρη του κόσμου για καλύτερο μεροκάματο (και στην Ελλάδα δούλευε με σχετικά καλό μισθό) αλλά η γυναίκα του του ζητάει συνεχώς και άλλα. Τα λεφτά που βγάζω εδώ θα τα τρώω παντα με μοντελογκόμενες. Το καλοκαίρι ήμουν Μύκονο και στον επόμενο μήνα off θα αράξω Παρίσι μερικες μερες πάντα με μοντελέ. Από οτι βλέπω τα ταξίδια με υπερμουνιά κοστίζουν λιγότερο από οικογένεια και οι μοντελογκόμενες αναγνωρίζουν περισσότερο από τις αχάριστες συζύγους

:headbang2: :headbang2: :headbang2: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning2: :headbaning2: :headbaning2:
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.939
Κριτικές
3
Like
1.666
Πόντοι
216
Εγώ αγαπητέ είμαι 41 χρονών άγαμος και αρκετά εμφανίσιμος.
Σε πληροφορώ οτι οι γονείς μου ποτέ δε με ενόχλησαν στο θέμα γάμου , ίσα ίσα βλέπουν το τι καριόλες κυκλοφορούν εκεί έξω και μου λένε οτι καλά κάθομαι στα αυγά μου.Το ίδιο μου λένε και φίλοι και γνωστοί.(παντρεμένοι και μη).
Οικονομικό θέμα δεν έχω και γαμάω όποτε γουστάρω τα καλύτερα μουνιά.Τώρα τα περί γνωριμιών που σου κανονίζουν αν είσαι παντρεμένος-χωρισμένος είναι να είχαμε να λέγαμε.Έχω δει τι πατσαβούρες έχουν πασάρει για γνωριμία κατά καιρούς σε 1-2 φίλους χωρισμένους που έχω και γελάω με τα χάλια τους.
Όσο για το τελευταίο που είπες οτι οι γυναίκες σε θεωρούν προβληματικό αν δεν έχεις παντρευτεί έστω μια φορά μέχρι τα 40 , τις γράφω στα τριχωτά μου τα παπάρια.Όταν δε μυρίσουν οτι έχει ο άλλος παραδάκι αλλάζουν άποψη για όλα...

αντε πες τα ρε ανθρωπε, που μας εχουν τρελανει εδώ χαμω ότι αμα μεινουμε ανυπαντροι καταστραφήκαμε κιολας......
Αν είναι να ναι κανεις οικονομικα ανετος, χιλιες φορες να τα χαιρεται ο ιδιος, παρα η κάθε καημενη ηλιθια! Γιατι οσα περισσοτερα προσφερεις, τοσσα περισσοτερα ζητανε, οποτε καταληγουμε στο περιβοητο 'άλλος γαμαει κι άλλος πληρωνει'.
ΤΕΛΟΣ!

Κατι αλλοι παλι, βλακωδώς πιστευουν πως αν παντρευτουν ευπορη γυναικα θα εξασφαλιστουν! Αυτοι είναι και οι χειρότεροι ολων, και αξια καταληγουν στο να χουν την άλλη να τους 'πουλαει και να τους αγοραζει' οποτε της καυλωσει!

Αμα εισαι ελευθερος, μπορεις να κρατιεσαι σε καλη φυσικη κατασταση (απαραιτητο και για λογους ψυχικης/σωματικης υγειας αλλωστε) και να τα φερνεις βολτα αξιοπρεπως, ΧΕΣΤΗΚΕΣ ποια νομιζει τι για σενα, εάν εισαι ωριμος η επιπόλαιος η οτιδήποτε!

Οι περισσοτερες σχεσεις που βλεπω γυρω μου, προϋποθέτουν πληρη 'ευνουχισμο'!
Με τον 'ευνουχισμο' δεν αναφέρομαι στο ότι δεν εχεις τις ελευθεριες που ειχες (αυτονοητο αυτό), αλλα μιλαμε για ξεπούληματης οποιας προσωπικότητας και οντότητας ειχες!
Θα θελουν να μιλανε και ν αποφασιζουν αλλοι για εσενα, θα προσπαθουν να σου επιβληθουν αποψεις και πραγματα τα οποια δεν θ αποδεχοσουν ποτε, αλλα θα το κανεις χαρην της σχεσης.

Με λυπει το γεγονός ότι όταν βγαινω με δεσμευμενους φιλους μου, δεν τους συνοδευουν οι γκομενες τους και κάθονται σπιτι! Πανε μονο σε κοινωνικες πιπες, τυπου γαμους και βαφτισια!
Πριν δεσμευτουν αυτές όμως, κάθε βραδυ ολοι μαζι εξω είμασταν!-τι στο καλο, με το ζορι βγαιναν μονο και μονο να βρουνε έναν μαλακα?
Και κάθε 3 και λιγο τους παιρνουν και τηλεφωνο να δοθεί η αναφορα! Λες κι εγω θα 'παρασυρω' τους μουροχαυλους γκομενους τους στα μονοπατια της ακολασίας!
Οσο μεγαλωνω, βλεπω τους φιλους μου πιο μαζεμένους, με τις γκομενες τους να με αντικρυζουν με επιφυλαξη, φοβούμενες ότι είμαι κακη επιρροή.
Χωρις να χω δωσει και δικαιώματα βεβαια!

Και με ειρωνια αν τυχει και βγουμε ποτε παρεα και φερω κανα γκομενακι μαζι μου, κοιτανε σαν καρακάξες, κι αν είναι κι ωραια, τις βλέπεις εντρομες, να βγαζουν επιθετικοτητα στους γκομενους τους!

Ε όχι μαγκες μου, αυτό δεν αξιζει να το ζηλεψει κανενας που σεβεται εστω και λιγο τον εαυτο του!




 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Εγώ αγαπητέ είμαι 41 χρονών άγαμος και αρκετά εμφανίσιμος.
Σε πληροφορώ οτι οι γονείς μου ποτέ δε με ενόχλησαν στο θέμα γάμου , ίσα ίσα βλέπουν το τι καριόλες κυκλοφορούν εκεί έξω και μου λένε οτι καλά κάθομαι στα αυγά μου.Το ίδιο μου λένε και φίλοι και γνωστοί.(παντρεμένοι και μη).
Οικονομικό θέμα δεν έχω και γαμάω όποτε γουστάρω τα καλύτερα μουνιά.Τώρα τα περί γνωριμιών που σου κανονίζουν αν είσαι παντρεμένος-χωρισμένος είναι να είχαμε να λέγαμε.Έχω δει τι πατσαβούρες έχουν πασάρει για γνωριμία κατά καιρούς σε 1-2 φίλους χωρισμένους που έχω και γελάω με τα χάλια τους.
Όσο για το τελευταίο που είπες οτι οι γυναίκες σε θεωρούν προβληματικό αν δεν έχεις παντρευτεί έστω μια φορά μέχρι τα 40 , τις γράφω στα τριχωτά μου τα παπάρια.Όταν δε μυρίσουν οτι έχει ο άλλος παραδάκι αλλάζουν άποψη για όλα...

Όταν έχεις λεφτά κάνεις τη ζωή που θέλεις,δεν αμφιβάλλει κανένας γι'αυτό.Εσύ παίζεις σε άλλη κατηγορία.Εμεις λέμε για τον μέσο Έλληνα των 400 και 500 ευρώ που δεν του την πέφτουν τα μουνιά και δεν γαμάει καθόλου εαν δεν έχει σχέση.
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
169
Πόντοι
16
ΝΑ Σας δω στα 60... κωλογεροι και ανυπαντροι... να πινετε τσιπουρα στα καφενεια και να μπανιζετε κωλους 20χρωνων...
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
ΝΑ Σας δω στα 60... κωλογεροι και ανυπαντροι... να πινετε τσιπουρα στα καφενεια και να μπανιζετε κωλους 20χρωνων...

Αυτοί που έχουν λεφτά,και ανύπαντροι να μείνουν,θα πληρώνουν τουλάχιστον μια Ρωσίδα να τους χαιδεύει.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Σαν μεσήλικας παντρεμένος θα σας καταθέσω τη μεγάλη αλήθεια της ζωής: η πιό ακριβή πουτάνα που θα πηδήξετε ποτέ στη ζωή σας είναι η γυναίκα που θα παντρευτείτε....
Το είχα ακούσει κάποτε από έναν ηλικιωμένο όταν ήμουν πιτσιρικάς 19 χρονών και σκέφτηκα τότε: τι λέει μωρέ ο μαλάκας....
Δυστυχώς κατάλαβα πόσο δίκιο είχε μετά από 15 χρόνια γάμου...
Πριν λιγο στα jumbo ,πηγα να παρω κατι ,στο ταμειο ενα ζευγαρι αυτος γυρω στα 45 αυτη 30-35 ,ψιλο καλη ειχε ψωνισει τον κολο της λογαριασμος 150 ευρω σε μαλακιες,σκυμενο το κεφαλι μουρμουραγε βριζοντας ο αντρας ,αυτη στο μουνι της ολα ,οποτε του λεει ,<<ελα γιαννη τελειωνε μην γκρινιαζεις, τι θες να κανουμε??>>ας φανταστουμε ολοι τι γινεται με τα υπολοιπα εξοδα
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
169
Πόντοι
16
εμ αφου ο γιαννης ηθελε μουνι 30χρονο στα 45 του ας πλερουα τωρα...

μπαι δε γουει και γω πληρωνω τα παντα στη γκομενα.... ακριβο σπορ το μουνι!
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.939
Κριτικές
3
Like
1.666
Πόντοι
216
εμ αφου ο γιαννης ηθελε μουνι 30χρονο στα 45 του ας πλερουα τωρα...

μπαι δε γουει και γω πληρωνω τα παντα στη γκομενα.... ακριβο σπορ το μουνι!

εγω ρε τυπε δεν ξερω περαν απτο να την βγαλω για καμμια μασα η κανα ποτο, ποτε δεν θελησα να πληρωσω τιποτα! Το θεωρω ξεφτιλα δλδ! Όπως κι εγω δεν πολυγουσταρω να μου κανουν πολλα δωρα και τετοια...
Στην τελικη αμα η άλλη είναι φτωχομπινεδου, δικο της πρόβλημα!
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
αντε πες τα ρε ανθρωπε, που μας εχουν τρελανει εδώ χαμω ότι αμα μεινουμε ανυπαντροι καταστραφήκαμε κιολας......
Αν είναι να ναι κανεις οικονομικα ανετος, χιλιες φορες να τα χαιρεται ο ιδιος, παρα η κάθε καημενη ηλιθια! Γιατι οσα περισσοτερα προσφερεις, τοσσα περισσοτερα ζητανε, οποτε καταληγουμε στο περιβοητο 'άλλος γαμαει κι άλλος πληρωνει'.
ΤΕΛΟΣ!

Κατι αλλοι παλι, βλακωδώς πιστευουν πως αν παντρευτουν ευπορη γυναικα θα εξασφαλιστουν! Αυτοι είναι και οι χειρότεροι ολων, και αξια καταληγουν στο να χουν την άλλη να τους 'πουλαει και να τους αγοραζει' οποτε της καυλωσει!

Αμα εισαι ελευθερος, μπορεις να κρατιεσαι σε καλη φυσικη κατασταση (απαραιτητο και για λογους ψυχικης/σωματικης υγειας αλλωστε) και να τα φερνεις βολτα αξιοπρεπως, ΧΕΣΤΗΚΕΣ ποια νομιζει τι για σενα, εάν εισαι ωριμος η επιπόλαιος η οτιδήποτε!

Οι περισσοτερες σχεσεις που βλεπω γυρω μου, προϋποθέτουν πληρη 'ευνουχισμο'!
Με τον 'ευνουχισμο' δεν αναφέρομαι στο ότι δεν εχεις τις ελευθεριες που ειχες (αυτονοητο αυτό), αλλα μιλαμε για ξεπούληματης οποιας προσωπικότητας και οντότητας ειχες!
Θα θελουν να μιλανε και ν αποφασιζουν αλλοι για εσενα, θα προσπαθουν να σου επιβληθουν αποψεις και πραγματα τα οποια δεν θ αποδεχοσουν ποτε, αλλα θα το κανεις χαρην της σχεσης.

Με λυπει το γεγονός ότι όταν βγαινω με δεσμευμενους φιλους μου, δεν τους συνοδευουν οι γκομενες τους και κάθονται σπιτι! Πανε μονο σε κοινωνικες πιπες, τυπου γαμους και βαφτισια!
Πριν δεσμευτουν αυτές όμως, κάθε βραδυ ολοι μαζι εξω είμασταν!-τι στο καλο, με το ζορι βγαιναν μονο και μονο να βρουνε έναν μαλακα?
Και κάθε 3 και λιγο τους παιρνουν και τηλεφωνο να δοθεί η αναφορα! Λες κι εγω θα 'παρασυρω' τους μουροχαυλους γκομενους τους στα μονοπατια της ακολασίας!
Οσο μεγαλωνω, βλεπω τους φιλους μου πιο μαζεμένους, με τις γκομενες τους να με αντικρυζουν με επιφυλαξη, φοβούμενες ότι είμαι κακη επιρροή.
Χωρις να χω δωσει και δικαιώματα βεβαια!

Και με ειρωνια αν τυχει και βγουμε ποτε παρεα και φερω κανα γκομενακι μαζι μου, κοιτανε σαν καρακάξες, κι αν είναι κι ωραια, τις βλέπεις εντρομες, να βγαζουν επιθετικοτητα στους γκομενους τους!

Ε όχι μαγκες μου, αυτό δεν αξιζει να το ζηλεψει κανενας που σεβεται εστω και λιγο τον εαυτο του!
+1000 τα εχω πει και εγω ,υπαρχουν και τυποι που δεν πληρωνουν βεβαια ελαχιστοι αλλα υπαρχουν ,ακριβως αυτο που γραφεις θελουν ολες απλως να λεγονται παντρεμενες και αναφορα ζητουν οχι μην χασουν τον αντρακλα ,αλλα μην χασουν τον δουλο που πληρωνει ,τα ιδια ισχυουν και στις απλες σχεσεις οπως γραφεις(οχι απαραιτητα παντρεμενοι),ευνουχισμος απο καποιους μεταφραζεται σε διπλωματια, δεν μιλαω πολυ για να μην εχω καβγαδες γκρινιες κ.τ.λ. ,δεν μιλαω πολυ ,λεω ενα απλο ναι στις μαλακιες που λεει ο περιγυρος και κανω την ζωη μου ,απο το να συγκρουομαι να πεισω τους αλλους καλυτερο
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
εμ αφου ο γιαννης ηθελε μουνι 30χρονο στα 45 του ας πλερουα τωρα...

μπαι δε γουει και γω πληρωνω τα παντα στη γκομενα.... ακριβο σπορ το μουνι!
αυτο ακριβως ακριβο σπορ ,εδω μεσα ομως καποιοι θελουν 10, 15 χρονια μικροτερη τους ,τοτε αξιζει λενε ο γαμος ,ναι καλο το 15 χρονια μικροτερη ποσο κοστιζει ομως και αν αξιζει να ξοδευεις για ενα καλο μουνι !!!
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.939
Κριτικές
3
Like
1.666
Πόντοι
216
+1000 τα εχω πει και εγω ,υπαρχουν και τυποι που δεν πληρωνουν βεβαια ελαχιστοι αλλα υπαρχουν ,ακριβως αυτο που γραφεις θελουν ολες απλως να λεγονται παντρεμενες και αναφορα ζητουν οχι μην χασουν τον αντρακλα ,αλλα μην χασουν τον δουλο που πληρωνει ,τα ιδια ισχυουν και στις απλες σχεσεις οπως γραφεις(οχι απαραιτητα παντρεμενοι),ευνουχισμος απο καποιους μεταφραζεται σε διπλωματια, δεν μιλαω πολυ για να μην εχω καβγαδες γκρινιες κ.τ.λ. ,δεν μιλαω πολυ ,λεω ενα απλο ναι στις μαλακιες που λεει ο περιγυρος και κανω την ζωη μου ,απο το να συγκρουομαι να πεισω τους αλλους καλυτερο

αδερφε, εχω ζησει σχεση με τυπισσα, η οποια το παιζε φαινομενικα πολύ κουλ και ομορφα κοινωνικη και σωστη! Στο διμηνο πανω, αρχισε η απολυτη τρελα!
Μιλαμε, δεν θα φανταζοσουν τι θειτσα βγηκε μεσα από ένα τοσο 'κουλ' περιτύλιγμα!
Ένα απιστευτο κραμα χειριστικοτητας, κουτοπονηριας,κουραδομαγκιας, με απειρη σαλτσα χαζομάρας από πανω να τα λουζει!
Φαντασου όταν ξεκινησε αυτό νομιζα ότι εκανε πλακα η τυπισσα! Αλλα όχι! Προσπαθουσε-βασει καποιου ανοητου αστειου σχεδιον που επλασε με το μυαλουδακι της-ότι σιγά-σιγά θα με υποταξει και θα κανει ο,τι θελει.
Και με το που λαμβανε την ξεκαθαρη απαντηση τυπου 'οκ διαφωνούμε, δεν ενδιαφέρομαι να τσακωθούμε, ας το διαλυσουμε' ΚΑΤ ΕΥΘΕΙΑΝ αρχιζε τα παρακαλια! Μαγκια-κλανια εντελως!

Εν ολιγοις, βρηκε τα πραγματα της στον καδο απορριματων της γειτονιας, και παως ετσι εληξε το πανηγυρι!

Καποιοι όμως (πολλοι) κατι τέτοιες (πολλες) τις παντρεύονται όμως τυπε, και κανουν και οικογενεια μαζι τους....και μετα κλαινε ολοι με μαυρο δακρυ, απλα!
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
αδερφε, εχω ζησει σχεση με τυπισσα, η οποια το παιζε φαινομενικα πολύ κουλ και ομορφα κοινωνικη και σωστη! Στο διμηνο πανω, αρχισε η απολυτη τρελα!
Μιλαμε, δεν θα φανταζοσουν τι θειτσα βγηκε μεσα από ένα τοσο 'κουλ' περιτύλιγμα!
Ένα απιστευτο κραμα χειριστικοτητας, κουτοπονηριας,κουραδομαγκιας, με απειρη σαλτσα χαζομάρας από πανω να τα λουζει!
Φαντασου όταν ξεκινησε αυτό νομιζα ότι εκανε πλακα η τυπισσα! Αλλα όχι! Προσπαθουσε-βασει καποιου ανοητου αστειου σχεδιον που επλασε με το μυαλουδακι της-ότι σιγά-σιγά θα με υποταξει και θα κανει ο,τι θελει.
Και με το που λαμβανε την ξεκαθαρη απαντηση τυπου 'οκ διαφωνούμε, δεν ενδιαφέρομαι να τσακωθούμε, ας το διαλυσουμε' ΚΑΤ ΕΥΘΕΙΑΝ αρχιζε τα παρακαλια! Μαγκια-κλανια εντελως!

Εν ολιγοις, βρηκε τα πραγματα της στον καδο απορριματων της γειτονιας, και παως ετσι εληξε το πανηγυρι!

Καποιοι όμως (πολλοι) κατι τέτοιες (πολλες) τις παντρεύονται όμως τυπε, και κανουν και οικογενεια μαζι τους....και μετα κλαινε ολοι με μαυρο δακρυ, απλα!
Σωστος εχω δει απειρα σκηνικα τετοια ,λογω εππαγελματος ,ειμαι φωτογραφος γαμων-βαπτισεων,το τι εχω δει δεν λεγεται
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Σωστος εχω δει απειρα σκηνικα τετοια ,λογω εππαγελματος ,ειμαι φωτογραφος γαμων-βαπτισεων,το τι εχω δει δεν λεγεται

τι σκηνικα εχεις δει φιλε? να πλακωνονται μεσα στην εκλησια? περιεργη οικοιοτητα κουμπαρου και κουμπαρας?
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Δουλεύω Αφρική. Συνάδελφος εδώ αρκετά πιο παλιός από εμένα βγάζει 18 χιλιάρικα τον μήνα. Τον πέτυχα σε τηλεφωνικό παντόφλιασμα από την γυναίκα του στην Ελλάδα σχετικό με λεφτά :helpplea:
Ο άνθρωπος ειναι στην άλλη άκρη του κόσμου για καλύτερο μεροκάματο (και στην Ελλάδα δούλευε με σχετικά καλό μισθό) αλλά η γυναίκα του του ζητάει συνεχώς και άλλα. Τα λεφτά που βγάζω εδώ θα τα τρώω παντα με μοντελογκόμενες. Το καλοκαίρι ήμουν Μύκονο και στον επόμενο μήνα off θα αράξω Παρίσι μερικες μερες πάντα με μοντελέ. Από οτι βλέπω τα ταξίδια με υπερμουνιά κοστίζουν λιγότερο από οικογένεια και οι μοντελογκόμενες αναγνωρίζουν περισσότερο από τις αχάριστες συζύγους

φιλε δηλαδη ο συναδερφος βγαζει 18000 χιλαιραικα το μηνα και τα στελνει στην γυναικα του πισω στην ελλαδα που καθεται και σιγουρα του γαμιεται απο δω και απο κει και απο πανω τρωει και τηλεφονικη παντοφλα? ειναι εντελως μαλακας? για σενα ρισπεκτ τι δουλεθα ειναι αυτη που δινει τοσα λεφτα?
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Σκηνικα απειρα ,να πλακωνονται μεσα στην εκκλησια οι οικογενειες ,για διαφορους λογους ,στολισμος εκκλησιας,αργοπορια της νυφης για να κανει καψωνια στον γαμπρο,εντωμεταξυ να φωναζει ο παπας κ.τ.λ.Το χειροτερο που μου εχει τυχει ομως ηταν πριν 4 χρονια ,ειχα συγκεκριμενα 2 γαμους σε σχετικα κοντινες εκκλησιες ο πρωτος 6μ.μ. και ο αλλος 8μ.μ ,ολα καλα γιατι ηταν ενα 5λεπτο με το αμαξι η αποσταση.Η φαση ομως ηταν οτι στον γαμο τον 6 ειχε παρακαλεσει ο γαμπρος την  νυφη να μην τον πατησει στο<<η δε γυνη ινα φοβηται τον αντρα>> πιστευε οτι γινεται ξεφτιλα,ελα  ομως που υπηρχαν οι μαλακισμενες φιλες της νυφης ,και αρχισαν  στην συγκεκριμενη φραση να της λενε,<<πατα τον ,πατα τον>> εκανε το λαθος να τον πατησει οποτε γυρναει ο τυπος της ριχνει ενα μπατσο την σπρωχνει και φευγει μπροστα σε ολο τον κοσμο ,μειναμε καγκελο ολοι ,εγω με το βιντεο και ο φωτογραφος ,ειχαμε την αλλη δουλεια ,αλλα και δεν μπορουσαμε να φυγουμε με μισο μυστηριο,ο παπας ειχε μεινει και αυτος καγκελο γιατι δεν θα ισχυε πλεον ο γαμος και φυσικα ολος ο κοσμος δωρα ,στολισμοι ,μπομπονιερες ,ολα ακυρα ,η μαλακω νυφη αρχισε να κλαιει σε φαση λιποθυμιας γιατι ολα στον βροντο.Τελικα ο παπας μαζι με καποιους συγγενεις πηγαν στο σπιτι (ευτυχως ηταν κοντα)και αφου παρακαλεσαν τον γαμπρο με την συγνωμη της κλαιουσας νυφης επεστρεψε στην εκκλησια .Να πω οτι ειχαμε πληροφορηθει εκ των προτερων απο τον γαμπρο μην τυχον και  τραβηξουμε το σκηνικο η οτιδηποτε περιεργο ,μας ειπε παιδια δεν γουσταρω τετοια σκηνικα .Αν εχετε δει φωτογραφιες οπου ο γαμπρος και καλα γονατιζει μπροστα στην νυφη ,της φιλα το χερι και αλλες μαλακιες ,δυστυχως τα κανω αυτα γιατι συνηθως τα ζητανε οι νυφες.Αλλο σκηνικο εχω δει σε βαπτιση να πλακωνονται για το ονομα του παιδιου ,η αλλη φαση να ερχονται μαλωμενοι στην εκκλησια και να μην μιλιουνται ,σκηνικο απο πρωην γκομενους ,η και πρωην γκομενες που να την πεφτουν (διακριτικα ) στον γαμπρο.
Ενας μια φορα εκανε κατι ωραιο ,ειχε συμφωνησει να ερθει πρωτη η νυφη στην εκκλησια να περιμενει τον γαμπρο στα σκαλια της εκκλησιας ,ο τυπος ωραιος γιατι μολις εφτασε εκανε κυκλους με το αμαξι ,του και καλα δεν θελω ,να σας πω ολες οι γυναικες ειχαν σκασει  .
Θα ρωτησετε που ηξερα για πρωην γκομενους κ.τ.λ.,συνηθως τα μαθαινουμε απο τον περιγυρο του ενος η του αλλου και παντα γινεται σουσουρο
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
βοηθο???ασε φιλε με την ψηφιακη τεχνολογια κανεις δεν πληρωνει ,ολοι τραβανε με κινητα, ταμπλετ, οποτε δεν εχουν αγωνια να δουν φωτο η βιντεο και βεβαια χαμηλοτερη τιμη και παιρνεις τα λεφτα σου του αγιου...........
δεν μας εφτανε η κριση ειναι και η τεχνολογια που μας ξεσκισε
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.066
Πόντοι
7.216
βοηθο???ασε φιλε με την ψηφιακη τεχνολογια κανεις δεν πληρωνει ,ολοι τραβανε με κινητα, ταμπλετ, οποτε δεν εχουν αγωνια να δουν φωτο η βιντεο και βεβαια χαμηλοτερη τιμη και παιρνεις τα λεφτα σου του αγιου...........
δεν μας εφτανε η κριση ειναι και η τεχνολογια που μας ξεσκισε

Καλά μεταξύ μας τώρα μην κλαίγεσαι κιόλας.
Είστε από τα λίγα επαγγέλματα που συνεχίζουν να βγάζουν κασέρι γιατι ό,τι εχει να κάνει με τον γάμο είναι υπερκοστολογημένο.
π.χ. ντι τζεη για γαμο 400-500 ευρώ. ενώ για να παίξει σε ένα μαγαζι παίρνει 50-100. 5 φορές πάνω.
Κάπως έτσι είναι και οι δικές σας αμοιβές, με ελάχιστα έξοδα πλέον λόγο ψηφιακών μηχανών και φυσικά μαυρα.

 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Σκηνικα απειρα ,να πλακωνονται μεσα στην εκκλησια οι οικογενειες ,για διαφορους λογους ,στολισμος εκκλησιας,αργοπορια της νυφης για να κανει καψωνια στον γαμπρο,εντωμεταξυ να φωναζει ο παπας κ.τ.λ.Το χειροτερο που μου εχει τυχει ομως ηταν πριν 4 χρονια ,ειχα συγκεκριμενα 2 γαμους σε σχετικα κοντινες εκκλησιες ο πρωτος 6μ.μ. και ο αλλος 8μ.μ ,ολα καλα γιατι ηταν ενα 5λεπτο με το αμαξι η αποσταση.Η φαση ομως ηταν οτι στον γαμο τον 6 ειχε παρακαλεσει ο γαμπρος την  νυφη να μην τον πατησει στο<<η δε γυνη ινα φοβηται τον αντρα>> πιστευε οτι γινεται ξεφτιλα,ελα  ομως που υπηρχαν οι μαλακισμενες φιλες της νυφης ,και αρχισαν  στην συγκεκριμενη φραση να της λενε,<<πατα τον ,πατα τον>> εκανε το λαθος να τον πατησει οποτε γυρναει ο τυπος της ριχνει ενα μπατσο την σπρωχνει και φευγει μπροστα σε ολο τον κοσμο ,μειναμε καγκελο ολοι ,εγω με το βιντεο και ο φωτογραφος ,ειχαμε την αλλη δουλεια ,αλλα και δεν μπορουσαμε να φυγουμε με μισο μυστηριο,ο παπας ειχε μεινει και αυτος καγκελο γιατι δεν θα ισχυε πλεον ο γαμος και φυσικα ολος ο κοσμος δωρα ,στολισμοι ,μπομπονιερες ,ολα ακυρα ,η μαλακω νυφη αρχισε να κλαιει σε φαση λιποθυμιας γιατι ολα στον βροντο.Τελικα ο παπας μαζι με καποιους συγγενεις πηγαν στο σπιτι (ευτυχως ηταν κοντα)και αφου παρακαλεσαν τον γαμπρο με την συγνωμη της κλαιουσας νυφης επεστρεψε στην εκκλησια .Να πω οτι ειχαμε πληροφορηθει εκ των προτερων απο τον γαμπρο μην τυχον και  τραβηξουμε το σκηνικο η οτιδηποτε περιεργο ,μας ειπε παιδια δεν γουσταρω τετοια σκηνικα .Αν εχετε δει φωτογραφιες οπου ο γαμπρος και καλα γονατιζει μπροστα στην νυφη ,της φιλα το χερι και αλλες μαλακιες ,δυστυχως τα κανω αυτα γιατι συνηθως τα ζητανε οι νυφες.Αλλο σκηνικο εχω δει σε βαπτιση να πλακωνονται για το ονομα του παιδιου ,η αλλη φαση να ερχονται μαλωμενοι στην εκκλησια και να μην μιλιουνται ,σκηνικο απο πρωην γκομενους ,η και πρωην γκομενες που να την πεφτουν (διακριτικα ) στον γαμπρο.
Ενας μια φορα εκανε κατι ωραιο ,ειχε συμφωνησει να ερθει πρωτη η νυφη στην εκκλησια να περιμενει τον γαμπρο στα σκαλια της εκκλησιας ,ο τυπος ωραιος γιατι μολις εφτασε εκανε κυκλους με το αμαξι ,του και καλα δεν θελω ,να σας πω ολες οι γυναικες ειχαν σκασει  .
Θα ρωτησετε που ηξερα για πρωην γκομενους κ.τ.λ.,συνηθως τα μαθαινουμε απο τον περιγυρο του ενος η του αλλου και παντα γινεται σουσουρο

για πες περιστατικα με πρωην του γαμπρου η της νυφης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom