Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Καλά μεταξύ μας τώρα μην κλαίγεσαι κιόλας.
Είστε από τα λίγα επαγγέλματα που συνεχίζουν να βγάζουν κασέρι γιατι ό,τι εχει να κάνει με τον γάμο είναι υπερκοστολογημένο.
π.χ. ντι τζεη για γαμο 400-500 ευρώ. ενώ για να παίξει σε ένα μαγαζι παίρνει 50-100. 5 φορές πάνω.
Κάπως έτσι είναι και οι δικές σας αμοιβές, με ελάχιστα έξοδα πλέον λόγο ψηφιακών μηχανών και φυσικά μαυρα.
Δεν παιζουν τετοια μεροκαματα τουλαχιστον Αθηνα που ξερω 400-500 ευρω πολυ δυσκολα,οπως ειπα η τεχνολογια αλλαξε πολλα πραγματα ,ο  dj πλεον παιζει με λαπτοπ μιξαρισμενα ετοιμα πακετα τραγουδιων σε αριθμημενα files οπως και σε  μας φωτογραφους -βιντεαδες απλοποιηθηκαν πολυ τα πραγματα ,τι σημαινει αυτο ,σημαινει οτι κανει την δουλεια ο οποιοσδηποτε πολυ ευκολα,δημοσιοι υπαληλοι ,ιδιωτικοι ,και οποιος μπορει να δουλεψει σαββατοκυριακο.Και το <<μαυρα >>δυσκολο πλεον ,
καποτε ναι ,ολα τα επαγγελματα που ειχαν σχεση με τον γαμο κονομαγανε ,τωρα σε σχεση με προ κρισης 80% κατω
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
για πες περιστατικα με πρωην του γαμπρου η της νυφης
ε !!καλα οχι να πλακωθουν μεσα στην εκκλησια ,γενικως πρωην εχουν τιποτα κλαματα,ανταλαγη τηλεφωνων,διακριτικα παντα,(και καλα να βρεθουμε ,ελατε απο το σπιτι )οτι θα εκανε ο καθενας μας που γουσταρε μια πρωην του και την βλεπει στον γαμο του η και αντιστροφα.
Παντως στους γαμους εχει πολυ καμακι ,γκομενες,και γενικα μπορεις να κανεις παιχνιδι ,σε μενα δεν εχει κατσει τιποτα ποτε αλλα σε συναδελφους ,ναι, εχουν γαμησει μετα απο γλεντι γαμου .Γενικως το κλιμα ειναι καλο ,ειδικα στην ετοιμασια της νυφης που ειναι ολο γκομενες στο σπιτι της
 

O Skylos

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2017
Μηνύματα
379
Like
4
Πόντοι
1
Για ποιον λογο παντρευεστε και μετα κλαιγεστε στο μπου και στο κοσμο?

Τοσο πολυ σας καιει τι θα πει η μαμα ο μπαμπας και ο κοινωνικος περιγυρος?

Ετσι μου ρχεται να βγω στους δρομους και να μοιραζω ζευγαρια αρχιδια στους μπουληδες που τα παρεδωσαν στις βρωμομουνες συζυγους τους
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.065
Πόντοι
6.796
Το θαψιμο και το κουτσομπολιό στους προσκεκλημένους ενος γαμου δεν εχει προηγούμενο.. τους τραπεζωνουν τους ταιζουν και τρωνε θαψιμο διχως προηγούμενο
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.065
Πόντοι
6.796
Εντωμεταξυ ολοι οι παντρεμενοι αν δουν εργενη προσπαθουν να τον παρασύρουν στη παγιδα που πεσαν οι ίδιοι.. δηθεν η ζωη τους εχει αλλαξει προς το καλυτερο, δηθεν εχουν καλυτερο κοινωνικο στατους αλλα απλα ζηλευουν τον εργενη και θελουν να τον παρασυρουν στο βουρκο τους.. καραντι πραματα αυτα
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.065
Πόντοι
6.796
Σες οσους παντρεμενουνς εχω δειξει τις πουτανες που γαμαω τους τρεχει το σαλακι μεχρι τη σολα του παπουτσιού τους..
Οι δε γυναικες τους... εφιαλτης με μια λέξη.. δεν επεφτα για ύπνο στο ιδιο κρεβάτι ουτε με 500 ευρω τη βραδιά να μου δίνανε
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.066
Πόντοι
7.216
Δεν παιζουν τετοια μεροκαματα τουλαχιστον Αθηνα που ξερω 400-500 ευρω πολυ δυσκολα,οπως ειπα η τεχνολογια αλλαξε πολλα πραγματα ,ο  dj πλεον παιζει με λαπτοπ μιξαρισμενα ετοιμα πακετα τραγουδιων σε αριθμημενα files οπως και σε  μας φωτογραφους -βιντεαδες απλοποιηθηκαν πολυ τα πραγματα ,τι σημαινει αυτο ,σημαινει οτι κανει την δουλεια ο οποιοσδηποτε πολυ ευκολα,δημοσιοι υπαληλοι ,ιδιωτικοι ,και οποιος μπορει να δουλεψει σαββατοκυριακο.Και το <<μαυρα >>δυσκολο πλεον ,
καποτε ναι ,ολα τα επαγγελματα που ειχαν σχεση με τον γαμο κονομαγανε ,τωρα σε σχεση με προ κρισης 80% κατω
Σε φίλο που παντρεύτηκε πρόσφατα χωρίς πολλά φρού φρού, ο φωτογράφος πήρε 1.000.
Χωρις τα άλμπουμ...
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Το θαψιμο και το κουτσομπολιό στους προσκεκλημένους ενος γαμου δεν εχει προηγούμενο.. τους τραπεζωνουν τους ταιζουν και τρωνε θαψιμο διχως προηγούμενο

πολυ σωστο αυτο
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Εντωμεταξυ ολοι οι παντρεμενοι αν δουν εργενη προσπαθουν να τον παρασύρουν στη παγιδα που πεσαν οι ίδιοι.. δηθεν η ζωη τους εχει αλλαξει προς το καλυτερο, δηθεν εχουν καλυτερο κοινωνικο στατους αλλα απλα ζηλευουν τον εργενη και θελουν να τον παρασυρουν στο βουρκο τους.. καραντι πραματα αυτα

Εξαρτάται τί είδους εργένης είναι.Εαν είναι από αυτούς που βρίσκουν και γαμάνε συχνά,συμφωνώ μ'αυτό που λες.

Εαν όμως είναι από τους εργένηδες που δεν γαμάνε ποτέ και κοινωνικά ζούνε στο περιθώριο,τί να ζηλέψουν από αυτούς;
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Σες οσους παντρεμενουνς εχω δειξει τις πουτανες που γαμαω τους τρεχει το σαλακι μεχρι τη σολα του παπουτσιού τους..
Οι δε γυναικες τους... εφιαλτης με μια λέξη.. δεν επεφτα για ύπνο στο ιδιο κρεβάτι ουτε με 500 ευρω τη βραδιά να μου δίνανε

τι τους εμποδιζει να γαμησουν τις πουτανες που γαμας κι εσυ?
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.066
Πόντοι
7.216
μαλακας ο φιλος σου χωρις παρεξηγηση
Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο, αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Είναι η αποτύπωση της αγοράς.
Να τον κοροϊδέψει και να του πήρε 200-300 ευρώ παραπάνω?
Όπως και να χει πάλι πολλά είναι για κάτι που έχει έξοδα 0.
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Εξαρτάται τί είδους εργένης είναι.Εαν είναι από αυτούς που βρίσκουν και γαμάνε συχνά,συμφωνώ μ'αυτό που λες.

Εαν όμως είναι από τους εργένηδες που δεν γαμάνε ποτέ και κοινωνικά ζούνε στο περιθώριο,τί να ζηλέψουν από αυτούς;

αμαν ρε φιλε τι καταθλιψαρα ειναι αυτη που εχεις φυσικο να μην σου καθεται ουτε θηληκη γατα με τετοια μιζερια που εκπεμπεις
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο, αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Είναι η αποτύπωση της αγοράς.
Να τον κοροϊδέψει και να του πήρε 200-300 ευρώ παραπάνω?
Όπως και να χει πάλι πολλά είναι για κάτι που έχει έξοδα 0.
Kαι γιατί δεν το κάνεις και εσύ να κονομήσεις;

 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
αμαν ρε φιλε τι καταθλιψαρα ειναι αυτη που εχεις φυσικο να μην σου καθεται ουτε θηληκη γατα με τετοια μιζερια που εκπεμπεις

Γιατί ρε φίλε,όλοι οι εργένηδες νομίζεις ότι γαμάνε;Παπάρια.Ένα μικρό ποσοστό γαμάει και όλοι οι άλλοι θέλουν κι αυτοί να παντρευτούν.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
τι τους εμποδιζει να γαμησουν τις πουτανες που γαμας κι εσυ?
Το ιδιο με ειχε ρωτησει και μια μουναρα συναδελφος που μιλαγαμε σχετικα και της ελεγα τα δικα μου στον αγοραιο  ερωτα και οτι ημουν πολυ τυχερος που μπορουσα να ζησω ολα αυτα και να εχω αυτες τις εμπειριες που με εκαναν και καλυτερο ανθρωπο.Και μου ειπε η κοπελα,Και για τη γυναικα υπαρχει αυτη η επιλογη,αν βγαινει εξω καθε μερα και ψαχνεται να οι ευκαιριες που θα παρουσιαστουν,ανετα. -Σωστα.Ετσι συνηθιζεις να κανεις και συ; -Οχι.
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Γιατί ρε φίλε,όλοι οι εργένηδες νομίζεις ότι γαμάνε;Παπάρια.Ένα μικρό ποσοστό γαμάει και όλοι οι άλλοι θέλουν κι αυτοί να παντρευτούν.

εγω εργενης ειμαι και ολοι οι φιλοι μου εργενηδες και ολοι μας γαμαμε και κανεις μας δεν θελει να παντρευτει τι πινεις και δεν μας δινεις? τοσα ξεκολα και μπορδελα τριγυρω εσυ δεν βρισκεις να γαμισεις?
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.866
Πόντοι
5.406
εγω εργενης ειμαι και ολοι οι φιλοι μου εργενηδες και ολοι μας γαμαμε και κανεις μας δεν θελει να παντρευτει τι πινεις και δεν μας δινεις? τοσα ξεκολα και μπορδελα τριγυρω εσυ δεν βρισκεις να γαμισεις?
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
εγω εργενης ειμαι και ολοι οι φιλοι μου εργενηδες και ολοι μας γαμαμε και κανεις μας δεν θελει να παντρευτει τι πινεις και δεν μας δινεις? τοσα ξεκολα και μπορδελα τριγυρω εσυ δεν βρισκεις να γαμισεις?

Ποιά ξέκολα ρε φίλε;Αυτά μόνο για να τα βλέπεις είναι εαν δεν είστε παρέα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom