Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.013
Πόντοι
1.616
Ποιά ξέκολα ρε φίλε;Αυτά μόνο για να τα βλέπεις είναι εαν δεν είστε παρέα.
Σόρρυ φίλε δεν κατάλαβα, τι εννοείς "μόνο για να τα βλέπεις εαν δεν είστε παρέα.";
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Σε φίλο που παντρεύτηκε πρόσφατα χωρίς πολλά φρού φρού, ο φωτογράφος πήρε 1.000.
Χωρις τα άλμπουμ...
Φιλε μου ,μπορει να ειναι πολλα μπορει και λιγα,ειναι αναλογα τι ζητησε ο φιλος σου η μαλλον η γυναικα του.
Παιζει και το εξης μουνοδουλικο σεναριο ,την επομενη του γαμου ξαναφορανε τα ρουχα (νυφικο-γαμπριατικο) και πανε σε παρκα ,ακρογιαλιες,εδω αθηνα παιζει και η ακροπολη για φωτογραφιες με το φως της ημερας ,ηαπογευμα κ.τ.λ. αυτο χρεωνεται εξτρα μπορει να ζητησε 2η και 3 διαφορετικα μερη,επισης μερικοι ζητανε ψηφιακο αλμπουμ που ενα καλο να φτιαχτει κοστιζει 350 +φπα,οποτε το δινεις κανα 500 αρικο,γενικως παιζουν διαφορες τιμες ,δεν νομιζω να ειναι μαλακας ο φιλος σου μαλλον τον εβαλε η γυναικα <<θελω αυτο θελω εκεινο >> και οι μουνοδουλοι πληρωνουν ,ασε εχω δει πολλα οπως ειπα .Τα περισσοτερα οι γυναικες τα ζητανε (χαρη σε αυτες δουλευουμε) δεν μπορεις να φανταστεις τι ζητανε,παντως ενα πακετο βιντεο φωτο μονο εκκλησια κοστιζει περιπου 500 ευρω με 100 φωτο και 3 dvd ,ρωτηστε σε διαφορα μαγαζια ,μεσες ακρες ομως εκει παιζουν
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Ναι παιζει και πολυ θαψιμο ειδικα αν ειναι κανενας πρωην γκομενος στο τραπεζι και το ξερουν ολοι
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.065
Πόντοι
6.796
Εξαρτάται τί είδους εργένης είναι.Εαν είναι από αυτούς που βρίσκουν και γαμάνε συχνά,συμφωνώ μ'αυτό που λες.

Εαν όμως είναι από τους εργένηδες που δεν γαμάνε ποτέ και κοινωνικά ζούνε στο περιθώριο,τί να ζηλέψουν από αυτούς;

Η μαχη που δινετε στην ελληνικη κοινωνια ειναι να πουλας οτι παιρνας καλα.. κανεις δε παιρναει τοσο καλα οσο προσπαθει να φανει.. οποτε ο καθενας το καταδυναμη μεσα σε αυτο το πλαίσιο..
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.065
Πόντοι
6.796
τι τους εμποδιζει να γαμησουν τις πουτανες που γαμας κι εσυ?

Οσοι εχουν γυναικα/παιδι για πολλους και διαφορους λογους δε μπορουν να γαμισουν ουτε πουτανα..

Μη κοιτας που ειμαστε 200 νοματαιοι εδω μεσα.. η πλειοψηφία εχει παει με πουτανες μετρημενες στα δάχτυλα..
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.211
Like
34.752
Πόντοι
9.931
Φιλε μου ,μπορει να ειναι πολλα μπορει και λιγα,ειναι αναλογα τι ζητησε ο φιλος σου η μαλλον η γυναικα του.
Παιζει και το εξης μουνοδουλικο σεναριο ,την επομενη του γαμου ξαναφορανε τα ρουχα (νυφικο-γαμπριατικο) και πανε σε παρκα ,ακρογιαλιες,εδω αθηνα παιζει και η ακροπολη για φωτογραφιες με το φως της ημερας ,ηαπογευμα κ.τ.λ. αυτο χρεωνεται εξτρα μπορει να ζητησε 2η και 3 διαφορετικα μερη,επισης μερικοι ζητανε ψηφιακο αλμπουμ που ενα καλο να φτιαχτει κοστιζει 350 +φπα,οποτε το δινεις κανα 500 αρικο,γενικως παιζουν διαφορες τιμες ,δεν νομιζω να ειναι μαλακας ο φιλος σου μαλλον τον εβαλε η γυναικα <<θελω αυτο θελω εκεινο >> και οι μουνοδουλοι πληρωνουν ,ασε εχω δει πολλα οπως ειπα .Τα περισσοτερα οι γυναικες τα ζητανε (χαρη σε αυτες δουλευουμε) δεν μπορεις να φανταστεις τι ζητανε,παντως ενα πακετο βιντεο φωτο μονο εκκλησια κοστιζει περιπου 500 ευρω με 100 φωτο και 3 dvd ,ρωτηστε σε διαφορα μαγαζια ,μεσες ακρες ομως εκει παιζουν

Ισως δεν θα ειχα κανενα προβλημα να πληρωσω ολα τα παραπάνω ακόμα και τις υπερβολές τύπου πυροτεχνηματα αν ηξερα οτι δεν θα χωριζα ποτε!! Φαντασου λοιπον να εχεις χαλασει ενα σκασμο λεφτα και μετα απο 1-2-5 χρονια να χωριζεις, εγω προσωπικά θα τρελαινομουνα σκεπτόμενος ολα αυτα τα χρηματα που πηγαν πεταμενα ενω θα μπορούσα να τα αξιοποιήσω διαφορετικα.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Το ιδιο με ειχε ρωτησει και μια μουναρα συναδελφος που μιλαγαμε σχετικα και της ελεγα τα δικα μου στον αγοραιο  ερωτα και οτι ημουν πολυ τυχερος που μπορουσα να ζησω ολα αυτα και να εχω αυτες τις εμπειριες που με εκαναν και καλυτερο ανθρωπο.Και μου ειπε η κοπελα,Και για τη γυναικα υπαρχει αυτη η επιλογη,αν βγαινει εξω καθε μερα και ψαχνεται να οι ευκαιριες που θα παρουσιαστουν,ανετα. -Σωστα.Ετσι συνηθιζεις να κανεις και συ; -Οχι.

Δεν ισχύει αυτό.
Εγω με 150 ευρώ/ώρα μπορω να χτυπήσω call girl εμφάνισης 8 και ανω.
Η μεση ελληνίδα όσο και να ψαχτεί,άντρα 8άρι και πάνω δεν πρόκειται να χτυπήσει.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ισως δεν θα ειχα κανενα προβλημα να πληρωσω ολα τα παραπάνω ακόμα και τις υπερβολές τύπου πυροτεχνηματα αν ηξερα οτι δεν θα χωριζα ποτε!! Φαντασου λοιπον να εχεις χαλασει ενα σκασμο λεφτα και μετα απο 1-2-5 χρονια να χωριζεις, εγω προσωπικά θα τρελαινομουνα σκεπτόμενος ολα αυτα τα χρηματα που πηγαν πεταμενα ενω θα μπορούσα να τα αξιοποιήσω διαφορετικα.
δηλαδή θα προτιμουσες να χωριζες μετα από 5-10 χρονια και ας υπεφερες????
εγω εσκασα πολλα σε μουσικους και φωτογραφους αλλα εκανα και 3 ταξίδια που γουσταρα χρονια. της εκανα λοιπον εγω το κομματι της. εκανε και αυτή το δικο μου (εννοείται τα λεφτα ο καθενας τα δικα του ή μισα μισα οπου δεν γινεται αλλιως), εκει που ξοδευτηκα παραπανω και δεν το ηθελα ηταν 2-3 χιλιαρικα στην επιπλωση που όμως τελικα εμειναν σπιτι μου.
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.101
Κριτικές
52
Like
17.638
Πόντοι
10.686
Τον δικηγόρο και τα έξοδα διαζυγίου δεν τα έβαλες μέσα... ;)
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
38
Πόντοι
6
Ισως δεν θα ειχα κανενα προβλημα να πληρωσω ολα τα παραπάνω ακόμα και τις υπερβολές τύπου πυροτεχνηματα αν ηξερα οτι δεν θα χωριζα ποτε!! Φαντασου λοιπον να εχεις χαλασει ενα σκασμο λεφτα και μετα απο 1-2-5 χρονια να χωριζεις, εγω προσωπικά θα τρελαινομουνα σκεπτόμενος ολα αυτα τα χρηματα που πηγαν πεταμενα ενω θα μπορούσα να τα αξιοποιήσω διαφορετικα.
Εγω που εχω παει 2η φορα στην ιδια νυφη μετα απο ενα σκασμο λεφτα εξοδα??εδω που τα λεμε οι ελεεινιδες μου δινουν δουλεια .
Πηγα σε ενα γαμο  σε νησι ,οπου η τυπισα ζητησε να ερθουν στο τραπεζι σε παραθαλασσια ταβερνα με βαρκα ,μολις εφτανε απο 2 παραπλευρες βαρκες δεξια και αριστερα εριχναν πυροτεχνηματα ,γαμος που στοιχησε πολλα λεφτα ,μετα απο 2 μηνες χωρισαν .
Η μεγαλη μαλακια, ολα τα πληρωσε ο βλακας γαμπρος.
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Οσοι εχουν γυναικα/παιδι για πολλους και διαφορους λογους δε μπορουν να γαμισουν ουτε πουτανα..

Μη κοιτας που ειμαστε 200 νοματαιοι εδω μεσα.. η πλειοψηφία εχει παει με πουτανες μετρημενες στα δάχτυλα..

οχι ρε φιλε σχεδον ολοι οι αντρες εχουν παει τουλαχιστον μια φορα στα μπορδελα ετσι απο περιεργια επισης αμα κολησεις το μικροβιο του μπορδελιαρη δεν τα κοβεις και παιδι και εγγονι να κανεις
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
Δεν ισχύει αυτό.
Εγω με 150 ευρώ/ώρα μπορω να χτυπήσω call girl εμφάνισης 8 και ανω.
Η μεση ελληνίδα όσο και να ψαχτεί,άντρα 8άρι και πάνω δεν πρόκειται να χτυπήσει.

κι ομως φιλε λαθος τα λες η μεση ελληνιδα θα χτυπησει αντρα εμφανισης οχτω και πανω τσαμπα γεματος ο τοπος με μπαζοφονιαδες που χαλανε την πιατσα
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Ο Αλεξανδρακης λενε τις πηδαγε ολες στο καμαρινι του. Μα και αυτη; Του ειχαν πει για μια ασχημη. Αυτη δεν εχει ψυχουλα; απαντησε

 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Από πολλούς φίλους λίγες σελίδες πριν ετέθη το θέμα του το κατά πόσο υπάρχουν γυναίκες σήμερα ‘’άξιες’’ για κάνει κανείς οικογένεια μαζί τους.

Θα προσπαθήσω να δώσω τη γνώμη μου και να απαντήσω στη παραπάνω ερώτηση.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι μέσα απο τις σχέσεις του με τις γυναίκες, κεντρικό ρόλο στις οποίες παίζει το σεξ, ο άντρας ουσιαστικά αυτοπροσδιορίζεται.

Να το πώ στρατιωτικά ( λίγο πολύ όλοι κάναμε στρατό ) !!
Μέσω των σχέσεών του με τις γυναίκες  ο άντρας ''Δίνει αναφορά στον εαυτό του''. Και αν απο κάποιον σίγουρα δεν μπορείς να κρυφθείς αυτός είναι ο εαυτός σου.

Βέβαια δεν ισχυρίζομαι ότι οι σχέσεις με τις γυναίκες είναι ο μοναδικός τρόπος αυτοαναφοράς, υπάρχουν και άλλοι πολλοί τρόποι. Του Καζαντζάκη του πήρε περίπου 850 σελίδες στο ''Αναφορά στο Γκρέκο'' για να το κάνει.

Είναι όμως ο πιο κοινός, και ο πιο συχνός τρόπος, μια και σχετίζεται άμεσα με κάτι  ενστικτωδώς ριζωμένο μέσα μας, και απόλυτα αναγκαίο, δηλαδή με τη σχέση μας με τις γυναίκες.

( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
( ΣΥΝΕΧΕΙΑ )

Αυτό που πιστεύω έχει συμβεί τα τελευταία χρόνια μέσω ενός κύματος υπερβάλοντος και σε εντελώς λάθος βάση, ''μαλακοφεμινισμού'' απο τις γυναίκες, είναι ό αντρας να  τείνει σε μια σχέση απλά να ''ακυρώνεται''. Ουσιαστικά ο άντρας έχει σε πολλές περιπτώσεις δυο επιλογές, η να μην κάνει σχέσεις με μια μεγάλη ομάδα γυνακών, είτε χάριν της δημιουργίας η της διατήρησης της όποιας σχέσεως να εξαναγκάζεται σε πολλές περιπτώσεις ( οχι βέβαια πάντα ) σε αυτοακύρωση. Και εννοώ αυτοακύρωση στο πλαίσιο του αυτοαναφορικού ρόλου που έχει για τον άντρα η σχέση του με τις γυναίκες και το σεξ ειδικότερα ( όπως παραπάνω ανέφερα ).

Για να καταλαβαίνουμε για τι μιλάμε. Δεν είμαι φαλοκράτης. Δεν πιστεύω ότι η κατάσταση που ζούσε η κοινωνία τον προηγούμενο αιώνα όσον αφορά τις γυναίκες ήταν σωστή. Δηλαδή, στην υπερβολή της, οι γυναίκες να τις τρώνε σε τακτική βάση απο τους μέθυσους και τζογαδόρους άντρες τους χωρίς καμμία αντίσταση και να μεγαλώνουν καρτερικά τα 3-4 παιδιά τους όντας καθολικώς εξαρτώμενες απο τους άντρες. Σε κάποιες δε περιόδους χωρίς καν δικαίωμα ψήφου. Δεν μιλάω για κάτι τέτοιο. Αυτά όλα, και πολλά άλλα εξ' ισου στραβά και σημαντικά, πολύ σωστά ανατράπηκαν μέσω της γυναικείας χειραφέτησης στο πλάισιο του κινήματος του υγιούς πραγματικού φεμινισμού. Ο πραγματικός όμως φεμινισμός πολύ μικρή σχέση έχει με το ''μαλακοφεμινισμό'' που σήμερα τείνει να επικρατεί και στον οποίο αναφέρομαι.

Το εκκρεμές σήμερα έχει γυρίσει απο το το ένα άκρο που παραπάνω περιέγραψα στο άλλο χωρίς να βρεί σημείο ισορροπίας. Τι εννοώ ??

Πέρα απο τις προφανώς τραγελαφικές εικόνες των γυναικών body builders που ''κατέκτησαν και ανέτρεψαν'' την όποια υπεροχή των ανδρών έναντι των γυναικών στο τομέα της μυικής δύναμης, έχουμε πολύ πιο σοβαρά φαινόμενα ''μαλακοφεμινισμού''.

Αναφέρομαι σε μια υπερμητριαρχικού τύπου εξουσιομανία των μαλακοφεμινιστριών έναντι των ανδρών που πέρασε ουσιαστικά στο ψυχολογικό ''DNA'' των περισσοτέρων δυτικών αρχικά γυναικών και τείνει να εξαπλώνεται σε όλο το πλανήτη.

Πρότυπό τους ιδεολογικό , και οδηγός τους η Lady Μάργκαρετ Θάτσερ, πού όχι τυχαία έχει συνδεθεί με την απόλυτη καταστολή και επιβολή της ( κατά τα άλλα δε λέω δημοκρατικά) εκλεγμένης εξουσίας, που μπροστά της ωχρειούσαν σε κάποιες περιπτώσεις ακόμη και δικτατορίες. Ως η ''σιδηρά κυρία'' έμεινε άλλωστε στην ιστορία.

Κυριότεροι σημερινοί εκπρόσωποί τους οι γυναίκες στελέχη σε μεσαίες και ανώτατες θέσεις εργασίας που ''απολαμβάνουν'' να διοικούν ( βλέπε να ευνουχίζουν ) άντρες.

Κυριότερο τους κατόρθωμα, η έμπνευση αρχικά, και ακόλουθη εμπέδωση τελικά, της ελεγχομανίας και της καταδυνάστευσης των ανδρών μέσω της θηλυκότητάς τους, ως στόχο και επίτευγμα του και καλά ''φεμινιστικού'' κινήματος και των γυναικών γενικότερα.

Η ''πιάτσα'' το λέει με πολλούς τρόπους. ''Ποιός εχει το πάνω χέρι στη σχέση ?? '', ''Τρώει παντόφλα ο τύπος !!'' ''Το μουνί σέρνει καράβι !!'', Δεν την εσχισε νωρίς τη γάτα ο τύπος'' , ''Πιρφόροι και μουνόδουλοι καταστρέφουν τη πιάτσα ( ορολογία του site ), ''Οι ελεεινήδες'' κλπ

Οπως και να το πείς το ίδιο πράγμα όλοι λένε. Οτι ο άντρας και η γυναίκα έχουν στις περισσότερες περιπτώσεις μπουρδουκλώσει και  χάσει τους ρόλους τους στη σύγχρονη κοινωνία. Η δε οικογένεια ως θεσμός δυτικού τύπου βασισμένος κυρίως στα σαθρά θεμέλια της μονογαμίας έχει πάει μάλλον περίπατο, και σε αυτό το "κατόρθωμα" πέρα απο τις αντρικές μαλακίες σοβαρό ρόλο έχει παίξει και ο ''μαλακοφεμινισμός'' .

( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786

( ΣΥΝΕΧΕΙΑ )

Η ''μαλακοφεμινίστρια'' θεωρεί τον άντρα ώς μέσο εκπλήρωσης προσωπικών της στόχων. Αμεσοι στόχοι της είναι, είτε να πετύχει την οικονομική αφαίμαξη του άντρα και να πάει μετά για άλλα, είτε  (εφόσον ο άντρας πληροί τις δικές της προδιαγραφές) να τον καταδυναστεύσει και να τον χρησιμοποιήσει, αρχικά σαν αποθήκη σπερματοζωαρίων και ακολούθως σαν υποζύγιο εφ όρου ζωής.

Πάνω απο όλα η εαυτάρα τους την οποία ενίοτε βαφτίζουν ''Δικές τους προσωπικές ανάγκες''. Παραδειγματα  τέτοιων προσωπικών αναγκών, είναι μια τσάντα Luis Vuiton, μια υπηρέτρια για το σπίτι, μια παραμάνα για τα παιδιά, ένας ( απαραιτήτως νέος και γοητευτικός ) γυμναστής κλπ Ασήμαντες λεπτομέρειες οπως για παράδειγμα να προθυμοποιηθούν να πληρώσουν ( όχι να πληρώσουν τελικά) όταν βγαίνουν συνοδευόμενες απο ένα άντρα ούτε καν περνάνε απο το κατά άλλα ''υπερχειραφετημένο'' φεμινιστικά κεφάλι τους

Σε πολλές περιπτώσεις το παραπάνω συγκαλύπτεται μέσω ντρίπλας πριν απο το γάμο στη βάση του  ''Αστον να λέει, μετά τον γάμο θα στον στρώσω εγώ''. Σαν να είναι ο άντρας μηχανάκι που αρχικά θέλει ροντάρισμα. Βέβαια η παρομοίωση είναι πετυχημένη μια και τόσο το μηχανάκι όσο και ο πιρφόρος μουνόδουλος καβαλιούνται και τα δύο.
( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
( ΣΥΝΕΧΕΙΑ)
Ο παραπάνω κακώς εννοούμενος ''Μαλακοφεμινισμός'', σαν υπερβολή του πραγματικού φεμινισμού, ήταν η αρχική φωτιά κυρίως στη προτεσταντική δύση. Το internet ήταν ο άνεμος που ξάπλωσε τη φωτιά σε όλο το πλανήτη. Τέλος τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης απετέλεσαν τη βενζίνη που χρησιμοποιήθηκε για να σβήσει η φωτιά.

Ο επαναπροσδιορισμός των ρόλων θα έρθει. Μετά τις πυρκαγιές η φύση αναγεννάται. Το εκκρεμές σε κάποια φάση θα ισορροπήσει. Η διαδικασία όμως είναι επώδυνη γιατί η αλήθεια όπως και η ζωή στις περισσότερες περιπτώσεις είναι σκληρή. Δηλαδή:

Κάποιες λίγες μαλακοφεμινίστριες  που έχουν νεποτιστικό οικονομικό υπόβαθρο, όλο και κάποιο Μουνόδουλο Μαλακοπιρφόρο θα τυλίξουν στη βάση του ''Η οικογένειά μου σε έκανε άνθρωπο, οπότε σκάσε και κολύμπα''. Μιλάμε για τον απόλυτο ευτελισμό, την απόλυτη ξεφτίλα, την απόλυτη αυτοακύρωση ( που ανέφερα παραπάνω ) ενός άντρα. Αυτές όμως είναι μειοψηφία.

Οι περισσότερες  υπόλοιπες μεγαλεπίβολες ''μαλακοφεμινίστριες''  καταλήγουν:

Πρώτον. Ανύπαντρες και Ανέραστες μέχρι τα 45 τους όπου πλακώνονται στις εξωσωματικές όταν τελικά ανακαλύπτουν ότι η θυσία της οικογένειας και της μητρότητας έναντι της big time  απόπειρας καριέρας τους αποδεικνύεται big time φόλα. Κυρίως γιατί κάπου εκεί συνειδητοποιούν ότι η όποια ''κατάκτηση'' υψηλών θέσεων καριέρας έχει κυρίως νεποτιστική και όχι αξιοκρατική βάση. Αν έχετε αμφιβολίες ψάξτε ( για παράδειγμα ) να βρείτε πόσες βουλευτίνες ( αλλά και βουλευτές ) δεν έχουν πρώτο βαθμό συγγενείας με παλαιό βουλευτή η πολιτικάντη.

Δεύτερον. Χωρισμένες, με διαζύγιο η άνευ, ανέραστες και πάλι, να μεγαλώνουν με τις χίλιες μύριες δυσκολίες μόνες τους ένα η περισσότερα παιδιά. Στο λαιμό τους παίρνουν και τους δύστυχους γονείς τους, που απο ανέμελους παπούδες τους μετατρέπουν σε οικιακούς βοηθούς και παιδαγωγούς πλήρους απασχόλησης στα 70 τους. Ακούγεται χαζό αλλά η ρήση ''Αμαρτιαι γονέων παιδεύουσι τέκνα'', βρίσκει με τραγελαφικό τρόπο τη πλήρη αντιστροφή της στo ''Αμαρτίαι τέκνων παιδεύουσι γονείς''

( ΣΥΝΕΧΕΙΑ )
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom