Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

billkar007

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2018
Μηνύματα
390
Like
361
Πόντοι
21
cool, ποσο χρονων εισαι κ την ψαχνεις τοσο πολυ.... κ ρωταω γιατι σε κοβω αρκετα μικρο για μπλεξιματα....
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Παντως ρε παιδια, ειναι κριμα, η χωρα μας αφανιζεται. Η υπογεννητικοτητα εχει χτυπησει κοκκινο.
Πλεον βλεπω σε λιγα χρονια να κλεινουν σχολεια παντου, οχι μονο σε απομονωμενα χωρια.
Πανε χαλια τα πραγματα...

Αλλα μυαλο να βαλουν οι ελλεεινιδες, ακομη δεν βαλανε....κουραγιο, εχει και πιο κατω ακομη....για να δουμε αν και πότε θα συνελθουν....αλλιως φανε lifestyle, likes, και κοιλια περιδρομο!
 

sparos-gr

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Οκτ 2015
Μηνύματα
341
Κριτικές
20
Like
978
Πόντοι
1.011
φιλτατε μην τα ριχνουμε ολα μονο στις ελλεεινιδες. It takes 2 to tango λενε οι ξενοι! Πιστευω οτι και αυτες τα ιδια θα λενε για τους "ελεεινούς".
Πως να κανει οικογενεια με εναν που ειναι μονο βολτα, μουσι και ιδεα?
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Παντως ρε παιδια, ειναι κριμα, η χωρα μας αφανιζεται. Η υπογεννητικοτητα εχει χτυπησει κοκκινο.
Πλεον βλεπω σε λιγα χρονια να κλεινουν σχολεια παντου, οχι μονο σε απομονωμενα χωρια.
Πανε χαλια τα πραγματα...

Αλλα μυαλο να βαλουν οι ελλεεινιδες, ακομη δεν βαλανε....κουραγιο, εχει και πιο κατω ακομη....για να δουμε αν και πότε θα συνελθουν....αλλιως φανε lifestyle, likes, και κοιλια περιδρομο!

Επαρχία κρατάει ακόμα.30+ χωρίς παιδί δύσκολα βρίσκεις.Θεσσαλονίκη και Αθήνα δεν γεννάνε.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Επαρχία κρατάει ακόμα.30+ χωρίς παιδί δύσκολα βρίσκεις.Θεσσαλονίκη και Αθήνα δεν γεννάνε.

Τύπε,πρέπει να πάρεις μια απόφαση..

Είναι αγάμητα μπακούρια οι Έλληνες 30+(μιας και έχεις γράψει επανειλημμένα ότι μόνο οι 20+ γαμάνε) ή είναι τελικά πολύτεκνοι και μάλιστα στην επαρχία που το ένα σχολείο συγχωνεύεται μετά το άλλο;

Δηλαδή διαφωνείς ότι σε μικρές επαρχιακές πόλεις και χωριά,οι άντρες όχι μόνο παιδιά δεν κάνουν,αλλά ούτε και σεξ;

Γιατί εγώ όταν κατεβαίνω Ελλάδα και πάω λίγες μέρες στο χωριό,το καφενείο και η ψησταριά είναι γεμάτο γεροντοπαλίκαρα.
Από 25 μέχρι 60+ χρονών.
Μόνο η σερβιτόρα είναι γυναίκα..
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Επαρχία κρατάει ακόμα.30+ χωρίς παιδί δύσκολα βρίσκεις.Θεσσαλονίκη και Αθήνα δεν γεννάνε.
Σημερα ελεγε οτι η Μαρια Ιωαννιδου, ηθοποιος και χορευτρια, εχει κανει 6 αμβλωσεις, εχει σκοτωσει 6 παιδια οπως ειπε η ιδια. Κι αν περασαν  λεφτα απο τα χερια της, δεν το εκανε λογω οικονομικης ανεχειας, κι αν ηταν ποθητη με συντροφους για να τη στηριξουν για οικογενεια και παιδια. Ολα αυτα πριν καν γνωριζει τον Φρεντυ Γερμανο. Αρα ολα στο μυαλο της καθε γυναικας ειναι. Δε το ηθελε, δε το εκανε. Θυμιζει πολλες σημερινες 40αρες που θετουν ενα σωρο προυποθεσεις και εχουν τρελες απαιτησεις για να κανουν οικογενεια και παιδια. Λες και θα κανουν χαρη σε οποιον το αποτολμησει να παει μαζι τους. Αντι να το εχουν απο τη φυση τους και να το θελουν οι ιδιες.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Τύπε,πρέπει να πάρεις μια απόφαση..

Είναι αγάμητα μπακούρια οι Έλληνες 30+(μιας και έχεις γράψει επανειλημμένα ότι μόνο οι 20+ γαμάνε) ή είναι τελικά πολύτεκνοι και μάλιστα στην επαρχία που το ένα σχολείο συγχωνεύεται μετά το άλλο;

Δηλαδή διαφωνείς ότι σε μικρές επαρχιακές πόλεις και χωριά,οι άντρες όχι μόνο παιδιά δεν κάνουν,αλλά ούτε και σεξ;

Γιατί εγώ όταν κατεβαίνω Ελλάδα και πάω λίγες μέρες στο χωριό,το καφενείο και η ψησταριά είναι γεμάτο γεροντοπαλίκαρα.
Από 25 μέχρι 60+ χρονών.
Μόνο η σερβιτόρα είναι γυναίκα..
ελα ρε τύπε υστερα απο τοσους κλωνους λογικο να τα εχει κανει αχταρμα στο μυαλουδακι του σαν τον πετρη τον πετραν
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Τύπε,πρέπει να πάρεις μια απόφαση..

Είναι αγάμητα μπακούρια οι Έλληνες 30+(μιας και έχεις γράψει επανειλημμένα ότι μόνο οι 20+ γαμάνε) ή είναι τελικά πολύτεκνοι και μάλιστα στην επαρχία που το ένα σχολείο συγχωνεύεται μετά το άλλο;

Δηλαδή διαφωνείς ότι σε μικρές επαρχιακές πόλεις και χωριά,οι άντρες όχι μόνο παιδιά δεν κάνουν,αλλά ούτε και σεξ;

Γιατί εγώ όταν κατεβαίνω Ελλάδα και πάω λίγες μέρες στο χωριό,το καφενείο και η ψησταριά είναι γεμάτο γεροντοπαλίκαρα.
Από 25 μέχρι 60+ χρονών.
Μόνο η σερβιτόρα είναι γυναίκα..

Επαρχία έχει πολύ λιγότερες γυναίκες από άντρες γι'αυτό και βλέπεις τόσα γεροντοπαλίκαρα στα καφενεία.Και όσες μένουν είναι όλες παντρεμένες με παιδιά.Λίγες γυναίκες,πολλοί άντρες και όποιος προλάβει να βρει γυναίκα,βρήκε.Όλοι οι άλλοι τον παίζουν.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;
Γιατι καποιος θα πρεπει να αγορασει ολοκληρη την αγελαδα για να εχει γαλα.
Και παντοτε να εχει τον φοβο μην την αρμεξει κρυφα και καποιος αλλος. Οταν το γαλα στις μερες μας βρισκεται σε καθε γωνια, και φτηνα.  :sunglasses:
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.215
Πόντοι
3.346
Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;
Γιατι καποιος θα πρεπει να αγορασει ολοκληρη την αγελαδα για να εχει γαλα.
Και παντοτε να εχει τον φοβο μην την αρμεξει κρυφα και καποιος αλλος. Οταν το γαλα στις μερες μας βρισκεται σε καθε γωνια, και φτηνα.  :sunglasses:

μου δινεις μια πολυ καλη πασα για να προσθεσω κατι σε μια συζητηση που ειχα με μια Βουλγαρα προχθες.

μου ειπε οτι στην βουλγαρια εχει γενηθει μια νεα μοδα κυριως την τελευταια τριετια οτι οι βουλγαρες κοπελες κανουν παιδι με καποιον χωρις να παντρευονται (o καθενας κανει την ζωη του χωρις να ζουνε κατω απο την ιδια στεγη). μονο ζητανε απο τον πατερα του παιδιου να αναγνωρισει το παιδι ωστε να μην εχει προβληματα στο μελλον το παιδι στο σχολειο απο πιθανο μπουλιγκ οτι ειναι αγνωστου πατρος.

μου προσθεσε και το εξης: μου λεει λογο οτι οι σχεσεις των ανθρωπων εχουν αλλαξει τα τελευταια χρονια και η εννοια της μονογαμιας και στα 2 φυλα πλεον ανοικει σε περασμενες δεκαετιες πολλες γυναικες στην βουλγαρια μολις πατησουν τα +30 θελουν να κανουν ενα παιδι ωστε να μην μεινουν μονες τους στα γεραματα και να εχουν και μια παρεα. Γιατι σεξ οτι ωρα θελουμε το βρισκουμε οικογενεια ομως δυσκολα να κανει μια γυναικα με το στερεοτυπο των περασμενων δεκαετιων διοτι θα καταληξει να ειναι ενα αποτυχημενο μορφωμα στο τελος.
 

jerrybanana

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
136
Κριτικές
5
Like
298
Πόντοι
21
μου δινεις μια πολυ καλη πασα για να προσθεσω κατι σε μια συζητηση που ειχα με μια Βουλγαρα προχθες.

μου ειπε οτι στην βουλγαρια εχει γενηθει μια νεα μοδα κυριως την τελευταια τριετια οτι οι βουλγαρες κοπελες κανουν παιδι με καποιον χωρις να παντρευονται (o καθενας κανει την ζωη του χωρις να ζουνε κατω απο την ιδια στεγη). μονο ζητανε απο τον πατερα του παιδιου να αναγνωρισει το παιδι ωστε να μην εχει προβληματα στο μελλον το παιδι στο σχολειο απο πιθανο μπουλιγκ οτι ειναι αγνωστου πατρος.

μου προσθεσε και το εξης: μου λεει λογο οτι οι σχεσεις των ανθρωπων εχουν αλλαξει τα τελευταια χρονια και η εννοια της μονογαμιας και στα 2 φυλα πλεον ανοικει σε περασμενες δεκαετιες πολλες γυναικες στην βουλγαρια μολις πατησουν τα +30 θελουν να κανουν ενα παιδι ωστε να μην μεινουν μονες τους στα γεραματα και να εχουν και μια παρεα. Γιατι σεξ οτι ωρα θελουμε το βρισκουμε οικογενεια ομως δυσκολα να κανει μια γυναικα με το στερεοτυπο των περασμενων δεκαετιων διοτι θα καταληξει να ειναι ενα αποτυχημενο μορφωμα στο τελος.
Πολύ ενδιαφέρουσα τοποθέτηση, ευθυγραμμίζομαι πλήρως.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
μου δινεις μια πολυ καλη πασα για να προσθεσω κατι σε μια συζητηση που ειχα με μια Βουλγαρα προχθες.

μου ειπε οτι στην βουλγαρια εχει γενηθει μια νεα μοδα κυριως την τελευταια τριετια οτι οι βουλγαρες κοπελες κανουν παιδι με καποιον χωρις να παντρευονται (o καθενας κανει την ζωη του χωρις να ζουνε κατω απο την ιδια στεγη). μονο ζητανε απο τον πατερα του παιδιου να αναγνωρισει το παιδι ωστε να μην εχει προβληματα στο μελλον το παιδι στο σχολειο απο πιθανο μπουλιγκ οτι ειναι αγνωστου πατρος.

μου προσθεσε και το εξης: μου λεει λογο οτι οι σχεσεις των ανθρωπων εχουν αλλαξει τα τελευταια χρονια και η εννοια της μονογαμιας και στα 2 φυλα πλεον ανοικει σε περασμενες δεκαετιες πολλες γυναικες στην βουλγαρια μολις πατησουν τα +30 θελουν να κανουν ενα παιδι ωστε να μην μεινουν μονες τους στα γεραματα και να εχουν και μια παρεα. Γιατι σεξ οτι ωρα θελουμε το βρισκουμε οικογενεια ομως δυσκολα να κανει μια γυναικα με το στερεοτυπο των περασμενων δεκαετιων διοτι θα καταληξει να ειναι ενα αποτυχημενο μορφωμα στο τελος.
:hi:
Αυτοι εχουν δρασει σωστα,συμφωνα με τις απαιτησεις της συγχρονης κοινωνιας. Και ειναι πολυ μπροστα, σε συγκριση με την χωρα μας. Γιατι δεν εχουν μεινει στο ανατολιτικο στερεοτυπο 'Σου ανηκω, Μου ανηκεις' με υποχρεωτικη μονογαμια δια βιου, που οδηγει σταδιακα στην αγαμια. Θα παρει αρκετο καιρο εδω να κατανοηθει οτι, Κανεις δεν ειναι Κανενος.  :sunglasses:
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.438
Πόντοι
1.446
μου δινεις μια πολυ καλη πασα για να προσθεσω κατι σε μια συζητηση που ειχα με μια Βουλγαρα προχθες.

μου ειπε οτι στην βουλγαρια εχει γενηθει μια νεα μοδα κυριως την τελευταια τριετια οτι οι βουλγαρες κοπελες κανουν παιδι με καποιον χωρις να παντρευονται (o καθενας κανει την ζωη του χωρις να ζουνε κατω απο την ιδια στεγη). μονο ζητανε απο τον πατερα του παιδιου να αναγνωρισει το παιδι ωστε να μην εχει προβληματα στο μελλον το παιδι στο σχολειο απο πιθανο μπουλιγκ οτι ειναι αγνωστου πατρος.

μου προσθεσε και το εξης: μου λεει λογο οτι οι σχεσεις των ανθρωπων εχουν αλλαξει τα τελευταια χρονια και η εννοια της μονογαμιας και στα 2 φυλα πλεον ανοικει σε περασμενες δεκαετιες πολλες γυναικες στην βουλγαρια μολις πατησουν τα +30 θελουν να κανουν ενα παιδι ωστε να μην μεινουν μονες τους στα γεραματα και να εχουν και μια παρεα. Γιατι σεξ οτι ωρα θελουμε το βρισκουμε οικογενεια ομως δυσκολα να κανει μια γυναικα με το στερεοτυπο των περασμενων δεκαετιων διοτι θα καταληξει να ειναι ενα αποτυχημενο μορφωμα στο τελος.

Καλά μιλάμε για φρικαλεότητες.
Εγώ πάντως δεν θα ήθελα με τίποτα να μεγάλωνα μόνο με μάνα χωρίς την πατρική παρουσία.
Αυτά τα παιδιά που θα μεγαλώσουν μόνο με τις γυναικείες ανασφάλειες θα είναι αδιανόητα αδύναμα και θα υποφέρουν άσχημα.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.794
Like
744
Πόντοι
96
η προβλεψη για την βουλγαρια ειναι 3 με 4 εκ.πληθυσμο απο 6 που ειναι σημερα (και 9 που ηταν το 1989 πριν το νεοφιλελε τσουναμι)



μονη λυση η παταξη του καπιταλισμου και της γυναικοκρατιας που συνδυαστικα οδηγουν και στην φτωχοποιηση και στην αποσαρθρωση ολοκληρων κρατων ανεπτυγμενων η μη
 
Εγγρ.
20 Μαΐ 2014
Μηνύματα
14.519
Κριτικές
64
Like
5.096
Πόντοι
7.786
να κανεις μια οικογενια   χρειαζεται και απο τις δυο πλευες θυσιες
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Σημερα μου λεγε φιλος μου για την περιπτωση ενος γνωστου του,
που τον χωρισε η γυναικα του,
επειδη λεει δεν ειχε ζησει την ζωη της!
Και εχουν και παιδια!
Εγω αν ειχα τη δυναμη, θα την εβαζα φυλακη!
Διαλυουν ανθρωπινες ζωες οι καριολες!
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
Εγώ πάντως δεν θα ήθελα με τίποτα να μεγάλωνα μόνο με μάνα χωρίς την πατρική παρουσία.
Αυτά τα παιδιά που θα μεγαλώσουν μόνο με τις γυναικείες ανασφάλειες θα είναι αδιανόητα αδύναμα και θα υποφέρουν άσχημα.
Yπαρχουν και πατεραδες που εγιναν κατα τυχη. Επειδη μια γυναικα ηθελε να κανει το καπριτσιο της.
Και εκανε ενα παιδι για να τον δεσει, οπως λενε. Ετσι ο πατερας βρεθηκε να παιζει στο θεατρο της οικογενειας
και του δηθεν ευτυχισμενου, ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι.

Σημερα μου λεγε φιλος μου για την περιπτωση ενος γνωστου του,που τον χωρισε η γυναικα του,
επειδη λεει δεν ειχε ζησει την ζωη της!Και εχουν και παιδια!Εγω αν ειχα τη δυναμη, θα την εβαζα φυλακη!Διαλυουν ανθρωπινες ζωες οι καριολες!
Καλα δεν εμαθε το πρωτο πραγμα που μας λενε απο μικρη ηλικια; Οτι δεν πρεπει να εμπιστευομαστε τις γυναικες,
και να μην περνουμε τοις μετρητοις οτι μας λενε. Ο αραβικος κοσμος ισχυριζεται οτι οι γυναικες εχουν μισο μυαλο,
σε συγκριση με τους αντρες. Αραγε να εχουν δικιο;
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
Σημερα μου λεγε φιλος μου για την περιπτωση ενος γνωστου του,που τον χωρισε η γυναικα του,
επειδη λεει δεν ειχε ζησει την ζωη της!Και εχουν και παιδια!Εγω αν ειχα τη δυναμη, θα την εβαζα φυλακη! Διαλυουν ανθρωπινες ζωες οι καριολες!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom