Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Αυτα τα ελεγα μολις χτες σε φιλο μου.
Καλος φιλος, αλλα θα τον πω μαλάκα!
Τι του λεγα;
Ξεκινησε περυσι αγγλικα, για να τα βελτιωσει. Ενθουσιασμενος, μου λεγε μπραβο που με ενεργοποιησες να τα βελτιωσω και τετοια.
Στο μεταξυ ομως, πριν λιγους μηνες, εγινε κονε-σχεση με μια...κοπελα....
Χτες ειχαμε βγει για μια μπυρα, και τον ρωταω 'πως πανε τα αγγλικα';
Και μου λεει, 'ξερεις, τα αφησα'!
Ε ακουσε τα μπενελικια της ζωη τους, αλλα ξερει οτι τα λεω καλοπροαιρετα.
Του λεω, 'καλα ρε, για μια γυναικα, που σου τρωει ολο τον χρονο, παρατησες τα αγγλικα; Δεν εχουμε πει για αυτοβελτιωση;'
Μη σας τα πολυλογω...

Ανδρας που δεν εχει αυτοπειθαρχεια, κατ'εμε, δεν προκοβει στη ζωη του....

Τα αγγλικά ίσως ήταν μια ασπιρίνη για την μοναξιά και τη βαρεμάρα που πιθανόν να ένιωθε.

Με ασπιρίνες όμως δεν τα καταπολεμάς.Άμα το πρόβλημά κάποιου είναι η έλλειψη γυναίκας,δεν μπορεί να το καλύψει με πολλά πράγματα.Στο κάτω κάτω,αν κάποιος θέλει να περνάει όλο το χρόνο του με τη γκόμενα,δεν πέφτει και λόγος στους τρίτους.
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
912
Like
493
Πόντοι
26
Ε καλά, δεν θυσίασα και καμιά ζωαρα! Ούτε τα λεφτά μου τρέχουν από τα μπατζακια, ούτε οι γκόμενες λιποθυμούσαν στα πόδια μου.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.863
Like
124
Πόντοι
16
Καλός είναι και ο γάμος, καλή και η μοναξιά, αναλόγως τι ποθεί ο καθένας.
Πάντως οι πιο εφιαλτικές καταστάσεις είναι μέσα σε κακούς γάμους
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τα αγγλικά ίσως ήταν μια ασπιρίνη για την μοναξιά και τη βαρεμάρα που πιθανόν να ένιωθε.

Με ασπιρίνες όμως δεν τα καταπολεμάς.Άμα το πρόβλημά κάποιου είναι η έλλειψη γυναίκας,δεν μπορεί να το καλύψει με πολλά πράγματα.Στο κάτω κάτω,αν κάποιος θέλει να περνάει όλο το χρόνο του με τη γκόμενα,δεν πέφτει και λόγος στους τρίτους.
τι εννοεις δεν πεφτει λογος?
τον κρινουμε και τον κατακρινουμε γιατι χαλαει την πιατσα καλομαθαινοντας τις γκομενες
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.684
Κριτικές
6
Like
11.079
Πόντοι
3.936
ο φιλος είναι απλα πεινασμένος.
χατηρια κανεις πολλα για μια που δεν εχεις γαμησει για να σου κατσει.
αν συνεχισεις και κανεις και μετα, σημαινει ότι δεν εχεις επιλογες ή πεινας τρελά.

στις ηπα και στην γαλλια ο ιδιος μπορει να ειχε χορτασει και να ειχε άλλη συμπεριφορά, στην ελλαδα όμως και στο ισλαμ δεν είναι ευκολο
Μετα απο 400 χρονια κάτω απο το ισλάμ η κοινωνία έχει επηρεαστεί μεχρι τις μέρες μας και
αυτό απεικονίζεται στην καθημερινότητα μας. Κοινωνια του μη γαμ@τε μονο φατε για ευχαριστηση.
Γιατι το σεξ ειναι κακο!= ισλαμ  :S
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
τι εννοεις δεν πεφτει λογος?
τον κρινουμε και τον κατακρινουμε γιατι χαλαει την πιατσα καλομαθαινοντας τις γκομενες

Κάποιοι ίσως να μην μπορούν να πετύχουν την αυτοβελτίωση μόνοι τους,με αγγλικά και διάφορα τέτοια.Μπορεί να χρειάζονται κι έναν άνθρωπο δίπλα τους.

Εγώ ας πούμε εαν βλέπω ένα φίλο μου να είναι μπακούρι και δυστυχισμένος,και μετά τον δω με σχέση και χαρούμενο,τί να του πω;Άμα η σχέση τον ανέβασε,μπράβο του.
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
τωρα μεσα στις γιορτες παω στο πατρικο μου βλεπω τους γονεις μου και σκεφτομαι: μολις οι γεροι καποια στιγμη φυγουν τι θα κανουμε εμεις τετοιες γιορτινες μερες μονοι και μαγγουφιδες? για αυτο και μονο ισως αξιζει η οικογενεια να εχεις ενα σπιτικο
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Ιδιες σκεψεις κανουμε τυπε, γι αυτο δε παω μια τα Χριστουγεννα! Μου τη ψυχολογια μου λες και ειμαι ο υπερτατος SAD MAN
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.684
Κριτικές
6
Like
11.079
Πόντοι
3.936
Aν άξιζε δεν θα χώριζαν τουλάχιστον οι μισοί. Όσοι χωρίζουν λένε ούφ.. ησύχασα!
Για την γυναίκα είναι ο γάμος, τον άντρα δεν τον συμφέρει να έχει δια βίου συναίτερο στην τσέπη του. Να βρίσκεται συνεχώς σε απολογία για το τι κάνει. Και να χρειάζεται εξοδόχαρτο για να βγει μόνος εξω λες και είναι δεκαπεντάχρονο.Μην ξενάμε οτι πρεπει να μοιράζεται και το κρεβατι του, τραγικό!
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Ιδιες σκεψεις κανουμε τυπε, γι αυτο δε παω μια τα Χριστουγεννα! Μου τη ψυχολογια μου λες και ειμαι ο υπερτατος SAD MAN

ετσι ειναι δυστυχως ο ανθρωπος ειναι φτιαγμενος για κοινωνικη ζωη και οικογενεια
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Aν άξιζε δεν θα χώριζαν τουλάχιστον οι μισοί. Όσοι χωρίζουν λένε ούφ.. ησύχασα!
Για την γυναίκα είναι ο γάμος, τον άντρα δεν τον συμφέρει να έχει δια βίου συναίτερο στην τσέπη του. Να βρίσκεται συνεχώς σε απολογία για το τι κάνει. Και να χρειάζεται εξοδόχαρτο για να βγει μόνος εξω λες και είναι δεκαπεντάχρονο.Μην ξενάμε οτι πρεπει να μοιράζεται και το κρεβατι του, τραγικό!

δικιο εχεις σε αυτα που λες αλλα σκεψου και αυτο που εγραψα για την μοναξια
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
τωρα μεσα στις γιορτες παω στο πατρικο μου βλεπω τους γονεις μου και σκεφτομαι: μολις οι γεροι καποια στιγμη φυγουν τι θα κανουμε εμεις τετοιες γιορτινες μερες μονοι και μαγγουφιδες? για αυτο και μονο ισως αξιζει η οικογενεια να εχεις ενα σπιτικο
Aν εισαι στην γερμανια πας σε ενα mega gangbang party ή σε κανα mega fkk silvester party
Και περνας υπεροχα
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.684
Κριτικές
6
Like
11.079
Πόντοι
3.936
δικιο εχεις σε αυτα που λες αλλα σκεψου και αυτο που εγραψα για την μοναξια
Αφού θα την πληρώνεις που θα την πληρώνεις μια ζωή την γυναίκα. Δεν είναι καλύτερο όταν θα φτάσει κάποιος στην τρίτη ηλικία, να έχει κάποια ανατολική κοπέλα όμορφη, για νοσοκόμα, να της κόψει μηνιάτικο, και να την καλιμπράρει; αν μπορεί.. Βλέπε κ.βουτσά, ποτέ δεν είναι αργά για τον άντρα. Αντιθέτως η γυναίκα έχει ημερομηνία λήξης.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Αφού θα την πληρώνεις που θα την πληρώνεις μια ζωή την γυναίκα. Δεν είναι καλύτερο όταν θα φτάσει κάποιος στην τρίτη ηλικία, να έχει κάποια ανατολική κοπέλα όμορφη, για νοσοκόμα, να της κόψει μηνιάτικο, και να την καλιμπράρει; αν μπορεί.. Βλέπε κ.βουτσά, ποτέ δεν είναι αργά για τον άντρα. Αντιθέτως η γυναίκα έχει ημερομηνία λήξης.
Μαλακιες. Και παντρεμένος μια χαρά μπορείς να έχεις γκομενα να της τον εριχνεις στις καυλες σου και να έχεις και τη γυναίκα σου που σε ξέρει και σε φροντίζει.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Aν άξιζε δεν θα χώριζαν τουλάχιστον οι μισοί. Όσοι χωρίζουν λένε ούφ.. ησύχασα!
Για την γυναίκα είναι ο γάμος, τον άντρα δεν τον συμφέρει να έχει δια βίου συναίτερο στην τσέπη του. Να βρίσκεται συνεχώς σε απολογία για το τι κάνει. Και να χρειάζεται εξοδόχαρτο για να βγει μόνος εξω λες και είναι δεκαπεντάχρονο.Μην ξενάμε οτι πρεπει να μοιράζεται και το κρεβατι του, τραγικό!

Οι μισοί χωριζουν γιατί παντρεύτηκαν χωρις να ξέρουν καν γιατί παντρεύτηκαν, χωρίς καν να ξέρουν τον ίδιο τους τον εαυτό.

Γάμος=οικογένεια=παιδιά
Για μένα όποιος παντρευτεί χωρίς πρόθεση να κάνει παιδιά είναι κορόιδο.

Όσο για το αν βρίσκεται ο άντρας συνεχώς σε απολογία,στο χέρι του είναι να μην είναι..

 

karoutoglou

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2018
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Μια χαρά..;; Γιατί άλλα βλέπω και ακούω απο παντρεμένους..

γιατι ξερεις πολλους παντρεμενουσ που δεν ξενοπηδανε? οι κυριοτεροι πελατες των κοριτσιων ειναι και οι πιο αγαπουλθδες
 

socos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.465
Κριτικές
7
Like
3.095
Πόντοι
736
Γάμος=οικογένεια=παιδιά

+1
Προφανώς αξίζει να κάνεις οικογένεια. Δεν υπάρχει κάτι άλλο που να πλησιάζει τις στιγμές που σου χαρίζουν τα παιδιά.
Εκτός όλων των άλλων, αποτελεί το μεγαλύτερο κίνητρο να βελτιώνεσαι εσύ ο ίδιος.
Τελεία, παράγραφος...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom