Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nikos fkr

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
165
Like
24
Πόντοι
1
Συμφωνώ απόλυτα (παθός και μαθός που λένε).

Οπότε ας προσαρμόσω τα προηγούμενα που έχεις πει:

Το πιό βασικό είναι να βρείς μια καλή γυναίκα και να έχεις υπομονή, να είσαι γλυκός, να μην γκρινιάζεις, να είσαι καλός πατέρας, καλός στο κρεβάτι μαζί της, να την καταλαβαίνεις και να την κοιτάς στα μάτια.
Να έχεις περισσότερη υπομονή απο τους άλλους και να συγχωρείς και κάνα παραστρατηματάκι.

Το πιο βασικό είναι να βρείτε μια γυναίκα που να τη σέβεστε. Να σέβεστε τις απόψεις της και να τις ενστερνίζεστε και να την στηρίζετε και μαζί να τραβήξετε την πορεία σας στο μέλλον.
Απόλυτα σωστός σε αυτά που γράφεις. Σε ευχαριστώ ..έτσι πρέπει να ήμαστε. και αν όχι ακριβώς έτσι σε βαθμό που η γυναίκα να μας ανέχεται και να είναι ευχαριστημένη και ευτυχισμένη μαζί μας.
 

maniouel

Μέγας
Εγγρ.
12 Φεβ 2009
Μηνύματα
324
Κριτικές
25
Like
1.060
Πόντοι
3.910
Manuel φίλε είμαι δέντρο και δεν βλέπω το δάσος βλέπω την οικογένειά μου.. το τι κάνουν οι άλλοι είναι δικός τους λογαριασμός.. και εισπράττουν αυτά που δίνουν και αυτά που αξίζουν. Κάθε περίπτωση χωρισμού ή απάτης ή ατυχίας γάμου έχει μέσα:
α) εγωισμό (απύθμενο)
β) ξεροκεφαλιά
γ) αμορφωσιά
δ) υπεροπτισμό
ε) επανάπαυση
ζ) ζήλεια
ε) φθόνο
η) έλλειψη πραγματικής αγάπης

και το ποιό σημαντικό χάνουν τον ρομαντισμό τους, την τρυφερότητά τους και δεν νοιάζονται..

Τώρα δεν έχω παρά να συμφωνήσω μαζί σου...
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.096
Κριτικές
52
Like
17.495
Πόντοι
10.686
Εδώ νομίζω ότι παραβαίνεις μια βασική αρχή του πικερισμού,ότι οι παντρεμένοι δεν έχουν καμιά δουλειά με τις ιερόδουλες,κι αν είναι πελάτες τους πρέπει να το ανακοινώνουν στις γυναίκες τους... ;)
 

nikos fkr

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
165
Like
24
Πόντοι
1
Τώρα δεν έχω παρά να συμφωνήσω μαζί σου...
Να είσαι καλά. Όχι ότι τα πράγματα ήταν ή είναι πάντοτε ρόδινα απλά το παλεύουμε και προσπαθούμε να το διατηρήσουμε και όχι να το διαλύσουμε και δεν σου κρύβο ότι υπάρχουν στιγμές που θέλω να είμαι μόνος και λέω θα κάνω αυτό εκείνο θα παω εδώ εκεί και όταν μένω μόνος δεν κάνω τίποτα.. γιατί βαριέμε.. βλέπεις έπιασα τα πρώτα ήντα..  :think:
 

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
Εδώ νομίζω ότι παραβαίνεις μια βασική αρχή του πικερισμού,ότι οι παντρεμένοι δεν έχουν καμιά δουλειά με τις ιερόδουλες,κι αν είναι πελάτες τους πρέπει να το ανακοινώνουν στις γυναίκες τους... ;)
εαν το  γνωριζει ομως  η  γυναικα ;;;;
αυτη που τραβιεμαι  τωρα γουσταρει  τριο με αλλη .. ακομα και πουτανα να ειναι ..
 

antiosmuchachos

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
347
Like
16
Πόντοι
1
Manuel φίλε είμαι δέντρο και δεν βλέπω το δάσος βλέπω την οικογένειά μου.. το τι κάνουν οι άλλοι είναι δικός τους λογαριασμός.. και εισπράττουν αυτά που δίνουν και αυτά που αξίζουν. Κάθε περίπτωση χωρισμού ή απάτης ή ατυχίας γάμου έχει μέσα:
α) εγωισμό (απύθμενο)
β) ξεροκεφαλιά
γ) αμορφωσιά
δ) υπεροπτισμό
ε) επανάπαυση
ζ) ζήλεια
ε) φθόνο
η) έλλειψη πραγματικής αγάπης

και το ποιό σημαντικό χάνουν τον ρομαντισμό τους, την τρυφερότητά τους και δεν νοιάζονται..

πολυ ταλαιπωρια ρε φιλε
 

torpili

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Like
55
Πόντοι
1
εαν το  γνωριζει ομως  η  γυναικα ;;;;
αυτη που τραβιεμαι  τωρα γουσταρει  τριο με αλλη .. ακομα και πουτανα να ειναι ..
Οταν το ξερει η γυναικα ειναι η καλυτερη φαση ! Εμπειρία ζωης!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
εαν το  γνωριζει ομως  η  γυναικα ;;;;
αυτη που τραβιεμαι  τωρα γουσταρει  τριο με αλλη .. ακομα και πουτανα να ειναι ..
καλα δεν ακολουθησες τον νομο του πικερ που λεει σε γκομενες να μην δινεις καμμια σημασια?
προδοσες τον πικερ και εδωσες σημασια σε γκομενα??
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ένας γέροντας κάποτε είπε...η οικογένεια είναι κάτι που είτε το κάνεις, είτε όχι...θα το μετανιώσεις!!!
καλύτερα να μετανιώσεις που την έκανες παρά που δεν......
Η δική μου συμβολή στο νήμα, ως οπαδός της οικογένειας και έχοντας μια ευτυχισμένη μακρόχρονη σχέση, είναι η επιλογή μιας αυτόνομης γυναίκας. Η σιγουριά ότι μπορεί να σταθεί στα πόδια της οικονομικά, επαγγελματικά, κοινωνικά είναι μεγάλο ατού στη συμβίωση. Διάλογος, κοινή ζωή για κάποια χρόνια και ισότιμη αντιμετώπιση του ενός από τον άλλον είναι για μένα το κλειδί για πολλά υπέροχα οικογενειακά χρόνια.Αμα μπεις στη λογική του '50 "η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά" και " με τον παρά μου και την κυρά μου" τον ήπιες και φταις εσύ.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
Στην αρχη ολες αυτες οι ανεξαρτητες γυναικες, το παιζουν πολυ κουλ και ολα ενταξει.Και σου λενε, "οτι αφου εχουμε βρει τις ισορροπιες μας, εγω δεν θελω τιποτε παραπανω απο το να περναμε ωραια."
Μολις ομως περασει αυτο το σταδιο, αρχιζουν να ζητανε και αυτες παιδι, γαμο, και υποδουλωση στο δικο τους τροπο ζωης.Δηλαδη θελουν να γινεις κομπαρσος στο δικο τους ονειρο.
Προσωπικα επειδη δεν υπεκυψα στα θελω της, αρχισε υπο την μορφη απειλης να μου λεει για εξωσωματικη, μεχρι που την εκανα με ελαφρα πηδηματακια.
 

Mark36

Νέο Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2019
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΧΙ. Εκτός αν σε αγαπάει πραγματικά (δύσκολο στις ηλικίες 30+) που φαίνεται ξεκάθαρα στο κρεβάτι. :fuck1: Π.Χ. Εχω μια 35αρα καμμένη, απο σχέση 10 ετών + με πρώην, να περνάω την ώρα μου και ξαφνικα μου πέταξε κοτρωνα για γάμους και παιδι. Μετριότατη στο κρεβατι απλά καλή για ξεμπούκωμα. Τσακωμοι για αναλ, το κάνει με το στανιό και τα κλασικα που σπαζουν @@. Τι σε κάνει να πιστεύεις βρε ξόανο οτι θα φορτωθώ για 20 χρόνια το όνειρο σου (παιδιά) ενώ εσύ βρίσκεις δύσκολο να τα καταπιείς; :think: Ακούγεται μικρόψυχο αλλά είναι απόλυτη αλήθεια. Χέστηκα για τα γεράματα, θα δω τι θα κάνω. Να φάνε σκατά οι άχρηστες καριόλες. :s&m_3:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.399
Κριτικές
508
Like
68.662
Πόντοι
41.129
καλύτερα να μετανιώσεις που την έκανες παρά που δεν......
Η δική μου συμβολή στο νήμα, ως οπαδός της οικογένειας και έχοντας μια ευτυχισμένη μακρόχρονη σχέση, είναι η επιλογή μιας αυτόνομης γυναίκας. Η σιγουριά ότι μπορεί να σταθεί στα πόδια της οικονομικά, επαγγελματικά, κοινωνικά είναι μεγάλο ατού στη συμβίωση. Διάλογος, κοινή ζωή για κάποια χρόνια και ισότιμη αντιμετώπιση του ενός από τον άλλον είναι για μένα το κλειδί για πολλά υπέροχα οικογενειακά χρόνια.Αμα μπεις στη λογική του '50 "η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά" και " με τον παρά μου και την κυρά μου" τον ήπιες και φταις εσύ.


τυπε μια-δυο "αυτονομες" γυναικες που γνωριζω λενε το παραμυθι εχω τη δουλεια μου την ανεξαρτησια μου σιγα μη παντρευτω  :thubsdown:
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
Μιλάμε για δημιουργία οικογένειας. Λογικό να ζητάει παιδί.
Τοτε να μην κανει συμφωνιες εκ των προτερων, οτι ολα ωραια, και δεν θελω τιποτε παραπανω απο το να περναμε καλα.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εγώ ξέρω πολύ περισσότερες που ζητάνε οικογένεια. Κάποιες και χωρίς γάμο. Δεν είναι όλες με τον ίδιο τρόπο σκέψης, όπως δεν είμαστε κι εμείς. Το σημαντικό είναι να βρεις αυτή που σου ταιριάζει.

Dean άμα έκανε τέτοια συμφωνία άριστα έκανες και έφυγες.

Νομίζω ότι γίνεται κατανοητό σε όλους ότι μιλάμε για αυτές που θέλουν οικογένεια.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΧΙ. Εκτός αν σε αγαπάει πραγματικά (δύσκολο στις ηλικίες 30+) που φαίνεται ξεκάθαρα στο κρεβάτι. :fuck1: Π.Χ. Εχω μια 35αρα καμμένη, απο σχέση 10 ετών + με πρώην, να περνάω την ώρα μου και ξαφνικα μου πέταξε κοτρωνα για γάμους και παιδι. Μετριότατη στο κρεβατι απλά καλή για ξεμπούκωμα. Τσακωμοι για αναλ, το κάνει με το στανιό και τα κλασικα που σπαζουν @@. Τι σε κάνει να πιστεύεις βρε ξόανο οτι θα φορτωθώ για 20 χρόνια το όνειρο σου (παιδιά) ενώ εσύ βρίσκεις δύσκολο να τα καταπιείς; :think: Ακούγεται μικρόψυχο αλλά είναι απόλυτη αλήθεια. Χέστηκα για τα γεράματα, θα δω τι θα κάνω. Να φάνε σκατά οι άχρηστες καριόλες. :s&m_3:
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΟΧΙ. Εκτός αν σε αγαπάει πραγματικά (δύσκολο στις ηλικίες 30+) που φαίνεται ξεκάθαρα στο κρεβάτι. :fuck1: Π.Χ. Εχω μια 35αρα καμμένη, απο σχέση 10 ετών + με πρώην, να περνάω την ώρα μου και ξαφνικα μου πέταξε κοτρωνα για γάμους και παιδι. Μετριότατη στο κρεβατι απλά καλή για ξεμπούκωμα. Τσακωμοι για αναλ, το κάνει με το στανιό και τα κλασικα που σπαζουν @@. Τι σε κάνει να πιστεύεις βρε ξόανο οτι θα φορτωθώ για 20 χρόνια το όνειρο σου (παιδιά) ενώ εσύ βρίσκεις δύσκολο να τα καταπιείς; :think: Ακούγεται μικρόψυχο αλλά είναι απόλυτη αλήθεια. Χέστηκα για τα γεράματα, θα δω τι θα κάνω. Να φάνε σκατά οι άχρηστες καριόλες. :s&m_3:

Συμφωνω τυπε, αν δε τα καταπινει και δε δινει κολο μαλλον δε σε αγαπαει
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
912
Like
493
Πόντοι
26
Για την γυναίκα, το να θέλει να κάνει παιδί, είναι νομίζω ότι πιο φυσιολογικό. Άρα θα πρέπει να είναι από όλους μας/σας κάτι το αναμενόμενο.

Πέρα από αυτό, ναι, ο άντρας δεν νιώθει αυτή την ανάγκη να γίνει πατέρας αλλά το να θεωρεί τα παιδιά του ως βάρος δεν μου ακούγεται καθόλου μα καθόλου νορμάλ.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
καλύτερα να μετανιώσεις που την έκανες παρά που δεν......
Η δική μου συμβολή στο νήμα, ως οπαδός της οικογένειας και έχοντας μια ευτυχισμένη μακρόχρονη σχέση, είναι η επιλογή μιας αυτόνομης γυναίκας. Η σιγουριά ότι μπορεί να σταθεί στα πόδια της οικονομικά, επαγγελματικά, κοινωνικά είναι μεγάλο ατού στη συμβίωση. Διάλογος, κοινή ζωή για κάποια χρόνια και ισότιμη αντιμετώπιση του ενός από τον άλλον είναι για μένα το κλειδί για πολλά υπέροχα οικογενειακά χρόνια.Αμα μπεις στη λογική του '50 "η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά" και " με τον παρά μου και την κυρά μου" τον ήπιες και φταις εσύ.

Επειδη οι μυαλωμενες γυναικες ειναι σε τρομερη ελλειψη, την ανεξαρτησια της γυναικας την θεωρω μεγα σφαλμα.
Τα λεφτα της, το αμαξι της, η ζωη της στη δουλεια κλπ,
αυτη η αυτονομια, τις φουσκωνει τα μυαλα,
και πολυ ευκολα λενε 'αντε γεια' με τις πρωτες δυσκολιες, ή αν ο αντρας δεν τους κανει τα χατηρια.

Καλυτερα φτωχικα και η γυναικα οντως κυρα του σπιτιου,
παρα λιγα λεφτα ακομη, και το σπιτι οτι να ναι, και συντομα διαλυση...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom