Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Στην αρχη ολες αυτες οι ανεξαρτητες γυναικες, το παιζουν πολυ κουλ και ολα ενταξει.Και σου λενε, "οτι αφου εχουμε βρει τις ισορροπιες μας, εγω δεν θελω τιποτε παραπανω απο το να περναμε ωραια."
Μολις ομως περασει αυτο το σταδιο, αρχιζουν να ζητανε και αυτες παιδι, γαμο, και υποδουλωση στο δικο τους τροπο ζωης.Δηλαδη θελουν να γινεις κομπαρσος στο δικο τους ονειρο.
Προσωπικα επειδη δεν υπεκυψα στα θελω της, αρχισε υπο την μορφη απειλης να μου λεει για εξωσωματικη, μεχρι που την εκανα με ελαφρα πηδηματακια.

Ετσι ειναι.

Μερικοι γουσταρουν 'τυπισσες', για να ανακαλυψουν μετα απο λιγο ποσο ψευτικο ειναι αυτο κουλ.
Καλυτερα απο την αρχη πατροπαραδοτη, να ξερω τι παιρνω, παρα και καλα ανεξαρτητη, και οντως να θελει να σε υποδουλωσει στο δικο της τροπο ζωης.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Εγω παντως, θα προτιμουσα μια που δεν εχει και τοσο ανεπτυγμενο το μητρικο φιλτρο.
Οκ, αμα μας βγει, και το θελουμε κι οι δυο, το συζηταμε.
Αλλα να με βλεπει η αλλη σαν το μεσο για να κανει παιδι, ή να με πρηζει για το ποτε θα γινει μανουλα κι εγω να σερνομαι και να πιεζομαι καθημερινα γιατι τα χρονια περνανε για τις γυναικες,
οχι, δεν αξιζει.
Εισαι σε μια σχεση, σε μια ειλικρινη σχεση, για να περνας καλα, και ξεκαθαρα λεει ο καθενας τι θελει.
Χρειαζεται ειλικρινια.

Να με πρηζει η αλλη καθημερινα, δεν θα το αντεχα. Ας παει να βρει αλλον, να την κανει μανουλα, και μετα να τον πρηζει ολη μερα, και στο τελος να τον χωρισει κιολας, ξεσκιζοντας του τη ζωη!

Γι'αυτο λεω.
Οτι ειναι να γινει, και η οικογενεια-αλλοιμονο,
πρεπει να γινει ΑΒΙΑΣΤΑ.
Ολα τα αλλα, μονο σε συμφορες οδηγουν.
Οι ανθρωποι παντρευονται, κανουν παιδια, για εντελως λαθος λογους....
δεν μπορεις να περιμενεις καλο μετα.

Διχως πιεση, οτι ειναι να γινει.
Οποια θελει να εχει τον αλλον στην πρεσσα και στην τσιτα,
να παει αλλου. Απο μαλακες αλλο τιποτε.
 

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.257
Like
815
Πόντοι
96
τα παιδιά είναι μπελάς και φασαρία
 

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
Σε περιπτωση που ενα ζευγαρι που δεν εχουν παντρευτει αλλα εχουν κανει παιδι το αναγνωριση ο αντρας οτι ειναι αυτος ο πατερας και ζουν μαζι κανονικα  αλλα μετα λεμε χωριζουν και δεν ζουν πια μαζι μπορει η γυναικα να τον στειλει δικαστηριο και να πληρωνει διατροφη  υπαρχει τετοιος νομος για τετοια ζευγαρια?
 

julian73

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
430
Κριτικές
4
Like
73
Πόντοι
1
Για δημιουργία οικογένειας, δεν ξέρω. Για διάλυση οικογένειας, να σας πω πόσο αξίζει.
Μου έλεγε χθες η δικηγόρος μου για πελάτισσα της. Διαζύγιο, αυτή χωρίς δουλειά, ένα παιδί. Θα πάρουν απτον μαλακα διατροφή 900€ από τα 1700 που βγάζει.
Ο τύπος έκανε το λάθος να αρνηθεί συμβιβασμό για 600€ ( ήθελε να δώσει 300). Κ για να σιγουρέψει ότι θα χάσει το δικαστήριο έκοψε ρεύμα κ νερό (λογαριασμοί στο όνομα του) στο σπίτι που μένει η πρώην  κ το ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ.
 

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
Για δημιουργία οικογένειας, δεν ξέρω. Για διάλυση οικογένειας, να σας πω πόσο αξίζει.
Μου έλεγε χθες η δικηγόρος μου για πελάτισσα της. Διαζύγιο, αυτή χωρίς δουλειά, ένα παιδί. Θα πάρουν απτον μαλακα διατροφή 900€ από τα 1700 που βγάζει.
Ο τύπος έκανε το λάθος να αρνηθεί συμβιβασμό για 600€ ( ήθελε να δώσει 300). Κ για να σιγουρέψει ότι θα χάσει το δικαστήριο έκοψε ρεύμα κ νερό (λογαριασμοί στο όνομα του) στο σπίτι που μένει η πρώην  κ το ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ.
Υπαρχουν πολλες γυναικες που μολις κανουν ενα παιδι και γνωριζοντας το εισοδημα του αντρα τον χωριζουν για να ζησουν ελευθερες και με διατροφη που θα δινει ο πρωην  και το πιο σημαντικο γι αυτες εκπληρωνοντας το ενστικτο της μητροητας το οποιο το εκπληρωσαν.Ειναι ενα μεγαλο θεμα αυτο και ισως απο τα πιο σημαντικα και κανεις δεν μιλαει.
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.336
Κριτικές
61
Like
3.050
Πόντοι
7.216
Σε περιπτωση που ενα ζευγαρι που δεν εχουν παντρευτει αλλα εχουν κανει παιδι το αναγνωριση ο αντρας οτι ειναι αυτος ο πατερας και ζουν μαζι κανονικα  αλλα μετα λεμε χωριζουν και δεν ζουν πια μαζι μπορει η γυναικα να τον στειλει δικαστηριο και να πληρωνει διατροφη  υπαρχει τετοιος νομος για τετοια ζευγαρια?
Το παιδί με ποιον θα μείνει?
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Υπαρχουν πολλες γυναικες που μολις κανουν ενα παιδι και γνωριζοντας το εισοδημα του αντρα τον χωριζουν για να ζησουν ελευθερες και με διατροφη που θα δινει ο πρωην  και το πιο σημαντικο γι αυτες εκπληρωνοντας το ενστικτο της μητροητας το οποιο το εκπληρωσαν.Ειναι ενα μεγαλο θεμα αυτο και ισως απο τα πιο σημαντικα και κανεις δεν μιλαει.

Χαχαχα δεν είναι πολλές. Αλλά μάλλον το λές επειδή έχεις στοιχεία κλπ. έτσι?
 

Jasone

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2012
Μηνύματα
477
Like
24
Πόντοι
1
Χαχαχα δεν είναι πολλές. Αλλά μάλλον το λές επειδή έχεις στοιχεία κλπ. έτσι?
Ναι ειναι πολλες και γινεται παντου οχι μονο στην Ελλαδα απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι δεν ειναι πολλες?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.958
Like
22.742
Πόντοι
5.506
Για δημιουργία οικογένειας, δεν ξέρω. Για διάλυση οικογένειας, να σας πω πόσο αξίζει.
Μου έλεγε χθες η δικηγόρος μου για πελάτισσα της. Διαζύγιο, αυτή χωρίς δουλειά, ένα παιδί. Θα πάρουν απτον μαλακα διατροφή 900€ από τα 1700 που βγάζει.
Ο τύπος έκανε το λάθος να αρνηθεί συμβιβασμό για 600€ ( ήθελε να δώσει 300). Κ για να σιγουρέψει ότι θα χάσει το δικαστήριο έκοψε ρεύμα κ νερό (λογαριασμοί στο όνομα του) στο σπίτι που μένει η πρώην  κ το ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ.


Δεν παίζουν αυτά τα νούμερα, κάτι άλλο παίζει.
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
70
Πόντοι
16
Για δημιουργία οικογένειας, δεν ξέρω. Για διάλυση οικογένειας, να σας πω πόσο αξίζει.
Μου έλεγε χθες η δικηγόρος μου για πελάτισσα της. Διαζύγιο, αυτή χωρίς δουλειά, ένα παιδί. Θα πάρουν απτον μαλακα διατροφή 900€ από τα 1700 που βγάζει.
Ο τύπος έκανε το λάθος να αρνηθεί συμβιβασμό για 600€ ( ήθελε να δώσει 300). Κ για να σιγουρέψει ότι θα χάσει το δικαστήριο έκοψε ρεύμα κ νερό (λογαριασμοί στο όνομα του) στο σπίτι που μένει η πρώην  κ το ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ.
και γιατι δεν παιρνει το παιδι ο αντρας;
 

2002

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2017
Μηνύματα
146
Like
355
Πόντοι
21
Ούτε γκομενα αξίζει να εχεις πια...καλυτερα με πουτάνες.παιρνεις αυτό που θέλεις χωρίς να παίρνεις τα υπόλοιπα (πρηξαρχιδιασμα,δώρα)...
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Για μένα αξίζει αλλά με τον σωστό άνθρωπο(πολύ δύσκολο φυσικά, ειδικά με ελλεηνιδα). Αυτο πάντως που παρατηρώ είναι οτι οι γυναίκες γενικά καβλωνουν πολύ περισσότερο με έναν καλοδιατηρημενο μπαμπά , πάρα με τον ίδιο άνθρωπο σε εργένη.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
Mονο που ο εργενης μπορει να κανει τα παντα γιατι δεν τον ελεγχει καμμια, και διαθετει φουλ χρονο. Ενω ο παντρεμενος εχει μια αορατη αλυσιδα που τον τραβα πισω στο κλουβι, ανα πασα στιγμη. Επομενως δωρο- αδωρο, για καποιες που καβλωνουν, μεχρι να βρεθει χρονος θα ξεκαβλωνουν.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Mονο που ο εργενης μπορει να κανει τα παντα γιατι δεν τον ελεγχει καμμια, και διαθετει φουλ χρονο. Ενω ο παντρεμενος εχει μια αορατη αλυσιδα που τον τραβα πισω στο κλουβι, ανα πασα στιγμη. Επομενως δωρο- αδωρο, για καποιες που καβλωνουν, μεχρι να βρεθει χρονος θα ξεκαβλωνουν.
Καλά άστο. Μην μπαίνεις καν σε διαδικασία σύγκρισης εργένη με παντρεμένο. Αν παντρευτεί καποιος τη σωστή γυναίκα(δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο) , η εργενικη ζωή είναι μια μαλακια. Γιατί δεν νιώθει κάποια αόρατη αλυσίδα όπως λες. Η ποιότητα ζωής με οικογένεια σαφώς είναι ανώτερη. Τώρα αν παντρευτείς Κανά τσοκαρο ελεηνιδα, όπως εστρωσες ας κοιμηθείς....
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
Φημες λενε οτι η χρονοια μονογαμια φερνει αγαμια μεσα σε ενα γαμο. Απο την αλλη δεν εχουμε ακουσει για καποιον που πηρε διαζυγιο να το εχει μετανιωσει, το αντιστροφο γινεται.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ακριβως οπως τα λεει ο ντιν

9 στους 10 παντρεμενους το μετανοιωνει.

ΚΑΝΕΝΑΣ χωρισμενος δεν το μετανοιωσε που χωρισε
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Καλά άστο. Μην μπαίνεις καν σε διαδικασία σύγκρισης εργένη με παντρεμένο. Αν παντρευτεί καποιος τη σωστή γυναίκα(δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο) , η εργενικη ζωή είναι μια μαλακια. Γιατί δεν νιώθει κάποια αόρατη αλυσίδα όπως λες. Η ποιότητα ζωής με οικογένεια σαφώς είναι ανώτερη. Τώρα αν παντρευτείς Κανά τσοκαρο ελεηνιδα, όπως εστρωσες ας κοιμηθείς....

αυτο μπορεις να μας το εξηγησεις που το στηριζεις (και φυσικα μιλαμε για την 1 στις 10 περιπτωσεις που πετυχε ο γαμος, οχι τις αλλες που υποφερεις ή παιρνεις διαζυγιο)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom