Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

podolagnos_1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2017
Μηνύματα
11.584
Κριτικές
2
Like
139
Πόντοι
166
:grin:
 

Συνημμένα

  • 50294524_10214199463122665_7472935953338728448_n.jpg
    50294524_10214199463122665_7472935953338728448_n.jpg
    52,9 KB · Εμφανίσεις: 26
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
912
Like
493
Πόντοι
26
Αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μου θυμίζουν από την ανάποδη την κλασσική ατάκα των γυναικών -ολο σε μακακες πεφτω- Δεν πέφτεις σε μακακες κούκλα μου! Διαλέγεις μακακες και άρα φταις! Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για τους άντρες. Αν διαλέξετε να παντρευτείτε ηλίθιες, μαύρο γάμο και μαύρη ζωή θα κάνετε!
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μου θυμίζουν από την ανάποδη την κλασσική ατάκα των γυναικών -ολο σε μακακες πεφτω- Δεν πέφτεις σε μακακες κούκλα μου! Διαλέγεις μακακες και άρα φταις! Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για τους άντρες. Αν διαλέξετε να παντρευτείτε ηλίθιες, μαύρο γάμο και μαύρη ζωή θα κάνετε!
Έτσι ακριβώς
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Εγώ ξέρω πολλούς που μετά από μερικούς μήνες άρχισαν παρακαλάνε να γυρίσουν αλλά το πουλάκι είχε πλέον πετάξει!

Η γυναίκα είναι πλάσμα φτιαγμένο για να επιβιώνει. Χωρίζει η άλλη και την βλέπεις μετά από 2-3 μήνες αδυνατισμένη και περιποιημένη, κυκλοφορεί με μικρότερους και σου έρχεται να φας τα μουστάκια σου! Όλες οι χωρισμένες που ξέρω έχουν γκόμενο ή γκόμενους. ΟΛΕΣ!

Αυτο που λες, δεν ισχυει παντα...
Ξερω χωρισμενες, και σχετικα εμφανισιμες, αλλα....με παιδια, και δεν τις παιρνει σοβαρα κανενας αντρας. Φυσικα, για ξερο πηδημα, μια χαρα.
Αλλα αυτες θελουν σχεση. Και σχεση ΔΕΝ...

Δεν λεω βεβαια οτι δεν συμβαινει κι αυτο που λες.
Στην Ελλαδα γινονται ολα τα κουλα και τα παραδοξα.
Η πουτανιαρα καπατσα ελλεεινιδα, που δεν την εκανε ο ...πρωην, μπορει οντως εν τελει να βρει και γκομενο.
Ομως, εμεις ως αντρας, πρεπει να νιωθουμε ξεφτιλα για το ελληνικο αντρικο φυλο, που οντως συμβαινει αυτο.
Ειναι για ντροπη, δεν ειναι να το λεμε με καμαρι.
Οτι η αγαμια εχει βαρεσει κοκκινο στην χωρα, και οτι καποιοι δεν εχουν κανεναν στανταρντ και προκειμενου να τον χωσουν σε τρυπα, θα πανε για σχεση και με την μπαζολα που εχει 5 παιδια, ειναι η ξεφτιλα της αντρικης φυλης.

Σε αλλες χωρες, τετοιες περιπτωσαρες χωρισμενων γυναικων, τις εχουν σε καραντινα.
Η αλλη μπορει να ειναι 30αρα με ενα παιδι, σλαβα κουκλα, και ντοπιος να μην την κοιταζει κανενας.

Αλλα στην ξεφτιλισμενη χωρα μας, με τις ξεφτιλισμενες γυναικες και τους αντρες που δεν φορουν παντελονια,
ολα τα ηλιθια πραγματα μπορουν να συμβουν.
Ετσι, το καθε χωρισμενο μπαζο με παιδια, αντι να το πετανε στον καιαδα και να μην εχει δικαιωμα στη ζωη,
εχει και επιλογες.
Αυτη ειναι η σκατοχωρα μας. Και καθενας μας, σε εμας τους αντρες μιλαω, να σκεφτει αν και ποσο μεριδιο ευθυνης εχει.
Ετσι, για να τα λεμε ολα, οχι παντα να φταινε οι αλλοι...
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Η οικογενεια ειναι ωραιο πραγμα.
Με μια σωστη γυναικα, μπορει να γινει οντως ευτυχια, παρα τους κοπους, στερησεις. Το πιστευω.
Ομως, το να βρεις καλη γυναικα, ελλεεεινιδα μιλαω γιατι στην Ελλαδα ζουμε,
ειναι σαν να λες θα πιασω το τζοκερ.
Αρα ναι, οι πιθανοτητες να δυστυχησεις, ειναι πολυ περισσοτερες σε γαμο με ελλεινιδα,
παρα αν μεινεις εργενης.

Η οικογενεια, ειναι πραγμα ιερο.
Αλλα ομως, μας τελειωσαν οι σωστες γυναικες,
και εκει χαλαει το πραγμα.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
ακομη και τις 3-4 φορες που τα ξαναφτιαξα με την πρωην συζυγο μετα το γαμο ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑ

γιατι ηταν πολυ καλυτερα

η γκρινια και η κρεβατομουρμουρα εγιναν 10 φορες μικροτερες τουλαχιστον,

πλεον ΔΕΝ ηταν η νοικοκυρα του σπιτιου μου που με επριζε γιατι εβαλα τα πιατα απο την αριστερη και οχι την δεξια πλευαρα του νιπτηρα και αλλες τετοιες μαλακιες, πλεον ηταν ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ στο σπιτι μου οποτε κουμαντο εκανα εγω χωρις γκρινια για τετοιες μικρομαλακιες (μιλαμε για πολλες τετοιες μικρομαλακιες ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, πχ γιατι αγορασες απο τις ακριβες ντοματες, γιατι μπηκες με τις ιδιες παντοφλες που ησουν στην θαλασσα μεσα στο σπιτι, γιατι βιαστηκες να πληρωσεις τον λογαριασμο του τηλεφωνου πριν ερθει κλπ κλπ)


Συμφωνω.
Οσοι εχουν εμπειρια, σοβαρης σχεσης ή γαμου, θα επιβεβαιωσουν οσα λες.

Τα υπολοιπα μαμοθρεφτα που εχουν μονο σχεσεις του κολου στη ζωη τους, παπαρια μαντολες δηλαδη,
απλα δεν μπορουν να καταλαβουν.
Και το παιζουν και 'καμποσοι' εδω, αραδιαζοντας κουκουναρες.
Δεν ειναι τυχαιο που ολοι οι παντρεμενοι, με ελαχιστες εξαιρεσεις, λενε τα ιδια.
Δεν ειναι συνενοημενοι. Απλα βιωνουν, πανω κατω τα ιδια.

Τα ζωντανα που δεν εχουν παρει χαμπαρι απο πραγματικη ζωη, καλυτερα να μιλουν λιγοτερο....μπας και γλυτωσει κανενας, ή κανει σοφοτερη επιλογη...
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.862
Like
118
Πόντοι
16
Σε αλλες χωρες, τετοιες περιπτωσαρες χωρισμενων γυναικων, τις εχουν σε καραντινα.

Μην το λες, εμενα Αγγλια με γουσταρε μια αγγλιδα 37 στη δουλεια, με κορη 14 χρονων. Η φαση ειναι οτι δεν ξερω αν ηταν χωρισμενη η απλα δεν ειχε παντρευτει ποτε, δε ρωτουσα τετοια

Ητανε γυναικαρος με τα ολα της για την ηλικια της, προσεγμενη, ομορφη, γλυκια, δραστηρια, ευγενικη. Ωστοσο ηταν φανερο οτι αν εμπλεκα, ολος μου ο χρονος θα αφιερωνοταν στην οικογενεια της ως συνολο.

Εγω ειμαι της φιλοσοφιας ποτε με χωρισμενη με παιδια, οποτε δεν εκανα καμια κινηση, ημουν απλα τυπικος.Τελικα τα εφτιαξε με εναν αλλον απ τη δουλεια, ωραιο τυπακι και εκεινος (το παιχνιδι ηταν μεταξυ εμου η αυτου, με αρκετο σασπενς στο παρασκηνιο)

Τελικα δικαιωθηκα, αφου ανεβαζε στο fb καθε μερα φωτογραφιες απο αυτην, αυτον και την κορη της, σα να ηταν κανονικη οικογενεια, χριστουγεννιατικα τραπεζια, ταξιδια ολοι μαζι, κλπ

Ηταν ωραιο μουνι και ηθελα πολυ να τον χωσω, ο τυπος πρεπει να περασε πολυ ωραια στο κρεβατι μαζι της, αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις πρεπει να εισαι χαζος για να μην αντιληφθεις τι σε περιμενει στη συνεχεια. Δεν ειναι βεβαια κακο αν καποιος δεν εχει προβλημα να δεσμευτει, απλα εγω δεν ηθελα τετοιες δεσμευσεις

Το ιδιο ακριβως ειχα βιωσει και Ελλαδα με μια χωρισμενη 38αρα με δυο παιδια, η οποια ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΥΣΕ!!! με τον μπατσο πρωην συζυγο της, λογω οικονομικου
Ηταν πολυ ωραιο μουνι με απιστευτο κωλο, αλλα πολυ τσαουσα επισης. Και μονο η σκεψη να μπλεξεις σε τετοια σκηνικα (φαντασου να πηγαινεις σπιτι της να τη γαmησεις και να βλεπεις δυο παιδια και τον πρωην στο διπλανο δωματιο :( ) ειναι εφιαλτης. Ασε που ειχαν απιστευτο μισος μεταξυ τους και ητανε ακομη στα δικαστηρια με τσακωμους κλπ
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
70
Πόντοι
16
Τα δικαστήρια δίνουν πάντα την επιμέλεια στη μητέρα.  Πρέπει να είναι ψυχασθενής ή πρεζού για να της το πάρουν.
Αν το διαζύγιο προκύψει συναινετικά, οι δύο γονείς προσκομίζουν ιδιωτικό συμφωνητικό με το οποίο ρυθμίζουν την επιμέλεια και την επικοινωνία με τα ανήλικα τέκνα, η οποία ισχύει τουλάχιστον μέχρι το Δικαστήριο του διαζυγίου. Αν, όμως, το διαζύγιο εξελιχθεί κατ' αντιδικία, δεν απαιτείται συμφωνία των συζύγων για την επιμέλεια, παρά αποφασίζεται κατευθείαν από το Δικαστήριο.
Το Δικαστήριο σε ρόλο ρυθμιστή

Το Δικαστήριο, σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης, αποφασίζει η άσκηση της γονικής μέριμνας να ανατεθεί στον ένα γονέα ή, αν αυτοί συμφωνούν ορίζοντας συγχρόνως και τον τόπο διαμονής του ανηλίκου, και στους δύο από κοινού (στην πλειοψηφία των περιπτώσεων το παιδί, ειδικά αν είναι μικρό, μένει με τη μητέρα). Μπορεί, επίσης, το δικαστήριο να κατανείμει την άσκηση της γονικής μέριμνας στους δύο γονείς (δηλαδή άλλες πράξεις στον ένα και άλλες στον άλλο) ή να την αναθέσει σε τρίτο, αν οι δύο γονείς αδυνατούν να αναθρέψουν το παιδί. Για τον σχηματισμό της απόφασης λαμβάνει υπ'όψη τους έως τότε δεσμούς του ανηλίκου με τους γονείς και τα αδέρφια του και τυχόν συμφωνίες των γονέων για την επιμέλεια.

Επίσης, σε περίπτωση διαζυγίου, το Δικαστήριο ρυθμίζει τα σχετικά με την επικοινωνία του γονέα που δεν έχει την επιμέλεια με το ανήλικο. Συνεπώς, το Δικαστήριο αποφασίζει για την επιμέλεια και ορίζει τις ώρες και ημέρες επικοινωνίας του γονέα που δεν έχει την επιμέλεια. Μπορεί με την απόφαση να ορίζει και συγκεκριμένες μέρες διανυκτέρευσης με τον γονέα αυτό, ανάλογα βέβαια και με την ηλικία και τις ανάγκες του ανηλίκου.

οπως βλεπω εδω δεν ειναι τα πραγματα οπως τα λες,απλα η ευκολη λυση ειναι να φορτωσουμε το παιδι στην μανα και μετα να κλαψουριζουμε για την μεγαλη διατροφη που δινουμε
προσωπικα δεν θα αφησω τα παιδια μου σε μια γυναικα που την θεωρω αναξια να ειναι συζυγος μου
 

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.257
Like
815
Πόντοι
96
Εάν η μέλλουσα γυναίκα σας δεν είναι υποτακτική, αργά η γρήγορα θα μπλέξετε.
 

Επισκέπτης
Κατω η οικογενεια! Αγωνιζομαστε για την κοινοκτημοσυνη των γυναικων. Πικερισμος.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Μην το λες, εμενα Αγγλια με γουσταρε μια αγγλιδα 37 στη δουλεια, με κορη 14 χρονων. Η φαση ειναι οτι δεν ξερω αν ηταν χωρισμενη η απλα δεν ειχε παντρευτει ποτε, δε ρωτουσα τετοια

Ητανε γυναικαρος με τα ολα της για την ηλικια της, προσεγμενη, ομορφη, γλυκια, δραστηρια, ευγενικη. Ωστοσο ηταν φανερο οτι αν εμπλεκα, ολος μου ο χρονος θα αφιερωνοταν στην οικογενεια της ως συνολο.

Εγω ειμαι της φιλοσοφιας ποτε με χωρισμενη με παιδια, οποτε δεν εκανα καμια κινηση, ημουν απλα τυπικος.Τελικα τα εφτιαξε με εναν αλλον απ τη δουλεια, ωραιο τυπακι και εκεινος (το παιχνιδι ηταν μεταξυ εμου η αυτου, με αρκετο σασπενς στο παρασκηνιο)

Τελικα δικαιωθηκα, αφου ανεβαζε στο fb καθε μερα φωτογραφιες απο αυτην, αυτον και την κορη της, σα να ηταν κανονικη οικογενεια, χριστουγεννιατικα τραπεζια, ταξιδια ολοι μαζι, κλπ

Ηταν ωραιο μουνι και ηθελα πολυ να τον χωσω, ο τυπος πρεπει να περασε πολυ ωραια στο κρεβατι μαζι της, αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις πρεπει να εισαι χαζος για να μην αντιληφθεις τι σε περιμενει στη συνεχεια. Δεν ειναι βεβαια κακο αν καποιος δεν εχει προβλημα να δεσμευτει, απλα εγω δεν ηθελα τετοιες δεσμευσεις

Το ιδιο ακριβως ειχα βιωσει και Ελλαδα με μια χωρισμενη 38αρα με δυο παιδια, η οποια ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΥΣΕ!!! με τον μπατσο πρωην συζυγο της, λογω οικονομικου
Ηταν πολυ ωραιο μουνι με απιστευτο κωλο, αλλα πολυ τσαουσα επισης. Και μονο η σκεψη να μπλεξεις σε τετοια σκηνικα (φαντασου να πηγαινεις σπιτι της να τη γαmησεις και να βλεπεις δυο παιδια και τον πρωην στο διπλανο δωματιο :( ) ειναι εφιαλτης. Ασε που ειχαν απιστευτο μισος μεταξυ τους και ητανε ακομη στα δικαστηρια με τσακωμους κλπ

Καλα εκανες και δεν εμπλεξες.....
Πρεπει να σκεφτομαστε με το πανω κεφαλι. Αμα σκεφτεσαι με το κατω, οι συμφορες ειναι μπροστα!

Ο τυπος εδω τα λεει καλυτερα απο τον καθεναν
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Εάν η μέλλουσα γυναίκα σας δεν είναι υποτακτική, αργά η γρήγορα θα μπλέξετε.

Πολυ μεγαλη κουβεντα αυτη.
Οντως, να ειναι υποτακτικη, δηλαδη να ξερει τον ρολο της ως γυναικα, και να μην βαρυγκομα ή σου κανει τσαλιμια.
Μαλιστα, αν μια γυναικα ειναι υποτακτικη, εγω θεωρω οτι ειναι εν τελει εξυπνη, γιατι θα πρεπει να ειναι ο αντρας πολυ μαλακας για να την παραμελει και να μην τον προσεχει.

Ειναι πολυ σημαντικο να ειναι υποτακτικη.
Δυστυχως βεβαια, στις ελλεεινιδες, λιγες ειναι...
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
912
Like
493
Πόντοι
26
Η σωστή γυναίκα είναι αυτή που ξέρει να κάνει κουμάντο στο σπίτι. Νοικοκυριό, παιδιά, οικονομικά κτλ. Έξω όμως από το σπίτι, πρέπει να δείχνει σε όλους πως ο άντρας της είναι ο αρχηγός.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Η σωστή γυναίκα είναι αυτή που ξέρει να κάνει κουμάντο στο σπίτι. Νοικοκυριό, παιδιά, οικονομικά κτλ. Έξω όμως από το σπίτι, πρέπει να δείχνει σε όλους πως ο άντρας της είναι ο αρχηγός.

Αυτό όμως συμβαίνει μόνο όταν φέρνει ο άντρας το χρήμα στο σπίτι.
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
912
Like
493
Πόντοι
26
Στο θέμα της οικογένειας, υπάρχει νομίζω και μια άλλη σημαντική λεπτομέρεια. Σε ποιά ηλικία θα γίνει ο γάμος. Άλλο να παντρευτείς στα 25 και άλλο στα 35 ή τα 45. Όταν παντρεύεσαι μικρός, ουσιαστικά μεγαλώνεις μαζί με τον άλλο, μεγαλώνετε, μαθαίνετε, διαμορφώνεστε μαζί. Στα 35 ή τα 45, έχεις ήδη πάρει το δρόμο σου, έχεις ήδη καταλήξει στα "ναι" και τα "οχι" σου και καλείσαι έπειτα να συνυπάρξεις με εναν άνθρωπο ο οποίος έχει επίσης διαμορφώσει τον χαρακτήρα του και τα "θέλω" του. Για να μην μιλήσω και για την κούραση των παιδιών την οποία αλλιώς αντιμετωπίζεις στα 30 κι αλλιώς στα 40!
 

julian73

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
430
Κριτικές
4
Like
73
Πόντοι
1
Αν το διαζύγιο προκύψει συναινετικά, οι δύο γονείς προσκομίζουν ιδιωτικό συμφωνητικό με το οποίο ρυθμίζουν την επιμέλεια και την επικοινωνία με τα ανήλικα τέκνα, η οποία ισχύει τουλάχιστον μέχρι το Δικαστήριο του διαζυγίου. Αν, όμως, το διαζύγιο εξελιχθεί κατ' αντιδικία, δεν απαιτείται συμφωνία των συζύγων για την επιμέλεια, παρά αποφασίζεται κατευθείαν από το Δικαστήριο.
Το Δικαστήριο σε ρόλο ρυθμιστή

Το Δικαστήριο, σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης, αποφασίζει η άσκηση της γονικής μέριμνας να ανατεθεί στον ένα γονέα ή, αν αυτοί συμφωνούν ορίζοντας συγχρόνως και τον τόπο διαμονής του ανηλίκου, και στους δύο από κοινού (στην πλειοψηφία των περιπτώσεων το παιδί, ειδικά αν είναι μικρό, μένει με τη μητέρα). Μπορεί, επίσης, το δικαστήριο να κατανείμει την άσκηση της γονικής μέριμνας στους δύο γονείς (δηλαδή άλλες πράξεις στον ένα και άλλες στον άλλο) ή να την αναθέσει σε τρίτο, αν οι δύο γονείς αδυνατούν να αναθρέψουν το παιδί. Για τον σχηματισμό της απόφασης λαμβάνει υπ'όψη τους έως τότε δεσμούς του ανηλίκου με τους γονείς και τα αδέρφια του και τυχόν συμφωνίες των γονέων για την επιμέλεια.

Επίσης, σε περίπτωση διαζυγίου, το Δικαστήριο ρυθμίζει τα σχετικά με την επικοινωνία του γονέα που δεν έχει την επιμέλεια με το ανήλικο. Συνεπώς, το Δικαστήριο αποφασίζει για την επιμέλεια και ορίζει τις ώρες και ημέρες επικοινωνίας του γονέα που δεν έχει την επιμέλεια. Μπορεί με την απόφαση να ορίζει και συγκεκριμένες μέρες διανυκτέρευσης με τον γονέα αυτό, ανάλογα βέβαια και με την ηλικία και τις ανάγκες του ανηλίκου.

οπως βλεπω εδω δεν ειναι τα πραγματα οπως τα λες,απλα η ευκολη λυση ειναι να φορτωσουμε το παιδι στην μανα και μετα να κλαψουριζουμε για την μεγαλη διατροφη που δινουμε
προσωπικα δεν θα αφησω τα παιδια μου σε μια γυναικα που την θεωρω αναξια να ειναι συζυγος μου
Στην πράξη δεν υπάρχει δικαστήριο να μην δώσει την επιμέλεια στην μητέρα, αν αυτή τη ζητήσει. Για την επικοινωνία, ναι το δικαστήριο θα ορίσει ώρες, αλλά αν έχετε κακές σχέσεις θα φροντίσει η γυναίκα να μην στα δίνει, με διάφορες προφάσεις. Η περίπτωση που ανέφερα πήγε 900€. Τα 600 για το παιδί κ τα 300 για την μητέρα. Χωρίς δουλειά κ με πρόβλημα υγείας. Με μισθό συζύγου 1700.  Κ δεν παίζει να μην τα δώσει, θα πάει η δικηγόρος την απόφαση στη δουλειά του κ θα του τα κρατάει το λογιστήριο απευθείας.
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
Στην πράξη δεν υπάρχει δικαστήριο να μην δώσει την επιμέλεια στην μητέρα, αν αυτή τη ζητήσει. Για την επικοινωνία, ναι το δικαστήριο θα ορίσει ώρες, αλλά αν έχετε κακές σχέσεις θα φροντίσει η γυναίκα να μην στα δίνει, με διάφορες προφάσεις. Η περίπτωση που ανέφερα πήγε 900€. Τα 600 για το παιδί κ τα 300 για την μητέρα. Χωρίς δουλειά κ με πρόβλημα υγείας. Με μισθό συζύγου 1700.  Κ δεν παίζει να μην τα δώσει, θα πάει η δικηγόρος την απόφαση στη δουλειά του κ θα του τα κρατάει το λογιστήριο απευθείας.

Η απαντηση στο θρεντ
Οχι δεν αξιζει
Αν απο τα 1700 σου παιρνουν τα 900 σε περιπτωση διαζυγίου να πανα γαμηθει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom