Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Καλα δεν εμαθε το πρωτο πραγμα που μας λενε απο μικρη ηλικια; Οτι δεν πρεπει να εμπιστευομαστε τις γυναικες,
και να μην περνουμε τοις μετρητοις οτι μας λενε.

Τύπε το πρώτο πράγμα που μας λένε είναι 'όταν γίνεις μεγάλος θα παντρευτείς και θα κάνεις παιδιά'.
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.438
Πόντοι
1.446
Σημερα μου λεγε φιλος μου για την περιπτωση ενος γνωστου του,
που τον χωρισε η γυναικα του,
επειδη λεει δεν ειχε ζησει την ζωη της!
Και εχουν και παιδια!
Εγω αν ειχα τη δυναμη, θα την εβαζα φυλακη!
Διαλυουν ανθρωπινες ζωες οι καριολες!

Κλασικά θύματα των καιρών και ακολουθούν το ρεύμα σαν τα ψόφια ψάρια.
Μετά από χρόνια όταν ξεπεταχτούν καινούριες "μόδες" συμπεριφοράς θα τις ακολουθήσουν σαν μαριονέτες όσο παράλογες και ας φαίνονται σήμερα

Yπαρχουν και πατεραδες που εγιναν κατα τυχη. Επειδη μια γυναικα ηθελε να κανει το καπριτσιο της.
Και εκανε ενα παιδι για να τον δεσει, οπως λενε. Ετσι ο πατερας βρεθηκε να παιζει στο θεατρο της οικογενειας
και του δηθεν ευτυχισμενου, ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι.
.

Δυστυχώς έχω κοντινά παραδείγματα όπου ο άντρας προσποιούνταν σχέση για να γαμάει την χαζή και η χαζή  που ήθελε να φορτώσει το άχρηστο τομάρι της σε ένα άντρα να την ζει έμεινε έγκυος για να επισπεύσει γάμο.
Μετά συνήθως κάνουνε και ένα δεύτερο για να δείξουν στον κόσμο ότι και καλά ήθελαν γνήσια τον γάμο.
Η κατάντια στο τέλος είναι να προσποιείται ο άντρας ότι την ήθελε και η γυναίκα τι του είδε και τον πήρε  :S :S.
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.107
Κριτικές
33
Like
7.340
Πόντοι
4.746
ποιοσ στα ελεγε? εμενα η μανα μ με χει φαει να παντρευτω
Οι θειοι μου, που ηταν δεινα καμακια τουριστριων.
Η μητερα μου σε αντιθεση ελεγε, μην γυριζεις με τουριστριες γιατι θα σε αρρωστησουν. Για τον γαμο το ειχε αφησει σε εμενα, σαν προσωπικη επιλογη.
Δεν ανακατευοταν.
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Σημερα μου λεγε φιλος μου για την περιπτωση ενος γνωστου του,
που τον χωρισε η γυναικα του,
επειδη λεει δεν ειχε ζησει την ζωη της!
Και εχουν και παιδια!
Εγω αν ειχα τη δυναμη, θα την εβαζα φυλακη!
Διαλυουν ανθρωπινες ζωες οι καριολες!

σε τι ηλικια το καταλαβε η καριολα? γεροντομπεμπεκα?
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.684
Κριτικές
6
Like
11.079
Πόντοι
3.936
Σημερα μου λεγε φιλος μου για την περιπτωση ενος γνωστου του,
που τον χωρισε η γυναικα του,
επειδη λεει δεν ειχε ζησει την ζωη της!
Και εχουν και παιδια!
Εγω αν ειχα τη δυναμη, θα την εβαζα φυλακη!
Διαλυουν ανθρωπινες ζωες οι καριολες!
Όποιος επενδύει το χρήμα και την  ζωή του πάνω στην γυναίκα και την παίρνει στα σοβαρα, δυστυχώς το μεγαλύτερο ποσοστό των αντρών, αυτά παθαίνει.
 

tiger 40

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2015
Μηνύματα
113
Κριτικές
4
Like
56
Πόντοι
1
Σημερα μου λεγε φιλος μου για την περιπτωση ενος γνωστου του,
που τον χωρισε η γυναικα του,
επειδη λεει δεν ειχε ζησει την ζωη της!
Και εχουν και παιδια!
Εγω αν ειχα τη δυναμη, θα την εβαζα φυλακη!
Διαλυουν ανθρωπινες ζωες οι καριολες!
ποσα ειχε 3 ?γιατι θα λεμε για τον ιδιο !!!!!!!
 

tiger 40

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2015
Μηνύματα
113
Κριτικές
4
Like
56
Πόντοι
1
Καλά μιλάμε για φρικαλεότητες.
Εγώ πάντως δεν θα ήθελα με τίποτα να μεγάλωνα μόνο με μάνα χωρίς την πατρική παρουσία.
Αυτά τα παιδιά που θα μεγαλώσουν μόνο με τις γυναικείες ανασφάλειες θα είναι αδιανόητα αδύναμα και θα υποφέρουν άσχημα.
συμφωνω απολυτα,εμας σαν Εθνος αυτο μας ξεχωριζε παντα,τωρα ολα αυτα με τις νεες τασεις και οτι πρεπει να ακολουθησουμε, ειναι στα πλαισια τις παγκοσμιοποίησης,αν δε μας χαλαει να μην ειμαστε Ελληνες παω πασο με ολες τις αποψεις,αλλα την Ελλαδα την ξεχωριζαν παντα η οικογενεια,η θρησκεια και η πατριδα κι αν ολα αυτα δε μας λενε κατι οκ.Αλλα το θεμα ειναι να εχουμε ταυτοτητα ενα σκοπο,αλλιως μη φωναζουμε για αυτους που κυβερνανε,ξυπναμε το πρωι δουλεια,καφε ψωνια,σεξ,διασκεδαση μεχρι να πεθανουμε κι ολα καλα,θα τα φτιαξουν οι αλλοι για μας.Μονο που οι αλλοι ειμαστε εμεις.Δε θελει θυσιες ο γαμος,αμα ξεκιναμε με αυτη τη λογικη χαθηκε το τρενο,αλληλοεκτίμηση,υπευθυνότητα,σεβασμο και ειλικρινια θελει.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Όποιος επενδύει το χρήμα και την  ζωή του πάνω στην γυναίκα και την παίρνει στα σοβαρα, δυστυχώς το μεγαλύτερο ποσοστό των αντρών, αυτά παθαίνει.

Αυτα τα ελεγα μολις χτες σε φιλο μου.
Καλος φιλος, αλλα θα τον πω μαλάκα!
Τι του λεγα;
Ξεκινησε περυσι αγγλικα, για να τα βελτιωσει. Ενθουσιασμενος, μου λεγε μπραβο που με ενεργοποιησες να τα βελτιωσω και τετοια.
Στο μεταξυ ομως, πριν λιγους μηνες, εγινε κονε-σχεση με μια...κοπελα....
Χτες ειχαμε βγει για μια μπυρα, και τον ρωταω 'πως πανε τα αγγλικα';
Και μου λεει, 'ξερεις, τα αφησα'!
Ε ακουσε τα μπενελικια της ζωη τους, αλλα ξερει οτι τα λεω καλοπροαιρετα.
Του λεω, 'καλα ρε, για μια γυναικα, που σου τρωει ολο τον χρονο, παρατησες τα αγγλικα; Δεν εχουμε πει για αυτοβελτιωση;'
Μη σας τα πολυλογω...

Ανδρας που δεν εχει αυτοπειθαρχεια, κατ'εμε, δεν προκοβει στη ζωη του....
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.684
Κριτικές
6
Like
11.079
Πόντοι
3.936
Ο φίλος είναι άξιος της μοίρας του  :idiot:
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
912
Like
493
Πόντοι
26
Αξίζει για τα παιδιά! Υπάρχει τίποτε ομορφότερο από το να σε αγκαλιάζουν τα παιδιά σου ή να τα κοιτάζεις το βράδυ να κοιμούνται στην κούνια τους; Για να κάνεις βέβαια παιδιά, θα πρέπει να ανεχθεις ένα πλάσμα που ωρες-ωρες φαίνεται πως ήρθε στον κόσμο αποκλειστικα για να σου σπάει τα αρχιδια. Είναι άσχημο αλλά αποκλείεται να είναι πιο άσχημο από τη μοναξιά.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ο φίλος είναι άξιος της μοίρας του  :idiot:
ο φιλος είναι απλα πεινασμένος.
χατηρια κανεις πολλα για μια που δεν εχεις γαμησει για να σου κατσει.
αν συνεχισεις και κανεις και μετα, σημαινει ότι δεν εχεις επιλογες ή πεινας τρελά.

στις ηπα και στην γαλλια ο ιδιος μπορει να ειχε χορτασει και να ειχε άλλη συμπεριφορά, στην ελλαδα όμως και στο ισλαμ δεν είναι ευκολο
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Αξίζει για τα παιδιά! Υπάρχει τίποτε ομορφότερο από το να σε αγκαλιάζουν τα παιδιά σου ή να τα κοιτάζεις το βράδυ να κοιμούνται στην κούνια τους; Για να κάνεις βέβαια παιδιά, θα πρέπει να ανεχθεις ένα πλάσμα που ωρες-ωρες φαίνεται πως ήρθε στον κόσμο αποκλειστικα για να σου σπάει τα αρχιδια. Είναι άσχημο αλλά αποκλείεται να είναι πιο άσχημο από τη μοναξιά.
για ολους εμας που δεν εχουμε παιδια απλα δεν μπορούμε να το καταλάβουμε ουτε να το φανταστούμε αυτό που λες  :dunno: :dunno: :dunno:
παντως ουτε μας πιανει η επιθυμια να γινουμε μπαμπαδες όπως θελουν οι γυναικες να γινουν μαμαδες και οσο πλησιαζει η εμμηνοπαυση τρελαίνονται και πιο πολύ.
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
912
Like
493
Πόντοι
26
Λογικό είναι να μην μπορείς να το φανταστείς. Δεν είναι στη φύση μας. Αν και δεν νομίζω να ευθύνεται μόνο η φυση.Τα κοριτσάκια μεγαλώνουν με μωράκια και παίζουν τις μαμαδες με το που περπατησουν...

Όταν όμως έρθει η μέρα που θα σταθείς πάνω από την κούνια, θα με θυμηθείς ;)
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.684
Κριτικές
6
Like
11.079
Πόντοι
3.936
Αξίζει για τα παιδιά!
Εντάξει αν είναι κάποιος έτοιμος να θυσιάσει την ζωή του για να μεγαλώσει τα παιδιά που φέρουν κατά το ήμισυ το dna του ok. Γιατί το υπόλοιπο 50% dna προέρχεται απο την γυναίκα, που αναπόφευκτα είναι ένα ξένο σώμα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
να ευχομαστε να σταθουμε ή όχι?
γιατι εμας μας μεγαλωσαν λεγοντας μας να φοραμε προφυλακτικο για να μην γκαστρώσουμε καμμια, δεν μας ελεγαν καντε παιδια, αυτό το ελεγαν πολύ αργοτερα όταν ηδη είχαμε διαμορφωση χαρακτηρα να γαμαμε και να φευγουμε για να μην παντρευτουμε
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Εντάξει αν είναι κάποιος έτοιμος να θυσιάσει την ζωή του για να μεγαλώσει τα παιδιά που φέρουν κατά το ήμισυ το dna του ok. Γιατί το υπόλοιπο 50% dna προέρχεται απο την γυναίκα, που αναπόφευκτα είναι ένα ξένο σώμα.
επισης δεν ζουμε πολλες ζωες για να αφιερώσουμε την υπολοιπη ζωη μας στα παιδια που δεν εχουμε δει ποτέ, και να περιμενουμε να ξεπαιδιασουμε στα γεραματα για να διασκεδασουμε όταν περπατάμε με μπαστουνι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom