Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Δεν αντιλαμβανεσθε αυτο που θελει να πει ο μυστης mounowlaraki επειδη τυχαινει να ειμαι κι εγω κοντα στα 40 δεν ειναι καθολου αστοχο αυτο που ειπε :hi:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Γιατί αν φτάσεις 50 και είσαι ανύπαντρος το πιθανότερο είναι να είσαι μόνος σου σε ενα σπίτι και να μην βρίσκεις εναν ανθρωπο να πείς μια κουβέντα?
Δεν το συζητώ να βρείς γκόμενα.
Μονο καμιά χήρα/ζωντοχήρα με 2-3 κουτσούβελα.

Θυμάμαι αυτό που έλεγαν κάποιοι εδώ πέρα,ότι οι γυναίκες προτιμούν να έχεις έναν αποτυχημένο γάμο παρά να μην έχεις παντρευτεί καθόλου.

Γενικά,η ελληνική κοινωνία έχει ακόμα μεγάλη προκατάληψη σ'αυτό το θέμα.Θεωρεί ότι αν δεν έχεις παντρευτεί,δεν είσαι νορμάλ.
 

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
980
Κριτικές
18
Like
3.515
Πόντοι
5.585
Επίσης ο 50αρης που δεν παντρευτηκε θα εζησε και γεματα 30s και γεμάτα 40s χορτασμένος. Ο παντρεμένος γάμησε τα.
Να τονίσω οτι και για τις 2 περιπτώσεις μιλαω για εναν αντρα με μια αξιοπρεπη και καλη οικονομική κατάσταση. Γιατί αν ενας φτωχός εργένης ειναι μια φορά χάλια...ένας φτωχός οικογενειάρχης ειναι 5 φορές χάλια.
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
218
Πόντοι
66
Παντρευτειτε να γαμησουμε....... :takethis: :takethis: :takethis:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Τύποι δεν υπαρχει γενικά απαντηση στο θεμα. Τα παντα εχουν να κανουν σε τι ανθρωπο πεφτεις.
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.337
Κριτικές
61
Like
3.063
Πόντοι
7.216
Τυποι εγώ πάντως κοντά στα 40 δεν θεωρώ οτι κάνω ζωή.
Πρώτον γιατί δεν μπορώ και δευτερον γιατί δεν καιγομαι κιολας. τα εχω γαει τα εξω με το κουτάλι.

οκ, περνάει η μπογιά μου και γαμώ κανα μουνί αλλά οταν ξεμένω απο γκόμενα δεν εχω τι να κάνω μιας και ολοι οι φίλοι είναι παντρεμένοι...
και δεν νομιζω οτι είμαι η εξαίρεση.
 

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
980
Κριτικές
18
Like
3.515
Πόντοι
5.585
Τυποι εγώ πάντως κοντά στα 40 δεν θεωρώ οτι κάνω ζωή.
Πρώτον γιατί δεν μπορώ και δευτερον γιατί δεν καιγομαι κιολας. τα εχω γαει τα εξω με το κουτάλι.

οκ, περνάει η μπογιά μου και γαμώ κανα μουνί αλλά οταν ξεμένω απο γκόμενα δεν εχω τι να κάνω μιας και ολοι οι φίλοι είναι παντρεμένοι...
και δεν νομιζω οτι είμαι η εξαίρεση.

Βασικό ξαναλέω να έχει κανείς πράγματα που τον γεμίζουν. Εγώ και τα τσιπουρα μου θα τα πιω με φιλους μου (καποιοι παντρεμενοι καποιοι εργενηδες) 1-2 φορες την εβδομαδα. Επαγγελματικα κανω αυτα που γουσταρω και περναω καλα και δουλεύοντας. Σπιτι οταν ειμαι μόνος παλι περνάω καλα βλέποντας ταινιες-σειρες που γουσταρω. Και γκομενακια ευτυχως παντα κατι υπαρχει να περνάει η ώρα. Εκδρομες και ταξιδακια συχνά.
Στα 34 ειμαι και ο γάμος ουτε που μου περνάει απ'το μυαλό γιατί δεν θέλω να χασω αυτη την ανεξαρτησια κινησεων που εχω. Και ούτε κανας με απωθημένα ειμαι να ελεγες κανει τα κανω τώρα αντί για 20s μου.
Ολα ειναι θεμα να περνάς καλά. Ειτε με γαμο είτε μονος. Αυτο που βλεπω εγω ειναι απλα οτι οι παντρεμενοι δεν περνάνε καλά στον μεγαλύτερο βαθμό.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.758
Κριτικές
1
Like
5.738
Πόντοι
2.356
αν παντρευτεις θα το μετανιωσεις... αν δε παντρευτεις παλι θα το μετανιωσεις. μεγαλος σοφος οποιος και να το ειπε! ο γαμος ειναι απλα ενα γαντζωμα εξασφαλισης για τον "αδυναμο" του ζευγαριου που θα αρμεξει τον αλλο οταν προκληθει χωρισμος...
 

epirrepis

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2017
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
παντρευτηκα και το σκυλομετανιωσα.ισως φταει αυτη ισως εγω.δεν ξερω.
το μονο που ξερω ειναι οτι δεν περναω καλα γαμω το σπιτι μου
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.696
Like
1.461
Πόντοι
216
Τυποι εγώ πάντως κοντά στα 40 δεν θεωρώ οτι κάνω ζωή.
Πρώτον γιατί δεν μπορώ και δευτερον γιατί δεν καιγομαι κιολας. τα εχω γαει τα εξω με το κουτάλι.

οκ, περνάει η μπογιά μου και γαμώ κανα μουνί αλλά οταν ξεμένω απο γκόμενα δεν εχω τι να κάνω μιας και ολοι οι φίλοι είναι παντρεμένοι...
και δεν νομιζω οτι είμαι η εξαίρεση.

καλα τα λες, ετσι ειναι στα 40
 

torcap1989

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2018
Μηνύματα
176
Like
89
Πόντοι
1
μα ακριβως τα αντίθετα.

οσοι εχουν παντρεφτει, στα 50 κλαινε.
ειτε για το διαζυγιο.
ειτε για τις υποχρεώσεις.
ευτυχισμένος 50ρης που παντρευτηκε ΔΕΝ υπαρχει.
και την κλωντια σιφερ να πηρε εχει φακλαντεψει με τα χρονια και να μην εχει φακλαντεψει την εχει βαρεθεί.

ο 25 ρης κανει ζωη γιατι είναι ελευθερος
και ο 50ρης κανει ζωη ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.
αν εχει παιδια και χωρισει ή είναι παντρεμένος και κανει υπομονή απλα κλαιει την μοιρα του.

ακριβως

ελα να δεις την μανα μου για παραδειγμα

βαρια καταθλιψη στα 55+

ο πατερας μου κλασσικα κερατα φουλ στις αρχιδαρες του

και δεν την παλευει καστανο

μου λεει τετοιο μαρτυριο που ζω να μην το περασεις ποτε

αυτα για τον τυπο που λεει οτι ο ανυπαντρος πενηνταρης ειναι καμμενο χαρτι

κατσε να δει τι καταθλιψαρα βαραινε οι γυναικες πιο μετα

που ουσιαστικα σιχαινονται ο ενας τον αλλον οχι να τον βλεπουνε

ουτε να τον ακουνε

επιμενω εγω να τα βρουμε με τον εαυτο μας τι μας εκφραζει τι μας αρεσει κτλπ τροπο ζωης

και ειτε παντρευτεις ειτε οχι το ιδιο ειναι...τα ιδια σκατα θα εισαι αν δεν τα εχεις βρει μεσα σου
 

torcap1989

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2018
Μηνύματα
176
Like
89
Πόντοι
1
Τυποι εγώ πάντως κοντά στα 40 δεν θεωρώ οτι κάνω ζωή.
Πρώτον γιατί δεν μπορώ και δευτερον γιατί δεν καιγομαι κιολας. τα εχω γαει τα εξω με το κουτάλι.

οκ, περνάει η μπογιά μου και γαμώ κανα μουνί αλλά οταν ξεμένω απο γκόμενα δεν εχω τι να κάνω μιας και ολοι οι φίλοι είναι παντρεμένοι...
και δεν νομιζω οτι είμαι η εξαίρεση.

ρε φιλε και παντρεμενος να ησουνα μετα απο 20+ χρονια τι νομιζεις θα εκανες ?

για ενα καφε θα πηγαινες με την γυναικα σου και μετα παλι με τα αρχιδια σου θα εμενες

τι νομιζεις ? ετσι ειναι

 

torcap1989

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2018
Μηνύματα
176
Like
89
Πόντοι
1
γεια σου φιλε μου αλεξ.,,
τοπικη κοινωνια.τι θα πει ο κοσμος παραδοσιακος πατερας και τα σχετικα...δεν περναω καλα αδερφε
εχω τρομερες τασεις φυγης

ρε μην εισαι μαλακας

αν χωρισεις θα σου κανει και το διαζυγιο ο αλεξ τζαμπα

δεν θα πληρωσεις τιποτα χαχα
 

epirrepis

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2017
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
ρε μην εισαι μαλακας

αν χωρισεις θα σου κανει και το διαζυγιο ο αλεξ τζαμπα

δεν θα πληρωσεις τιποτα χαχα
κλειστα ματια θα πηγαινα στο φιλαρακι μου τον αλεξ τυπε.
ειμαι φαν του μυαλου και των γνωσεων του.
μα το θεο το μονο που με κραταει ειναι ο τροπος που με κοιταζει.ειμαι πολυ μαλακας τελικα
 

torcap1989

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2018
Μηνύματα
176
Like
89
Πόντοι
1
αλλη πιπιλα παλι και αυτη.
ποιος σας ειπε ρε ανυπαντρος οτι δεν περναει καλα και μετανοιωσε που εμεινε στο ραφι?
του ηρθε εμμηνοπαυση και δεν εκπληρωσε το ονειρο της ζωης του να βαλει νυφικο και να κανει παιδακια?
χαχαχαχα
εγω δεν ειχα μετανοιωσει που δεν παντρευτηκα ουτε μια φορα.
και οταν παντρευτηκα ετσι να δω πως ειναι μηπως και περασω καλυτερα, αφου ειδα οτι παει χειροτερα αμεσως πηρα την αποφαση για διαζυγιο.

το ειπαμε και το ξαναλεμε η γυναικα ειναι φτιαγμενη για γαμους και παιδια γι αυτο και αμα πλησιαζει η ημερομηνια ληξης της τρελαινεται, αυτη ζηταει γαμο, αυτη τρεχει για εξωσωματικες και τα ακουμπαει χοντρα.


ο αντρας αντιστοιχα καιγεται να γαμαει , για αυτο και πληρωνει πουτανες και οχι οταν δινει σπερμα στην τραπεζα σπερματος εκει αντιθετα τον πληρωνουν.


ο γαμος ειναι το τιμημα που πληρωΝΕ ο αντρας για σεξ.

και το σεξ ειναι το τιμημα που πληρωνε η γυναικα για γαμο.


τωρα που κανουν ευκολα σεξ και χωρις γαμο ατονισε και ο γαμος.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΠΛΕΞΙΜΟ.


δοκιμαστε και εσεις ρε.

9 στους 10 το μετανοιωνουν που παντρευτηκαν.

0 στους 10 το μετανοιωνουν που χωρισαν.


ποσοι ειναι αυτοι οι περιβοητοι που λετε που το μετανοιωσαν που δεν παντρευτηκαν?

επιλογη τους ηταν αλλωστε γιατι να το μετανοιωσουν?
εγω παραπονα ακουω από παντρεμένους όχι από χωρισμένους ή γεροντοπαληκαρα

αμα το καλοσκεφτεις ρε συ περισσοτερο το οικονομικο θεμα σε ποναει μετα τα 40+ παρα το οτι δεν παντρευτηκες

απλα αν ειχες την γυναικα σπιτι θα λεγατε καμια μαλακια και καλα

ενω τωρα που δεν κυκλοφορει σαλιο ουτε για τσιχλες καθεσαι και κλαις την μοιρα σου μονος στο σπιτι

κατσε να εισαι φραγκατος και ανυπαντρος στα 40+ και σου λεω εγω ποιος περναει καλυτερα

ο παντρεμενος η ο ανυπαντρος ?

μα φυσικα ο ανυπαντρος

πουτανακια φουλ γκομενακια απο δω και απο κει ταξιδακια ζωαρα

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
αν παντρευτεις θα το μετανιωσεις... αν δε παντρευτεις παλι θα το μετανιωσεις. μεγαλος σοφος οποιος και να το ειπε! ο γαμος ειναι απλα ενα γαντζωμα εξασφαλισης για τον "αδυναμο" του ζευγαριου που θα αρμεξει τον αλλο οταν προκληθει χωρισμος...
αλλη πιπιλα παλι και αυτη.
ποιος σας ειπε ρε ανυπαντρος οτι δεν περναει καλα και μετανοιωσε που εμεινε στο ραφι?
του ηρθε εμμηνοπαυση και δεν εκπληρωσε το ονειρο της ζωης του να βαλει νυφικο και να κανει παιδακια?
χαχαχαχα
εγω δεν ειχα μετανοιωσει που δεν παντρευτηκα ουτε μια φορα.
και οταν παντρευτηκα ετσι να δω πως ειναι μηπως και περασω καλυτερα, αφου ειδα οτι παει χειροτερα αμεσως πηρα την αποφαση για διαζυγιο.

το ειπαμε και το ξαναλεμε η γυναικα ειναι φτιαγμενη για γαμους και παιδια γι αυτο και αμα πλησιαζει η ημερομηνια ληξης της τρελαινεται, αυτη ζηταει γαμο, αυτη τρεχει για εξωσωματικες και τα ακουμπαει χοντρα.


ο αντρας αντιστοιχα καιγεται να γαμαει , για αυτο και πληρωνει πουτανες και οχι οταν δινει σπερμα στην τραπεζα σπερματος εκει αντιθετα τον πληρωνουν.


ο γαμος ειναι το τιμημα που πληρωΝΕ ο αντρας για σεξ.

και το σεξ ειναι το τιμημα που πληρωνε η γυναικα για γαμο.


τωρα που κανουν ευκολα σεξ και χωρις γαμο ατονισε και ο γαμος.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΠΛΕΞΙΜΟ.


δοκιμαστε και εσεις ρε.

9 στους 10 το μετανοιωνουν που παντρευτηκαν.

0 στους 10 το μετανοιωνουν που χωρισαν.


ποσοι ειναι αυτοι οι περιβοητοι που λετε που το μετανοιωσαν που δεν παντρευτηκαν?

επιλογη τους ηταν αλλωστε γιατι να το μετανοιωσουν?
εγω παραπονα ακουω από παντρεμένους όχι από χωρισμένους ή γεροντοπαληκαρα
 

epirrepis

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2017
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
Δηλαδη σε ποια κοινωνια ζεις που δεν εχει διαζυγια?

Ποσων ετων εισαι? Παιδια εχετε?
οχι ευτυχως.σε χωριο αλεξ..γαμησε τα δεν επρεπε να το κανω.ενα πουστη φιλο ρε δεν ειχα να με κουβεντιασει.κανεναν
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.354
Κριτικές
10
Like
1.778
Πόντοι
5.975
Τυποι εγώ πάντως κοντά στα 40 δεν θεωρώ οτι κάνω ζωή.
Πρώτον γιατί δεν μπορώ και δευτερον γιατί δεν καιγομαι κιολας. τα εχω γαει τα εξω με το κουτάλι.

οκ, περνάει η μπογιά μου και γαμώ κανα μουνί αλλά οταν ξεμένω απο γκόμενα δεν εχω τι να κάνω μιας και ολοι οι φίλοι είναι παντρεμένοι...
και δεν νομιζω οτι είμαι η εξαίρεση.
Αποφάσισε και κάνε το βήμα! Εφάρμοσε τον Νόμο του Picker! Ζήσε τη ζωή σου και μην την αφήνεις να περνάει χωρίς νόημα!  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom