Νέα

Διαρρήξεις σε σπίτια- κλοπές. πόσο συχνά γίνονται?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 110
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Περιμενετε ρε τύποι να μου πει ο ιδιος!!!
 

peinasmenos_lukos2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2016
Μηνύματα
865
Κριτικές
6
Like
195
Πόντοι
286
Δεν ξερω.

Τι εκλαμβανουν ως προκληση οι εγκληματιες; Σοβαρα μιλαμε τωρα; Μπορει να τους στραβοκοιταξε.


μπορει να ειχε προηγουμενα η να ειχε τσακωθει με καποιον ενοικο
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.107
Πόντοι
1.496
Ερωτηση.
Αν ηταν ελληνιδα θα εκανες το ιδιο?
Στη δουλεια μου εχω αρκετους συναδελφους και συναδελφισες αλλοδαπους που τα πηγαινω πολυ καλα.Με εκτιμουν και με σεβονται.Αρα προφανως θα εκανα το ιδιο.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.909
Κριτικές
3
Like
1.595
Πόντοι
216
Εχω διωξει Αλβανεζα απο τη δουλεια της.Παω σε μεγαλο ζαχαροπλαστειο,της λεω τι θελω,τα βαζει,τα ζυγιζει,περαστε απο το ταμειο.Παω σπιτι και βλεπω οτι ενω της ειχα πει μπακλαβαδακια σκετα κλασικα,μου εχει βαλει με γεμ ιση σοκολατα.Παω αμεσως πισω και λεω ευγενικα στην Αλβανεζα υπαλληλο,Κανατε λαθος προηγουμενως και μου βαλατε λαθος τη παραγγελια,ηρθα να μου τα αλλαξετε.Και αρχιζει μια επιθεσηκαι φωναζει σα το ζωο μπροστα σε αλλους πελατες.Και επρεπε να το δεις μονος σου,και τετοια.Δεν ειχε τελικα αυτα που ηθελα και αφου συνεννοουμαι με τη ταμια,παιρνω τα λεφτα μου πισω.Παω σπιτι και συμπληρωνω τη φορμα επικοινωνιας με τα κεντρικα της εταιριας-αλυσιδας ζαχαροπλαστειων.Και εξιστορω τα καθεκαστα οπως ακριβως συνεβησαν.Και βαζω στο τελος και το τηλεφωνο μου.Περνανε λιγες μερες,χτυπαει το τηλεφωνο.Ηταν  η ιδιοκτητρια των ζαχαροπλαστειων.Διαβασα το μηνυμα σας και το θεμα τακτοποιηθηκε και ζηταμε και συγγνωμη.Της λεω,εγω μπορει να λεω οτι θελω,το ερευνησατε πρωτα το θεμα;Μου λεει το ερευνησα προσωπικα και διαπιστωσα οτι εγιναν ετσι οπως τα ειπατε στο μηνυμα σας.Οχι μονο εκανε λαθος η υπαλληλος αλλα αντι να ζητησει συγγνωμη,αρχισε να φωναζει και να θελει να βγει κι απο πανω.Δρομο η Αλβανεζα το ζωον,ας προσεχε.

στ αρχιδια μου εάν ηταν αλβανιδα, ελληνιδα, ουγκαντιανη, βραζιλιανα...εάν καποιες φερεται ετσι, πρεπει να διωχνεται ΑΜΕΣΑ από την δουλεια του...
Εσυ μας το λες για νας δειξεις τι ζωο ηταν η αλβανιδα-και ερωτω, φιλτατε: οι ελληνιδες, είναι ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ δηλαδή? δεν είναι γαμω τα ζωα?
 

peinasmenos_lukos2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2016
Μηνύματα
865
Κριτικές
6
Like
195
Πόντοι
286
Στη δουλεια μου εχω αρκετους συναδελφους και συναδελφισες αλλοδαπους που τα πηγαινω πολυ καλα.Με εκτιμουν και με σεβονται.Αρα προφανως θα εκανα το ιδιο.

τυπε ομως δεν μας ειπες το βασικο
εφαγες τελικα μπακλαβαδακια η μονο νευριασμενος εμεινες χωρις σιροπια;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Στη δουλεια μου εχω αρκετους συναδελφους και συναδελφισες αλλοδαπους που τα πηγαινω πολυ καλα.Με εκτιμουν και με σεβονται.Αρα προφανως θα εκανα το ιδιο.
Τωρα αν σου πω οτι δεν πολυπιστευω οτι θα εκανες το ιδιο σε Ελληνιδα, θα παρεξηγηθεις?
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.107
Πόντοι
1.496
Τωρα αν σου πω οτι δεν πολυπιστευω οτι θα εκανες το ιδιο σε Ελληνιδα, θα παρεξηγηθεις?
Με ποιο σκεπτικο;Ελληνιδα,μαυρη,Αλβανεζα,Κογκολεζα,εγω κοιταξα συμπεριφορα και εδρασα.Οπως εγω ειμαι ευγενης,συνεπης,καλοπροαιρετος,τιμιος στις συναλλαγες μου,το ιδιο περιμενω κι απ αυτον που εχω απεναντι μου.Και φυσικα και τα λαθη μεσα στο προγραμμα ειναι.Αλλα να θελει να βγει κι απο πανω και να φερεται σα ζωον,αυτο οχι,δεν ειναι λαθος.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.107
Πόντοι
1.496
τυπε ομως δεν μας ειπες το βασικο
εφαγες τελικα μπακλαβαδακια η μονο νευριασμενος εμεινες χωρις σιροπια;
Αφου ειπα πηρα τα λεφτα μου πισω.Λες να τους τα τρωγα κιολας τα μπακλαβαδακια;
 

peinasmenos_lukos2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2016
Μηνύματα
865
Κριτικές
6
Like
195
Πόντοι
286
Αφου ειπα πηρα τα λεφτα μου πισω.Λες να τους τα τρωγα κιολας τα μπακλαβαδακια;

πηρες απο αλλου;
εφαγες κανενα στην ζουλα; εγω ετσι θα εκανα θα εβαζα σε ενα αλουμινοχαρτο 2-3 και θα επαιρνα και λεφτα πισω και θα ετρωγα κι ολας αλλα ειμαι γυφτος σε αυτα καμια φορα
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.107
Πόντοι
1.496
πηρες απο αλλου;
εφαγες κανενα στην ζουλα; εγω ετσι θα εκανα θα εβαζα σε ενα αλουμινοχαρτο 2-3 και θα επαιρνα και λεφτα πισω και θα ετρωγα κι ολας αλλα ειμαι γυφτος σε αυτα καμια φορα
Δοκιμασα πρωτα στο σπιτι,η αληθεια ειναι αυτη.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Εχω διωξει Αλβανεζα απο τη δουλεια της.Παω σε μεγαλο ζαχαροπλαστειο,της λεω τι θελω,τα βαζει,τα ζυγιζει,περαστε απο το ταμειο.Παω σπιτι και βλεπω οτι ενω της ειχα πει μπακλαβαδακια σκετα κλασικα,μου εχει βαλει με γεμ ιση σοκολατα.Παω αμεσως πισω και λεω ευγενικα στην Αλβανεζα υπαλληλο,Κανατε λαθος προηγουμενως και μου βαλατε λαθος τη παραγγελια,ηρθα να μου τα αλλαξετε.Και αρχιζει μια επιθεσηκαι φωναζει σα το ζωο μπροστα σε αλλους πελατες.Και επρεπε να το δεις μονος σου,και τετοια.Δεν ειχε τελικα αυτα που ηθελα και αφου συνεννοουμαι με τη ταμια,παιρνω τα λεφτα μου πισω.Παω σπιτι και συμπληρωνω τη φορμα επικοινωνιας με τα κεντρικα της εταιριας-αλυσιδας ζαχαροπλαστειων.Και εξιστορω τα καθεκαστα οπως ακριβως συνεβησαν.Και βαζω στο τελος και το τηλεφωνο μου.Περνανε λιγες μερες,χτυπαει το τηλεφωνο.Ηταν  η ιδιοκτητρια των ζαχαροπλαστειων.Διαβασα το μηνυμα σας και το θεμα τακτοποιηθηκε και ζηταμε και συγγνωμη.Της λεω,εγω μπορει να λεω οτι θελω,το ερευνησατε πρωτα το θεμα;Μου λεει το ερευνησα προσωπικα και διαπιστωσα οτι εγιναν ετσι οπως τα ειπατε στο μηνυμα σας.Οχι μονο εκανε λαθος η υπαλληλος αλλα αντι να ζητησει συγγνωμη,αρχισε να φωναζει και να θελει να βγει κι απο πανω.Δρομο η Αλβανεζα το ζωον,ας προσεχε.

Κλασικη συμπεριφορα Αλβανεζας. Αυτη ειναι η συμπεριφορα τους. Ξεχειλιζει η κακια απο μεσα τους χωρις να το ελεγχουν. Ειναι μισανθρωποι αντικοινωνικοι απο το dna τους! Σαν τα σκυλια πιτμπουλ που εχουν εκτραφει εκατονταδες γενιες για να δαγκωνουν χωρις λογο.
Εχουμε υποφερει πολυ εδω στην πλατεια γιατι μας διωχνουν για να καθονται οι αλβανεζες.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
489
Πόντοι
186
Πιστευω η αλυσιδα ηταν Max Perry.
 
Εγγρ.
29 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.363
Like
279
Πόντοι
36
ναι τωρα το θυμιθηκα αλλα ο αλλος δεν ειχε κατι πανω του σαν οπλο αν θυμαμαι καλα

ειχε, μαχαιρι, και το ειχε βαλει στον λαιμο της μανας αυτου που τον εφαγε

αλβανος ο δραστης, τους καταλαβαν και αυτοι γυρισαν δευτερη φορα στο σπιτι για να κλεψουν
ο γιος τον εφαγε με καραμπινα ενω ετρεχε και νομιζω δεν εκανε φυλακη
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
Μπούκαραν και στης μάνας μου προχθές στο σπίτι μέρα μεσημέρι. Μάλλον από μισό ασφαλισμένο παράθυρο. Δεν είχε πιάσει καλά το χερούλι. βρέθηκαν πατημασιές και ίχνη στο περβάζι από τη σήμανση αλλά μάλλον δεν βρέθηκαν αποτυπώματα. Χρησιμοποιούσαν κάλτσα.
Οι τύποι μάλλον παρίσταναν ότι μοιράζουν φυλλάδια διαφημιστικά. Γείτονες μου είπαν ότι τον είδαν τον αλήτη έναν «μελαχρινό» κοτσιδάκια στην αυλή που δεν έχει καμιά δουλειά εκεί. Τον ρώτησαν μάλιστα. Τι θέλει εκεί και απάντησε ότι μοιράζει φυλλάδια. Συγκεκριμένα έδινε φυλλάδια της Pizza Fan τα οποία μάλλον είχε αρπάξει από αλλού κάνοντας ότι τα μοιράζει.
Μπορεί βέβαια να μοίραζε και φυλλάδια αλλά να έκανε και μπούκες αλλά το κόβω λίγο δύσκολο. Πέραν το ότι βούτηξαν, έκαναν το σπίτι άνω κάτω. Πολλοί από αυτούς έχουν και την συνήθεια να ρίχνουν και ένα χέσιμο. Είχαν όμως χέσει στο εξοχικό μας και σκουπίστηκαν κιόλα με μια πετσέτα που βρήκαν. Δεν πρόλαβαν να πάρουν κάτι γιατί έγιναν αντιληπτοί και την έκαναν. λάθροπάκηδες ήταν όπως μας είπαν.  Ευτυχώς εδώ δεν έγινε αυτό.
Αν και υποστηρικτής της επέκτασης του μετρό. Ένα μείον είναι και η εμφάνιση διάφορων περίεργων τύπων στις περιοχές αυτές ενώ πρώτα δεν υπήρχαν. 
:shit: :shit:

Ευτυχώς δεν ήταν μέσα αλλά πότιζε τα λουλούδια στην ταράτσα. Γίνονται διάφορα τριγύρω και από ότι κατάλαβα όλοι μούγκα στη στρούγκα οι γείτονες, φοβούνται να μιλήσουν. Εκ των υστέρων ακούω για διάφορα περιστατικά.
Περιοχή Νότια προάστια.

Να προσέχετε όσοι καλείτε βίζιτες στο σπίτι, (ευτυχώς έχω κόψει τις κακές συνήθειες), επίσης αυτοί που μαζεύουν διάφορα, άδειασμα αποθήκης που λένε θερμοσίφωνες, παλιές κουζίνες κτλ. Διάφοροι γύφτοι και κάποιοι που παριστάνουν τους ντελιβεράδες χωρίς να θέλω να θίξω το επάγγελμα. Επίσης μάζεψα ότι χαρτιά είχα μέσα στο αυτοκίνητο. Υποτίθεται ότι το έχω και σε ασφαλή σημείο. Άντε να σου πάρουν το αυτοκίνητο και να ψάχνεις να βρεις την άδεια!
 
:ak: :ak: :zombie: :zombie:




 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.232
Κριτικές
35
Like
5.964
Πόντοι
6.796
Χαλανδρι πολυδροσο πιασαν κατι Ρομα να σπανε αυτοκινητα..
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.232
Κριτικές
35
Like
5.964
Πόντοι
6.796
Μπούκαραν και στης μάνας μου προχθές στο σπίτι μέρα μεσημέρι. Μάλλον από μισό ασφαλισμένο παράθυρο. Δεν είχε πιάσει καλά το χερούλι. βρέθηκαν πατημασιές και ίχνη στο περβάζι από τη σήμανση αλλά μάλλον δεν βρέθηκαν αποτυπώματα. Χρησιμοποιούσαν κάλτσα.
Οι τύποι μάλλον παρίσταναν ότι μοιράζουν φυλλάδια διαφημιστικά. Γείτονες μου είπαν ότι τον είδαν τον αλήτη έναν «μελαχρινό» κοτσιδάκια στην αυλή που δεν έχει καμιά δουλειά εκεί. Τον ρώτησαν μάλιστα. Τι θέλει εκεί και απάντησε ότι μοιράζει φυλλάδια. Συγκεκριμένα έδινε φυλλάδια της Pizza Fan τα οποία μάλλον είχε αρπάξει από αλλού κάνοντας ότι τα μοιράζει.
Μπορεί βέβαια να μοίραζε και φυλλάδια αλλά να έκανε και μπούκες αλλά το κόβω λίγο δύσκολο. Πέραν το ότι βούτηξαν, έκαναν το σπίτι άνω κάτω. Πολλοί από αυτούς έχουν και την συνήθεια να ρίχνουν και ένα χέσιμο. Είχαν όμως χέσει στο εξοχικό μας και σκουπίστηκαν κιόλα με μια πετσέτα που βρήκαν. Δεν πρόλαβαν να πάρουν κάτι γιατί έγιναν αντιληπτοί και την έκαναν. λάθροπάκηδες ήταν όπως μας είπαν.  Ευτυχώς εδώ δεν έγινε αυτό. 
:shit: :shit:
Ευτυχώς δεν ήταν μέσα αλλά πότιζε τα λουλούδια στην ταράτσα. Γίνονται διάφορα τριγύρω και από ότι κατάλαβα όλοι μούγκα στη στρούγκα οι γείτονες, φοβούνται να μιλήσουν. Εκ των υστέρων ακούω για διάφορα περιστατικά.
Περιοχή Νότια προάστια.

Να προσέχετε όσοι καλείτε βίζιτες στο σπίτι, (ευτυχώς έχω κόψει τις κακές συνήθειες), επίσης αυτοί που μαζεύουν διάφορα, άδειασμα αποθήκης που λένε θερμοσίφωνες, παλιές κουζίνες κτλ. Διάφοροι γύφτοι και κάποιοι που παριστάνουν τους ντελιβεράδες χωρίς να θέλω να θίξω το επάγγελμα. Επίσης μάζεψα ότι χαρτιά είχα μέσα στο αυτοκίνητο. Υποτίθεται ότι το έχω και σε ασφαλή σημείο. Άντε να σου πάρουν το αυτοκίνητο και να ψάχνεις να βρεις την άδεια!
 
:ak: :ak: :zombie: :zombie:

Δε με χει κλεψει ποτε βιζιτα στο σπιτι..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom