Νέα

δεν έχει ταμίες η Πειραιώς!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasos999
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 140
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

fistikoulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
206
Κριτικές
40
Like
1.866
Πόντοι
2.471
Να πω κάτι; Εφόσον υπάρχουν τα μετρητά άνετα αγοράζω ότι θέλω που να μην κτυπάει 'καμπανάκι' πχ ακίνητο. Πάω σε ένα κοσμηματοπωλείο και αγοράζω κοσμήματα. Τα μετρητά υπάρχουν, αφού δεν καταργήθηκαν επί capital controls μάλλον δεν θα προλάβουμε να τα δούμε να καταργούνται. Φυσικά, σε μερικές δεκαετίες ίσως να μην υπάρχουν όπως τα ξέρουμε..

Ε οχι δεν ειναι ακριβως ετσι για κοσμηματα κλπ εισαι οκ , αλλα ακινητο ή και οχηματα ακομα πχ ενα ακριβο αυτοκινητο η διαμερισμα θα πας με μια βαλιτσα μετρξτα ποου ειχες φυλαγμενα στο σπιτι σου  και θα πεις παρτα , αυτος που θα τα παρει θα παει στην τραπεζα και θα τα καταθεσει επ ονοματος σου οποτε την πατησες
και δεν λεω για μετρητα που δουλεψες και φαινονται και απλα τα εβγαλες απο τον λογαριασμο σου ως μετρητα και εκανες την αγορα , αλλα εχοντας μετρητα που δεν μπορεις να δικαιλογησεις και συνεπως να εμφανισεις για μεγαλες αγορες
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.817
Like
15.556
Πόντοι
3.656
Τυπε σε 200 τραπεζες εισαι μεγαλομετοχος γιατι δεν του δινεις το μεριδιο μιας εξ αυτων να τον βοηθησεις  :think: :S :S :S


τυπε εκτος απο τις τραπεζες που εχει ο christos savvidis εχει κλεισει και ολο το χιλτον ρεζερβε για να γαμαει σε καθε δωματιο κι απο ενα μουνετο    :wanker: :wanker: :wanker:
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
τυπε εκτος απο τις τραπεζες που εχει ο christos savvidis εχει κλεισει και ολο το χιλτον ρεζερβε για να γαμαει σε καθε δωματιο κι απο δεκα μουνετα πίνοντας τα ταλισκερ του    :wanker: :wanker: :wanker:

Στο εφτιαξα λιγακι
 

fistikoulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
206
Κριτικές
40
Like
1.866
Πόντοι
2.471
Έχω δάνειο από εκχώρηση και η πληρωμή γίνεται μόνο από ταμείο στην Πειραιώς
σε αυτές τις περιπτώσεις δεν υπάρχει κάποια λύση;

το να ανοιξεις ενα ebanking πχ στην πειραιως ειναι το ποιο ευκολο ακομα και τωρα με μια επισκεψη σε ενα καταστημα , απο κει και περα αν δεν σκαμπαζεις ιδιαιτερα βαλε τον αδερφο τον ανηψιο το γιου σου ή καποιον αλλον , και εφοσον δεν εχεις οικονομικο προβλημα και δεν δυσκολευεσαι να σου βαλει μια παγια εντολη καθε πρωτη του μηνα ας πουμε να να πληρωνεται η δοση του δανειου απο τον λογαριασμο σου
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
το να ανοιξεις ενα ebanking πχ στην πειραιως ειναι το ποιο ευκολο ακομα και τωρα με μια επισκεψη σε ενα καταστημα , απο κει και περα αν δεν σκαμπαζεις ιδιαιτερα βαλε τον αδερφο τον ανηψιο το γιου σου ή καποιον αλλον , και εφοσον δεν εχεις οικονομικο προβλημα και δεν δυσκολευεσαι να σου βαλει μια παγια εντολη καθε πρωτη του μηνα ας πουμε να να πληρωνεται η δοση του δανειου απο τον λογαριασμο σου
Εγω το e-banking στην πειραιως το ανοιξα μεσω τηλεφωνου, ούτε στο καταστημα δεν πηγα
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
τυπε μολις περασει ο κορωνας το χιλτον θα μετονομαστει σε christos savvidis    :S :S :S

τα έμαθες τα νεα?

O Chris Sav δάνεισε στον Τραμπ 1 τρις για να αντιμετωπίσει την κρίση του κοροναβάιρους
 

fistikoulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
206
Κριτικές
40
Like
1.866
Πόντοι
2.471
Σωστος φιλος   , και απο την εφαρμογη στο κινητο το ανοιγεις  , απλα αμα οντως δεν σκαμπαζει τιποτα και δεν θελει να ασχοληθει ας κανει μια βολτα στο καταστημα  5 λεπτα διαδικασια ειναι
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
το να ανοιξεις ενα ebanking πχ στην πειραιως ειναι το ποιο ευκολο ακομα και τωρα με μια επισκεψη σε ενα καταστημα , απο κει και περα αν δεν σκαμπαζεις ιδιαιτερα βαλε τον αδερφο τον ανηψιο το γιου σου ή καποιον αλλον , και εφοσον δεν εχεις οικονομικο προβλημα και δεν δυσκολευεσαι να σου βαλει μια παγια εντολη καθε πρωτη του μηνα ας πουμε να να πληρωνεται η δοση του δανειου απο τον λογαριασμο σου
Το ζήτημα είναι ότι το δάνειο έχει εκχωρηθεί σε φαντ και από την Πειραιώς μου είπαν ότι ο μόνος τρόπος πληρωμής είναι το ταμείο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Το ζήτημα είναι ότι το δάνειο έχει εκχωρηθεί σε φαντ και από την Πειραιώς μου είπαν ότι ο μόνος τρόπος πληρωμής είναι το ταμείο.
Προφανως μιλας για την εταιρεια intrum.

Θα πρεπει να μιλησεις με την εταιρεια για να σου πουν τροπους πληρωμης. Δεν νομιζω οτι γινεται αποκλειστικα σε ταμειο Πειραιως.
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Προφανως μιλας για την εταιρεια intrum.

Θα πρεπει να μιλησεις με την εταιρεια για να σου πουν τροπους πληρωμης. Δεν νομιζω οτι γινεται αποκλειστικα σε ταμειο Πειραιως.
[/APS Delta SA
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506


Προφανως μιλας για την εταιρεια intrum.

Θα πρεπει να μιλησεις με την εταιρεια για να σου πουν τροπους πληρωμης. Δεν νομιζω οτι γινεται αποκλειστικα σε ταμειο Πειραιως.
[/APS Delta SA


Τύπε, φαντάζει απίθανο να μην έχει κωδικό πληρωμής η οποιαδήποτε οφειλή. Διευκρίνησέ το να γλιτώσεις την ταλαιπωρία.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Και η Delta να ειναι

Αποκλειεται αν μιλησεις μαζι τους να μην σου δωσουν εναλλακτικους τροπους ηλεκτρονικης πληρωμης
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Το ζήτημα είναι ότι το δάνειο έχει εκχωρηθεί σε φαντ και από την Πειραιώς μου είπαν ότι ο μόνος τρόπος πληρωμής είναι το ταμείο.
Το ίδιο γίνεται και στη Eurobank. Είναι κάποια δάνεια που τα πληρώνεις αποκλειστικά στο ταμείο. Πχ. κάποιες ρυθμίσεις σε υπο εκκαθάριση Τράπεζες. Επειδή σκοπός είναι να φύγουν ποσά κάτω των 400 ευρώ από τα ταμεία, ψάχνουν τρόπους να τα πληρώνεις μέσω e-banking αλλά τουλάχιστον για κάποιες όπως η PQH που άκουσα ακόμα δεν κατέληξαν σε κάτι γενικό. Χάνεις χρόνο κάθε πρώτη του μηνός περιμένοντας.
 

STAVROS6969

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.890
Like
520
Πόντοι
36
σε ατμ και με ι μπανκινγκ μαν.
πρεπει να το μαθεις.και εγω με τα καπιταλ κοντρολ μπηκα στο λουκι.
μεχρι τοτε ημουν παραδοσιακος μαλακας.
τωρα εγινα συγχρονος μαλακας.
καλοοοο , με εκανες κι εγελασα φιλε.
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.973
Like
4.973
Πόντοι
506
Η Πειραιώς από Τράπεζα υπόδειγμα έγινε τράπεζα μπο***λο.
Ειχε πρώτη e banking που έκανε τα πάντα σιγά σιγά το γαμησε, έκανε τα μισά, εληγαν τα pin generator ξαναπήγαινε ξανα κλειδωνοταν, άνοιγες 2ο λογαριασμό κλειδώνε, 1η χρεώσεις για έκδοση κάρτας, εφαρμογή μια χαρά για 6 μήνες μετά πάει τέλος άμα αλλάξεις κινητό τον ήπιες, πιστοποίηση στοιχείων μεσω web τώρα ξυπνησε οι άλλες το κάνουν ένα χρόνο τωρα,  για πιστοποίηση αυτή ήθελε ραντεβού λες και πάμε στον οδοντίατρο.
31 Δεκέμβρη ΔΗΘΕΝ χρέωσε κατά λάθος 5ευρω...ΔΗΘΕΝ...
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
Το ίδιο γίνεται και στη Eurobank.

H Εurobank είναι μια κατηγορία από μόνη της... αν και τώρα λένε τα πάει καλύτερα! Πριν μερικά χρόνια πάντως (το 05 ή το 06) μου είχε έρθει ταχυδρομικώς λογαριασμός VISA που δεν είχα ποτέ από την Eurobank.

Πήγα την επόμενη μέρα το πρωί στην τράπεζα και δήλωσα ότι μου έκλεψαν την κάρτα! Μου λένε να κάνω αίτηση αντικατάστασης... αλλά δεν με έβρισκαν στα συστήματά τους! :grin:

Tελικά, αφού τους άφησα να το ψάχνουν κάνα μισάωρο, τους είπα ότι τους έκανα πλάκα... όπως άλλωστε μου έκαναν κι αυτοί με τον λογαριασμό που μου έστειλαν!!!

Κι έτσι έληξε η "ιστορία", χαιρετηθήκαμε με τον Δ/ντή του καταστήματος με χαμογελάκια και έφυγα :grin:
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.973
Like
4.973
Πόντοι
506
H Εurobank είναι μια κατηγορία από μόνη της... αν και τώρα λένε τα πάει καλύτερα! Πριν μερικά χρόνια πάντως (το 05 ή το 06) μου είχε έρθει ταχυδρομικώς λογαριασμός VISA που δεν είχα ποτέ από την Eurobank.

Πήγα την επόμενη μέρα το πρωί στην τράπεζα και δήλωσα ότι μου έκλεψαν την κάρτα! Μου λένε να κάνω αίτηση αντικατάστασης... αλλά δεν με έβρισκαν στα συστήματά τους! :grin:

Tελικά, αφού τους άφησα να το ψάχνουν κάνα μισάωρο, τους είπα ότι τους έκανα πλάκα... όπως άλλωστε μου έκαναν κι αυτοί με τον λογαριασμό που μου έστειλαν!!!

Κι έτσι έληξε η "ιστορία", χαιρετηθήκαμε με τον Δ/ντή του καταστήματος με χαμογελάκια και έφυγα :grin:
Τυπε όντως (και περίεργως) έχει γίνει αρκετά γρήγορη και εξυπηρετική χωρίς να σου πρήζει τ αρ***** να σου πουλήσει και να σου πουλήσει.
Κι αναρωτιέσαι είναι η ίδια? Είναι αυτή με τα open24?? (τα θυμάστε?)
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Θεωρώ τραγικό πάντως εν ετει 2020 να πηγαινει καποιος ακομη σε Καταστημα Τραπεζας για συναλλαγες. Εκτος αν του αρεσει. Υπαρχουν πλεον χιλιοι τροποι για να κανει καποιος τα παντα απο το σπιτι του η στη χειροτερη απο το ΑΤΜ οτι ωρα γουσταρει.
Εξαιρουνται οι παππουδες που δεν εχουν smartphone.
Οποιος εχει smartphone πρεπει να του απαγορευεται η εισοδος στα Καταστηματα των τραπεζων, πλην ελαχιστων συναλλαγων οπως εκδοση δανειου, εγγυητικης επιστολης, κλπ

Η κατοχη smartphone συνεπαγεται αυτοματα οτι ο κατοχος γνωριζει πως να κανει χρηση ενος app και δεν υπαρχει δικαιολογια οτι δε μπορει-ξερει πως να κανει συναλλαγες μεσω mobile banking

Το ιδιο γινοταν και παλια με τις καρτες ΑΤΜ. Ειχε ο αλλος κινητο τηλεφωνο που ηθελε 100 κουμπια για να το χειριζεσαι και φοβοταν να βγαλει καρτα που απλα πατας ενα πιν και ακομα 2-3 επιλογες σε μια τεραστια οθονη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom