Νέα

Delivery με μηχανάκι.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sparkling_water
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 445
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
ναι αυτο.

ΤΕΒΕ / ΙΚΑ / ΕΦΟΡΙΑ Οπως λεγεται.
παντως οι μεγαλες αλυσιδες εχουν ολους τους ντελιβεραδες με ασφαλιση γιατι ειναι μεγαλο το ποσοστο να γινει ατυχημα και δεν ρισκαρουν καμια καταγελεια στην επιθεωρηση εργασιας.στα μικρα σουβλατζιδικα-πιτσαριες ουτε για αστειο ασφαλιση
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
άρα επιμένεις!
όλοι οι ντελιβεράδες είναι αμόρφωτοι!
αποκλείεται να υπάρχουν φοιτητές, αφού αυτοί κάνουν ιδιαίτερα!

ούτε φοιτητές σερβιτόροι,μπαρμαν,dj κτλ!
όλοι αυτοί είναι αμόρφωτοι και χαμάληδες, μια και οι φοιτητές κάνουν ΜΟΝΟ ιδιαίτερα!


κάτι έλεγες για τρελάδικο πριν ρε τύπε!

κακως σου απανταω ... αλλα θα κανω μια τελευταια προσπαθεια...

μεταξυ μας φαινεσαι οτι δεν επικοινωνεις με σταθεροτητα.

Δεν ειπα πως ειναι αμορφωτοι , ειπα πως ειναι ανιδεικευτοι.

Οσοι δεν εχουν σπουδασει και πηγανε απευθειας για δουλεια... ας πανε πρωτα να σπουδασουν υδραυλικοι ή τεχνίτες να ειδικευτουν.

Μεχρι τοτε δεν μπορει να παιρνει λιγοτερα ενα ειδικευομενος απο εναν ανιδεικευτο

εγω ειχα βρει 2-3 οικογενειες τοτε και εκανα ιδιαιτερα για 1-2 χρονια... δεν κρατησε παραπανω... κ στο καθε παιδι εκανα ενα 2ωρο.

60 ευρω την βδομαδα εβγαζα απο ενα 4ωρο που ειχα συνολικα... και καμια φορα και 80 ευρω

γυρω στο 300αρι το μηνα , και πηγαινα κ κανα σαββατο - κυριακη σερβιτορος και τσιμπουσα αλλο ενα 100αρι απο εκει... (50+50) 700 ευρω το μηνα εβγαζα γαματες εποχες  :grin: :grin: :grin:
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
παντως οι μεγαλες αλυσιδες εχουν ολους τους ντελιβεραδες με ασφαλιση γιατι ειναι μεγαλο το ποσοστο να γινει ατυχημα και δεν ρισκαρουν καμια καταγελεια στην επιθεωρηση εργασιας.στα μικρα σουβλατζιδικα-πιτσαριες ουτε για αστειο ασφαλιση
:thumbsup:
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
δεν εχεις δουλεψει εσυ αλλα εχουν δουλεψει οι δυο κοντινοι σου που λες.και θα σου εχουν πει λογικα διαφορα. γι'αυτο ειπες και για το μπουρμπουαρ... συνηθως οσοι εχουν δουλεψει ντελιβερι δινουν μπουρμπουαρ γιατι εχουν βρεθει στη θεση του ντελιβερα και ξερουν πως ειναι. και λεω συνηθως γιατι εχω παει παραγγελια σε παιδι που ηξερα οτι δουλευει ντελιβερι και δεν πηρα σεντ...  :S

Οι μαλάκες υπάρχουν ασχέτως επαγγέλματος. Σε μαλάκα έπεσες.

Για το μπουρμπουάρ το είπα και το κάνω άσχετα με το τι μου έχουν πει οι κοντινοί μου.

Το κάνω γιατί ξέρω ότι παίρνουν τρεις κι εξήντα και για τις συνθήκες εργασίας τους όπως προείπα.
 

Επισκέπτης
Έχω δουλέψει 1 χρόνο Θεσσαλονίκη, πακετάς σε λουλούδια. Ήταν μια εταιρία που συνεργαζόταν με όλα σχεδόν τα ανθοπωλεία της πόλης. Πήγαινε ο πελάτης πχ Καλαμαριά και έλεγε θέλω αυτήν την γλάστρα ή τα 10 γαρύφαλλα στην τάδε Δ/νση στο Κορδελιό. Ο ανθοπώλης καλούσε την εταιρία η οποία με τη σειρά της καλούσε εσένα στον ασύρματο (ήμασταν 3-4 οπότε καλούσε τον πιο κοντινό).
Η χρονιά ήταν το 1997-1998. Δοέλευες με ποσοστά, ανάλογα με τη χρέωση προς τον ανθοπώλη (πχ για παραγγελία ανατολικά-δυτικά) ο ανθοπώλης πλήρωνε 1.000 δρχ, εκ των οποίων εσύ έπαιρνες τις 400.
Πολλά χιλιόμετρα σε κεντρικές οδούς με πολύ κίνηση και μεγάλες ταχύτητες. Πήγαινες άκρη δεξιά στους αυλακωμένους κω...δρομους της Θεσσαλονίκης (τότε τουλάχιστον) και ένιωθες την "ανάσα" των λεωφορείων να σε προσπερνάν 10 εκατοστά απ τον ώμο σου με 80 χλμ/ώρα. Χωρίς πίσω φανάρι, υπήρχαν δρομολόγια Βαρδάρης-Περαία!!!, να σε κορνάρουν αυτοκίνητα και να σε φωνάζουν απ το παράθυρο "που πας ρε χωρίς φώτα, θα σκοτωθείς", μηχανάκια ίσα που κινούνταν με μεγάλο κουβούκλιο από πίσω και να κουνιούνται στον αέρα από τα ρεύματα της παραλιακής. Δρομολόγια στο Πανόραμα με πανάκριβες γλάστρες, τεράστιες βίλες, σκυλιά να σε ορμάν στην πόρτα κια στους δρόμους και να μη σε δίνουν μπουρμπουάρ  :(
Βυσματικά δρομολόγια για τους "ημετέρους", χώσιμο στους νέους, κλπ, κλπ.
Νομίζω αυτά φτάνουν
Το μόνο καλό ήταν στις γιορτές που μπορούσες να πιάσεις μέχρι και 35-40.000 δρχ (το 1997) όταν ο μισθός σε εργοστάσιο δεν ξεπερνούσε τότε τις 160.000 δρχ.
Αυτό βέβαια μόνο κάτι Αι-Δημήτρη, Αι Γιάννη, Αι Γιώργη, Αγ Βαλεντίνου  :), κλπ
Φυσικά δούλευες 09.00 με 23.00 για να βγάλεις τόσα λεφτά. Και φυσικά ασχέτως καιρού (βροχές, παγωνιές, κλπ, κλπ)
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Οι μαλάκες υπάρχουν ασχέτως επαγγέλματος. Σε μαλάκα έπεσες.

Για το μπουρμπουάρ το είπα και το κάνω άσχετα με το τι μου έχουν πει οι κοντινοί μου.

Το κάνω γιατί ξέρω ότι παίρνουν τρεις κι εξήντα και για τις συνθήκες εργασίας τους όπως προείπα.

Αυτο τους ειπα και εγω....

να μην μπλεκουν με μαλακες....

ας ψαξουν λιγο παραπανω εν αναγκη.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
εγω στην αναγκη θα την κανω για εξω

δεν ειμαι τυπος που θα αφηνε καποιον να του πιασει τον κωλο

ακομη και αν πειναω. Ας τα κανουν σε αλλους.... εγω δεν ειμαι για τετοια.

 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
εγω στην αναγκη θα την κανω για εξω

δεν ειμαι τυπος που θα αφηνε καποιον να του πιασει τον κωλο

ακομη και αν πειναω. Ας τα κανουν σε αλλους.... εγω δεν ειμαι για τετοια.
Που θα πας ρε?Στην Καμποτζη? :2funny: :2funny: :2funny:
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Αυτο τους ειπα και εγω....

να μην μπλεκουν με μαλακες....

ας ψαξουν λιγο παραπανω εν αναγκη.

Σε μαλάκα πελάτη έπεσε ρε. Όχι μαλάκα εργοδότη.

Ρε μήπως έχεις πιει ασύ τις μπύρες που λέει ο βάρος?
 

brad-pitt

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.216
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
16
Αυτο τους ειπα και εγω....

να μην μπλεκουν με μαλακες....

ας ψαξουν λιγο παραπανω εν αναγκη.
δεν επεσα σε μαλακα αφεντικο... για τον πελατη ελεγε ο lucky_striker...  :) .... ελα πες την αληθεια... εχεις πιει και εσυ καμια μπυριτσα ε...? :cheesy:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
δεν επεσα σε μαλακα αφεντικο... για τον πελατη ελεγε ο lucky strike...  :) .... ελα πες την αληθεια... εχεις πιει και εσυ καμια μπυριτσα ε...? :cheesy:

δεν πινω τυπε.

Μονο σοκολατες....

ΧΥμους και κοκα κολα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom