Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
συμφωνούμε...και ο επίμονος και λοιπά και λοιπά
και δεν διαφωνώ με τον Μπόλτη που λέει πως με το να κλαίγεσαι και να μην κανεις τίποτα για να αλλάξεις μια κατάσταση δεν κερδίζεις τίποτα.
Αλλά άλλο αυτό και άλλο να λέει πως δεν υπάρχει ανεργία.
Αυτό ίσχυε στο 17% που λέει. Τότε το μεγαλύτερο αυτού του ποσοστού ήταν ΑΕΡΓΙΑ. Τώρα πια είναι ΑΝΕΡΓΙΑ. Και μάλιστα κακή ανεργία.... σε ανθρώπους που δεν έχουνε πολλές επιλογές να αλλάξουνε τη ζωή τους λόγω ηλικίας και εμπειριών.

Κανεις σας δεν παρατητηρησε οτι το αρθρο στο λινκ ελεγε για 17% ανεργια  στην Θεσσαλονικη και οτι το πανελλαδικο ποσοστο ηταν στο 10%...
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.297
Like
2
Πόντοι
166
Ετσι . Να πας αυριο να αναψεις μια λαμπαδα οσο το μποι σου που ο αδελφος σου δεν πηρε επιδοτηση γιατι σε τεμπεληδες δεν ειναι δυνατον πλεον η κυβερνηση , η αγια αυτη κυβερνηση να δινει επιδοτησεις και να κοβει απο μας τους πλουσιους.  
στηριζουμε ολοι τρικομματικη
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Σωστος ο Gun CLub !!! Και μετα θελετε να κανουμε και συζητηση ...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Τι σχεση εχει το δανειο με την επιδοτηση για πες μου... η επιδοτηση μετα απο λιγο καιρο σου μενει αν εχεις κρατησει την επιχειρηση... το δανειο εχει τοκο και τρεχει για χρονια.
νύχτωσε νύχτα νύχτωσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Οι καφετεριες και τα φαγαδικα που λες νομιζουν δουλευουν ολα ?
Συνεχως ανοιγουν και συνεχως κλεινουν !!!!!!!!!!!
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Θεός λέμε.
Τέρμα γκάζι το πάει  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Αυριο σε πιο καφε θα ξυνεις τα αρχιδια σου να παρω κανα αεροπλανο να ερθω να τα ξυσουμε μαζι να δοξολογησουμε τον σαμαρα που αβγατιζει τα λεφτα μας;
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.297
Like
2
Πόντοι
166
Ρε θα μετρελανετε ποιοι δεν παιρνουν επιδοτησεις??? εγω ολο καφετεριες βλωπε να ανοιγουν και φαγαδικα σε καθε γωνια εχει απο ενα.... για αυτα τι λετε?
ο καθε πικραμμενος ανοιγει και απο μια τρυπα και μετα απο λιγο κλεινουν τα περισσοτερα.Α και επιδοτησεις σε τετοια δεν νομιζω.
 

Expanding Mindfuck

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.491
Like
0
Πόντοι
16
Δεν μαζευω την αποψη μου οσοι και να διαφωνησουν... θεωρω οτι η συζητηση αναμεσα σε 10 ατομα που ηδη δουλευουν περι ανεργιας δεν εχει νοημα. Αυτο ειπα οχι οτι δεν υπαρχει ανεργια ανεργια παντα υπηρχε και παντα θα υπαρχει το γραφω ξεκαθαρα σε καποιο ποστ μου.

Η ανεργια μπορει να μειωθει απο το 30% στο 20% και λιγοτερο αμα βαλουμε προσπαθεια... πραγματικη προσπαθεια ομως... εχω κανει συζητησεις με ατομα που ειναι ανεργα... ο ενας μου λεει οτι ειναι παρα πολυ δυσκολα... τον ρωτησα αν εχει κοιταξει επιδοτησεις μου ειπε οχι... αρα σε τι προσπαθησε ακριβως? σε τιποτα. Η αλλη σταματησε να ψαχνει εδω και 3-4 μηνες ... ο αλλος ειπα λεει σε ολους τους φιλους μου αμα βρουν κατι να με ειδοποιησουν αυτος τωρα ειναι μαλακας ετσι? αν ο φιλος βρει κατι θα το κρατησει για παρτη του και καλα θα κανει... τι ειναι αυτο δεν εχω ακουσει πιο περιεργη εξηγηση εχω βαλει λεει τους φιλους να ψαχνουν  

Η συζητηση ειναι περι ανεργιας και οχι περι αγγελιων εξευρεσης εργασιας, για να μην εχει νοημα να συμμετεχουν οσοι ηδη δουλευουν.
Επισης, το λαθος σου ειναι οτι το ειδικο το κανεις γενικο.
Επειδη καποιοι γνωστοι σου βαριουνται, συμφωνα με τα γραφομενα σου, να ψαχτουν στο εργασιακο κομματι δεν σημαινει οτι 1.500.000 ανεργοι περιμενουν στο σπιτι τους μεχρι να τους χτυπησει το κουδουνι ο εργοδοτης και να τους προσφερει δουλεια.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Ρε θα μετρελανετε ποιοι δεν παιρνουν επιδοτησεις??? εγω ολο καφετεριες βλωπε να ανοιγουν και φαγαδικα σε καθε γωνια εχει απο ενα.... για αυτα τι λετε?

μπολ μην τους ακους. Μπουρδες λενε βαλτοι ειναι. Ο κοσμος λεφτα εχει και στην τελικη να μην δημιουργουνε αναγκες αν ειναι τεμπεληδες. Αν δεν εχεις λεφτα κατσε σπιτι σου και δες τιβι και φαε φακες καθε μερα η παρε απο κανα δημο τζαμπα φαι εχουν σε πολλα. Στην τελικη υπαρχουν και τα σκουπιδια
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ποια ανεργια μπολ; Τα φραγκα ρεουν. Ο κοσμος αυτοκτονει απο βαρεμαρα και απο το πολυ χρημα που δεν εχει τι να κανει. Τα μαγαζια πουλανε αβερτα εμπορευμα. ΑΥτα που ακους για τειρεσια δεν ισχυουν ψευδη των κουμμουνιστονανε ειναι και στα σπα κανει ουρες ο κοσμος. Εμεις στην φαμπρικα απο 70 μειναμε 24. Οι αλλοι ειχαν λεφτα και δεν ηθελαν να δουλεψουν. Και μην νομιζεις μαλακες αμορφωτοι ηταν τιποτα κουκουεδες. Και κατι επιχειρησεις που κλεινουν και που μπαινουν στο 99 μην νομιζεις εδιναν λεφτα στους εργαζομενους και αυτοι ειπαν οχι δεν θελουμε βρεχει λεφτα απο τον ουρανο.
Οπως τα λες ειναι ανεργία και μπουρδες. Τεμπέληδες που δεν θέλουν να εργαστουν.
ξέχασες πως τις επιδοτήσεις μπορούν να τις πάρουν όλοι και ρέει ποτάμι το χρήμα.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220


οπα 2 λεπτα το 1.500.000 ποσο τοις εκατο ειναι? 15%?  :P

Που ειναι το 30% ?

 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Τελοςπαντων επειδη βαρεθηκα..... θα δουμε σε 2-3 μηνες που θα βγω

τωρα στους υπολοιπους καλη τυχη παιδια  :P

καλη τυχη σε ολους μας βασικα
 

Επισκέπτης
Αυριο σε πιο καφε θα ξυνεις τα αρχιδια σου να παρω κανα αεροπλανο να ερθω να τα ξυσουμε μαζι να δοξολογησουμε τον σαμαρα που αβγατιζει τα λεφτα μας;

Aύριο θα την πέσω στη Μέντα στην Κηφισιά να χτυπήσω ένα μακιάτο.
Έλα, έχει και γουάι φάι να διαβάσουμε μπόλντη  :kissass2: :kissass2:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
ξέχασες πως τις επιδοτήσεις μπορούν να τις πάρουν όλοι και ρέει ποτάμι το χρήμα.

Εσυ εχεις πτυχιο η εισαι κανας μαλακας αμορφωτος γιατι καλα λεει ο μπολ θελετε και δουλεια και λεφτα χωρις πτυχιο. Εσενα αν δεν εχεις μορφωθει θα σου δινουμε 80 ευρω το μηνα. Τα 200 θα ειναι για τους μεταπτυχιακους τα 120 για φτυχιουχους. Αν μενεις με γονεις καλα ειναι για διασκεδαση. και δβρε γκομενα απο παρεα. συντομα γιατι ρεταρεις
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αφου εσυ φερνεις παραδειγμα με γυναικες ρε εισαι καλα  :uglystupid: :uglystupid:

εγω το ανεφερα? εσυ ανεφερες τους μπακουρηδες

ας μην την μετρησεις τη γνωμη μου τι με ενδιαφερει κατσε να κλαιγεσαι οτι εισαι ανεργος και να συζητας με την παρεα  :2funny: :2funny:
τελικά έχει πέσει βαριά η νύχτα κατά κείθε;;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ρε θα μετρελανετε ποιοι δεν παιρνουν επιδοτησεις??? εγω ολο καφετεριες βλωπε να ανοιγουν και φαγαδικα σε καθε γωνια εχει απο ενα.... για αυτα τι λετε?
να πω, να πω;;;;;;
έχω να σου πω να πας σε οφθαλμίατρο!
 

Expanding Mindfuck

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.491
Like
0
Πόντοι
16
οπα 2 λεπτα το 1.500.000 ποσο τοις εκατο ειναι? 15%?  :P

Που ειναι το 30% ?

Τα τελευταια χρονια (δηλαδη απο παντα) οταν μιλαμε για δεικτες ανεργιας αναφερομαστε στο παραγωγικο κομματι (οξω δηλαδη παιδια και συνταξιουχοι)
Με καθε ποστ σου, γινομαι ολοενα και μεγαλυτερος φαν σου  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom