Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Μπολντη τυπε το χεις τερματισει. Δηλωνω φαν σου.


Δεν μαζευω την αποψη μου οσοι και να διαφωνησουν... θεωρω οτι η συζητηση αναμεσα σε 10 ατομα που ηδη δουλευουν περι ανεργιας δεν εχει νοημα. Αυτο ειπα οχι οτι δεν υπαρχει ανεργια ανεργια παντα υπηρχε και παντα θα υπαρχει το γραφω ξεκαθαρα σε καποιο ποστ μου.

Η ανεργια μπορει να μειωθει απο το 30% στο 20% και λιγοτερο αμα βαλουμε προσπαθεια... πραγματικη προσπαθεια ομως... εχω κανει συζητησεις με ατομα που ειναι ανεργα... ο ενας μου λεει οτι ειναι παρα πολυ δυσκολα... τον ρωτησα αν εχει κοιταξει επιδοτησεις μου ειπε οχι... αρα σε τι προσπαθησε ακριβως? σε τιποτα. Η αλλη σταματησε να ψαχνει εδω και 3-4 μηνες ... ο αλλος ειπα λεει σε ολους τους φιλους μου αμα βρουν κατι να με ειδοποιησουν αυτος τωρα ειναι μαλακας ετσι? αν ο φιλος βρει κατι θα το κρατησει για παρτη του και καλα θα κανει... τι ειναι αυτο δεν εχω ακουσει πιο περιεργη εξηγηση εχω βαλει λεει τους φιλους να ψαχνουν  
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ΤΗν ψυχραιμια που χανεις οταν ξεκινας τους χαρακτηρισμους...  τωρα που σου εκοψα την φορα γιατι ερχοσουν με μπολικη μπορουμε να συζητησουμε καλυτερα  :P

Ο ΑΝεργος βιωνει την κατασταση... περα απο αυτο εγω ειπα κατι πολυ απλο αν ειμαστε σε μια συζητηση 10 ατομα και τα 10 εχουν δουλεια που ειναι η ανεργια σε αυτα τα ατομα?

Ενα μπακουρι εχει δικαιωμα στο να ακουει συμβουλες απο αυτους που εχουν πετυχει ωστε να βγει απο την θεση που παγιδευτηκε... δεν ειναι ομως αξιοπιστο ωστε να κατσει να κανει συζητηση... τι γνωμη να πει δηλαδη για πες μου... μπακουρος ειναι (αχαχουχα μην σκασεις μυτη τωρα να σχολιασεις)  :P

Δεν εχω να μαζεψω κατι... δεν ειπα οτι δεν υπαρχει γενικα ανεργια αλλα μπορει ο καθενας να κανει κατι ωστε απο 30% να παει στο 20% ας πανε οι μισοι στα χωραφια να γινουν αγροτες να αρχισει η χωρα να παραγει εδω ειμαι πληροφορικαριος και εχω καλλιεργειες με δουλευεις τωρα?
ποιος χαρακτηρισμός σε χάλασε; δεν θυμαμαι να είπα κάτι βαρύ και σίγουρα δεν έχω χάσει ψυραιμία.
άλλωστε αυτό που λες είναι μαλακία πέρα ως πέρα όσο και να προσπαθείς να το ανασκευάσεις.

η ανεργία υπάρχει και για την ανεργία μπορεί να μιλάει ο καθένας , τέρμα.
όσο για το τι μπορεί να κάνει ο καθένας για να μην υπάρχει ανεργία, μεγάλη συζήτηση και είμαι απόλυτα σίγουρος πως εν έχεις ούτε την εμπειρία ούτε τα προσόντα ούτε τη λογική για να το συζητήσουμε.
και για να μην πολυσκοτίζεσαι, σου λέω απλά πως δεν ξέρεις και δεν μπορείς να έχεις ιδέα τι σημαίνει να μένεις άνεργος μετά τα 40 σου σε αυτό το οικονομικό περιβάλλον.

Όσο για το "μπάκουρος" θέμα, να σου πω πως μπορεί να είσαι μπάκουρος και να μην έχεις κάνει ποτέ σου σχέση και να είσαι μπάκουρος αλλά να έχεις γαμήσει αλλά Τατσόπουλος τη μισή Αθήνα. Δικαίωμα να μιλήσουνε και να εκφράσουνε γνώμη έχουν όλοι.
Το πόσο θα μετράει η γνώμη τους είναι άλλο θέμα.

Είναι άλλωστε και ο λόγος που δεν πολυμετράμε τη δική σου γνώμη ;)
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Γαμησε μας τωρα που ακουω γεωπονους να λενε οτι εχουν ανεργια....

ή οικονομολογους... ας ανοιξουν λογιστικο γραφειο.... με τι κεφαλαιο? παρε επιδοτηση.

Το 30% μπορει να γινει 20 και 15% με κοπο βεβαια... αλλα μποριε να γινει ετσι πιστευω.
έτσι...καλά τα λες μωρέ...
όλοι επιδότηση....χαχαχαα
όπως παλιά
όλοι δάνειο
όπως παλιά...όλοι επιχειρηματίες κι ας μην ξέρουνε την τύφλα τους
όπως παλιά... το κομπόδεμα του μπαμπά σε μαγαζί αρκεί να μην έχει ο κανακάρης και η κοπελάρα άνθρωπο από πάνω από το κεφάλι του/της.

σπίρτο μιλάμε...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
έτσι...καλά τα λες μωρέ...
όλοι επιδότηση....χαχαχαα
όπως παλιά
όλοι δάνειο
όπως παλιά...όλοι επιχειρηματίες κι ας μην ξέρουνε την τύφλα τους
όπως παλιά... το κομπόδεμα του μπαμπά σε μαγαζί αρκεί να μην έχει ο κανακάρης και η κοπελάρα άνθρωπο από πάνω από το κεφάλι του/της.

σπίρτο μιλάμε...

Τι σχεση εχει το δανειο με την επιδοτηση για πες μου... η επιδοτηση μετα απο λιγο καιρο σου μενει αν εχεις κρατησει την επιχειρηση... το δανειο εχει τοκο και τρεχει για χρονια.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Οχι. Εσυ πας να θολωσεις τα νερα και να με βγαλεις τρελο.
Εγω σε ρωταω πολυ συγκεκριμενα πραγματα και εσυ απαντας γενικα... δεν με ενδιαφερουν οι γενικοτητες εμενα με ενδιαφερει να ακουσω αν δουλευεις εσυ προσωπικα.... φανταζομαι δουλευεις αρα δεν μπορεις να λες οτι δεν υπαρχουν δουλειες.... και ο γκομενος σου δουλευει για να σε κερναει.... και μαλιστα θα πληρωνεται και σωστα. ΑΡα που ειναι η ανεργια?

Ποια ανεργια μπολ; Τα φραγκα ρεουν. Ο κοσμος αυτοκτονει απο βαρεμαρα και απο το πολυ χρημα που δεν εχει τι να κανει. Τα μαγαζια πουλανε αβερτα εμπορευμα. ΑΥτα που ακους για τειρεσια δεν ισχυουν ψευδη των κουμμουνιστονανε ειναι και στα σπα κανει ουρες ο κοσμος. Εμεις στην φαμπρικα απο 70 μειναμε 24. Οι αλλοι ειχαν λεφτα και δεν ηθελαν να δουλεψουν. Και μην νομιζεις μαλακες αμορφωτοι ηταν τιποτα κουκουεδες. Και κατι επιχειρησεις που κλεινουν και που μπαινουν στο 99 μην νομιζεις εδιναν λεφτα στους εργαζομενους και αυτοι ειπαν οχι δεν θελουμε βρεχει λεφτα απο τον ουρανο.
Οπως τα λες ειναι ανεργία και μπουρδες. Τεμπέληδες που δεν θέλουν να εργαστουν.
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.297
Like
2
Πόντοι
166
ως φαινεται μπολντ οτι δεν ξερεις τιποτα και δεν εχεις ψαχτει.Επιχειρηση εχει ο αδελφος μου εχει τρεξει για επιδοτησεις και πηρε τα παπαρια μου.Πληρουσε τις προυποθεσεις αλλα του εσκαγαν οι αλητες κατι εμποδια και μαλακιες που στο τελος τα παρατησε
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ποιος χαρακτηρισμός σε χάλασε; δεν θυμαμαι να είπα κάτι βαρύ και σίγουρα δεν έχω χάσει ψυραιμία.
άλλωστε αυτό που λες είναι μαλακία πέρα ως πέρα όσο και να προσπαθείς να το ανασκευάσεις.

η ανεργία υπάρχει και για την ανεργία μπορεί να μιλάει ο καθένας , τέρμα.
όσο για το τι μπορεί να κάνει ο καθένας για να μην υπάρχει ανεργία, μεγάλη συζήτηση και είμαι απόλυτα σίγουρος πως εν έχεις ούτε την εμπειρία ούτε τα προσόντα ούτε τη λογική για να το συζητήσουμε.
και για να μην πολυσκοτίζεσαι, σου λέω απλά πως δεν ξέρεις και δεν μπορείς να έχεις ιδέα τι σημαίνει να μένεις άνεργος μετά τα 40 σου σε αυτό το οικονομικό περιβάλλον.

Όσο για το "μπάκουρος" θέμα, να σου πω πως μπορεί να είσαι μπάκουρος και να μην έχεις κάνει ποτέ σου σχέση και να είσαι μπάκουρος αλλά να έχεις γαμήσει αλλά Τατσόπουλος τη μισή Αθήνα. Δικαίωμα να μιλήσουνε και να εκφράσουνε γνώμη έχουν όλοι.
Το πόσο θα μετράει η γνώμη τους είναι άλλο θέμα.

Είναι άλλωστε και ο λόγος που δεν πολυμετράμε τη δική σου γνώμη ;)

Βρε εγω εχω γκομενα μην με κλαις... και βαζω και στοιχημα οτι αμα με αφησεις να σου πω μερικα μυστικα θα αποκτησεις και εσυ και θα σταματησεις να εισαι επιθετικος χωρις λογο....

Δεν μπορει να εκφερει αποψη ενας μπακουρης.... σε ενα θεμα που δεν γνωριζει και δεν κατεχει απλα τα πραγματα. Μην μπερδευεσαι οτι και να πει δεν θα τον λαβεις υποψιν στα πρωτα 5 λεπτα θα αρχισει να λεει μαλακιες τοσο δυσκολο σου ειναι να καταλαβεις και να μην αναλυεσαι αλλο.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ο δυνατός ποτέ δεν χάνεται.
συμφωνούμε...και ο επίμονος και λοιπά και λοιπά
και δεν διαφωνώ με τον Μπόλτη που λέει πως με το να κλαίγεσαι και να μην κανεις τίποτα για να αλλάξεις μια κατάσταση δεν κερδίζεις τίποτα.
Αλλά άλλο αυτό και άλλο να λέει πως δεν υπάρχει ανεργία.
Αυτό ίσχυε στο 17% που λέει. Τότε το μεγαλύτερο αυτού του ποσοστού ήταν ΑΕΡΓΙΑ. Τώρα πια είναι ΑΝΕΡΓΙΑ. Και μάλιστα κακή ανεργία.... σε ανθρώπους που δεν έχουνε πολλές επιλογές να αλλάξουνε τη ζωή τους λόγω ηλικίας και εμπειριών.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
ως φαινεται μπολντ οτι δεν ξερεις τιποτα και δεν εχεις ψαχτει.Επιχειρηση εχει ο αδελφος μου εχει τρεξει για επιδοτησεις και πηρε τα παπαρια μου.Πληρουσε τις προυποθεσεις αλλα του εσκαγαν οι αλητες κατι εμποδια και μαλακιες που στο τελος τα παρατησε

αντε ρε με τον τεμπελη που μας το παρουσιαζεις και καλα οτι δεν πηρε επιδοτηση
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Βρε εγω εχω γκομενα μην με κλαις... και βαζω και στοιχημα οτι αμα με αφησεις να σου πω μερικα μυστικα θα αποκτησεις και εσυ και θα σταματησεις να εισαι επιθετικος χωρις λογο....

Δεν μπορει να εκφερει αποψη ενας μπακουρης.... σε ενα θεμα που δεν γνωριζει και δεν κατεχει απλα τα πραγματα. Μην μπερδευεσαι οτι και να πει δεν θα τον λαβεις υποψιν στα πρωτα 5 λεπτα θα αρχισει να λεει μαλακιες τοσο δυσκολο σου ειναι να καταλαβεις και να μην αναλυεσαι αλλο.
άλλα λόγια να αγαπιόμαστε

τη γνώμη σου δεν την πολυμετράμε σε αυτά που λες τόση ώρα.
στα καπαμά μου αν έχεις ή δεν έχεις γκόμενα.

είπαμε... δεν υπάρχει ανεργία λέμε ... το είπε ο Μπόλτης και δεν το παίρνει πίσω
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
άλλα λόγια να αγαπιόμαστε

τη γνώμη σου δεν την πολυμετράμε σε αυτά που λες τόση ώρα.
στα καπαμά μου αν έχεις ή δεν έχεις γκόμενα.

είπαμε... δεν υπάρχει ανεργία λέμε ... το είπε ο Μπόλτης και δεν το παίρνει πίσω
Αφου εσυ φερνεις παραδειγμα με γυναικες ρε εισαι καλα  :uglystupid: :uglystupid:

εγω το ανεφερα? εσυ ανεφερες τους μπακουρηδες

ας μην την μετρησεις τη γνωμη μου τι με ενδιαφερει κατσε να κλαιγεσαι οτι εισαι ανεργος και να συζητας με την παρεα  :2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Τι σχεση εχει το δανειο με την επιδοτηση για πες μου... η επιδοτηση μετα απο λιγο καιρο σου μενει αν εχεις κρατησει την επιχειρηση... το δανειο εχει τοκο και τρεχει για χρονια.
Επιδοτηση ξερεις τι ειναι ?

Εχεις ενα κεφαλαιο και ρισκαρεις να ανοιξεις μια δουλεια σε μια πολυ δυσκολη οικονομικη περιοδο οπως η σημερινη
Και ερχεται το κρατος να σε βοηθεισει δινοντας σου ενα μερος του κεφαλαιου (νομιζω σε δοσεις) για να κρατηθεις με υποχρεωση απο μερους σου να κρατησεις την επιχειρηση καποιο ευλογο χρονικο διαστημα ασχετα με τις οποιες δυσκολιες προκυψουν !!!!!!

Στην σημερινη εποχη λιγοι εχουν το κεφαλαιο και οι εποχες δυσκολευουν ακομη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Με ΤΙ δουλεια και ΤΙ αντικρυσμα θα πας να παρεις δανειο για να ανοιξεις την επιχειρηση ρε μπολντη ?
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866

Ετσι . Να πας αυριο να αναψεις μια λαμπαδα οσο το μποι σου που ο αδελφος σου δεν πηρε επιδοτηση γιατι σε τεμπεληδες δεν ειναι δυνατον πλεον η κυβερνηση , η αγια αυτη κυβερνηση να δινει επιδοτησεις και να κοβει απο μας τους πλουσιους.  
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ρε θα μετρελανετε ποιοι δεν παιρνουν επιδοτησεις??? εγω ολο καφετεριες βλωπε να ανοιγουν και φαγαδικα σε καθε γωνια εχει απο ενα.... για αυτα τι λετε?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom