Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Να σου κανω εναν παραλληλισμο?

Δλδ αμα εχει παρει φωτια το σπιτι του διπλανου σου,εσυ δεν ασχολεισαι?Δεν φοβασαι μηπως η φωτια εξαπλωθει και στο δικο σου σπιτι?Ειναι δλδ στα παπαρια σου εφοσον δεν εχει πιασει κ το δικο σου?


οπου φωτια=ανεργια

Δεν ειπα αυτο... εγω ειπα οτι οσους γνωστους εχω αυτη τη στιγμη δουλευουν.
Οσους εχω ρωτησει δουλευουν εκτος απο αυτους που δεν θελουν να ψαξουν αρκετα. Αυτοι εμειναν ανεργοι μιας και οι καιροι ειναι δυσκολοτεροι συγκριτικα με παλιοτερα.... εσυ δουλευεις αυτη τη στιγμη? ο Λαστ δουλευει οι αλλοι δεν απαντανε...
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
εχεις βαλει πλωρη και για τον τιτλο 13-14
 

*Lord_

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2013
Μηνύματα
228
Like
0
Πόντοι
1
Δεν ειπα αυτο... εγω ειπα οτι οσους γνωστους εχω αυτη τη στιγμη δουλευουν.
Οσους εχω ρωτησει δουλευουν εκτος απο αυτους που δεν θελουν να ψαξουν αρκετα. Αυτοι εμειναν ανεργοι μιας και οι καιροι ειναι δυσκολοτεροι συγκριτικα με παλιοτερα.... εσυ δουλευεις αυτη τη στιγμη? ο Λαστ δουλευει οι αλλοι δεν απαντανε...


ρε φιλε μηπως εσυ και η παρεα σου εισαστε η ελιτ των φραγκατων ελληνων που τα στελνουν ελβετια και γω δεν ξερω που αλλου? :2funny:

γτ μονο ετσι βγαινει νοημα σε αυτα που λες.


Γτ προσωπικα, γνωριζω παρα πολλους ανεργους και συναντω καθημερινα.
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.297
Like
2
Πόντοι
166
Δεν ειπα αυτο... εγω ειπα οτι οσους γνωστους εχω αυτη τη στιγμη δουλευουν.
Οσους εχω ρωτησει δουλευουν εκτος απο αυτους που δεν θελουν να ψαξουν αρκετα. Αυτοι εμειναν ανεργοι μιας και οι καιροι ειναι δυσκολοτεροι συγκριτικα με παλιοτερα.... εσυ δουλευεις αυτη τη στιγμη? ο Λαστ δουλευει οι αλλοι δεν απαντανε...
εχω φιλους και γνωστους 2 χρονια ανεργοι και ηλικιες 35-40
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.960
Like
11.197
Πόντοι
2.606
Ο Βλακας εχει αποψεις .... εσυ μονο να κραζεις ξερεις.
Οι περισσοτεροι ελληνες μονο να κραζουν ξερουν... και να ειναι αντιδραστικοι
-Ρουφα τη μυξα σου τωρα καρτακη....σε γλενταει ο μπολντρης!  :rockon:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ρε φιλε μηπως εσυ και η παρεα σου εισαστε η ελιτ των φραγκατων ελληνων που τα στελνουν ελβετια και γω δεν ξερω που αλλου? :2funny:

γτ μονο ετσι βγαινει νοημα σε αυτα που λες.


Γτ προσωπικα, γνωριζω παρα πολλους ανεργους και συναντω καθημερινα.

ΤΙ να σου πω δε ξερω... εγω με οσους εχω μιλησει παντως κουτσα στραβα κατι εχουνε βρει... δεν εχω λογο να σου πω ψεματα.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Και εγω εχω εναν γνωστο ανεργο που καταρχην δεν εχει τελειωσει τιποτα
και ηταν της λογικης "εγω λεω σε ολους τους φιλους αν εχουν κατι να μου πουνε..."

ε τωρα ειναι λογικη αυτη? Περιμενεις να ερθει ο αλλος να σου φερει τη δουλεια στο σπιτι?

Τεμπελης ουτε το ΤΕΙ του δεν εβγαλε.Την εβγαζε με καταναλωτικα δανεια
 

*Lord_

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2013
Μηνύματα
228
Like
0
Πόντοι
1
ΤΙ να σου πω δε ξερω... εγω με οσους εχω μιλησει παντως κουτσα στραβα κατι εχουνε βρει... δεν εχω λογο να σου πω ψεματα.


το κουτσα στραβα ομως ρε φιλε δεν μου λεει κτ..
και μενα μερικοι φιλοι μου περιμενουν πανω απο το τηλ τους μπας και τους παρει κανεις για δουλεια.

Πιστευω οτι εισαι στην φαση που ημουν πριν 2-3 χρονια εγω φιλε,που ελεγα ελα μωρε ποια κριση και παπαριες τα κωλοκαναλα τα φτιαχνουν ολα.


ΥΓ:εκανα account  για να μαθω-πω-ρωτησω για κανα πουτανι και εχω καταληξει να γραφω αυτα που λεω κ στην καθημερινοτητα μου.

ΑΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΠΙΑ!!!! :s&m_2:

πουθενα διεξοδος!!!
 

afro153

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2012
Μηνύματα
362
Like
0
Πόντοι
1
μπολντ επειδη εσυ δουλευεις κ οι γνωστοι σ μας λες οτι δεν υπαρχει ανεργια; θα μας τρελανεις;
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ειπα οτι οσοι δουλευουν να μην κλαιγονται για ανεργιες... αυτο ειπα επειδη δινουν λαθος εντυπωση και διογκωνουν το ηδη διογκωμενο ζητημα... εγραψα πριν 30% ανεργια σιγουρα υπαρχει... αλλα πιστευω οτι ο εξυπνος και ο ικανος δεν θα χαθει ακομη και σημερα... για να κλεισω την κουβεντα.

Καλη τυχη σε ολους  :P
 

Επισκέπτης
Να σου κανω εναν παραλληλισμο?

Δλδ αμα εχει παρει φωτια το σπιτι του διπλανου σου,εσυ δεν ασχολεισαι?Δεν φοβασαι μηπως η φωτια εξαπλωθει και στο δικο σου σπιτι?Ειναι δλδ στα παπαρια σου εφοσον δεν εχει πιασει κ το δικο σου?


οπου φωτια=ανεργια

Πάντως ὑπάρχει καὶ φιλοσοφικὴ τεκμηρίωσις αὐτῆς τῆς στάσεως.

 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Ειπα οτι οσοι δουλευουν να μην κλαιγονται για ανεργιες... αυτο ειπα επειδη δινουν λαθος εντυπωση και διογκωνουν το ηδη διογκωμενο ζητημα... εγραψα πριν 30% ανεργια σιγουρα υπαρχει... αλλα πιστευω οτι ο εξυπνος και ο ικανος δεν θα χαθει ακομη και σημερα... για να κλεισω την κουβεντα.

Καλη τυχη σε ολους  :P
δηλαδη εσυ θα ειχε στους εξυπνους;;;;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Βρε μην χανεις την ψυχραιμια σου και αρχιζεις τους χαρακτηρισμους....

επειδη τα επιχειρηματα σου ειναι της πλακας. πΟΥ ΘΕς να ξερω εγω αν εχεις αδερφια ή γυναικα
εγω για σενα μιλησα...ατομικα
ποια ψυχραιμία βρε;
τι θα πει ατομικά; ούτε ο ίδιος δεν καταλαβαίνεις τι λες.
δηλαδή όταν κάποιος δουλεύει δεν έχει δικαίωμα να μιλάει για ανεργία; μόνο ο άνεργος έχει; πού το είδες γραμμένο;

δηλαδή μόνο ένας που έχει γκόμενα μπορεί να μιλάει για γυναίκες με τη λογική σου, ένας που είναι μπακούρι δεν έχει δικαίωμα στη συζήτηση; Και επειδή δεν έχει αυτός γκόμενα ας πούμε...δεν υπάρχουνε κιόλας οι γκόμενες, έτσι;

σπίρτο είσαι λέμε...

σου είπα, το έχεις πιάσει λάθος...μάζεψέ το, πες έγραψα μαλακία και πάμε παρακάτω.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ειπα οτι οσοι δουλευουν να μην κλαιγονται για ανεργιες... αυτο ειπα επειδη δινουν λαθος εντυπωση και διογκωνουν το ηδη διογκωμενο ζητημα... εγραψα πριν 30% ανεργια σιγουρα υπαρχει... αλλα πιστευω οτι ο εξυπνος και ο ικανος δεν θα χαθει ακομη και σημερα... για να κλεισω την κουβεντα.

Καλη τυχη σε ολους  :P
όοοοοοοοχι, μην το γυρνάς
είπες πως δεν υπάρχει ανεργία

και τώρα το γυρνάς καμπουρωτά και λες πως δεν έχει δικαίωμα ο εργαζόμενος να μιλάει για ανεργία.

ωραία λοιπον, ο εργαζόμενος που στην επιχείρηση που δουλεύει έχουνε διώξει πάνω από τους μισούς μπορεί να μιλάει για ανεργία; Που δεν τον πληρώνουν; Που φοβάται την ανεργία;
για να δεις το αν υπάρχει ανεργία ή όχι θα σου πρότεινα το εξής.

πάρε μία αφημερίδα καριέρα από το αρχείο της ΧΕ πριν από 3 χρόνια και πάρε και το επόμενο τεύχος.

και κάτσε και δες τι θέσεις υπήρχανε να ψάξεις και τι υπάρχουνε τώρα
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ποια ψυχραιμία βρε;
τι θα πει ατομικά; ούτε ο ίδιος δεν καταλαβαίνεις τι λες.
δηλαδή όταν κάποιος δουλεύει δεν έχει δικαίωμα να μιλάει για ανεργία; μόνο ο άνεργος έχει; πού το είδες γραμμένο;

δηλαδή μόνο ένας που έχει γκόμενα μπορεί να μιλάει για γυναίκες με τη λογική σου, ένας που είναι μπακούρι δεν έχει δικαίωμα στη συζήτηση; Και επειδή δεν έχει αυτός γκόμενα ας πούμε...δεν υπάρχουνε κιόλας οι γκόμενες, έτσι;

σπίρτο είσαι λέμε...

σου είπα, το έχεις πιάσει λάθος...μάζεψέ το, πες έγραψα μαλακία και πάμε παρακάτω.

ΤΗν ψυχραιμια που χανεις οταν ξεκινας τους χαρακτηρισμους...  τωρα που σου εκοψα την φορα γιατι ερχοσουν με μπολικη μπορουμε να συζητησουμε καλυτερα  :P

Ο ΑΝεργος βιωνει την κατασταση... περα απο αυτο εγω ειπα κατι πολυ απλο αν ειμαστε σε μια συζητηση 10 ατομα και τα 10 εχουν δουλεια που ειναι η ανεργια σε αυτα τα ατομα?

Ενα μπακουρι εχει δικαιωμα στο να ακουει συμβουλες απο αυτους που εχουν πετυχει ωστε να βγει απο την θεση που παγιδευτηκε... δεν ειναι ομως αξιοπιστο ωστε να κατσει να κανει συζητηση... τι γνωμη να πει δηλαδη για πες μου... μπακουρος ειναι (αχαχουχα μην σκασεις μυτη τωρα να σχολιασεις)  :P

Δεν εχω να μαζεψω κατι... δεν ειπα οτι δεν υπαρχει γενικα ανεργια αλλα μπορει ο καθενας να κανει κατι ωστε απο 30% να παει στο 20% ας πανε οι μισοι στα χωραφια να γινουν αγροτες να αρχισει η χωρα να παραγει εδω ειμαι πληροφορικαριος και εχω καλλιεργειες με δουλευεις τωρα?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Γαμησε μας τωρα που ακουω γεωπονους να λενε οτι εχουν ανεργια....

ή οικονομολογους... ας ανοιξουν λογιστικο γραφειο.... με τι κεφαλαιο? παρε επιδοτηση.

Το 30% μπορει να γινει 20 και 15% με κοπο βεβαια... αλλα μποριε να γινει ετσι πιστευω.
 

Expanding Mindfuck

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.491
Like
0
Πόντοι
16
Ο ΑΝεργος βιωνει την κατασταση... περα απο αυτο εγω ειπα κατι πολυ απλο αν ειμαστε σε μια συζητηση 10 ατομα και τα 10 εχουν δουλεια που ειναι η ανεργια σε αυτα τα ατομα?

Μπολντη τυπε το χεις τερματισει. Δηλωνω φαν σου.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
(αχαχουχα μην σκασεις μυτη τωρα να σχολιασεις)  :P
URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom