Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Ξέχασε να μας πει ο "αναγνώστης"...ΟΤΑΝ ΨΗΦΙΖΕΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΕΣ ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ!!!!

Κοίτα...μπορεί να είναι κανένας τρελλός ή απλά να λέει παπαριές...αν όμως είναι έστω και λίγο αληθές...περιμένουμε παρίτηση-βόμβα και άγριο κυνήγι του ΓΑΠ...θα μου πείς όμως...και ποιός να αναλάβει...εκεί πραγματικά δεν ξέρω τί να σου απαντήσω...
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Εγώ για άλλη μία φορά θα αναρωτηθώ, γιατί κάποιοι παλαιότερα καταδικάστηκαν για "εθνική προδοσία" και οι σημερινοί λήσταρχοι της βουλής των τελευταίων άντα χρόνων περίπου, κυκλοφορούν ανενόχλητοι όλα τα χρόνια και τρώνε τα λεφτά μας.
Δλδ αυτό που συντελέστηκε τώρα, με τη βοήθεια όλων των, δε θεωρείται εθνική προδοσία;
Και αν όχι, τότε τι θεωρείται εθνική προδοσία;;;;; :huh:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.638
Κριτικές
31
Like
13.220
Πόντοι
5.097
Εγώ για άλλη μία φορά θα αναρωτηθώ, γιατί κάποιοι παλαιότερα καταδικάστηκαν για "εθνική προδοσία" και οι σημερινοί λήσταρχοι της βουλής των τελευταίων άντα χρόνων περίπου, κυκλοφορούν ανενόχλητοι όλα τα χρόνια και τρώνε τα λεφτά μας.
Δλδ αυτό που συντελέστηκε τώρα, με τη βοήθεια όλων των, δε θεωρείται εθνική προδοσία;
Και αν όχι, τότε τι θεωρείται εθνική προδοσία;;;;; :huh:
στην καισαριανη ολοι και εκτελεση
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Κοίτα...μπορεί να είναι κανένας τρελλός ή απλά να λέει παπαριές...αν όμως είναι έστω και λίγο αληθές...περιμένουμε παρίτηση-βόμβα και άγριο κυνήγι του ΓΑΠ...θα μου πείς όμως...και ποιός να αναλάβει...εκεί πραγματικά δεν ξέρω τί να σου απαντήσω...
Στο ποστ της ΟΧΙΑΣ πήγαινε το σχόλιο...το άλλο μου φαίνεται τελείως ράδιο αρβύλα!
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ

ο γιωργακης πρεπει να το εγραψε αυτο το γραμμα

Τότε....χέστα...αλλά αν είναι αλήθεια...κανέναν Γ.Γ βλέπω απο πίσω...

Στο ποστ της ΟΧΙΑΣ πήγαινε το σχόλιο...το άλλο μου φαίνεται τελείως ράδιο αρβύλα!

Μακάρι και το εννοώ...φαντάσου τί θα γίνει αν σκάσει τέτοια βόμβα... :headbang: :headbang: :headbang:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Ο Γκαούτσο Κώτσο μας έβαλε στην ΕΟΚ.
Ο Εβραίος στην ΟΝΕ.
O GAP στο ΔΝΤ.

...and the beat goes on!

[youtube=212,175]Tuy1LwJWv_c[/youtube]
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.091
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Ποσο ακομα να μειωσουν τους μισθους ειναι που ειναι χαμηλοι ποσο θα πανε δλδ?  :jerking: :jerking: ενας που δουλευει ημιαπασχοληση και περνει 400 ευρω θα περνει 300? Ε ημαρτον ποια  :headbang: :headbang: :headbang:
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
η τελικη καταληξη θα ειναι η εξης=
οτι δουλεια κι αν κανεις οσα κι αν παιρνεις θα σου μενουν τοσα οσα για να ζησεις και να σκεφτεσαι τα βασικα.
Ειτε γιατι αν εχεις καλα εισοδηματα θα σε φορολογουν ειτε θα παιρνεις ελαχιστα και θα σε αφηνουν στην ησυχια σου.
Και οι ελαχιστοι που μπορει να ειναι καπως ελαφρως ευχαριστημενοι, θα εχουν κακη ψυχολογια γιατι οι παντες θα ειναι μαυρισμενοι γυρω τους.
Η απαισιοδοξια θα κυριαρχει οποτε θα καταληξει και λιγα φραγκα να εχεις να μην μπορεις να τα χαρεις.
Το ωραιο παντως που αναφερεται ειναι η εξης λεπτομερεια= ξεχαστε αυτα που ζησατε!!!
ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΝΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ  :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2:
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Μιας και είμαστε σε μουρδελοσάϊτ !
Το εχω ξαναρωτήσει αλλα δεν πήρα κάποια απάντηση.
Γνωρίζει κάποιος κανα στουντιακι, η μπουρδελάκι η εστω τραβελάκι με τιμές απο τώρα του 2012?
Να πάω να ξεχαρμανιάσω 5-6 φορές, να μου φύγει η στενοχώρια?
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:































Πλάκα κάνω μόνοι μας τα λέμε τα σοβαρά και μόνοι μας τα ακούμε. :headbang:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Αγαπητέ δεν μπορώ να σου απαντήσω, καθώς δεν ξέρω ποια είναι τα επαγγέλματα του μέλλοντος, και αν αυτά υφίστανται, ούτε αν υφισταται μέλλον. Φρονώ, ότι όλα τώρα είναι ρίσκο.
Όσο για την αλυσίδα, συμφωνώ 100%...
Εσύ έχεις απαντήσεις στις ερωτήσεις που μου έθεσες;

πριν σου απαντήσω.. πες μου το εξής

Ποιος νομίζεις ότι ευθύνεται για όλα αυτά πρωτίστως..

ο πολίτης... η πολιτική βούληση... ή κάτι άλλο..
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Μιας και είμαστε σε μουρδελοσάϊτ !
Το εχω ξαναρωτήσει αλλα δεν πήρα κάποια απάντηση.
Γνωρίζει κάποιος κανα στουντιακι, η μπουρδελάκι η εστω τραβελάκι με τιμές απο τώρα του 2012?
Να πάω να ξεχαρμανιάσω 5-6 φορές, να μου φύγει η στενοχώρια?
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:































Πλάκα κάνω μόνοι μας τα λέμε τα σοβαρά και μόνοι μας τα ακούμε. :headbang:

Υπάρχουν πολλά πάντως  :2funny:
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.091
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Εγω τουλαχιστον χεζω μια στο τοσο θα κανω οικονομια στο νερο της μπανιερας
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Και να φανταστεις κανω διατροφη για γυμναστηριο γαμιεμαι στο φαι,αλλα οταν θα παω να αφοδευσω θα κατσω μια ωρα

Πες στον Λίλα να σου πεί την λύση...θα νιώσεις άλλος άνθρωπος... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057

Η ιστορία θα επαναληφθεί!!!  :2funny: :2funny:
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Αυτό θα μας το εξηγήσει κανείς???

Παραίτηση κυβερνητικού αξιωματούχου σε θέση κλειδί;

Ο Παπανδρέου προσέτρεξε στο ΔΝΤ, επειδή οι Ρώσοι ετοίμαζαν πακέτο βοήθειας 50 δις;


"Επειδη θεωρω οτι δεν κρυβεις πραγματα,δεν εισαι διαπλεκομενος φιλε μου troktike ακου.Ειμαι κρατικος λειτουργος-αλλα συνηθως εμεις μιλουμε οταν μας διωχνουν απο τη θεση μας-και επειδη θελω να εχω τη συνηδειση μου ησυχη ως ενα βαθμα θα σου πω οτι η αποψη των περισσοτερων υπουργων και αλλων ειναι οτι ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ....



παιζει ΚΑΘΑΡΑ και ΑΝΟΙΚΤΑ το παιχνιδι των ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ.βιαστηκε να προσφυγει στο μηχανισμο στηριξης της ΕΕ και ΔΝΤ επειδη στο τελος του μηνα θα ερχοταν προταση βοηθειας απο την ΡΩΣΙΑ υψους 50 δις ΕΥΡΩ με σταθερο επιτοκιο 4% για παντα και χωρις ανταλλαγματα.Επισης υπαρχει πακετο 60 δις απο την ΚΙΝΑ για επενδυσεις στην Ευρωπη και ενδιαφερον για εξαγοΡα του ΟΣΕ.Ελαβα μερος σε συζητησεις υψηλου επιπεδου και υπηρχε η διαπιστωση οτι με ορισμενες στοχευμενες κινησεις θα λυνοταν το οικονομικο προβλημα της ελλαδος,ομως η ισχυρη αντιδραση του ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και της ομαδας του δεν αφηνε περιθωρια,ηταν σιγουρη η αιτηση βοηθειας.εγω θεωρω προδοσια και εγκλημα την αποφαση και σε λιγες μερες η παραιτηση ! μου θα κανει θορυβο.Τωρα ειμαι ανωνυμος αναγνωστης.Πιστευω να το αναρτησεις,αν οχι να εισαι καλα και να με θυμηθεις σε λιγες μερες.


Και χθές το ανέβασε ενα πάλικαρι, δες και τα σχόλια πιο πίσω  :rolleyes: :rolleyes: :grin: :grin: :grin: :grin:
www.zerohedge.com/article/rumor-bag-dangerous-politics-behind-greek-imf-bailout-and-why-government-collapse-may-be-imm]Δές[/url] όμως πως οι μαλακίες/καταγγελίες που "γραφονται" "ελεύθερα" στο ιντερνετ μπορούν να γαμήσουν μια χώρα
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
πριν σου απαντήσω.. πες μου το εξής

Ποιος νομίζεις ότι ευθύνεται για όλα αυτά πρωτίστως..

ο πολίτης... η πολιτική βούληση... ή κάτι άλλο..
πιστεύω ότι ευθύνεται ο πολίτης
υποτίθεται ότι έχει μια δύναμη στα χέρια του (=εκλογές) και συνεπώς μια ευθύνη... μόνο που η δεύτερη απουσιάζει...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom