Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
εσυ πιστευεις οτι ειναι δυνατον να δουλευεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ και ολο τον ελευθερο χρονο σου να τον περνας εδω;οκ.
όχι σαφώς και έχεις δίκιο.
συνέχισε λέμε.  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
άμα δεις το ωρομίσθιό μου και το χώρο εργασίας μου θα με ονομάσεις απατεώνα.
Κιπ γουόκινγκ ελληνόπουλο.  :boobies:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
ενα δικό σου καλό βήμα θα ήταν όταν δεν γνωρίζεις να μην πετάς παπαριές.
αυτές τις παπαριές στυλ εξυπνάδες πέταγαν και οι πολιτικοί σου όξω και όταν άρχισαν οι καρπαζές βροχή βάλαν την ουρα στα σκέλια.

Υ.Γ.
έχω ξαναπεί. είσαι κουτός, δεν καταλαβαίνεις; ΟΚ. μην το παίζεις και εξυπνάκιας θα σου κόψουν και το χαμόγελο και θα σ αρχίσουν στις καρπαζές.
εγω πολιτικους δεν εχω ολοι λαμογια ειναι και οι δικοι σου και ολοι οι υπολοιποι.για το καλο του λαου δεν νοιαζεται κανεις.μονοι μας μπορουμε να τα καταφερουμε.να μου κοψει το χαμογελο δεν μπορει κανεις ποσο μαλον καρπαζιες.εχω φροντισει και εχω ενα επιπεδο να εχω αρκετα στην ακρη να παιρνω οτι χρειαζομαι και οχι το τελευταιο μοντελο κινητου για να πληρωνω δωσεις μεχρι να παρω το αλλο που θα βγει,αυτοκινητο πηρα οταν ειχα τα λεφτα στα χερια μου και οχι με δοσεις που θα το χασω καποια στιγμη,και τωρα μαζευω για να παρω αλλο χωρις να πειραζω αυτα που εχω στην ακρη για τις δυσκολες εποχες.η λυση ειναι απλη αλλα ο ελληνας ειναι τοσο μαλακας στον εγκεφαλο που δεν θα κατσει να σκεφτει.
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
μην τους ξυπνάς.
θα περάσουν πολλές δεκαετίες να συμειφητοποιήσουν τα χωριατόπουλα πώς γίνεται ένα λάπτοπ να είναι ένας πλήρης χώρος καλά αμοιβόμενης εργασίας και διασκέδασης.

Αστους στην καφετέρια και στη μαλακία.... αμα ξυπνήσουν πολλοί θα χάσω μεροκάματα.  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

Πέρσονα, τι έφαγες για μεσημεριανό?
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Πέρσονα, τι έφαγες για μεσημεριανό?

Σολωμό με Χαβιάρι προφανώς, να πέσει παρακάτω?

... γιατι άρχισε πάλι τις μαλακίες και την περιαυτολογία....
και τα θέλει ο κώλος του μου φαίνεται  :s&m_1:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
εγω πολιτικους δεν εχω ολοι λαμογια ειναι και οι δικοι σου και ολοι οι υπολοιποι.για το καλο του λαου δεν νοιαζεται κανεις.μονοι μας μπορουμε να τα καταφερουμε.να μου κοψει το χαμογελο δεν μπορει κανεις ποσο μαλον καρπαζιες.εχω φροντισει και εχω ενα επιπεδο να εχω αρκετα στην ακρη να παιρνω οτι χρειαζομαι και οχι το τελευταιο μοντελο κινητου για να πληρωνω δωσεις μεχρι να παρω το αλλο που θα βγει,αυτοκινητο πηρα οταν ειχα τα λεφτα στα χερια μου και οχι με δοσεις που θα το χασω καποια στιγμη,και τωρα μαζευω για να παρω αλλο χωρις να πειραζω αυτα που εχω στην ακρη για τις δυσκολες εποχες.η λυση ειναι απλη αλλα ο ελληνας ειναι τοσο μαλακας στον εγκεφαλο που δεν θα κατσει να σκεφτει.

και βεβαίως είσαι σίγουρος ότι εγώ δεν έχω καμμιά σχέση με το μοντέλο που μόλις παρουσίασες γιατί έχω 32 χιλιάρια ποστ στο μπουρδέλα.

πραγματικά νιώθω ότι η ευφυία μου τέλεψε μπροστά στο δικό σου μεγαλείο. ;)
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
και βεβαίως είσαι σίγουρος ότι εγώ δεν έχω καμμιά σχέση με το μοντέλο που μόλις παρουσίασες γιατί έχω 32 χιλιάρια ποστ στο μπουρδέλα.

πραγματικά νιώθω ότι η ευφυία μου τέλεψε μπροστά στο δικό σου μεγαλείο. ;)
στο συγκεκριμενο ποστ δεν λεω για σενα αλλα για την νοοτροπια του ελληνα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Σολωμό με Χαβιάρι προφανώς, να πέσει παρακάτω?

... γιατι άρχισε πάλι τις μαλακίες και την περιαυτολογία....
και τα θέλει ο κώλος του μου φαίνεται  :s&m_1:
να είσαι δίκαιος.
δεν ξεκίνησα τίποτα.
δες ξανά ποιός άρχισε τους χαρακτηρισμούς και τα πικρόχολα σχόλια.
και επί της ουσίας δεν είπα τίποτα.
τον προτρέπω να συνεχίσει. άλλωστε ποιός καραγκιόζης είμαι εγώ με 32 χιλιάρια ποστ στο μπουρδέλα;
αυτός όπως μας προείπε είναι παράδειγμα προς μίμηση.

αφού λοιπόν σας καβλώνει είμαι ρεμάλι που τρώω τα λεφτά του μπαμπά και χαραμοφαγιάζομαι όλη μέρα στο μπουρδέλα. Γιατί να σας χαλάσω το χατήρι . :grin:
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
......

αφού λοιπόν σας καβλώνει είμαι ρεμάλι που τρώω τα λεφτά του μπαμπά και χαραμοφαγιάζομαι όλη μέρα στο μπουρδέλα. Γιατί να σας χαλάσω το χατήρι . :grin:

Αστους να λένε , πλακίτσα γίνεται.
Εγώ δηλώνω πως σε εκτιμώ σφόδρα και τα μέγιστα.
Εξ άλλου με τις καταθέσεις σου εδώ δείχνεις επίπεδο και  ότι κατέχεις πολλές και ποικίλες γνώσεις. ΄
Ούτε σε κόβω για κενό και κομλπεξικό. ;) :birdman:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ούτε σε κόβω για κενό και κομλπεξικό. ;) :birdman:

κομπλέξας είμαι ρε. με τον πλέζουρα....
μάχομαι να τον ξεπεράσω σε ποστς.....
ααααααααααααααααααααααχαχαχαχχαχααχαααααα
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
να είσαι δίκαιος.

Oκ  :grin:

Πάντως για να επανέλθουμε, ένα άλλο "ωραίο" μιας και συνεχίζω να διαβάζω το πρώτο θέμα.

"Μέσα σε αυτό τον κακό χαμό της κρίσης,
επιστρατεύτηκε ένα C-130 για να μεταφερθεί ένα τραυματισμένο ελάφι από τη Ρόδο στην Αθήνα..."

Επειδή τυχαίνει να έχω καταγωγή από ακριτικό νησί, είναι πολλές οι φορές που κάποιος έχει άμεση ανάγκη μεταφοράς,
και έχασε τη ζωή του,είτε δεν υπήρχε ελικόπτερο, είτε δεν βρέθηκε να μισθωθεί καποιο ιδιωτικό,
είτε πήγαν και αγόρασαν εκείνα τα ανεκδιήγητα Agusta, τα οποία έγιναν ο τάφος ακόμα και για το προσωπικό του ΕΚΑΒ...

Αυτά είναι που λέμε καμιά φορά, από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις σε αυτή τη χώρα....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Αστους να λένε , πλακίτσα γίνεται.
Εγώ δηλώνω πως σε εκτιμώ σφόδρα και τα μέγιστα.
Εξ άλλου με τις καταθέσεις σου εδώ δείχνεις επίπεδο και  ότι κατέχεις πολλές και ποικίλες γνώσεις. ΄

όλοι οι καλοί καλώς να κάνουν και κριτική.
αλλωστε ουδείς τέλειος.
από την άλλη είναι λίγο χαζό να κρίνουν όλοι όλους από το νετ.
είναι άλλο το μπινελίκι (επειδή είμεθα και καβλάντρες ααααααααχαχαχα) και άλλο η ειρωνεία και η απαξίωση. Ειδικά όταν (που συνήθως έτσι είναι στην κανονική ζωή) συντελείται από ανύπαρκτους ή πουθενάδες ή κομπλεξικούς ή δενξέρωγωτιάλλο στην κανονική ζωή.

δε γαμιέται να λέμε καμμιά μαλακία να περνάει η ώρα τώρα που γενικά δυσκολεύουν και τα πράγματα.  :s&m_3: :grouphug:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Οι τρεις πρώτες ανατροπές που συμφωνήθηκαν, κατά τις πληροφορίες, την πρώτη εβδομάδα των διαπραγματεύσεων της κυβέρνησης με το κλιμάκιο που βρίσκεται στην Αθήνα είναι οι εξής:

1. Στο ασφαλιστικό σύστημα, το οποίο οδηγείται σε ριζική αναδιοργάνωση με αύξηση των ορίων ηλικίας συνταξιοδότησης και μείωση των συντάξεων.

2. Στην Υγεία, όπου θα γίνουν μεγάλες περικοπές στις δαπάνες για φάρμακα, πολυιατρεία, νοσοκομεία.

3. Στα κλειστά επαγγέλματα -από τα ταξί και τα κομμωτήρια ως τους συμβολαιογράφους- που θα απελευθερωθούν άμεσα από κάθε κρατικό έλεγχο και τα... «ρουσφέτια».


 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Οι τρεις πρώτες ανατροπές που συμφωνήθηκαν, κατά τις πληροφορίες, την πρώτη εβδομάδα των διαπραγματεύσεων της κυβέρνησης με το κλιμάκιο που βρίσκεται στην Αθήνα είναι οι εξής:

1. Στο ασφαλιστικό σύστημα, το οποίο οδηγείται σε ριζική αναδιοργάνωση με αύξηση των ορίων ηλικίας συνταξιοδότησης και μείωση των συντάξεων.

2. Στην Υγεία, όπου θα γίνουν μεγάλες περικοπές στις δαπάνες για φάρμακα, πολυιατρεία, νοσοκομεία.

3. Στα κλειστά επαγγέλματα -από τα ταξί και τα κομμωτήρια ως τους συμβολαιογράφους- που θα απελευθερωθούν άμεσα από κάθε κρατικό έλεγχο και τα... «ρουσφέτια».



βρίσκεις κάτι από όλα αυτά λάθος;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom